Fórum - Zobrazit téma - Agresor - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Agresor
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Agresor
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 10:30 am    Předmět: Re: Agresor Citovat

Aika napsal:
Hezky se mi s tebou, Tooro, povídá...

Aj mně, Aiko, díky.
Je krásný číst, jak se ve Tvém životě projevuje, tenhle podstatný krok k poznání sama sebe.


Ještě se tedy vrátím k tomu, co nám brání žít Přijetí - Lásku.
Aika napsal:
„Naše identita – kdo jsem já, bývá překryta představou našeho okolí o nás.“

Ano, zřejmě máš na mysli naši pravou Identitu – naše právé Já, a to si opravdu zakrýváme neustále. Nejenže přejímáme představy druhých o sobě, ale sami si vytváříme nespočet dalších – o sobě, o druhých, o světě....jsme jich neustále plní až po okraj, takže naše pravá Podstata nám zůstává dokonale skryta.
A nejde o to, nahradit špatné mínění o čemkoli, nějakým jiným, dobrým, vznešenějším. To by byl jen další sebeklam.
Je nutné, abychom všímavostí, pozorností, dokonale prohlédali všechny svoje myšlenky a motivace, pochopili principy jejich vznikání, všechny triky myslí a celý mechanismus jejího fungování.
Tímhle se postupně odplavují (podobně jako na rýžovacím sítu), všechny nečistoty, tedy veškeré, klamné představu, které jsme si do té doby vytvořili.

A tak - čím více „špíny“ se takto odplaví, tím víc se může projevit Čistota.
A tohle nelze nikterak přeskočit, i když se o to „naše“ ego hodně dlouho snaží všemožně obejít a zamlžit. Nelze někam zajít, nechat se provést nějakým seminářem, ošetřením, a myslet si, že mám "pořešíno", a že čím jich bude víc, tím mi bude líp, a já si budu pěkně dělat to, co je mi příjemné, ve smyslu toho „Taková jsem já matinko...“.
Jo, můžeme to takhle dělat dost dlouho, než nás to celý, v jisté životní situaci, nakope hodně bolestivě do těch našich „pěti písmen“. A to tak opakovaně dlouho, a tak nepříjemně, dokud tohle nepochopíme.

Je houby platné, když nám někdo donekonečna bude říkat, jak jsme úžasní, že jsme Láskou, atd., když my sami tohle necítíme. Všechny naše nevědomé vzorce myšlení, cítění a chování musí být prohlédnuty, abychom se tak postupně přiblížili svému Jádru, ke svému pravému Já.

Není možné změnit něco, čeho si nejsem vědom.
Tedy je nutné nevědomé dostat nejdříve do vědomí, potom to přijmout, pochopit, a až potom může být „rozpuštěno“, tj. transformováno, jinak nelze. A není možné to tzv. "udělat", ale je třeba to neustále dělat.

Většinou věříme, že nám tohle může pomoci odhalit někdo jiný, a do jisté míry ano, ale to až když jsme k této nutnosti sami dozráli (aniž to většinou vůbec tušíme) Cool tehdy se objeví někdo, kdo nám v tomto opravdu může být nápomocen. Jestli ten „signál“ zachytíme, těžko dopředu říct....Tím „dozráním“ je vlastně naše načasovanost ve schopnosti otevření se, tedy vydat se druhému všanc, a ten se tak většinu stává naším duchovním přítelem, tedy učitelem. Jediná jeho ambice je vést nás k sobě sama, tak abychom jeho samotného nepotřebovali.
Ale jinak tím Osudem „narafičeným“ učením nám může být samozřejmě kdykoliv cokoliv. Smile

Toto "vedení" (ať už to vnitřní, nebo v podobě učitele v těle) je podmíněno naší ochotou (pochopení nutnosti) odevzdat se, a zjevuje se nám až v jisté fázi, tj. tehdy, kdy je touha po Pravdě větší než strach.

Výhoda emotivních, až prchlivých lidí je v tom, že v té emotivitě je skryt obrovský energetický potenciál a ten lze využít jakýmkoli způsobem, ať už ničivým, nebo tím spásným.
Když se tenhle mohutný drajf napne k poznání Pravdy, výsledky se časem prostě dostavit musí.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 11:42 am    Předmět: Tooro, Citovat

moc hezké Smile jup... teď mám pocit, že je to úplné.
Mně k tomu všemu dopomohlo to, že jsem byla obklopena lidmi, kteří mi s láskou pomohli uvidět sebe sama a uznat se. Na základě toho jsem pak já zjistila (když jsem viděla výsledky), že není se čeho bát , ba naopak. Smile
Tož.. řekla bych, že řečeno bylo ¨mnoho Smile

Díky za tohle téma všem Smile
Alena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 12:36 pm    Předmět: Citovat

Děkuju Aiko, za pěkný povídání s Tebou Smile

Tem, kteří jej četli, za jejich tiché sdílení.
A ti, kteří k tomuhle tématu ještě váhají přidat něco z jejich vlastní zkušenosti, ať neotálejí toto vlákno jimi obohatit.

Hezký víkend všem. Laughing Smile

Katka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 9:11 pm    Předmět: Re: Agresor Citovat

Aika napsal:

Pak ještě - z čisté ryzí podstaty srdce, je vztek a hněv nezpracovaný prožitek. Vlastně tím voláme o pomoc. Za každým takovým projevem se
skrývá bolest srdce.


Před časem jsem si začala zapisovat různé citace. Ne žádných mudrců a filozofů, ale osobností z reikiwebu. Tento k nim přibude Very Happy .

Před pár lety, kdy jsem neměla tušení o nějaké reiki, jsem zažila na pracovišti šikanu mezi dvěma dospělými muži. Jeden mladý - šikanovaný, druhý starý - agresor.
Mě ani jeden z nich neublížil a měla jsem je ráda oba. Ale pak jsem si začala připadat jako mezi dvěma mlýnskými kameny. Ve své nevědomosti jsem se začala zastávat toho slabého. Na tom by snad nebylo nic špatného. Chyba se stala v okamžiku, kdy jsem za něj začala bojovat. Vzala jsem si jeho problém na svá bedra. Nechala jsem se do toho vtáhnout. Místo abych ho naučila, jak být silným. Ve své nevědomosti jsem ho tím naopak stále víc oslabovala.

Na druhé straně jsem nevěděla, že spíš ten, kdo útočí, by potřeboval pomoci. Nikdo neútočí proto, že se cítí fajn. Je to většinou výsledek bezmocnosti. Tou citací jsi mi to Aiko připomněla.

Teď už jsem poučená a už bych to tak nedělala. Jak mi říkal můj učitel.
,, můžeš ho na cestě provázet, ale ten člověk musí jít sám. Je to jako když trenér hraje za své hráče a ti toho moc nenatrénují a potom svůj zápas prohrávají. Má - li se někdo bránit, ukaž mu to, ale nebraň se za něj."

Snad to není mimo mísu...
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 10:02 pm    Předmět: Re: Agresor Citovat

Evik napsal:


Teď už jsem poučená a už bych to tak nedělala. Jak mi říkal můj učitel.
,, můžeš ho na cestě provázet, ale ten člověk musí jít sám. Je to jako když trenér hraje za své hráče a ti toho moc nenatrénují a potom svůj zápas prohrávají. Má - li se někdo bránit, ukaž mu to, ale nebraň se za něj."

Snad to není mimo mísu...
Rolling Eyes

¨
Ne, Evi, mimo mísu to není určitě. Už jen proto, že při čtení tvého příspěvku jsem si připoměla, jaký jsem byla "vměšovatel" do cizích věcí a jak mi už v mládí moje mamina říkávala: "ty na tu svojí spravedlnost jednou šeredně doplatíš"....................

A jak jsem šťastná, že to mám už dneska jinak. Jak "kopu hlavně za svoje barvy"........ Jak mi dlouho trvalo, než jsem pochopila, že zdravé sobectví v tomhle směru je přínosem pro mě i pro druhé............

Díky Evi, za to připomenutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 11:19 am    Předmět: Agresor Citovat

Eviku... Smile děkuji Smile i mně to pořád někdo připomíná Smile
pa, Alena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund