Fórum - Zobrazit téma - Osobní zodpovědnost a etika - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Osobní zodpovědnost a etika
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Osobní zodpovědnost a etika
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 8:59 am    Předmět: Osobní zodpovědnost a etika Citovat

Často mě překvapuje, jak velký rozsah názorů a použití je v otázce co je a není ještě v pořádku při posílání, ovlivňování a léčení druhých. Jakou má kdo hranici a co se komu zdá jako běžné a normální, v souladu
s vesmírnými zákony, s respektem vůči druhým a jejich životu, osudu, rozhodnutím.
Taky žasnu nad tím, za co se cítí lidé zodpovědní a od čeho dávají ruce pryč.
Začnu od toho druhého. Připadá mi zvláštní se distancovat od procesu, který sama spustím. Jestliže za mnou přijde někdo pro pomoc nebo ji nabídnu a pak něco spustím, potom jsem za to ťuknutí do kuličky zodpovědná ať se mi to líbí nebo ne. Svoji energií, svým rozhodnutím, svojim posíláním, svým čištěním čehokoliv. Nelíbí se mi snaha být sice před lidmi za toho kdo pomáhá, toho hodného, ale jinak všechno hodit
na ty nahoře. Pochopitelně co se pak bude dít a výsledek už není v mých rukách, ale prvotní rozhodnutí, první krok byl můj a ZA TEN si nesu svůj díl odpovědnosti, dokonce i za to co už přijmout nechci nebo se mi nelíbí.

Čemu moc nerozumím je to, jak velké je rozpětí toho, co různí lidé
považují za správné pokud se týká léčení, ovlivňování, posílání, vnikání do osobní sféry člověka, když o tom neví. Asi v tom nemám tak úplně jasno nebo jsem příliš konzervativní, ale setkávám se s věcmi, které se mi velice příčí. Jsou chvíle a terapie, kdy je velice, velice tenká a diskutabilní hranice mezi tím, co je a není ještě košér. Tam je potřeba zvážit, kdy druhá osoba jen ukazuje situaci tomu, kdo to potřebuje a kdy léčba jednoho začíná zabíhat do napravování druhého, nezúčastněného.
Druhý člověk má svaté právo si říct a určit hranice co chce a potřebuje
a my bychom je měli respektovat i když bychom tak moc rádi zachraňovali!
Otázkou taky je, jestli i za takovou zdánlivě nevinnou modlitbou nevězí zase naše snaha o pomoc za každou cenu a jiné pohnutky.

Asi i tenhle příspěvek přinese rozporuplné reakce, ale to je jeho záměr.
Udělat takový malý průzkum, co kdo považuje za etické a kam už zajít nechce. Jaký by měl být etický kodex člověka, který se věnuje jakýmkoliv terapiím a pomoci druhým? Teorie je krásná, ale praxe někdy
ukazuje něco úplně jiného.
Jak je to se zodpovědností za to, co nabízí?
Co myslíte?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 10:33 am    Předmět: Re: Osobní zodpovědnost a etika Citovat

samanka napsal:
Často mě překvapuje, jak velký rozsah názorů a použití je v otázce co je a není ještě v pořádku při posílání, ovlivňování a léčení druhých. Jakou má kdo hranici a co se komu zdá jako běžné a normální, v souladu s vesmírnými zákony, s respektem vůči druhým a jejich životu, osudu, rozhodnutím.


A rozmanitost života Tě nepřekvapuje?

samanka napsal:
Otázkou taky je, jestli i za takovou zdánlivě nevinnou modlitbou nevězí zase naše snaha o pomoc za každou cenu a jiné pohnutky.


Samozřejmě, že se to děje. Nikdo nejsme dokonalý. A i pokud jsme schopni pracovat čistě s lidmi, s nimiž nás nepojí žádné citové pouto, obvykle je to hodně těžké nechtít zachraňovat, když se jedná o někoho blízkého.

samanka napsal:
Jaký by měl být etický kodex člověka, který se věnuje jakýmkoliv terapiím a pomoci druhým?.


O tom jsem tady v minulosti psal docela hodně: "Ne má, ale Tvá vůle Bože, Otče, se staň." Tedy právě ta modlitba. Odevzdat vše do Božích rukou.

samanka napsal:
Teorie je krásná, ale praxe někdy ukazuje něco úplně jiného.


Nepochybně. Jsme "jenom" lidé.

samanka napsal:
Jak je to se zodpovědností za to, co nabízí?
Co myslíte?


To si každý musí srovnat sám v sobě. Každým naším záměrem, myšlenkou, skutkem, působíme na druhé, harmonicky či disharmonicky. Nemusí to být zrovna cílené působení pomocí reiki nebo nějakou formou. Ta zodpovědnost spočívá v tom, soustavně se ukotvovat v přítomném okamžiku, v bdělé pozornosti toho, co je. Zní to prostě, ale kdo to zkusil, ten moc dobře ví, jak těžké to je. Jinou cestu ale neznám.

Jinak se omlouvám, jsem zavalen, mám tolik práce, že ji musím odmítat a potřebuji se taky vyspat, takže tím z mojí strany účast na diskusi víceméně končí. Jen jsem zopakoval to, co jsem k těmto věcem tady psal již dříve. Určitě je to dobré téma, ale vidím to prostě tak, že s touto otázkou se každý z nás dokáže vyrovnat podle toho, nakolik je bdělý. A je to tak naprosto v pořádku. V tom procesu se učíme všichni, stejně jako v každé jiné interakci s druhými. Bdělost vyžaduje práci.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 1:19 pm    Předmět: Re: Osobní zodpovědnost a etika Citovat

samanka napsal:
Jak je to se zodpovědností za to, co nabízí?

sunnyi napsal:
To si každý musí srovnat sám v sobě.

sunnyi napsal:
Určitě je to dobré téma, ale vidím to prostě tak, že s touto otázkou se každý z nás dokáže vyrovnat podle toho, nakolik je bdělý.

Přesně tak, Mirku, v tom jsme se tuším vždy shodli. Smile

...nakonec i to, co to vlastně je, tahle bdělá pozornost, na to si taky každý z nás musí přijít sám
A všimla jsem si taky, jak nám Vesmír někdy dává „sežrat“ kdybychom chtěli tou pozorností jen něco „ošéfovat“, aby se to, či ono nestalo (blo ošetřeno a dodrženo, atd.). Prostě nám tak ukazuje, že houby máme ve svých rukou, ať se snažíme být bdělí jak chceme, což rozhodně neznamená, že nemáme být bdělí, a nebo že snad nemusíme mysl krotit. Ale prostě v takový "bezva" den, ať dělám, co dělám, tak má tahle vědomá pozornost poněkud po-zataženou roletu. Confused


sunnyi napsal:
O tom jsem tady v minulosti psal docela hodně: "Ne má, ale Tvá vůle Bože, Otče, se staň." Tedy právě ta modlitba. Odevzdat vše do Božích rukou.

Tohle se dá pronést upřímně, opravdicky, a taky formálně.
To druhý se pozná, když se dostaví silná nelibost při neúspěchu, ta pochází ze lpění na výsledku a silně koliduje s tím „Buď vůle Tvá“.

Tak to jen tak na okraj.
Přeju Ti, ať se Ti tvé dílo daří, Mirku. Laughing


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 2:31 pm    Předmět: Citovat

Abych Ti Šamanko odpověděla na Tvoji otázku, resp. doplnila ten můj předešlý příspěvek.
Život a praktikování Nauky mne naučilo nenutit, ale nabízet, a s praxí pozornosti (k tomu, co se ve mně děje) přišel vhled do vlastních motivací. Tedy vidím na to, proč co dělám a proč co nedělám.
Žádné činění není zcela oproštěno od jakéhosi, třebas jemného, uspokojení v tom, co děláme. Je to tak v pořádku, protože takhle jsme udělaní a skrze to může se vlastně i dít celé toto Stvoření (docházet v životě k nutnému poučení, i když to třeba někdy trvá setsakra dlouho).

Jde tedy vždy o jistou míru. A ta je měřitelná výkyvy od středu, pokoje v duši, prostě když je nějakou dobu krmeno především ego (třebas léčitelskými apod. úspěchy) nutně musí přijít opak, tedy neúspěch, zklamání, frustrace atd. A tohle je taky zároveň lakmusovým papírkem toho, do jaké míry byl náš záměr čistý. Čím větší výkyvy (intenzita prožívání daného úspěchu a neúspěchu), tím jsou naše motivace upatlanější. Bdělost je v tomto případě vědomí si motivace a vnitřních hnutí a umění tichého naslouchání tomu, kdo k nám přichází.

Je to tedy Šamanko tak, že pokud ze situace vyplyne, že mohu informovat, potom to během hovoru zcela přirozeně učiním, prostě se podělím o zkušenost, kterou jsem absolvovala a možnosti které znám. Zájem, či nezájem o to, aby si dotyčný s mojí pomocí pomohl tam buď je, nebo není, pokud ten zájem neprojeví, není to už moje věc a další hovor tedy plyne o tom, co je pro dotyčného důležitější než jeho zdraví (momentální počasí, politická situace, rodinné vztahy atd.).

Nikomu nemůžeme bránit ve zkušenosti, pro kterou si sem (v tomto vtělení) přišel, ať je jakkoli bolestná. A samozřejmě, nejtěžší je toto respektovat v případě našich dětí.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 12:29 am    Předmět: Citovat

Cítím to hodně podobně. V Reiki nikoho nepumpujeme energií, je to spíše, jako by si člověk sedl v klidu, s vnitřním mírem, na lůžko nemocného, vzal ho za ruku a chvíli s ním byl. Je to manipulace?
Asi to podstatné je, jak to vnitřně vnímáme, jaký máme motiv k tomu, co děláme. Ne vždy je to stejné, se stejným následkem, když dva dělají totéž. Velmi záleží na našem vnitřním naladění a oproštění se od chtění dosáhnout konkrétní výsledek ("prosazení" své představy).
Je rozdíl v tom, když je někdo motivován "posílat někam cokoliv" a nebo jen "být s....".
Motivovat neznamená manipulovat, třebaže jsme v praxi mnohokrát svědky toho, jak se motivace v manipulaci proměňuje.
To, co je důležité - ve vztahu k tématu tak, jak jej šamanka zadala - je naše vnitřní naladění. O tom jsem naprosto přesvědčen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 5:47 am    Předmět: x Citovat

toora: myslím, že jsou témata, která není špatné časem oprašovat, protože jsou pořád aktuální a navíc se naše názory postupně upřesňují
a vždycky se objeví nějaká nová inspirace i pro ostatní.

Díky za příspěvky

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 9:06 am    Předmět: Hezké téma Citovat

Moc hezké téma Šamanko, rád jsem si to přečetl. Ale napsat kde mám sám hranice a tak, to nedokážu. Asi je to jiné případ od případu, nebo jsem línej to analyzovat. Confused

Podle mě se úmysl počítá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 11:52 am    Předmět: Citovat

Šamanko,
ráda bych Tě o něco poprosila ohledně psaní, můžu Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 12:20 pm    Předmět: x Citovat

O co jde Question

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 12:55 pm    Předmět: Citovat

Možná se Ti budu zdát jako hnidopich, ale nemůžu si pomoct.
Nějak mi ale přijde líto, když se v české diskusi na českém webu přebírají germanismy ( anglismy) a vytrácí se tak například poctivé české oslovení, tedy vokativ. Prostě mám za to, že když mluvíme Česky, tak k tomu to skloňované podstatné jméno prostě patří.
Tak bych Tě chtěla poprosit, kdyby to jen trochu šlo, tak jestli bys mohla to oslovení „toora“ skloňovat.

Děkuju Ti za pochopení.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 3:42 pm    Předmět: Citovat

samanka napsal:
Připadá mi zvláštní se distancovat od procesu, který sama spustím. Jestliže za mnou přijde někdo pro pomoc nebo ji nabídnu a pak něco spustím, potom jsem za to ťuknutí do kuličky zodpovědná ať se mi to líbí nebo ne. Svoji energií, svým rozhodnutím, svojim posíláním, svým čištěním čehokoliv. Nelíbí se mi snaha být sice před lidmi za toho kdo pomáhá, toho hodného, ale jinak všechno hodit na ty nahoře. Pochopitelně co se pak bude dít a výsledek už není v mých rukách, ale prvotní rozhodnutí, první krok byl můj a ZA TEN si nesu svůj díl odpovědnosti, dokonce i za to co už přijmout nechci nebo se mi nelíbí.
šamanka

Tady asi bude Šamanko kámen úrazu. Ty něco spustíš, Ty se rozhodneš, Tvoje energie, Tvoje posílání, Tvoje Zodpovědnost za ťuknutí do kuličky. Tvoje EGO. Ješte bych dodal Tvoje nepokora. A nelíbí se ti být před lidmi za toho kdo pomáhá? Tak proč před lidma hraješ tu hru, že jim TY pomáháš?
Je potřeba odevzdat CELÝ proces od A až do Z do rukou Božích. Ne jenom dílčí kroky. Být ale při tom vědomý, vědomý toho co se děje a nepřipisovat si ani úspěch ani vinu. Pokud všechno odevzdáš do rukou Božích tak pak TY nejsi konající ale konající je BŮH.

samanka napsal:
Čemu moc nerozumím je to, jak velké je rozpětí toho, co různí lidé považují za správné pokud se týká léčení, ovlivňování, posílání, vnikání do osobní sféry člověka, když o tom neví.


Pokud budete skutečně žít Reiki a ne jen o tom mluvit, tak budete v Reiki pořád a neustále. Pořád budete kanálem Božské energie. Když někoho potkáš a bude se ti zdát smutný a ty mu prostě spontánně pošleš lásku tak mu prostě pošleš energii a nebudeš přemýšlet o tom jestli má tvůj souhlas nebo ne. Když žiješ Reiki, když žiješ láskou, tak energie/světlo prodí z tebe a kdo jde kolem a potřebuje ji, tak ji prostě dostane. To zařídí ti nahoře. A když někomu chceš poslat vědomě energii, protože ti přijde tato myšlenka, tak to prostě udělej a pokud máš strach, že ta myšlenka není Božího původu ale Ega, tak se mentálně prostě zepej na souhlas. Proč pořád trváte na verbálním souhlasu? Řeknu vám proč. Je to otázka nedůvery v sebe sama. Aby Ego mělo alibi.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 4:19 pm    Předmět: x Citovat

Přemýšlím Roso, co máš pořád s tím egem. Mlátíš s ním kolem sebe v jednom kuse. A napadá mě, proč s tím máš pořád dokola problém.

Nedělej si iluze, že ty nic ty muzikant. Roso, nevím, jestli nechápeš, co tím chci říct nebo ze sebe záměrně děláš nechápavého nebo opravdu věříš tomu, co píšeš.

šamanka

PS: tooro, ty jsi snad největší puntičkář co znám. Musím Ti objasnit, že sem nechci dokola kopírovat příspěvky, tak sem dávám odkazy ke komu se odpověď vztahuje = toora: text. Není to tedy oslovení, ale odkaz! Nemůžu Ti slíbit, že to bude podle Tvých představ, ale budu se občas snažit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 4:53 pm    Předmět: Citovat

Je zřrejmé, že každý si neseme odpovědnost za to, co děláme, ovšem i za to, co neděláme. Jestliže v tom někdy chybujeme, není se co divit, protože jsme ve fázi učení se.
Učený z nebe nespadl....!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 6:49 pm    Předmět: Citovat

Ano. Věřím tomu co píšu jinak bych to nemohl psát. A jestli něčemu nerozumím, tak mně to prosím objasni.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 8:29 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
PS: tooro, ty jsi snad největší puntičkář co znám. Musím Ti objasnit, že sem nechci dokola kopírovat příspěvky, tak sem dávám odkazy ke komu se odpověď vztahuje = toora: text. Není to tedy oslovení, ale odkaz! Nemůžu Ti slíbit, že to bude podle Tvých představ, ale budu se občas snažit.


Šámí,
to byla jen prosba, právě na místě by tohle bylo v případě citace -
Franta Vomáčka: (následuje Vomáčkův text).
Ale protože mluvíš ke konkrétnímu diskutujícímu, jemu je to, co píšeš, určené, proto smutním za normálním lidským oslovením, takhle spolu lidé přirozeně hovoří. Chápu, že se ta přirozenost občas na takovýchto veřejných diskusích poněkud upozaďuje a vytrácí.
Takovému Leightovi, který tohle používá bych to nepsala, co vím, tak bydlel v Mnichově, a tak to holt nějak přejal a asi by mu to přišlo prašť jako uhoď.
Pokud nevnímáš rozdíl, i pocitově, tak na to klidně zapomeň,
nic se neděje, a jestli jo, tak za to předem děkuju.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund