Fórum - Zobrazit téma - Můžete si vyzkoušet - jen pro otrlé povahy - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Můžete si vyzkoušet - jen pro otrlé povahy
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Můžete si vyzkoušet - jen pro otrlé povahy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2011 11:25 am    Předmět: x Citovat

harmonik: četla jsem, ale to jsou články o ničem. Takové bla, bla, bla.
Spousta lékařů pracuje s alternativní medicínou, svým vlastním způsobem, jen se tím raději nechlubí.

Prostě ať si každý vybere co chce a potřebuje. Už takovéto věci neřeším.
Když se někdo chce namazat kortikoidy a libovat si, jak mu to pomohlo, klidně. Mám takovou hezkou čerstvou zkušenost, kdy jeden starší člověk bere léky na cukrovku a cholesterol PREVENTIVNĚ Rolling Eyes Protože je tu šance, že by jí mohl dostat Exclamation

Myslím si, že obě strany můžou prospět i uškodit, pomoct i mít neúspěchy. Už nejsem zarputilý bojovník za alternativní stranu. Chceš jít na problémy jinak, tak přijď, nechceš, tak respektuju tvoje rozhodnutí.

Občas mě trošku mrzí, když je výsledek alternativního léčení shazován
stylem: vůbec mi to nepomohlo, ale zabralo konečně antibiotikum, které
jsem bral před rokem, nebo zlepšení způsobilo.... (doplňte si podle svých vlastních zkušeností). Pochopitelně, že může pomoct i to, že si dotyčný vzal kromě léčby i vitamín C, že se přestal hádat s tchýní (i když třeba právě díky léčbě) nebo i to, že se oteplilo.
Jenže tyhle věci snižují prestiž alternativních metod, což je škoda.
A zkresluje to výsledky. Jsou to cenné informace pro sbírání zkušeností
pro další práci. Každá zpětná vazba je dobrá a pomáhá tomu, kdo
pracuje s jakoukoliv metodou.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2011 11:58 am    Předmět: Citovat

Mě v tom článku zaujalo toto:
Doktor xxxx v této souvislosti popisuje asi zásadní rozdíl mezi lékařem a léčitelem. Zatímco první se snaží odstranit příčinu nemoci, druhý se zabývá pouze příznaky.
Ojojoj! Shocked Laughing
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2011 12:48 pm    Předmět: Citovat

Tady je ten článek:
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/230525-o-lidech-kterym-lecitel-zmenil-zivot.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2011 1:03 pm    Předmět: x Citovat

Já se zase pobavila u hlášky, jak se léčitel má ptát lékaře, co má pacientovi dát.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 1:16 pm    Předmět: Citát - autora neznám Citovat

Dnes jsem našel náhodně na webu:

Citace:

Dříve než začnete milovat své nepřátele, měli bychom se lépe chovat ke svým přátelům.


Idea Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 6:28 pm    Předmět: Re: Citát - autora neznám Citovat

Zbultran napsal:
Dnes jsem našel náhodně na webu:

Citace:

Dříve než začnete milovat své nepřátele, měli bychom se lépe chovat ke svým přátelům.


Idea Cool

Zbultrane

a koho mám například považovat za svého nepřítele? Koho za nepřítele považuješ ty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st duben 20, 2011 7:43 am    Předmět: Re: Citát - autora neznám Citovat

Evik napsal:

a koho mám například považovat za svého nepřítele?


Toho, kdo ti úmyslně škodí. A je jedno, jestli ti to nakonec prospěje ve smyslu: "Co tě nezabije, to tě posílí."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st duben 20, 2011 11:41 am    Předmět: Citovat

Tak to mám štěstí, že se nikdo takový v mém okolí nevyskytuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so duben 23, 2011 2:12 pm    Předmět: Citovat

Tak to máš Evi fakt štěstí.

Já zažila, že se člověk pohyboval v esoterice a učil se duchovnímu životu.
Byl na seminářích, akcích, učil se, rozebíral vše, stýkal se s esoterickými lidmi ... samé vznešené věci.....

A pak to "používal" k tomu, aby plodil dobro. Ovšem to dobro bylo jen pro něj. Informace, které se dozvěděl používal k manipulacím a ovládání. Ovšem jen ve svůj prospěch. Lidi kteří mu sdělovali pravdu opustil a našel si ty, kteří s ním souhlasili a baštili mu "bezelstně" to je jeho "svaté" směřování. Občas není lehké tyhle lidi poznat, tváří se tak opravdově.

Např.
člověk má právo dostat v životě vše co potřebuje - tak to na lidech vymáhal stůj co stůj a posílal jim pěkné zlosti, zloby, vzteky pokud to nedostal a své blízké tím pěkně dusil

nebo
je v pořádku, pokud se chovám jako prase, protože tím tomu druhému nastavuji zrcadlo, kdyby to tak neměl, tak se to neděje, takže si za to ten druhý může sám

a další věci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so duben 23, 2011 2:17 pm    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:
Zbultran napsal:
Projevuje se to vzájemným objímáním na konci akce i s lidmi, které mi nesedí Very Happy


A k mému překvapení i na začátku akcí, kdy se mě chystají cizí lidi skákat kolem krku..... Shocked Shocked Shocked
Já jsem od nátury člověk kontaktní, objímání mě těší, ale čeho je moc, toho je příliš.

A teď se zeptám konkrétně: Už jste někdy někdo na ezoakci řekli někomu, že se s ním nechcete objímat?



Zbultran napsal:

Mám radší psa než kočku.


NO, TAK TO JÁ TAKY!!! Laughing Laughing Laughing


Na našem semináři jsme vysvětlily co pro nás rituál přivítání znamená, jaký má smysl a pak jsme jim řekli, že je na každém z nich, zda se bude nebo nebude chtít obejmout a že je oboje v pořádku.
Považuji za důležité, aby měl každý vlastní možnost volby.
Je fakt, že se objímaly skoro všichni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so duben 23, 2011 2:54 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:


U žen jsem si všiml, že jsou na sebe jako med, ale pomlouvají se za zády. Vědí o tom navzájem, ale navadí jim to ... nebo spíš lépe jim to vyhovuje. Že by, ženský vzor chování?


To snad ne, to by znamenalo, že nejsem žena... hihihi Razz

Ale jinak to tak často je a viděla jsem to i u některých mužů.

Zažila jsem to také a musím říci, že mi to vadí, je to falešné a nedůstojné. Mám to v současné práci. Jeden muž tam pomlouvá všechny a všechno - tedy až na toho s kým mluví. Pak jde za jiným a pomluví ostatní a takhle jede u všech a pořád.

Míla měla řešení s kočkou, já s dvounohými lidmi.
Došla jsem k podobnému. Prostě nemusím mít všechny ráda.
Kamarádka mi řekla, že existuje 12 znamení zvěrokruhu a každé znamení má nějaká specifika a někteří jsou si podobní nebo blízcí a někteří ne a že je to tak v pořádku.
Necítím se být povinna milovat všechny a je to velmi osvobozující. Už nechci "milovat nesprávně".

Když si dovolím to částečně rozdělit, tak neesoterici si domnívají, že jsme srovnání, všemilující, všeodpouštějící, někdy bych to zařadila do kategorie, že si snad myslí, že jsme úplní blbci.

Máme vše pochopit, vše odpustit, nerozčilovat se, nemáme problémy, nic nepotřebujeme a veeelmi se diví, že realita je jiná.

Na jednu stranu je chápu, je to tak pro ně pohodlné, žije se s námi poměrně dobře, dokážeme být opravdu víc v pohodě, dokážeme si věci zpracovat, víme že máme svůj díl zodpovědnosti.
A oni na tom rádi trvají, protože je to pro ně pohodlné. A pok když se ozveme, tak nastane občas pěkný tanec. Určitě to znáte taky.

Líbila se mi jedna věta, kterou jsem někde v nějakém rozhovoru četla. Ptali se někoho jak se má a on odpověděl - Mám se tak, jak si zasloužím.
Takže bych to zhodnotila tak, že mám někoho ráda, ale přiměřeně situaci a tomu jak to je.
Protože jestli já po někom třikrát chlebem a on po mě osumkrát kamenem, tak můj přístup k němu musí být také adekvátní realitě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund