Fórum - Zobrazit téma - Deprese a co s tím? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Deprese a co s tím?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Deprese a co s tím?
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 9:57 pm    Předmět: Deprese a co s tím? Citovat

Ahoj, potřebovala bych poradit. S jakou čakrou souvisí deprese? Původ je jasně v hlavě. Dočetla jsem se, že depresi má na svědomí disharmonie 7. čakry.
Ale co je příčinou depresí? Strach? Nebo neschopnost přijímat realitu? Nebo nějaká rozpolcenost osobnosti, že neví, kam patří a neví co s životem?
To bych spíš řadila k první čakře, nebo je to jinak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 10:31 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Eviku,
já bych nehledala souvislost s jakou jednou čakrou to konkrétně souvisí.

Sedmá je výsledným odrazem spodních šesti. Její rozkvět závisí na tom, jak se stavíme k našim důležitým životním tématům, které jsou spojeny s konkrétníma čakrama. Ale jak už to bývá, nikdy neřešíme pouze jedno velké téma, ale několik navzájem provázaných témat. Nemá smysl tedy dle mého se zabývat jednou čakrou, kor co se tak obecného tématu jako deprese týče.

Co bych určitě pro začátek udělala, pokud možno, harmonizaci čaker a poté byosen začínající od hlavy , velmi citlivě a jemně, bez nijakého zkoumání a diagnostikování. Pacient velmi často může promluvit právě o tom, co ho nejvíce trápí. Rozvzpomene se na dávno zapomenuté bolesti, nicméně uvnitř živé a tíživé. Sám pojmenuje témata, která ho trápí a vedou k depresi.

Krásný večer Eviku

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 11:04 pm    Předmět: Citovat

Jarmilko, zrovna na tebe jsem myslela, že mi odpovíš. Děkuju. Hmmm, máš pravdu, že asi neexistuje jednoznačná odpověď co se konkrétní čakry týká.
Snad ten človíček ve mě najde tu důvěru. Máme spolu schůzku, pak uvidím, jak se rozhodne dál. Bude to chtít velkou trpělivost od obou.

Vím sama, jak to s depkou bývá. Celý den ten člověk může být v pohodě a pak najednou jako když na něj někdo hodí těžkou tmavou deku. A může svítit slunce, ptáci zpívat a on se utápí ve svém životabolu...

Jistě není náhoda, že jsem se mu připletla do cesty. Třeba mu zrovna pomohu klubko rozmotat. Uvidím, jak na tom je. Snad to nebude na odbornou pomoc...když vidím, s jakou oblibou všem dávají antidepresiva, které neléčí příčinu, jenom jí potlačují, vytvářejí návyk a mají spousty vedlejších účinků, není to moc veselá vyhlídka.

Děkuju a také tobě hezký večer Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 12:20 am    Předmět: Citovat

Zajímavé, Eviku. Smile
Obvykle nemam moc chuť něco tady komentovat či se zapojovat. Teď jsem měla nutkání a poslechla ho Smile.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 8:01 am    Předmět: Citovat

Deprese je spojená s první čakrou.
V podvědomí obvykle působí věta nejsem hoden žít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 8:46 am    Předmět: Citovat

Děkuji také tobě, Okenko.
Takže nejenom strach, ale i pocit viny. Vůči sobě nebo vůči někomu....
Sebevražedné myšlenky....nic, nic, jen přemýšlím nahlas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 9:05 am    Předmět: Citovat

Z hlediska závažnosti onemocnění (lékařské hledisko)
je deprese na předním místě. Zde jsem v první akutní fázi pro použití léků. Po akutní fázi teprve je možná práce s tématem.
Reálné riziko sebevraždy.

Ovšem nemíchat např. se syndromem vyhoření, jarní únavou atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 10:01 am    Předmět: Citovat

Ahoj Evíku, neřekl bych, že deprese souvisí pouze s jednou čakrou.

Já když měl deprese, tak to bylo většinou proto, že jsem nestíhal něco, co jsem si myslel, že mám stíhat. Že nedisponuji něčím, o čem jsem si myslel, že bych měl mít. Že nedělám něco, co jsem si myslel, že bych měl dělat.

Považuji depresi v mém případě jako za následek konfliktu který způsobuje má mysl. Realita x mysl (představa). Nebo také mysl x podvědomí. Může být, že podvědomí mě tlačí do něčeho, čemu se v mysli bráním a protože se cítím bezradný, tak se může dostavit deprese. Prostě za tím vidím práci MYSLi.

Jak napsala jedna milá osůbka na Facebooku:"Je pravda, že doba je uspěchaná, a stíháme toho čím dál méně..ale je zase pravdou, že stihneme vždy to, co se stihnout má.." Hlavně bacha na složenky, dodávám já Smile!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 10:26 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Z hlediska závažnosti onemocnění (lékařské hledisko)
je deprese na předním místě. Zde jsem v první akutní fázi pro použití léků. Po akutní fázi teprve je možná práce s tématem.
Reálné riziko sebevraždy.

Ovšem nemíchat např. se syndromem vyhoření, jarní únavou atd.


Evíku, POZOR a opatrně s tím!

Přesně jak píše Okénko, je rozdíl ta "špatná nálada", které podléháme všichni a říkáme jí deprese (pocit, že vše stojí za hovno, nic se nadaří, ....) a ta DEPRESE jako lékařská diagnóza (dost často to je v rodině, tedy snad dědičné, např. rodič - sebevražda).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 1:19 pm    Předmět: Citovat

Zatím nebudu dělat nic jiného, než naslouchat.

Díky všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 4:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Evi.

Záleží Evi mimo jiné na tom, zda si tu „diagnózu“ určil ten člověk správně. Deprese je něco, co má své specifické projevy Velmi často se pojmenuje depresí něco, co jí ve skutečnosti ani není.
Pokud vím, vyznačuje se deprese sice také jakoby zevně bezpříčinnými, ale dlouhodobějšími, nikoli tak, jak píšeš, tj.:
Citace:
Celý den ten člověk může být v pohodě a pak najednou jako když na něj někdo hodí těžkou tmavou deku.


Tohleto „najednou“ mi připadá spíš jako tzv. „panická ataka“, krátkodobější úzkostné stavy, atd. - viz v konci uved. zdejší vlákna.

Jinak vzhledem k tomu, co se v tomto a následujících letech děje a bude dít, bude tohoto „působení“ přibývat. Prostě lidská mysl si jede ve svých vyjetých kolejích, podobně jako veverka v kleci a působící dostředivé a odstředivé energie budou vytvářet stále vyšší tlak, který nás má přimět toto staré a tlející změnit, prostě tyto síly dokonale rozrušují dosavadní nefunkční strukturu, padni komu padni. Týká se to jak jednotlivců, tak dané společnosti, prostě všeho. Jsou to nárazy „Světla“, které důrazně hlásají nutnost změny od iluze k Pravdě. Samozřejmě jedině vědomou pozorností, přijetím, tj. neutíkáním před svými vlastními „stíny“, tedy nevědomím (podvědomím) a vším tím sajrajtem v něm za všechny existence nashromážděným.

Ne nadarmo, právě v posledním dvaceti-desetiletí došlo k tomu, že Nauka, která se předávala jen z Učitele na žáka, se stala přístupnou celému světu. K tomu také dorazila pomoc v podobě různých terapií, jako je například Beysové Cesta, Kinezka, metoda Ruš, Kraniosakrálka, atd.
Ten, kdo si chce pomoci, už opravdu nemůže říct, že by tu nebylo dostupných pomocníků.

Na druhou stranu bude přibývat (vzhledem k těmto v současnosti působícím energiím) jak sebe-destrukcí, tak destrukčního chování navenek – jedním takovým příkladem je ten, že člověk, který do té doby jakoby nemá problém, tak vezme samopal a jde vystřílet co ho zrovna napadne. Prostě dost lidí, kteří „nevidí-neslyší“ s těmito „silami“ neumí naložit a sami sebe nedokážou v té chvíli zvládnout. Samozřejmě, že tyto destruující síly působí na celou Zemi a také přírodních pohrom zákonitě přibývá.

Vše, co bylo do této doby skryté, bude se zviditelňovat, vylézá na povrch, to, co je pohřbeno v našem nevědomí se zviditelňuje jako různé duševní stavy, deprese apod. nejčastěji. Pokud budou lidé jednat tak, jako doposud, tedy se místo toho, aby se začali doopravdy zajímat o příčny těchto“následků“, budou hledat pouze únik před nepříjemným, tj. od sebe sama. v podobě různé zábavy, tj. namísto soustředění se do nitra, budou se věnovat rozptýlení, následky na sebe dlouho nedají čekat. Po každém takovémto „rozptýlení“ přijde ještě hlubší deprese, rozklad (psychiky).

Všemi duševními stavy, kterými kdo prochází, pouze se demonstruje to, co je uvnitř, tedy z toho důvodu, aby bylo možno konečně tyto věci uvidět a pochopoit, dřív, než to dotyčného dovede ke krajnosti, která navíc vůbec nic neřeší.
Taková "Boží navštívenka" to vlasntě je., tyhle různé stavy.

Smile

P.S.
http://www1.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=161&highlight=ataka

http://www1.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=291
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 7:27 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Tooro,

a já proč se mi tam pořád nějak cpe ta první čakra - a teď ve starém vláknu čtu, že doporučuješ knihu Když ztrácíme půdu pod nohama. Co je vhodnější? Meditace nebo uzemňování? Když jsem si i já procházela podobnými stavy, vůbec jsem se do meditace nemohla dostat. Naopak vše se prohlubovalo.
Citace:
působící dostředivé a odstředivé energie budou vytvářet stále vyšší tlak, který nás má přimět toto staré a tlející změnit,

ty změny jsou nevyhnutelné a kdo to cítí a neumí si poradit, dostává strach. Bude muset mnoho nejen změnit, ale i opustit. Přehodnotit. Jak budou změny přicházet, bude se měnit i jeho osobnost.
A protože už ty změny přicházejí, vnímáme je, ale podvědomě se tomu bráníme ( neschopnost přijmout realitu - podobně jak psal Krabas )
Chtěla jsem jenom být trochu připravená, uvidím co z toho vzejde. Vždycky nezůstane jen při jednom, ale nabalí se ještě mnoho ,,slupek", které bude potřeba oloupnout.

Nebojte se, budu opatrná. Nikdy bych nešla dál, než mě pustí.
Ale přesto si troufám říct, že ses Katko přiblížila nejvíc. Ten člověk se hledá a neví kudy kam a ví že něco bude muset obětovat . On mi věří a to je polovina úspěchu. Druhou polovinu si bude muset vyřešit sám.

Staré příspěvky si znovu ráda přečtu. Jsou tam poklady informací.
( Jo a ty pocity, že ,,najednou na něj hodí těžkou černou deku.." to byly kdysi mé stavy Rolling Eyes )

Ahoj Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 8:29 pm    Předmět: Citovat

Díky Evi.
Osobně jsem přesvědčena, že všemi peripetiemi, před které nás život staví jsou tu nejen pro poučení naše, ale právě proto, abychom těma zkušenostmi mohli být více platní všem, kteří o to stojí.

Když jsem podobnými duševními stavy před léty procházela, nebylo tu k dispozici nic, ani v psané podobě se na trhu nic „k věci“ nevyskytovalo, tedy jsem se houby měla s kým poradit, nevěděla jsem nic o tom, jak s tím naložit, a už vůbec ne, že je třeba před tím nezdrhat, ale naopak věnovat tomu (jak jen je to možné) klidnou přijímající pozornost.
Děsilo mne už jen to, když se ten „smrad“ blížil a jen jsem vyčkávala, kdy to zase odejde.
Knihy „Když ztrácíte půdu pod nohama“ a „Začni tam kde jsi“ se mi dostaly do rukou až mnohem později. Přes to mne obohatily víc, než bych si dovedla představit.
Navíc, v období „deky“ je opravdovou pomocí spíše zkušenější průvodce, protože se na nějaké čtení člověk se s takovou tou tou běžnou, tj. nevycválanou myslí, může koncentrovat jen velmi těžko.

Tak bych to viděla asi tak, že bys byla tomu člověku průvodcem a oporou po tu dobu, co to bude potřebovat, naučil se s tím správě naložit, aby se takto sám o sobě dozvěděl trochu víc, než tomu u něj bylo dosud.
Nakonec právě proto to tady celé je - vědět o sobě, aby nás to nakonec učinilo vědomějšími a tím i silnějšími. Wink

Páček.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 8:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Evíku,
zkusím sem říct zkušenosti, které mám já. Třeba budou také k něčemu platné.
Jsou věci, které vím, že na mě působí negativně. Způsobují dejme tomu "špatnou náladu":
cigarety - brání v jakmési "přirozeném štěstí". Pamatuji si, že jsem četl jednu studii (možná jich na internetu je k nalezení více), že po dvou měsících abstinence od kouření se deprese u lidí, kteří ji trpěli zlepšila.
tuňák - vede k sevřenosti. Druhý den může být tělo jaksi ztuhlé, člověk sobecký a přehnaně introvertní.
tuňák a druhý den pohanka - pohanka má klesající energii, nerozveseluje. Pohanka druhý den po tuňáku podtrhne a prohloubí negativa tuňáka.
ryba večer - druhý den, hlavně když se méně spí (což ryba může sama o sobě zapřčiínit) se rovněž mohou objevit různé pocity sevřenosti, na energetické úrovni různé šedivosti a hnusy, obecná nepříjemnost

Toto jsou potraviny, jejich negativní efekt mám mnohokrát vyzkoušen. Vyhnul bych se jim. Nemám žádné čerstvé zkušenosti s konzumací různých druhů mas, neboť z etického hlediska s nimi nechci experimentovat. Nicméně byl bych opatrný, možná mají obdobné negativní účinky jako tuňák.

Poté jsou potraviny, které jsou povznášející, obecně pročišťují vědomí, někdy se člověku zdá jakoby dostal učitý rozhled:
velice veselé je ovoce, je to optimistická věc. Mám dobrou zkušenost s jablkama. Pokud si dobře vzpomínám tak i s blumkama a švestkama. Nektarinky vnímám jako již velmi silné, je to již spíš podobné psychoaktivním látkám.
výborná je zelenina, pokud možno napařovaná. Měl jsem asi půlroční zkušenost s čistě smaženou zeleninou s trochou sojové omáčky shoyu. Když jsem ji začal napařovat, cítil jsem se poté mnohem uvolněnější, mnohem méně strnulý. Tehdy jsem na vlastní kůži procítil jak silný vliv na psychiku má způsob úpravy.
Dobré je obilí. Vede k soustředěnosti, systematičnosti, ucelenosti. Ne každý ho ale dokáže jíst a je to pro něj příliš velká exotika.

Byl bych opatrnej s vajíčkama (je to divnej stav - ale mám moc málo zkušeností, abych dělal větší závěry. Nicméně co je mi na nich sympatické je to, že nezpůsobují takový "zvířecí stav" jako tuňák, byť jsou rovněž živočišného původu), se sýrama (narozdíl od makrobiotiky je vnímám jako psychicky harmoničtější než například tuňáka. Jak je to se zdravím, to nevím. Vypustil bych hermelíny. Způsobují určité zurčení v hlavě, například eidam to nedělá).

Vypustil bych čokoládu, sladkosti a kávu. Přináší to přílišnou psychickou labilitu. I když čokoláda má jinej efekt a káva rovněž... Čokoláda a sladkosti také oslabují...
Místo černého čaje, čaj zelený. Zelený čaj je optimistický, ale při větší konzumaci přináší sexuální předráždění (a předráždění obecně) a rovněž psychickou labilitu (ale mnohem menší než káva).

Vypustil bych počítač. Pokud se na něm nepracuje v práci, zkusil bych ho omezit. Některé počítače jsou horší než ty druhé. Některé monitory září tak a druhé zase onak. Každopádně jsou destruktivní. Ničí životnost, ničí nadšení. Přinášejí únavu a otupení. Ničí jakýsi cit pro "smysluplnost". Narušují schopnost empatie a komunikativnosti.
Někdy může pomoci lepší, novější monitor. Setkal jsem se s mnoha LCD monitorama a všichni z nich byly destruktivní. Když si před počítač sednu, za pár sekund cítím něco, co bych nazval "napadení". Cítím rozklad.
Doma jsem se k tomu zachoval tak, že jsem si na LCD monitor dal kryt, který dřív měli staré monitory a dívám se na to ještě přes sluneční brýle. Je to lepší alespoň pro oči. Ale je to i tak zlé a destuující.
Počítač bych tedy rozhodně nepodceňoval.

Začal bych chodit do přírody. V lese jsou mimořádně dobré vibrace. Je to úplný protipól počítače. Jít na hodinu do lesa může přinést spoustu energie.

Věnoval bych se reiki. Hodinu denně. Minimálně. Prozářit celé tělo.

Cvičil bych. Když ne jógu, tak aspoň nějakej radostnej pohyb.

Modlil bych se nebo meditoval. Dělal cokoli co umlčuje mysl a vede k prožitkům klidu a lásky.

Na závěr ještě pár rad:

já osobně bych neztrácel příliš čas (nebo je vyzkoušel jen jako doprovodné věci): bachovými květy a ani drahými kameny. Za sebe mohu říct, že mě tyto metody nikdy nevystřelili tak vysoko jako reiki, práce se stravou, chození do přírody, modlitba, jóga a vynechání počítače.
Je to můj názor a nechci říct, že tyto metody jsou špatné. Nicméně mně osobně přišli mdlé a konec konců - čas máme jen jeden.

Zkusil bych holotropní dýchání, rodinné konstelace. Oboje metody mohou ukázat co je hluboko pod povrchem a vynést to na světlo.

Možná stojí za zkoušku SRT.

Vyzkoušel bych ale i psychologa.

Z rostlin snad meduňku. V mimořádném případě třezalku, ale nevím no. Je to přeci jen dost extrémní rostlina. Možná je lépe ji nechat být. Vynechal bych z experimentování kozlíka. Myslím, že to není moc harmonická rostlina.

Léky: užívá nějaké léky? Léky působí také na psychiku. I ty nepsychoaktivní.

Vynechal bych alkohol. Vyvolává deprese.

Zkusil bych hledat smysl života, kvatliní zájmy, ideálně duchovní cestu.
Nevím jak na tom je Tvůj známý, ale někdy když člověk nevidí smysl života ve hmotě je blízko k tomu, aby začal na sobě duchovně pracovat....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 9:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Psychedelicu.

Dovolím si jen cosi ke způsobu stravování, protože je to věc hodně
individuální. Jistě, jsou určité věci, které by se jistě daly označit jako obecně neprospívající. Na druhé straně např. druhy ryb, mas, atd., tohle (jak na daného člověka která potravina působí) si musí vyzkoušet každý sám na sobě, podle svého metabolismu.

Na základě soukr. klinického výzkumu (tuším minimálně dvacetiletého) došel William Wolcott, na základě všech dosavadních poznatků, k soustavě testů, podle kterých lze určit konkrétní metabolický typ. Ještě dlouho před tím než jeho kniha „Metabolické typy“ spatřila světlo světa v českém překladu, zabýval se tímto také náš Milan Calábek, který své žáky na jeho „Universitě nové doby„ nejenže o tomto informoval, ale obohatil sérii testů například o zapojení části informací z podvědomí.

Co se týká určení metabolického typu podle Wolcotta, našla jsem na netu alespoň malou ochutnávku:
http://www.metabolicketypy.com/strava_4_test.htm


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund