Fórum - Zobrazit téma - Talenty aneb kde se to v nás bere - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Talenty aneb kde se to v nás bere
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Talenty aneb kde se to v nás bere

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so duben 23, 2011 9:28 am    Předmět: Talenty aneb kde se to v nás bere Citovat

K tomu, abychom odhalili v čem jsou naše talenty a silné stránky, realizovali se, "našli se" podle mého vedou tři schůdky (někdy spíš schody):
- objevit je
- zbavit nánosů, které nám tam uložili ostatní i my sami
- rozvinout je

Pro ilustraci uvedu vlastní příklad. Po letech jsem se vloni rozhodla oslavit své narozeniny a to pořádně. Tak jsem si vymyslela i pár takových hříček pro ostatní (nakonec i pro sebe), aby to nebylo jen jídlo a pití. Napsala jsem si a zrežírovala i malý divadelní skeč, ve kterém se ukázalo, co se třeba v zetíkovi skrývá, ale to na okraj.

Co tím chci říct?
Dlouhé roky jsem marně dumala nad tím, co jsou moje silné stránky - talenty. Co je moje poslání a utápěla se v omylu, že ono poslání musí být něco ohromného, něco z hlediska vesmíru děsně důležitého a možná se
i děsila té tíhy a zodpovědnosti, nutnosti se věnovat něčemu velkolepému (navíc čemu tedy? Jak mám zachraňovat lidstvo?) A to byla velká chyba, kterou mi nikdo v těch chytrých knihách nevysvětlil a musela jsem se
k ní dost těžce propracovat.

Zpět k příkladu. Moje cesta k objevení toho, co ve mě vězí, byla dlouhá skoro celý můj dosavadní život, spousty let. Když mi bylo 16, 17, tak jsem prakticky nemluvila. Styděla jsem se, měla jsem pocit, že když se projevím, budou to ostatní považovat za hloupé, shodí mě, moje názory za nic nestojí a co já vím co všechno. Tak jsem raději mlčela.
Natož aby mě napadlo mluvit nebo vystupovat, režirovat, být kreativní
na veřejnosti. Kdyby mi tenkrát někdo řekl o tom, že jednou si něco takového budu schopná realizovat a mít odvahu napsat tenhle článek, tak bych mu to nevěřila.

Základní důležitý krok je poznat, co v nás opravdu je. A pak krok dva, odstranit ty nánosy. To není vůbec lehké, mě to trvalo hodně let práce
na tom vůbec je vidět, porozumět a zpracovat je. Ať už jsem je získala
od druhých, nebo jsem si je tam nalepila sama. Však je mnozí důvěrně znáte (nemáš na to, ztrapníš se, tohle nezvládneš, neumíš, co tomu řeknou ostatní, tohle bych nikdy nedokázala, nejsem dost dobrá, nejsem dost - doplňte podle vlastních omezení, neumím to a ono, atd.).
Třeba fráze - nejsem dost dobrá - může mít spoustu barev. Jeden nátěr sundáte, ale pak objevíte, že další vrstva se tváří jako úplně jiný problém. Velmi zajímavé.

Na čem se často a zbytečně ztroskotá je třetí schod - rozvinutí talentu.
Nebo toho, co se nazývá schopností. Výborně to vyjádřil před pár dny jeden režisér, když komentoval neúspěch jisté missky při konkurzu na hlavní roli v muzikálu: "Ano, ona má obrovský potenciál, ale nemá na hlavní roli. Ať začne od toho, že si nejdřív divadlo ošahá, vyzkouší maličké role, pochopí o čem to je a pak bude dobrá". A to je přesně ono. Přirovnala bych to k tenisu. Pokud najdete odvahu ten svůj talent (řekněme hrát tenis) projevit a hupsnete hned do hry s tenisovým přeborníkem (hlavní role), jaksi pochopitelně dostanete nářez, který vás ujistí, že vlastně mají všichni pravdu a vy jste neschopní a nemáte talent atd. Jenže když si zkusíte pinkání s trenérem nebo divadelní štěk (paní nesu vám psaní), čichnete k tomu, jak se to dělá, začnete objevovat postupně "návod k použití", začne vám ta činnosti přinášet víc radosti a začnete do ní pronikat. Až jednoho dne vás ten šikula z první ligy nezaskočí a i když vás porazí, tak už mu budete zdatným soupeřem, nebo ve větší roli budete schopni se pohnout a odříkat text. A můžete jít dál!

Tady je to úplně stejné. Hodně lidí říká: já si tady čtu, ale bojím se napsat. Asi málokdo z nás začínal tím, že sem napsal takovýto příspěvek, který je hodně osobní a který se nemusí spoustě lidí líbit, nemusí s ním
souhlasit. Začala jsem jednou, dvěma souvislými větami někde na chatu.
A časem objevila schopnost napsat jich víc a stále se učím je spojovat tak,
aby dávaly smysl a ostatní mi rozuměli, co jsem tím chtěla říct. Stejně tak, jsem se během těch cca 25 let postupně naučila vystoupit před víc
než 2 lidi a něco jim říct, předvést, vysvětlit. A stále tápu a hledám, jak to, co mám v hlavě ve slovech, zkušenostech, obrazech dát do slov
a předat ostatním. Pořád se něčemu učím a získávám nové zkušenosti (někdy dost těžkooo). A nakonec i nést riziko, že napíšu nebo řeknu hloupost a ztrapním se, zpracovat si to, když se mi to povede. Chybujeme všichni.

Pochopila jsem, že je důležité nebát se, překonat strach ze ztrapnění, neúspěchu, z velikosti mého poslání. Ono totiž není každému dáno zachránit lidstvo, odjet do Afriky konat velké skutky, zachraňovat každého koho vidím a včas neuteče. Podstatné je uplatnit svoje osobní poslání. Může být naprosto jednoduché a obyčejné. Někdo umí pěstovat zeleninu a s láskou ji pěstuje pro druhé. Někdo má obrovský dar a talent
umění naslouchat a k tomu dar trpělivosti naslouchat.
Víte, jak cenný, zvlášť v dnešní netrpělivé době, je tento talent?
To je poslání! Sami dobře víte, jak a kolika lidem se uleví a dokonce
pomůže jak po stránce psychické a tím pádem následně i fyzické, když
najdou někoho, kdo je nejen léčí, ale hlavně pozorně vyslechne?
Opravdu dá pozornost a zájem tomu, co je trápí a co nemají komu říct, protože je nikdo opravdu neposlouchá? I v tom často tví rozdíl mezi
léčitelem a léčitelem stejné metody.

Takže bych shrnula tohle povídání do posledních pár vět. Nebojte se
a najděte vaši jedinečnost, rozviňte ji i když vidíte před sebou spousty překážek. Nedávejte si obrovské a vzdálené cíle, které se vám budou zdát nedosažitelné. Začněte od těch malinkých, které vás otuží a dají vám naději, že zvládnete ty větší. Nenechte se odratit neúspěchem. Klidně se v něm politujte a užijte si ho (proč ne, je to taky zajímavá zkušenost), ale neutopte se v tom, zkuste ten maličký krůček znovu.
Pracujte na sobě, přináší to (bohužel ne hned) spoustu radosti a objevů,
možná budete sami překvapeni co se ve vás vlastně skrývá, stejně
jako já.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: so duben 23, 2011 1:32 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so duben 23, 2011 3:30 pm    Předmět: Citovat

AMEN Mílo.

A také přijde čas, kdy vy uchopíte sami sebe, budete žít svou jedinečnost a budete spokojení a šťastní a už to nepustíte i když budete mít na cestě překážky. I když potkáte lidi, kteří vás budou zpochybňovat a přesvědčovat vás o tom jejich. A zůstanete sami sebou a budete vědět, že jdete správným směrem a že je vám přesně takhle dobře a že kráčíte ke světlu a budete cítit, že tohle je váš směr a že je vám ve vašem dobře.
A nebudete poslouchat ostatní, ať se vám budou snažit něco nakukat - třeba to, že jste špatní a budou vám to říkat třebas jen pro to, že jim svým životem ukazujete, že se mohou mít také dobře, ale bojí se. A přestanete poslouchat falešné proroky budete naslouchat sobě.
Budete se rozvíjet a vyvíjet a ŽÍT a budete mí ze sebe radost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne duben 24, 2011 11:12 am    Předmět: Citovat

Polgaro1 tleskám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne duben 24, 2011 11:26 pm    Předmět: Citovat

holky moc hezké:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
AROHOJ
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: st duben 27, 2011 10:23 pm    Předmět: Duchovno všeobecně-talenty Citovat

Samanka napsala
"K tomu, abychom odhalili v čem jsou naše talenty a silné stránky, realizovali se, "našli se" podle mého vedou tři schůdky (někdy spíš schody):
- objevit je
- zbavit nánosů, které nám tam uložili ostatní i my sami
- rozvinout je "

Hezky jsi to napsala a mě se líbí že je to popsané velice rozvážně,a vybrala tema,které má velikou důležitost pro každého z nás.Je v celém příspěvku zapojena zkušenost života,ovšem,kterou pro jiné nemá návod následování
Je to proto,že své zkušenosti hodnotíš velice citiově ,vůlí a fyzickými zkušenostmi.Tyto schody z ezoterického hlediska představuje

--rovinu na které žijeme se zkušenostmi které máme prožít a naučit se milovet
--1 schod je čakrová a aurická zkušenost MYŠLENEK,CITŮ a VŮLE,které pozitivně podporujeme nebo negativní ,pak čistíme.

--2.schod je harická oblast ZÁMĚRŮ ,které,když jsou vyrovnané s božími zákony -jsou i vyrovnány s harickým paprskem -nás vedou životem
/Vyrovnání je popsáno ve"Vyzkoušejte si zharmonizovat své vědomí"-
to je své záměry/

--3.schod je náš nejvyšší duchovní aspekt nazvaný Hvězda jádra Tato Hvězda jádra -částečka Stvořitele je v každém člověku´umístěna 3 cm nad pupkem ve středu těla a je to náš Duch.,malé sluníčko ve vyšší dimenzi.Veškeré TVOŘIVÉ ČINNOSTI vychází z Hvězdy jádra,i když se tvrdí,že vychází z mozku.To je potvrzeno že ti kteří ovládali tato spojení s Hvězdou jádra ve spirituální rovině dosáhli nevídaných znalostí a byli TVŮRČÍ v různých oblastech/Konfucius,starořečtí filozofové ,Budha, Michalangelo,Tesla a j./Toto je nová skutečnost,dříve to bylo utajováno-to je jeden z těch nánosů/

Je mnoho možností jak se očistit a rozvinout s Hvězdou jádra své talenty
Přípravné propojení 1.a 2.schodu může být těmito praktickými
duchovním a fyzickým cvičením

--vědomé prodýchání čaker a aurických těl s odkašláním,pohybem očí a jazyka s polknutím slin,čelisti mít od sebe,jazyk na patře ,ruce s palcema v podpaždí a pak sepnout prsty do špetky a dát obě ruce nehtovými lůžky k sobě a nohy šlapkami k sobě po dobu medItace
--normální meditace fyzického těla od palce nohy přes všechny části a orgány až po kořínky vlasů
--pokračující meditace čaker a aurických těl místem,barvou,zvukem
/OVLIVNĚNÍ MYŠLENEK/
//možno nahradit Osho meditacemi "tanec do čaker a Kundalini na CD//

--pokračující meditace a vyrovnání harického paprsku a zůstat v jeho působení cca půl až jednu hodinu s prodýcháním od Alkyonu do středu země /OVLIVNĚNÍ ZÁMĚRŮ/
//Záměry jsou známy v naších buňkách,převážně v kostech a možné je podnítit výskokem s tvrdým dopadem na paty,nebo CD Dynamická meditace od Osho//

--Dýchání do Hvězdy jádra,když předchozí myšlenky a záměry máme srovnány potvrdím neurodynamickým impulzem od 7.čakry na kostrč
a po páteři nahoru je malý okruh/3-10x/
Velký okruh možno vést z kostrče do nohy a pak do středu země a zpět po harickém paprsku do druhé nohy a po zádech do Vyššího já.
Dýcháním se uskutečňuje TVŮRČÍ AKT,Ale uskutečnění někdy trvá trochu déle.

Základní dech do Hvězdy jádra jde takto
--Nádech chladu bílého Světla do 7.čakry a pak přes jazyk do Hvězdy
--Zádrž dechu ve Hvězdě se rozehřeje a barva se mění dle tvůrčí skutečnosti
--Výdechem posíláme energii tam,kde je tvůrčí záměr

Kombinace mohou být různé/na příklad/
N//přes harický paprsek do země
Z//ze středu zemědo Hvězdy jádra
V//z Hvězdy jádra do oblastí,kde je tvůrčí záměr
/může být až do akaši-univerzální matrice/

Kombinace s Reiki
N//chlad energie přes 7 čakru do Hvězdy jádra
Z//rozehřátí a zesílení energie ve Hvězdě
V//odeslání teplé energie do rukou

V// nebo do buněk vlastního těla s afirmační větou do DNA 108x

Jsou jistě i další kombinace TVŮRČÍCH ČINNOSTÍ

NAMASTÉ všem,kteří se chtějí spojit s Hvězdou jádra a poznat své božství









[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so duben 30, 2011 9:32 pm    Předmět: Citovat

Arohoji, a ty tyhle věci které zde píšeš provádíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund