Fórum - Zobrazit téma - Pomoc pro chlapečka - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pomoc pro chlapečka
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pomoc pro chlapečka
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 9:15 am    Předmět: Pomoc pro chlapečka Citovat

Ahoj,
syn jedné mojí známé si vážně zranil oko. Je mu 7 let a jmenuje se Honzík. Nyní je v nemocnici, po 1. operaci, která prý zatím moc nepomohla, zatím to nevypadá dobře. V nejbližších dnech ho čeká další operace (zatím se neví kdy). Prosím pomožte kdo můžete, ať se mu oko uzdraví. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 9:29 am    Předmět: Citovat

Moc se přimlouvám za pomoc, jak jsem se tak na to naciťoval, ten chlapec to moc potřebuje - Reiki, modlitbu - cokoliv takového.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 11:58 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Reiki, modlitbu - cokoliv takového.


Ano, to každý z nás v takové a podobných situacích.

Navíc oční chirurgie za poslední léta opravdu hodně pokročila.

Pamatuji, jak cca před 20 lety synovi mé kolegyně poranil spolužák oko, tuším tehdy tak druhák to byl. Kluci se o přestávce mečovali pravítkama (trojúhelníkama) s těmi ostrými hranami, přitom to byl poměrně tvrdý, ale zároveň i křehký materiál z kterého byly, nebo možná stále ještě jsou, vyráběny. Spolužák držíc trojúhelník za jednu špičku, tou druhou se trefil Michalovi přímo do oka. Učitelka, když přišla na hodinu, už je viděla, jak se kluk drží za oko, ale protože nevysiloval, tak tuhle „moudrou“ učitelku nenapadlo nic jiného, než Míšu pustit z hodiny, aby šel bez doprovodu domů.
Ten sotva domů došel a zavolal mámě do práce.
V nemocnici, když mu oko vyšetřili, zjistili, že ten ulomený hrot pravítka má ještě v oku.
Oko mu odoperovali, ale časem se mu nějak začala „rolovat“ rohovka, či co, a tak musel na operaci znovu. Dneska, kdy je již pár let dospělý, tak co vím, na oko vidí normálně, a vše se dalo po těch chirurgických zásazích znovu dopořádku.

Tomu Tvému známemu chlapci taky moc držím palečky, Beppe.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 12:13 pm    Předmět: x Citovat

Beppe: v těchhle věcech mám ráda jasno: žádají o pomoc rodiče toho dítěte? Mluvíš o Praze, nemocnice kde? Ono Honzík, 7 let je trochu mlhavé určení. Když chci někomu posílat cokoliv, tak by mělo být jasno komu to je. Honzíků, kterým je 7 let je opravdu hodně.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 9:11 pm    Předmět: Citovat

Milu, já zase mám pocit, že jsou celkem jasné další atributy, jako - syn Beppeho kamarádky, očičko po operaci... já jdu takto po řetězci a moc hezky to směřuje tam, kam má... Máme přeci jasný záměr...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 10:35 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
žádají o pomoc rodiče toho dítěte?


Ahoj Lenko. Je to asi 14 dní, co jsem se angažovala pomoci malému klukovi. ,,Proč bych měla žádat rodiče o souhlas? Vždyť je to dítě a v takových případech snad nemusíme být tak zásadoví ???"

Výsledek byl ten, že klučík mě k sobě vůbec nepustil. Pár dní jsem vyčkávala, ale situace se opakovala. Posílám důkaz, protože jsem to probírala s kamarádem. Tady je kousek mého dopisu.
Citace:
Nevím, jestli nepřeceňujeme zbytečně naše pocity v rukách, protože já jsem se úplně lekla, že jsem necítila nic. Jako kdyby nepřijímal. Potom jsem cítila na dlaních, jak se tam točí spirály. Před tím jsem to nikdy tak zřetelně nevnímala. Ale zanedlouho zase nic. Tento pocit jsem už jednou zažila a nebylo to nic veselého.
Tak jsem skončila.


Souhlas rodičů jsem neměla a onemocnění toho kluka byl jeho poslední zoufalý pokus něco zachránit. Podle vývoje událostí se mu to podařilo. Víc psát nechci, ale souhlasím se Šamankou !

pááá E. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
gogojogo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 11:14 pm    Předmět: Páchať dobro? Citovat

Tiež by som sa pozastavil nad tým, čo píše Evik. Niektorí si myslia, že súhlas s posielaním energie môžu za deti udeliť rodičia a oni sú často aj tými, ktorí o tú pomoc prosia, ale nemusí to byť vždy v poriadku.
Aj dieťa je samostatná duša, ktorá prežíva svoj vývoj a naše zasahovanie nemusí byť vždy žiadúce. Aj ja mám pár negatívnych skúsenosti.
S modlitbou by som to ale také problematické nevidel, pokiaľ sa správne zvolí obsah.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 1:07 am    Předmět: Citovat

¨Prosím, nekomplikujme to. Myslím si, že jsme dostatečně citliví na to, abychom rozeznali, jak chlapec na dílku reaguje, nebo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 7:16 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
¨Prosím, nekomplikujme to. Myslím si, že jsme dostatečně citliví na to, abychom rozeznali, jak chlapec na dílku reaguje, nebo?

Damao, my nic nekomplikujeme. Já jsem pouze popsala svojí novou a zcela čerstvou zkušenost. A od tebe bych čekala jinou reakci. A jsem moc ráda, že gogojogo se k tomu vyjádřil a tím potvrdil můj poznatek. Ale každý se musí přesvědčit sám. Jsem ráda, že se mi ,,tohle" stalo.
A znovu tady chci zopakovat to, co řekl GOGOJOGO:
Citace:
Aj dieťa je samostatná duša, ktorá prežíva svoj vývoj a naše zasahovanie nemusí byť vždy žiadúce.


(Chlapci samozřejmě zkusím poslat, pokud budu vědět aspoň kam. Psala již včera Beppemu SZ, ale zatím se neozval.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 7:52 am    Předmět: x Citovat

Asi už přestávám některým věcem rozumět úplně. Pokud jsem četla, tak Beppe chtěl pomoct chlapečkovi své kamarádky s mlhavým určením.
Nebylo tam napsáno ani žádné upřesnění (např. město, doporučené šplhání přes imaginární řetězec považuji za onu zbytečnou komplikaci), což bych u žádosti o pomoc očekávala, ale taky tam nebylo napsáno, že by o pomoc žádal chlapeček, ani jestli o Beppeho aktivitě vědí jeho matka nebo rodiče.

Zdá se mi to dost absurdní - jestliže tu učíme nějaké zásady a zákony
a pak se jimi sami neřídíme, protože by to situaci komplikovalo a my tak moc, tak moc a moc chceme, pak už přestávám chápat jejich smysl.

Asi máme v tomhle každý hranice a zásady jinde a nakonec se rozhodujeme každý sám za sebe.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 11:41 pm    Předmět: Citovat

Tuto prosbu jsem napsal sám za sebe, bez toho abych měl souhlas nebo žádost o pomoc od kohokoliv (chlapečka, rodičů). Napsal jsem to hned jak jsem se o tom dozvěděl, protože mě to zasáhlo a chtěl jsem se pokusit pomoci. Pokusil jsem se proto, poprosit o pomoc i další lidi ochotné a schopné něco udělat, mimo jiné proto že sám až takové schopnosti nemám nebo je necítím. I když jsem se sám taky samozřejmě pokusil přispět
Překvapuje mě, že někdo hledá problém v souhlasu rodičů. Já sám jsem laik, ale domnívám se, že když se v duchu zeptáte přímo osoby které chcete něco poslat, představíte si jí zda souhlasí nebo ne (vizualizujete) tak dostanete odpověď. Sám jsem to několikrát zkoušel a můj pocit je takový, že to funguje. Přestože jinak moc citlivý ne energie apod. nejsem, tak tohle se mi vždycky dařilo docela jasně. Vždy jsem dostal jasnou odpověď. A když odpoví kladně, tak snad není třeba dalších pochybností a souhlasu dalších osob. Kdo i přesto pochybuje může se zeptat stejným způsobem i rodičů.
Upřesňovat nic nemůžu, právě proto že nevím nakolik by se líbilo jiným členům rodiny, kdybych zveřejňoval nějáké údaje o jejich rodině. Snad jen, že je to v Praze. Takže pomoci může bohužel jen ten kdo opravdu chce a umí to i bez přesné "adresy".

Děkuji všem co pomohli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 12:17 am    Předmět: Citovat

Svou reakci jsem psal nikoliv na základě přemítání, ale právě proto, co jsem vnímal, když jsem se na chlapce na chvilku napojil. Jeho vývoj tím ovlivníme jen potud, že vše proběhne harmoničtěji, než kdybychom na dálku nepůsobili. Necítil jsem v tom nic špatného. \právě proto, že je to malý chlapec, pokládám harmonizační působení (ostatně zahrnující vše, co se svými rodiči prožívá) za možné, aniž by tím došlo k většímu zásahu či manipulaci. Přání "aby vše proběhlo tak harmonicky, jak je to jen možné" jsem v tomto případě vnímal jako podporu.
Jsem při vnímání bolesti dětí silnou tendeci pomoci soucítěním a modlitbou - působení Reiki na dálku bez konkrétní představy, co se má stát.... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 5:43 am    Předmět: x Citovat

Vážení přátelé,
moje dotazy souvisely se silným pocitem, že Beppeho prosba je poněkud na vodě Beppeho osobního přání a snahy, což se nakonec potvrdilo.
Ona taková ta vizualizace - on o tom sice neví, ale určitě souhlasí, já tak mooooc chci, je někdy spíš naše zbožné přání a chtění než souhlas toho člověka.
Ale věc každého co a jak dělá.

šamanka
PS: proč se ptát matky nebo rodičů? To snad není potřeba vysvětlovat. Kromě těch základních zákonitostí - nevím, jak je dotyčná vstřícná
k takovým aktivitám, ale kdyby bez mého vědomí někdo cosi organizoval s mým dítětem, tak by mi to vadilo. I když to myslí dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 7:42 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
sám až takové schopnosti nemám


Beppe. Zrovna o tobě si myslím, že máš velké schopnosti, ale ještě si je nedokážeš připustit. Je to cítit z tvých příspěvků a jsi velmi empatický člověk. Stojíš dost pevně na zemi. To je dobře. Tak využij i darů nebes, které se ti nabízejí. Rozviň ten svůj ohromný potenciál, důvěřuj si! A dokážeš všechno o čem možná teď ještě pochybuješ.

E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 10:37 am    Předmět: x Citovat

Beppe: tak jsem o Tobě přemýšlela. Myslím, že Tvůj hlavní problém je, že se snažíš až moc (říká se tomu spasitelský syndrom). Můžu ti v tom dobře pomoct. Zkusila jsem se nacítit a vizualizovat si tvoji osobu a ta
s tím souhlasí. Stačí pár působení.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund