Fórum - Zobrazit téma - Inspirace - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Inspirace
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Inspirace

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2011 9:18 am    Předmět: Inspirace Citovat

Mám teď zase období, kdy jsem v jednom kole, jedna noční šichta za druhou Smile , ale o tohle bych se rád podělil:

Včera jsem si vytáhl kartu Odpuštění z Andělských karet Doreen Virtue. A Lenka mi k tomu předala vzkaz andělů: "Odpuštění je opuštění nesvobody."

Až mě zarazilo, jaká hluboká pravda je v těch slovech ukrytá. A tak mě napadlo, jestli by i někdo další nechtěl přijít s podobnými inspirativními myšlenkami, které, ač stručné, vydají za celé knihy.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2011 3:27 pm    Předmět: Odpouštění Citovat

Článeček k odpouštění:

http://zbultran.wz.cz/?det=20

A ještě citát (dnes mi přišel):
Citace:

"Oko za oko jen učiní celý svět slepým."

Mohandas Gandhi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2011 4:50 pm    Předmět: Citovat

Přeji hezký den

*"Proti trampotám života dal Bůh člověku tři věci-naději,spánek a smích"
Immanuel Kant

*Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
Dalajláma

*Co máme za sebou a co před sebou, je málo důležité ve srovnání s tím, co máme v sobě.

*Čím temnější je nebe, tím světleji vyvstanou hvězdy.

*Věřím, že fantazie je silnější než vědění. Že mýty mají větší moc než historie. Že sny jsou mocnější než skutečnost. Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností. Že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Robert Fulghum (můj nejoblíbenější citát i autor )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2011 5:12 pm    Předmět: Citovat

***

"Chceš-li mít něco, co jsi v životě neměl,
musíš udělat něco, co jsi ještě nikdy neudělal."

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2011 9:12 pm    Předmět: x Citovat

Inspirace pro všední den:

Exclamation ZAJDĚTE DO HOSPODY NEBO NA PROCHÁZKU S NĚKÝM NORMÁLNÍM,
SE SPOKOJENÝM ŽIVOTEM Exclamation


POZOR Exclamation
Zvláštní znamení tohoto jedince: nemluví v ezoterických frázích (!!!), nevlastní knihy z Alternativy, neřeší karmu, čakry, nedává nevyžádané rady a s úlevou zjistíte, že vám v jednom kuse něco nezrcadlí.
A rada pro vás: v pokecíku nemluvte v ezoterických frázích a prosím vás,
hlavně potlačte nutkavou potřebu hledat, co byste mu vyléčili nebo poradili, jak má být ještě spokojenější Laughing

Je to opravdu velmi osvěžující. Je tolik obyčejných témat, vážně!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2011 11:30 pm    Předmět: Citovat

Pravdu díš, Šamanko! Smile

Souhlasím, protože nemocný léčitel (co ani netuší že churaví) se nejlépe uzdraví ve splečnosti někoho normálního.
Jojo. Very Happy


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st květen 11, 2011 8:33 am    Předmět: Citovat

Šami,

zaujal mě pojem normální člověk.
Jak ho definovat?
Ego říká, Míšo, ty jsi určitě normální, UĎo, ale přece jen, červík vrtá...
Umím nemluvit o esoterice, ale to je asi málo, viď? Smile

Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st květen 11, 2011 10:56 am    Předmět: Paráda Citovat

Šamanko, dobrý Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st květen 11, 2011 11:02 am    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing okénko: lepší definice mě nenapadla. Asi v poslední době potkávám víc lidí, kteří mluví v ezoterických frázích a pořád se vzájemné léčíme a hledáme co ještě, ještě napravit (zvlášť mi naskakuje husina když mi někdo při každé blbosti oznamuje, že mi to a ono nastavuje zrcadlo, to by se z toho nastavování musel člověk za chvíli zbláznit a život by byl jakési pokřivené panoptikum, které bychom nežili, ale pořád zkoumali - copak nám to zase zrcadlí!). Ono spokojeného člověka aby dneska pohledal (spokojený neznamená, že je jeho život procházka růžovou zahradou). Normální v tomto významu, jak jsem ho použila znamená: prostě a jednoduše žije, běžně řeší problémy jak přichází, nehledá v nich zbytečně záhady a je fajn s ním pobýt. Ve společnosti jednoho takového člověka jsem nedávno trávila pár dní a bylo to moc příjemné. Jen mě docela překvapilo, že jsem skutečně nepřišla na to, co by se na něm dalo léčit či napravovat Laughing

Tak snad tolik na vysvětlenou. Miluju diskuze a setkání s lidma stiženýma ezoteričnem, ale taky si ráda dám pivko nebo zajdu na venkovský bígbít
s někým kdo je úplně jinde. Něco jako: někdy se i uzemnit s někým pořádně uzemněným. Laughing

šamanka
PS: Míšo, to máš marné, my už jsme ztracené případy (jak o tom svědčí neustálá přítomnost na tomto webíku Wink ), proto je potřeba občasné terapie setkání s dosud neinfikovanými osobami).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st květen 11, 2011 1:57 pm    Předmět: Citovat

samanka napsal:
zvlášť mi naskakuje husina když mi někdo při každé blbosti oznamuje, že mi to a ono nastavuje zrcadlo, to by se z toho nastavování musel člověk za chvíli zbláznit a život by byl jakési pokřivené panoptikum, které bychom nežili, ale pořád zkoumali - copak nám to zase zrcadlí!


Se zrcadlem kolikrát přiběhnou ti, kteří se ho tak rádi sami zbaví.
Souhlasím s tím přezrcadlováním, ačkoli to vůbec není špatná věc, jen je už děsně profláklá. Občas aby se člověk bál něco říct, aby hned neschytal nějaké zrcadlo, nebyl pokárán o nezvládnutém egu a nebyl mu připomenut karmický vliv jeho chování z doby, kdy byl součástkou v německém kulometu.

Cool
.
P.S: Dovoluji tímto Sunnyimu použít celý předchozí odstavec do jeho knihy, na ceně se jistě dohodneme karma-nekarma, složenky karmou nezaplatím Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 1:21 pm    Předmět: Citovat

Osvícení
je
Osvobození od života
je
Osvobození od smyslů
je
Osvobození od „já“
je
Osvobození od mysli
je
Osvobození od vědomostí
je
Osvobození od podmiňování
je
Osvobození od společnosti
je
Osvobození od práce

Toto je pravda.

-Sri Bhagavan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 1:27 pm    Předmět: Citovat

Osvobození od života
Osvícení v jádru znamená „žít život“. Starodávné skripty definují osvíceného člověka jako někoho, kdo je schopen ovládat svoje smysly. Podle Sri Bhagavana je to naopak osvobození smyslu od jejich sevření myslí. Mysl svým posuzováním a komentáři narušuje, každý smyslový vjem, který je pak méně svěží a bez života. Právě tato interference mysli narušuje nervový systém člověka, který je schopný generovat blaženost při jakémkoliv smyslovém vjemu ať už to je zrak, sluch, čich, chuť nebo dotyk nezávisle na tom co je předmět prožitku. Takže ten, jehož smysly jsou osvobozeny, překonává život skrze mysl a prožívá život skrze smysly.

Osvobození od „já“
Já je pocit oddělené existence. Jakmile tu je „já“ a „to ostatní“, tak je výsledkem strach. Strach z to co mi někdo (něco) může udělat. A z tohoto strachu se rodí úsilí přežít, porovnávání, žárlivost, nenávist. Sri Bhagavan říká „Já je jenom koncept“. Koncept už podle definice znamená něco, co doopravdy neexistuje. Je to iluze.

Osvobození od mysli
Populární názor o osvobozené mysli je, že skrze utišení mysli vstoupíme do bezmyšlenkového stavu nebo že skrze transformaci mysli budeme prožívat vnitřní svobodu a mír. Osvobození, o kterém mluví Sri Bhagavan není ani jedno z nich. Je to utišení snahy zastavit nebo změnit mysl. Pak jsme svobodní i s myslí. Mysl a její obsah, pak existuje nezávisle a je tu pouze jako pomoc s praktickými záležitostmi v životě a už dále neinterferuje s prožíváním života.

Osvobození od vědomostí
Když Sri Bhagavan mluví o osvobození od vědomostí, tak tím myslí osvobození se od pout vědomostí ne od vědomostí samotných. Pokud se vědomosti nepřemění ve zkušenost (prožitek), tak se z nich stává omezení pro jakoukoliv budoucí zkušenost. Takové vědomosti, které jsou překážkou v prožívání života jsou jen břemenem a otroctvím. Takové je třeba odložit.

Osvobození od podmiňování
Celé staletí člověk vytvářel ideály jako komunismus, kapitalismus, rovnost, nacionalismus, náboženství, atd. Tyto ideje a koncepty si žijí vlastním životem. Využívají naše životy pro své přežití. Vstoupí do nás jako „myšlenkový vir“, který pak ovlivňuje každou životní zkušenost. Osvobození od podmiňování neznamená být vyprázdněn od všech idejí a konceptů ale znamená to svobodu si je volit podle aktuálních životních potřeb.

Osvobození od společnosti
V konečném důsledku je člověk svázán už samotným konceptem „svobody“. Myslí si, že svobody dosáhne tím, že bude bojovat proti existujícímu systému a společenským normám. „Svoboda“ je v podstatě vnitřní stav bytí, ve kterém již nejsme motivováni strachem. Pak již necítíme útlak či odpor k systému, pravidlům nebo k hodnotám na kterých stojí společnost. Svoboda není revolta proti něčemu. Je to stav vědomí, který není v opozici (vnitřně v konfliktu s tím co je).

Osvobození od práce
Sri Bhagavan rozlišuje aktivitu od akce. Aktivita je útěk od vnitřní prázdnoty nebo bolestivé existence. To je nás důvod pro nějakou činnost. Pracujeme, řídíme auto, vaříme, uklízíme, modlíme se, protože zatím je vždy psychologická potřeba, kterou chceme uspokojit. O Akci se jedná v případě, kdy pro ni existuje nějaký důvod nebo účel, který leží ve fyzických příčinách a ne v psychologických. Prožitek je pak cíl sám osobě. Je to vyjádření vnitřního stavu radosti a svobody. Když osvícený člověk pracuje, tak je osvobozen od tyranie práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund