Fórum - Zobrazit téma - Deprese a co s tím? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Deprese a co s tím?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Deprese a co s tím?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 9:20 am    Předmět: Citovat

Např.Italové jí převážně těstoviny a proto jsou tak nervní atd
Italové jsou nervní...není to nejnovější průzkum, ale svého času si americké zdravotní pojišťovny dělaly plošný průzkum výskytu chorob, mezi jinými i srdečních příhod a např.v New Yorku se objevilo jedno téměř bílé místo na mapě - Italská čtvrť.
Ano, Italové se zdají být nervní, ale na druhé straně se umí velmi rychle nahodit do normálu a hodit věci za hlavu. Ital když se chce smát, tak se směje, když zuří, tak zuří, když chce brečet, tak brečí, právě tato jeho emotivnost a to, že v sobě jen tak něco nedusí a že umí tyto stavy naprosto přirozeně a rychle střídat je jejich velká výhoda i pro boj s depresemi. Jasně že i s Italem to sekne, ale tak nějak se mi zdá jejich životní styl, i s jejich vnětlivostí, pohodovější.
A pokud toto způsobují těstoviny - jejich plus.

Možná by nám proti depresím pomohlo se od nich trochu nakazit a když potřebujeme řvát, tak třebas do polštáře, ale vyřvat se, když chceme brečet, tak neomezovat se tím že kluci a manažerky nebrečí, ale pustit to.
Jistě že potraviny a to co a jak jíme je pro nás velice důležité, ale analyzovat každé sousto a zjišťovat jeho čakrové vibrace by teda mě osobně asi zadělaly na deprese z toho, že se už nikdy s chutí nenajím. Když se jí s rozumem a ne se stresem co mi to jídlo může udělat, tak i
klobása může působit velmi antidepresivně.


maso vyvolává nervozitu a prohlubuje deprese
Maso vyvolává nervozitu... a co Eskymáci? Dokud je nezačala kazit civilizace a žili převážně masem a tukem, tak jim nic nebylo.
Ano, maso vyvolává nervozitu, a to v těch, kteří sedí proti mně a posvátně polykají bio zelenou stravu, kdežto já si pochutnávám na pořádné roštěnce...

...je v něm pomocí hormonu zaznamenán strach zvířete ze smrti...
A co strach sójové rostlinky, nebo obilniny z lomozícího kombajnu, jeho ostrých nožů, putování hřmotícím kombajnem přes dělící plata až do zásobníku, pak tlačení přes šroubovici do vlečky, převoz do sila, transport do mlýna, drcení v mlýně, pak pakování do sáčku a cesta v zimě v horku do prodejny...a to není konec, co následná tepelná úprava a poslední to co zbytek rostlinky uvidí před pohlcení jícnem je opečovávaná květina na okně obýváku a nepochopení, proč ona je tak hýčkána a já budu sežrána...procesy v trávícím traktu přeskočím až k bodu hnojení výsledným produktem, ze kterého vzejde další rostlina s předem určeným podobným osudem - tam se to do ní snad nijak nezakóduje? Ta je pak ve skutečné depresi.
Jasně, přeháním. Ale ne více než odpůrci masa.

Za deprese si můžeme sami. Už tak je na světě dusno a my k tomu sami ještě přispíváme strašením se vším možným. Učme se žít a ne se furt něčeho bát. Pak si i vegan dá v klidu řízek a masožrout müsli a nebudou je drtit výčitky, co se jim za to kdy stane.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 9:38 am    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Strava je velice dúležitá.
.

To je. Ale každý člověk má jiné potřeby. Někdo například maso nepotřebuje skoro vůbec, jiný by bez něho nedokázal prakticky fungovat. Nelze to paušalizovat. Tady souhlasím s kámem. Spíš bychom měli projevovat vděčnost za všechno, co se nám nabízí k snědku, poděkovat.

clovek napsal:
Deprese způsobuje vše,co nemáme vyřešené.Sami v sobě.Meditace ..byl bych opatrný...deprese nás uzavře do smyčky,a tím že se nám to honí hlavou,nemůžeme to vypnout,tak začneme být unavení a máme depresi...a v meditaci na co asi budu myslet,když neumím vypnout,nemůžu,je to tak silný a nebo to působí tak dlouho,že už to je nad mé síly.Spíš bych se snažil nebojovat s depresí,přijmout ji,milovat ji a pak dokážu sám sebe pozorovat z venku,podívat se na sebe a svou depresi s láskou a pak z venku se snažit pocítit,co mi vadí,z čeho jsem nervozní,co nemám zpracované.


Záleží na přístupu k meditaci. Meditace v mém pojetí vede právě k tomuto bezpodmínečnému přijímání všeho v lásce, k neulpívání. Naprosto přirozeně, na základě prohlédnutí mechanismů mysli, jejích triků a nenásilného pronikání k Podstatě. Z mého pohledu i zkušeností je tedy právě meditace tím nejúčinnějším nástrojem prevence i léčby deprese. Pro většinu lidí je však daleko pohodlnější polykat prášky, než se sebou něco dělat. Nebo své problémy hodit na někoho jiného. (Nemyslím to tak tvrdě, jak to říkám, ale v podstatě to tak často je).

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 10:03 am    Předmět: Citovat

Kamo:
Děkuji za reakci.
Co se týče těch počítačů, musím na to reagovat, protože já to vnímám jako věc, která je hodně důležitá.
Já tohle nikde nevyčet. A ani bych na takové zprávy nějak zvlášť nereagoval. Já bych dokonce ani nereagoval na makrobiotiku, kdyby na vlastní kůži necítil její prospěšnost. Kdyby mě počítač, cigarety atd. natolik intenzivně nezasahovali kouřil bych a byl u něj celej den, protože bych sázel na Boha a reiki, že to zachrání a neumřu. Ale není to tak. Bohužel krucinál, musím jíst zrní a zeleninu, protože to přináší tak radikální proměny mysli, že to nelze pominout a musím psát o PC, protože když před něj sednu, tak cítím tak specifické intenzivní změny, že mě to až vyráží dech. Zatraceně rád jdu na počítač, ale stačí chvíle a jsem doslova znovu a znovu usvědčován o tom, jak silný je jeho vliv. Jak se mi náhle mnohem hůře komunikuje s tátou po chvikovém sezení u PC, jak když jdu poté ven a mluvím s ním, stále cítím to zvláštní opaření, které LCD monitor způsobí. CRT má určitě své působení také, ale s tím nemám dost zkušeností.
Věřím, že je možné LCD srovnávat s mnoha dalšími zářeními a logicky argumentovat sugescemi, srovnáními s jinými zářiči atd.
A je určitě i dobře, že se zde tyto argumentace ukázaly. Lidé mají informace, mají více podnětů k zamyšlení.
Někteří lidé nejsou dostatečně senzitivní aby to zaznamenali. Což může být dobré v tom, že je taková prkotinka nerozhodí, ale blbé i v tom, že i přesto je to může nějak ovlivňovat - ale co já vím, možná ne, to jsou jen mé dohady. Mohu mluvit jen tom, co cítím já. Ono to s tím cítěním je zvláštní. Občas to řeším. Já to cítím, jedná o skutečnou sílu. Cítím jak mě ovlivní. Dejme tomu cigareta. Já cítím spoustu psychických negativ, které ta cigareta má (ale ano, i pozitiva). Ale mnoho lidí to prostě necítí. Prostě mluví o tom, že se jim hůř dýchá. Není tam ta plejáda mnoha psychických jemností, bohužel dalo by se říct i plejáda psychických mohutností. Oni jednají a chovají se jakoby nic. Kladu si tedy otázku, zda když to necítí, zda to na ně má vliv také, nebo je ten vliv tak skrytý a mírný, že musí být dlouhodobý, aby se nějak projevil, nebo zda ten vliv je zcela zřejmý, ale oni jsou kdesi napovrchu věcí a prostě nevidí, nejsou si vědomi co se s nimi uvnitř děje. Nicméně to jsou dohady a krom občasného zamyšlení se tím již nezabývám. Nejprve jsem si myslel, že to cítí každý. Vždyť to je tak zřejmé a silné... a pak jsem zjistil, že ne. Že když mluvím o mandli, že rozšiřuje energii hrudi, že si ji dám až po práci či v odpoledních hodinách, lidi řeknou: "co to meleš?" Nikde jsem to nevyčet, ale je to prostě příliš silné a není nemožné si toho nevšímat.
Někteří lidé jsou možná dost senzitivní, ale neuvědomují si, že to působí počítač, protože přece počítač "to nemůže způsobovat". To mi řekl jeden kamarád Smile Něco tak úžasného a celou společností podporovaného to přece ani dělat nemůže Smile
Ono to s tím brát vážné tyhle tvrzení je složité. A možná se to trošku týká toho, co jsem psal nahoře. Pokud to člověk necítí, možná to je podobné jako když dlouhosrstý bernardýn by měl řešit city srnčího ratlíka. Pro srnčího ratlíka je každá teplotní i povětrná změna téměř životní krizí, pro Bernardýna stěží zaznamenatelným jevem.
Možná to tak je.
A možná to je tak, že Bernardýn je odolný ale kdyby se řídil jemnostními radami ratlíka, možná by žil dýl, možná by se mu žilo lépe.
Ale zde je podle mého jeden velký problém. A totiž strach a dogmatizmus. Ten provází lidi, kteří se řídí různými jasnovideckými pozorováními a přitom sami nejsou jasnovidci. Takže se dostávají do zvláštního stadia: škodí mi to, ale přesto to necítím. Mám z toho strach, protože to je špatné, ale chutná mi to.
Dám příklad.
Když sním čokoládu, cítím intenzivní změnu vědomí a chutná mi. Je to realativně pohodovej stav podobnej tak trošku jakoby přezemně někdo přehodil jakousi deku, takže se sníží dejme tomu určitá ostrost vnímání, schopnost pokračovat kupředu atd. Takže pokud se chci sjet, tak si to dám a vím proč. Pokud si to dám pro chuť, vím, že z toho budu psychicky přesně v takovém a takovém stavu (záleží na druhu čokolády, ale vycházím z milky bez příchuti). Takže si to ve většině případů rozmyslím, protože ta chuť mě nestojí za ten psychickej stav, pokud nechci být sjetej.
Zde tedy je jakási smysluplnost. Čokoláda, rozpínavá energie, labilita. Takové a onaké vlastnosti. Sním to. Cítím to. Zažívám to tak silně, že si příště rozmyslím, zda chci být zas v takové mentální kaši.
Ale jsou lidé, kteří čokoládu sní a cítí se dobře. A přesto je čokoláda špatná. To znamená, že i když to říkají doktoři, i když to říkají léčitelé... já to tak okamžitě necítím, já to pouze vím. Zde je psychokruh: oni říkají, že to je zlé, já cítím, že to je dobré.
Takže zde zážitek nekoresponduje s povahou věci. A my buďto můžeme dělat, že nám to dělá dobře (a ono na určité úrovni skutečně dělá), byť druzí tvrdí opak. Nebo negativním informacím můžeme věřit a chtít to omezit. Což se ale často nestane, protože pokud nehrozí nějaká nemoc v blízké době či se o zdraví nějak systematicky nestarám, tak prostě tu zlou dobrotu budu pojídat nadále.
Nebo se toho můžeme bát jako nějakého ducha, kterého vidí jen jasnovidec a tudíž v životě již nic sladkého nesníst, protože ten světoznámý léčitel řekl, že to je fakt zlé, byť má zkušenost taková není. Příkladem můžou být dogmatičtí makrobiotici, kteří si svým jemnocitem neudělají vlastní obraz o dané věci. Ale i dogmatiční racionální strávníci, kterým jemnocit rovněž schází a tudíž jí to, co jim řekli ti jasnovidci z laboratoří. Oboje strany uvěřili nauce druhým. To proto, že se cítí stejně jak po vepřovým tak po hovězím. Zde není problémem samo uvěření, co nám ostatně zbývá, když to necítíme, ale to, jak s tím naložíme.
Abych nakonec nebyl tak demokratický, je pravdou, že věda se stále vyvíjí, kdežto na lidský cit je spoleh. Co dnes věda nepokládá za škodlivé, může za pár desítek let prokázat.
Proto varování z mé strany: počítač intenzivně narušuje momentální rozpoložení. Možná ale jen těm citlivým....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 10:16 am    Předmět: Citovat

18 let se pohybuji v telekomunikacich a 16 let pouzivam mobil.
I tisic studii vedcu me nepresvedci o tom, ze mobil neovlivnuje mozek, plodnost, bolesti hlavy. Pusobi tak a dlouhodobe se uz toto vnima jako bezne. Dan nebo muj vyber?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 11:06 am    Předmět: Citovat

Psychedelicu,
je fajn, že dokážeš vnímat věci tak, jak to mnozí nedokážou ani pochopit, natož provádět. Tak to použij k tomu, aby ses zbavil mimo jiné těch nedobrot, o kterých si myslíš, že Ti způsobuje PC a ne k výrobě dalších bloků. Nebo časem začneš stejně reagovat třeba na kliku u dveří. PC nikomu nijak neubližuje, to si děláš Ty sám a tím, jak před ním varuješ ostatní, jen pomáháš vyrábět další a další strachy.
Jestli chceš, dej tady anketu o tom, komu všemu škodí PC tak jako Tobě. PC nám může škodit maximálně tak, že nás okrádá o čas, že si u něj kazíme oči - ale to je naše volba, on nás k tomu nenutí. Můžeš nadále používat papír, tužku a noviny.

Okenko:
18 let se pohybuji v telekomunikacich a 16 let pouzivam mobil.
I tisic studii vedcu me nepresvedci o tom, ze mobil neovlivnuje mozek, plodnost, bolesti hlavy. Pusobi tak a dlouhodobe se uz toto vnima jako bezne. Dan nebo muj vyber?

Tvůj výběr. Pokud někdo denně žije s mobilem u ucha, má ho neustále přilepený na hlavě několik hodin, pak je možné, že si na něco zadělá, protože mobil je v podstatě i vysílač, byť s malým výkonem. A jestli se budeš bát, že Ti ublíží, tak Ti ublíží. Kdo ho používá normálně, nemá se čeho bát. Jistě že existují studie o škodlivosti jeho vf záření na lidský mozek. Existují ale i studie o stejné škodlivosti těchto předešlých studií.

Někdy mi fakt zůstává rozum stát, na co všechno jsou lidi schopní skočit. Kdekdo se směje tomu, jak mohl někdo uvěřit tomu staříkovi, kterému zase selhal konec světa a odkázat mu své jmění a přitom věří např.na jedinečnost solárních panelů a na to, že zelené lobby jde o blaho Země a ne o moc, věří na to že všichni bio zemědělci nehnojí chemicky a že tristní chemické rozbory jejich produktů jsou jen konkurenčním bojem, na to že voda z kohoutku je všude mnohem horší než ty úžasné balené vody denně vnucované reklamami, na to že Bifidus aktiv je fakt bomba věc pro naše trávení a ne pro výrobcovu kapsu, na to že amulet údajně dovezený z Ohňové země má mnohem větší moc než kamínek co nám na procházce padl do oka...
Okenko, to není útok na Tebe, to už je volné pokračování tématu o depresích, protože i tohle se toho týká. Svět nás tlačí do toho, abychom se pořád něčeho báli, aby nám pak mohl prodávat obranné produkty a látky a byli mu za to vděčni a neměli důvod přemýšlet o tom, jestli nás náhodou netáhne na vařené nudli. Svět je jedna velká církev - bát se, poslouchat na slovo, nemyslet, konat její vůli a furt se cítit provinile.
Tohle je na depresi. Anebo na vzepření se a používání vlastní hlavy.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 11:22 am    Předmět: Citovat

Kamo, pod Tvoje slova se mohu podepsat.
Nevnimam u sebe rozpor. Jsem-li obchodnik, jsem na vystavach, v aute a vlastne stale k zastizeni, drive s notesem, dnes se smartphonem, tak v okamziku strachu z techto energii bych musela do zelene na ves a zmenit povolani. Vzhledem k tomu, ze jsem stavela vsechny site u nas, musela bych se jeste zbavit strachu z pokryti, ktere muze byt u me zelene zahradky mnohokrat silnejsi nez na Vaclavaku. Strach je strach.

Deprese je ale jine tema.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 11:27 am    Předmět: Citovat

Okenko,
tak Ty jsi z těch, co pomáhali ke zvýšení úrovně elmag.smogu? Do pekla příjdeš! Laughing Laughing

Ale jinak bych neřekl že strach a deprese jsou rozlišná témata. Naopak si myslím, že deprese vzniká z déletrvajícího intenzivního strachu a zatím se mi to potvrzuje.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 11:32 am    Předmět: Citovat

Kamo:
vidím, že můj sloh byl marný. Doufám, že jen v Tvém případě..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 11:37 am    Předmět: Citovat

Je mi líto Psychedeliku,
snažil ses, ale mě počítačem opravdu nevystrašíš.
Wink
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 11:39 am    Předmět: Citovat

Kamo : Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 11:45 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Svět je jedna velká církev - bát se, poslouchat na slovo, nemyslet, konat její vůli a furt se cítit provinile. Cool .


Přesně tak. Matrix je úžasnej film.

Psychedelikova slova bych tak nebagatelizoval. Ale to je jen hra, neškodné pošťuchování. Na rozdíl od bezskrupulózního působení té všudypřítomné církve, jak jsi to naprosto výstižně charakterizoval.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 12:07 pm    Předmět: Citovat

Sunnyi:
Díky za podporu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 12:15 pm    Předmět: Citovat

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 12:31 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Svět nás tlačí do toho, abychom se pořád něčeho báli, aby nám pak mohl prodávat obranné produkty a látky a byli mu za to vděčni a neměli důvod přemýšlet o tom, jestli nás náhodou netáhne na vařené nudli. Svět je jedna velká církev - bát se, poslouchat na slovo, nemyslet, konat její vůli a furt se cítit provinile.


Jakej svět, Kámo?
Není tady žádné "my" a "svět".
Jsme tu pouze my,
my tvoříme tento svět. Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 12:52 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Jakej svět, Kámo?
Není tady žádné "my" a "svět".
Jsme tu pouze my,
my tvoříme tento svět.


OK, zkusme si to objasnit, protože i mě překvapila ta jednoduchá a jasná myšlenka, že svět jsme pouze my a že my ho i tvoříme a je třeba ji zdůraznit mně i všem ostatním. Že mě to taky nenapadlo... Wink

Takže jako Svět v tomto případě považuji planetu Zemi, na které žijí zvířata a lidé. Lidé se dělí na běžné občany a na ty, kteří se je snaží ovládat. Protože na této planetě/Světě jsou více znatelné projevy těch, co se snaží někoho ovládat, tak proto jsem napsal, že nás Svět do něčeho tlačí.
Běžní občané se pak dělí na ty, kteří to víceméně apaticky příjmají a na ty, kteří se snaží řídit vlastním rozumem a s překvapením zjišťují, že to jde. Když se to snaží říct těm apatickým, tak těm se to v první chvíli zalíbí, ale jakmile zjistí, že to vyžaduje trochu duševní i tělesné námahy, ztratí zájem a opět upadnou do své pohodlné apatie.
No a pak je na světě ještě i Toora... Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund