Fórum - Zobrazit téma - Agresor - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Agresor
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Agresor
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
schaman
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 6:53 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Lendulko ,řešil jsem podobný ne li stejný problém , taky to by la žena na kterou ale řval vedoucí -chlap a zástupkyně . Poradil jsem jí jak přijde do práce aby udělala před sebou ochranný kruh se slovy všechno špatné pryč ode mně , pomohlo to a dotyčná byla v klidu zatím co křiklouni byli z toho v šoku . toto mně řekla po týdení proceduře a toto praktikovala každý den . Přeji ti každý sluníčkový den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 11:20 pm    Předmět: poklidný večer Citovat

Ahoj vám všem.

Číst teď večer po práci vaše příspěvky bylo pro mě jako balzám na duši........... Děkuju........ Embarassed

Dneska se moje šéfka celý den tvářila velmi mile na všechny, včetně mě. A to se mi "podařilo" přijet díky bouračce (ne mojí) do práce pozdě!!!
Dneska byl i medovník proti ní slaný........ Laughing

Vím, že je to jenom otázka času, kdy to na ní zase přijde, ale já ten čas chci využít k přípravě - to ustát. I díky vašim radám.
Rozhodně si myslím, že nejlepší je zachovat si vnitřní klid. Mám to vyzkoušené v případě trpitele i tazatele. (pozorovatel mě kupodivu nechává naprosto v klidu sám o sobě)

Včera večer jsem si uvědomila, že tohle občas praktikuju na svojí dceru. Embarassed Embarassed Embarassed V podstatě jsem jí dělala to samý, co mě moje šéfka. Tlačit, vyčítat, křičet, tak dlouho až byla v koutě zahnaná. Teprve včera mi to všechno došlo. To byla jedna část mé zkušenosti, kterou si z toho odnáším!!! (to bylo to, jak jsem psala, že tuším, proč to potřebuju zažít............)
Dneska jsem v práci pocítila takový příval lásky k mojí dceři, jako nikdy předtím. Je jí 13 a od malička spolu "bojujem"......... Jako kdyby mi něco docvaklo, ruplo, došlo a najednou jí cítím jinak. Když jsem na ní takhle v práci myslela, najednou mi volala, což sama od sebe nedělá - pokud něco nepotřebuje. Dnes nepotřebovala - prý mě jenom chtěla slyšet......... I kdyby to bylo všechno, co jsem si z toho mohla odnést, je to HODNĚ. Ale já myslím, že to všechno nebude, že se mám ještě něco naučit. Idea Idea Idea
Tak jdu do toho.

Nevím, jak udělat citace od několika lidí do jednoho příspěvku, tak to vezmu popořadě............ Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 11:26 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Nechci se cítit poníženě, že jsem si nechal neoprávněně něco líbit, takové pocity nesu velmi těžce. Proto si myslím, že mnohdy je na místě přiměřená protiagrese tj. ukázat svojí sílu, aby ten agresor věděl, že mu to neprochází a že se k vám nemůže takhle chovat.


Pepo, rozumím ti. Cítím podobně, že si nechci nechat s... na hlavu. Ale ta protiagrese nějak nezabírá. Naopak se to, jak píše Brouček Wink , stupňuje a stupňuje.................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 11:30 pm    Předmět: Citovat

smart napsal:

kdyz mlcim ale vnitrne se me to nedotkne, vubec to nechapu jako pasivitu
naopak mi to prijde vic aktivni nez odpovedet podobnou agresi
kdyz zacnes odpovidat agresi, vlastne si take pristoupil na pravidla agresora, vtahnul te do hry a jen stupnujes zapocatou hru a ztracis cas a energii
pokud to po Tobe stece, tak si se do hry nenechal zatahnout a on s tim prestane....respektive s tim mozna ani nezacne


Hani, chtěla bych právě umět to, aby se mě to vnitřně nedotýkalo........ Shocked Chtěla bych, aby to po mě steklo. Ne jako že je mi to všechno fuk, ale že jsem vyrovnaná. To zatím neumím. Toužím to umět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 11:40 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Nezávidím ti Lendulko, ale na druhou stranu máš také možná příležitost se na tom naučit něco o sobě, jak jsi naznačila. Prostě je šance, tak ji využij.


Naryo, budu se snažit. Embarassed

Narya napsal:
Pokud jsi opravdu udělala chybu, omluv se jasně přímo a dle citu, pokud toho člověka opravdu znáš víc, přidej do té omluvy nějaké ocenění, uznání toho člověka, nebo nejlépe konstatování situace, prostě něco co tu osobu uklidní, pohladí. Žádné ťuťu ňuňu, růžoví motýlci a kytičky, ale prosté zhodnocení situace, např. "je mi to velmi líto, doufám, že jsem nezpůsobila obtíže, při tom dnešním obtížném dnu, kdy toho máš opravdu hodně, mohu teď nějak jinak pomoci?" Přijde mi, že to by zde mohlo fungovat, je to žena a znáš ji více, jakmile to bude kdokoliv jiný, kdo si řvaním třeba jen dělá dobře, zvaž své možnosti, ale nepodlézej, nebude to fungovat.


Děkuju, to zní moc dobře.

Narya napsal:
Otázka pro meditaci. Za co jsi odpovědná ty, za co můžeš, co byla tvoje chyba, co můžeš ovlivnit a napravit?To udělej. To co si neudělala, nemůžeš za to, neovlivníš to, s tím se netrap, to nech tomu druhému.
Stabilizuj se, nasaď hlubší dýchání do břicha, soustřeď se na klidnou mluvu, nepodléhej svému programu někdo na mě řve, musím se cítit blbě. Udělej co udělat lze a pak si běž po svém. Konstatuj, lepší omluvy nejsem schopna a ted se potrebuji vrátit plně ke své práci, aby se už podobná nepříjemnost nestala. Tak, udělej to, víc neřeš, žádné rozebírání co proč, žádné sebetrýznění vytahováním vlastním neschopnostíí. Je to o mentální rozhodnutí, o použití vůle. Buď udělám to, nebo ono. Buď to budu ještě řešit celý den, nebo to nechám odplynout...

Nauč se od té situace odpojovat.


Tohle taky..............

Narya napsal:
A jestli je to i tvoje kamarádka jak říkáš, prober to s ní v klidu a pohodě mimo pracoví prostředí. Otevřeně, přátelsky, ne nutně moc do hloubky. Otevři to téma tak, aby jsi začala jejím oceněním, dobrými věcmi, uznáním, že ve své pozici to musí mít hodně náročné (kdoví kdo na ni řve z ještě vyšší instance)


tohle jsem udělala minule Wink


Narya napsal:
a v klidu proberte, že jestli jí jako podřízená máš být v práci užitečná, potřebuješ si s ní více rozumět a popros ji o to, aby na tebe nezvyšovala hlas, škodí to vlastně vám oboum a není to cesta pro efektivní pracovní výkon.


tohle jsem jí neřekla, ale je to moc dobrý

Narya napsal:
Takže, vyřeš cokoliv vyřešit jde, a ostatní myšlenky prostě vyhoď z hlavy. Řvát umí každý, nic těžkého. Co si z té komunikační výměny odneseš ty, je otázka tvé volby. Ty emoce jsou jen takové divadlo, budeš kontrolovat ty je, nebo ony tebe? To není o potlačení, to je o vědomé volbě trochu jiné cesty a trochu jiného prožívání. Držím ti palce.

M.



DĚKUJU
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 11:43 pm    Předmět: Citovat

mrtvybrouk napsal:
Protiagrese sice asi taky může pomoci, ale myslím, že většinou to spustí jen "pinkání" agrese tam a nazpět, navíc s tendencí se stupňovat. Nebrat Smile


PS: Na broučka já slyším, až se štěstím tetelím Wink



Přesně tohle jsem zažila.............. Wink Broučku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 11:45 pm    Předmět: :-) Citovat

kamo napsal:
Náš prcek, když po něm ve druhé třídě řvala jeho poměrně nevyrovnaná učitelka, a on pak z toho míval dost nepřijemné trauma, se to naučil řešit následovně:
"Vždycky když zas začala řvát, tak jsem si představoval, jak natahuju kalašnikov a rozstřílím ji na cucky."
Prostě ty její hysterické výlevy, kdy si ventilovala svou vlastní neschopnost, nepustil k sobě, postřílel je a bylo to. Wink

Pro zapřísáhlé pacifisty dodávám, že žádní andělé a diamantové stěny a jánevímco ještě nezabíraly a paní učitelka na rodičovských schůzkách působila jako že má zásadní problémy sama se sebou a málem v slzách se zapřísahala, že absolutně nemá důvod k nějaké neoprávněné buzeraci. Ten samopal si prcek vymyslel sám.

Vymysli si taky něco podobného, nemusíš ji v duchu taky hned střílet. Ale když z Tvé aury vycítí, že Tě tím nesráží na kolena, přestane ji to bavit.
Pes taky vycítí, kdy se ho bojíš a kdy ne.
Laughing Laughing Laughing


Kamo, super, to mě dneska pobavilo.......... díky Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 11:49 pm    Předmět: Citovat

schaman napsal:
Ahoj Lendulko ,řešil jsem podobný ne li stejný problém , taky to by la žena na kterou ale řval vedoucí -chlap a zástupkyně . Poradil jsem jí jak přijde do práce aby udělala před sebou ochranný kruh se slovy všechno špatné pryč ode mně , pomohlo to a dotyčná byla v klidu zatím co křiklouni byli z toho v šoku . toto mně řekla po týdení proceduře a toto praktikovala každý den . Přeji ti každý sluníčkový den



Schamane, zkusím to, díky.

Říkala jsem si v duchu, že vracím, co není moje, beru si zpět, co mé je, žádám o svoji celistvost........................ a zkusím k tomu i ten ochranný kruh.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
schaman
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 11:04 am    Předmět: Citovat

Ahoj Lendulko ,budu velmi rád když pak dáš zprávu s jakým výsledkem to zapůsobilo , budeme aspoň všichni o zkušenost bohatší . Krásné sluníčkové dny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 3:05 pm    Předmět: Citovat

Lendulka: Ahoj Smile Já chci jenom upřesnit, že tou "protiagresí" jsem na prvním místě myslel spíš vymezení svých práv, spíš obrannou pozici než nějáký vyslovený protiútok. Něco ve smyslu "tohle si ke mě nedovoluj, už to přeháníš". U mě to někdy zafungovalo ve smyslu, že ty ataky přestaly - agresor pochopil, že tady se snadno a bez odporu nevybije. V některých případech ovšem přestala zároveň i téměř veškerá komunikace, což taky není ideální případ Confused Určitě je to taky individuální podle toho kdo je tím agresorem, jaké jsou okolnosti atd.

Jinak uznávám, že zvládnout to s klidem je určitě lepší, teď se to ještě naučit Rolling Eyes to je určitě na delší cestu, ale rozhodně to stojí zato. Taky bych to chtěl umět. Tak hodně štěstí a trpělivosti, určitě to zvládneš Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Rigi
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 5:15 pm    Předmět: Co mi radili Citovat

Ahojky,
také jsem měla obdobný problém. Naše ředitelka mě vždy napadla (slovně) v naprosto nečekanou chvíli a já stála jako opařená. Polila mě ponižující záplavou slov a já jí celou přijala. Nedokázala jsem se bránit.
Ptala jsem se pár lidí, dali mi rady: 1) dělat si ochranu (vajíčko apod.)
2) když začne, představit si před sebou zrcadlo (zadní strana je slepá) a natočit ho sklem k ní. Tak se jí všechny hnusoty budou vracet.
3) představit si modrozelenou plochu (představuju si to jako led), za kterou ty její útoky nemůžou
4) říkat si pozitivní afirmace (budu odvážná v setkání s ředitelkou, nezaskočí mě v žádném okamžiku apod.)
5) výbornou radu jsem dostala od své kamarádky, dělá s koňmi. Vyprávěla mi, že jakmile se před koněm skrčíš, začne si "vyskakovat". U mě si všimla, že když na mě ředitelka začne útočit, udělám právě to - skrčím se. "Musíš se naopak narovnat, mít rovný pohled, neuhýbat. Hlídám si to a od té doby přestala.
Víc už mě opravdu nenapadáSmile
Rigi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 11:30 am    Předmět: x Citovat

Lendulka,
napadla mě k tématu jedna věc, která se ti možná objevuje
častěji. Téma vlastní hodnoty (samozřejmě i těch hranic).
Být víc sama sebou i víc sama za sebe. Zvednout si sebevědomí
a třeba zajít na kinezku nebo co ti je blízké....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 6:35 pm    Předmět: Citovat

Lendulko, opravdu krásné uvědomění a léčení. Jen tak dále. Zažil jsem to stejně a vyřešil se stejným výsledkem. Žádný boj to nespraví, jak jsi napsala, jen se celá situace vystupnuje. Dřív jsem měl šéfa agresora a ted tazatele a také vím, že to pro mě něco znamená. Přesně se mi vybavují ze života situace, kdy jsem já nebyl zrovna milý. Jen si to uvědomit a je hned lépe, situace se uvolní. A když si do situace dám reiki, představím si onu osobu v harmonii se mnou, je to hned lepší. Jen ne boj.
A odměnou pro Tebe byl ten intenzivní pocit lásky k dceři. Přeji Ti hodně štěstí. Celestinské proroctví je prostě úžasné. Dnes jsem si zrovna koupil Desáté proroctví.

Mirek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 9:07 pm    Předmět: Citovat

Agresor se vlastně bojí.Bojuje,aby přežil,aby ten druhý nebyl silnější a nepřekvapil ho.Jen člověk s velkým sebevědomím neutočí,i když je napaden.Veří si a klidně ustoupí,aby toho druhého nezranil(nezabil v přírodě).Proto velký pes uhne malýmu.Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 4:13 pm    Předmět: Citovat

Tak se po nějaké době vrtacím tomuhle tématu. Myslím, že se mi začalo dařit, zvládat ty situace. Mít v sobě tu vnitřní sílu a jistotu. Určitě k tomu přispěly i všechny vaše rady.


PS: Šéfka v pondělí dala výpověď a v úterý jí (asi za odměnu) vyhodili. No to už je dneska taková móda, takový podivný vyhazovy.

Jsem moc ráda, že jsme se šéfkou zústaly kamarádky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund