Fórum - Zobrazit téma - nemysli - prozivej! jenze jak? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - nemysli - prozivej! jenze jak?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

nemysli - prozivej! jenze jak?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
peca
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 13.12. 2010
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po duben 11, 2011 7:43 pm    Předmět: nemysli - prozivej! jenze jak? Citovat

ahoj:) nedavno jsem se konecne zamyslel nad tim, co mi jedna ma mila kamaradka rekla uz nekolikrat a ja ji nebral vazne:) (promin Dzarmi Very Happy )

vzdycky mi rikala, ze veci moc resim hlavou a malo srdcem.. v posledni dobe se neustale presvedcuji, ze ma pravdu.. a co hur, ze vubec nevim, jak z toho ven:( muj mozek funguje jako mlynek, cokoliv me napadne, hned se resi "proc me to napadlo, kde se to ve me vzalo, co s tim mam delat, co to ma znamenat?" tak nejak uz me to unavuje a rad bych zjistil, jestli nekdo z vas ma/mel stejny nebo podobny problem, co vam pripadne pomohlo atd., budu rad za kazdy vas nazor:)

Peca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po duben 11, 2011 11:10 pm    Předmět: Citovat

Jarmila Ti určitě neradí špatně, jak ji znám. Možná Ti pomůže uvědomit si, že to, co přitahuje do našeho života žádoucí řešení, nejsou myšlenky, strategie a scénáře mysli, ale naše naladění. Za to, co nám přijde na mysl nemůžeme, pokud se dokážeme těch myšlenek "nechytat", neulpívat na nich. Když si lehneš do trávy a budeš se dívt na oblohu, po níž plují mraky, můžeš se zabývat hned tím a hned zas oním mrakem, nebo prostě se jen dívat na oblohu i mraky, aniž bys zkoumal jeden po druhém. Podobné je to s naší myslí. Její funkcí a podstatou jsou myšlenky, které se v ní znovu a znovu objevují. Když se nenecháš polapit některou nebo některými z nich, bude v Tvé mysli mír, a přece uvidíš všechno, co máš vidět.
Pak - z ničeho nic - uvidíš své řešení. Uvidí ho Tvé srdce, protože oči budou pozorovat celou proměňující se mysl.
Promiň mi "květnaté" vyjadřování, ale racionálně se proces, který se máš naučit podle mne popsat nedá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 7:51 am    Předmět: Citovat

Přílišné přemýšlení je někdy na škodu věci, člověk se může zauzlovat v nějaké jednoduché smyčce a zabrzdí ho to.
Když půjdu ze schodů a zapřemýšlím nad tím jak to vlastně dělám, tak je docela možné, že se najednou zaseknu a málem se na nich přizabiju.
Je dobré nad věcmi přemýšlet a objevovat jak fungují a proč fungují, ale je třeba taky umět tu analýzu vypnout a jen si těch věcí zkrátka užívat.
Život je příliš krátký na to, abychom poznali všechny odpovědi a kdo se přesto dá cestou jejich neustálého a detailního hledání, musí tomu nutně něco obětovat. Někdo kariéru, někdo rodinu a někdo i duševní zdraví.
Všeho moc škodí.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 1:04 pm    Předmět: Citovat

Rozum používám při rozhodnutí.
Inspirace tvoří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 1:48 pm    Předmět: Re: nemysli - prozivej! jenze jak? Citovat

peca napsal:
... cokoliv me napadne, hned se resi "proc me to napadlo, kde se to ve me vzalo, co s tim mam delat, co to ma znamenat?" tak nejak uz me to unavuje a rad bych zjistil, jestli nekdo z vas ma/mel stejny nebo podobny problem, co vam pripadne pomohlo atd., budu rad za kazdy vas nazor:)

Peca

Mám stejný problém. Je mi vyčítáno, že pořád něco pitvám, že z jednoduché věci dokážu udělat věc ještě složitější....takže vím o čem mluvíš.
Teď jsem zrovna několik měsíců řešila svůj problém, se kterým jsem si vůbec nevěděla rady. Přemílala jsem to nahoru, dolů, proč to nejde, proč se to stalo, co mi to má sdělit a nemohla jsem s tím hnout. Bylo mi z toho docela smutno.

Pak jsem jednou brzy ráno jela vlakem do práce, koukala jsem z okýnka a najednou TO přišlo !!!

Citace:
Ráno asi v 6.30 jsem ho spatřila z okna vlaku. Slunce bylo nad řekou, mělo zářivou, sytě oranžovou barvu, ale ještě neoslňovalo. Civěla jsem na tu krásu a pak mě napadlo to oranžové slunce vzít a přiložit si ho na místo druhé čakry. Nechala jsem se jím prohřívat a bylo to krásné....


Víš a to je TO, o čem asi mluvíš. Na chvilku vypnout, na chvilku se propojit, být sám se sebou a najednou máš řešení.

Prostě jsem ,,vzala" Slunce a přiložila ho tam, kde mi dělá dobře. Zahřála jsem v sobě ženu a do svých orgánů vložila funkci, aby zase ,,fungovaly" tak, jak mají. Nepřemýšlela jsem u toho. Kdybych přemýšlela, tak by se tohle nestalo. Copak bych si mohla na chvilku ,,vypůjčit" východ slunce?

Snad tomu trochu rozumíš. Ono to sice mělo pokračování, ale to bych zabrousila do erotické sféry a mohla bych být vykázána z tohoto webu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
peca
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 13.12. 2010
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 4:33 pm    Předmět: Citovat

Damao:
Damao napsal:
Za to, co nám přijde na mysl nemůžeme, pokud se dokážeme těch myšlenek "nechytat", neulpívat na nich. ... Když se nenecháš polapit některou nebo některými z nich, bude v Tvé mysli mír, a přece uvidíš všechno, co máš vidět.


ano:) to je presne to, co bych asi potreboval.. neulpivat na myslenkach! porad mam pocit, ze kdyz mi hlavou behaji myslenky, tak prece nejde, abych se jimi nezabyval, protoze se berou VE ME, musi byt moje.. koho jineho by byly? a protoze jsou moje, tak me zajima, co se za nimi skryva, proc tu jsou atd.. tohle mi zatim nikdo nevysvetlil, jak mam neulpivat na myslenkach..

Kamo:
Citace:
Život je příliš krátký na to, abychom poznali všechny odpovědi a kdo se přesto dá cestou jejich neustálého a detailního hledání, musí tomu nutně něco obětovat. Někdo kariéru, někdo rodinu a někdo i duševní zdraví. Všeho moc škodí.


mas naprostou pravdu! a ja bych hrozne nerad obetoval cokoliv z toho.. uz nikdy vice:) proto jsem tu a hledam radu;)

Evik:
Citace:
Prostě jsem ,,vzala" Slunce a přiložila ho tam, kde mi dělá dobře. Zahřála jsem v sobě ženu a do svých orgánů vložila funkci, aby zase ,,fungovaly" tak, jak mají. Nepřemýšlela jsem u toho. Kdybych přemýšlela, tak by se tohle nestalo. Copak bych si mohla na chvilku ,,vypůjčit" východ slunce?


Smile) no.. uprimne ti reknu, ze ja nejsem zrovna kovany v praci s cakrami a temihle vecmi.. je to pro me porad dosti nove, tezko se mi to prijima.. nicmene se pomalicku posunuju.. byt to ja pred rokem, tak 1] bych vubec nebyl na tomhle webu, 2] kdybys mi rekla, ze sis "vypujcila vychod slunce a prilozila si ho na druhou cakru", pravdepodobne bych ti odpovedel, ze uz to nemas hulit ani zredeny:))) chodim nasavat klid a mir do lesa, na slunicko, k rece a tak.. jen me nikdy nenapadlo to pouzit timhle zpusobem;)

Peca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 8:48 pm    Předmět: Citovat

peca napsal:
kdybys mi rekla, ze sis "vypujcila vychod slunce a prilozila si ho na druhou cakru", pravdepodobne bych ti odpovedel, ze uz to nemas hulit ani zredeny:))) chodim nasavat klid a mir do lesa, na slunicko, k rece a tak.. jen me nikdy nenapadlo to pouzit timhle zpusobem;)

Peca

Trochu jsem se rozmýšlela, zda to mám napsat, protože jsem tušila, že budu za blázna Very Happy .
Ale proč bych se nepodělila o to, co mi pomohlo? A když už pracujeme s energiemi, tak proč jí nevyužít i tímto způsobem? Nebylo to promyšlené...jenom ta nádhera a oranžová barva rozžhaveného slunce mě vnukla ten nápad, víš? Od té doby takovou barvu nemělo Rolling Eyes. Možná, že tebe nebo někoho jiného to může inspirovat.
Hezký večer Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
peca
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 13.12. 2010
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 9:00 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Trochu jsem se rozmýšlela, zda to mám napsat, protože jsem tušila, že budu za blázna Very Happy . Ale proč bych se nepodělila o to, co mi pomohlo? A když už pracujeme s energiemi, tak proč jí nevyužít i tímto způsobem? Nebylo to promyšlené...jenom ta nádhera a oranžová barva rozžhaveného slunce mě vnukla ten nápad, víš? Od té doby takovou barvu nemělo Rolling Eyes. Možná, že tebe nebo někoho jiného to může inspirovat.
Hezký večer Wink


vsak jo:) ja te nepovazuju za blazna, jsem rad, ze jsi to napsala:) ja jsem taky psal, co bych odpovedel pred rokem, ne ted;) je to krasna ukazka spontanni reakce, ktera dosti pravdepodobne prisla ze srdce:) pro me je to povzbuzeni, ze to proste muze prijit a budu se tesit, az takhle zareaguju ja;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 11:49 pm    Předmět: ... Citovat

Pro Evika: Nádhera..............

Pro Pecu: Mám opačný "problém" než ty. Celý život spíš prožívám (nebo možná prosnívám), než myslím....a teď se to snažím dát do nějaké rovnováhy, páč myslet je taky někdy důležité. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2011 2:05 pm    Předmět: Citovat

Najdi si zahradu, kupu dříví na posekání - 3 hodiny se tam dři a moř a když už máš pocit, že jsi unavený, ještě si půlhodinku přidej.
Pak už budeš schopen si jen sednout do pohodlné židle a s totálně čistou myslí zírat - na zahradu, na nebe, na zeď... Řádný prožitek zaručen:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2011 2:39 pm    Předmět: Citovat

Naryo,
máš tohle vyzkoušeno a ověřeno i sama na sobě? Wink
Já třeba po celodenní dřině např. s dřívím mám po nějakou dobu pouze základní životní potřeby: kyslík-tekutiny-potraviny. Až po nějaké době lze zkoušet lehkou konverzaci, nic intelektuálního...
Very Happy
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2011 4:46 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Najdi si zahradu, kupu dříví na posekání - 3 hodiny se tam dři a moř a když už máš pocit, že jsi unavený, ještě si půlhodinku přidej.
Pak už budeš schopen si jen sednout do pohodlné židle a s totálně čistou myslí zírat - na zahradu, na nebe, na zeď... Řádný prožitek zaručen:)


Jojo, přesně tak, Martinka Narya má plnou pravdu Exclamation Exclamation Exclamation
Mám osobně vyzkoušeno. I když si říkám, jak to v minulosti dělali vydržet makat celý den. Půl dňa mi úplně stačí. Člověk je příjemně znavený, ale já zároveň i plný energie.Zkrátka mě to nabíjí nějakou energií. Večer relax nehrozí.....moje Jaruš to sice nazývá "syndrom oběšence" Laughing /jakože z posledních sil/, ale já jsem v euforii.......
... no a co se jednou nestalo- to by nevymyslel rejža ani v Ordinaci růžové zahrady Shocked - já už večer hajající v postýlce študuju technologie zpracování dřeva- když tu se v průsvitné košilce přitulí z koupelny vyvoněná Jaruš a povídá:"Co to čteš, miláčku....a pak si přečetla název -"Co a jak se dřevem Shocked Laughing a divně , téměř bojovně se zatvářila. Ale podařilo se to diplomaticky vyřešit, na klády taky došlo a byla pěkná pohádka. Very Happy
Ponaučení---že nic se nemá přehánět Exclamation Exclamation Laughing Laughing

Čus, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 8:17 pm    Předmět: Citovat

Myšlení, stálé myšlení.
Myslím, že na toto je výborná modlitba. Mně moc vyhovuje vybrat si nějakou krásnou modlitbu a modlit se. Modlit se chvíli, delší chvíli a když se člověku daří modlit procítěně, je to moc krásné. V mysli je pouze modlitba. Ostatní myšlenky se jemně vyhání tím, že člověk jakmile začne upadat do jejich područí, opět napřímí své srdce k Bohu a pronese modlitbu (stačí nějaká krátká, aby zbytečně nevířila mysl, ale rozehřívala zbožné srdce). Takto nenásilně, ale jistě, se na místo kolotoče různých myšlenek člověk stává tento okamžik velice nábožným, plným lásky a jediné modlitby. Pokud člověk skončí, zjišťuje nadále, že je jeho vědomí projasněné a bdělé.
K tomuto účelu je výborné i třeba zpívání ÓM. Je to krásná činnost. Půl hodinky si sednout a prožívat krásné zpívání ÓM. Soustředit se na zvuk, na vibrace. Je to moc pěkné. Když člověk přestane, rovněž cítí, že jeho vědomí je pročištěné, klidnější...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: ne duben 17, 2011 11:32 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Naryo,
máš tohle vyzkoušeno a ověřeno i sama na sobě? Wink
Já třeba po celodenní dřině např. s dřívím mám po nějakou dobu pouze základní životní potřeby: kyslík-tekutiny-potraviny.

A o to právě jde... Samozřejmě ideálem je dávkovat si toto čištění mysli pečlivě a opatrně, ani totální úmor těla není ideální. Navíc je důležité zabývat se jen tou prací, soustředit mysl mimo slova, vnímat zvuky, vůni dřeva, pocit těla když s sekera zatne do špalku. Mě osobně to přeladění trvá a musím se snažit. Výsledky však stojí za to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
peca
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 13.12. 2010
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po duben 18, 2011 7:40 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Najdi si zahradu, kupu dříví na posekání - 3 hodiny se tam dři a moř a když už máš pocit, že jsi unavený, ještě si půlhodinku přidej.
Pak už budeš schopen si jen sednout do pohodlné židle a s totálně čistou myslí zírat - na zahradu, na nebe, na zeď... Řádný prožitek zaručen:)


to je dobry napad.. je fakt, ze fyzickou namahu nemam temer zadnou.. uz nekolik let temer nic nedelam, nejsem zrovna sportovni typ a bydlim v bytovce, takze prace na baraku taky zadna:) ... (o 4 hodiny pozdeji: no vida! zacal jsem ti odepisovat a pritom jsem premyslel, co bych tak mohl delat.. pak jsem dostal spasny napad! pujcil jsem si dvoukolak a sel sbirat bordel do prirody:)) musim rict, ze jsem slusne utahanej a mam z toho opravdu dobry pocit! a zitra vyrazim zas... neusel jsem ani pul kilometru a uz nebylo kam davat:\)

Psychedelic napsal:
Myšlení, stálé myšlení.
Myslím, že na toto je výborná modlitba. Mně moc vyhovuje vybrat si nějakou krásnou modlitbu a modlit se. Modlit se chvíli, delší chvíli a když se člověku daří modlit procítěně, je to moc krásné. V mysli je pouze modlitba. Ostatní myšlenky se jemně vyhání tím, že člověk jakmile začne upadat do jejich područí, opět napřímí své srdce k Bohu a pronese modlitbu (stačí nějaká krátká, aby zbytečně nevířila mysl, ale rozehřívala zbožné srdce). Takto nenásilně, ale jistě, se na místo kolotoče různých myšlenek člověk stává tento okamžik velice nábožným, plným lásky a jediné modlitby. Pokud člověk skončí, zjišťuje nadále, že je jeho vědomí projasněné a bdělé.
K tomuto účelu je výborné i třeba zpívání ÓM. Je to krásná činnost. Půl hodinky si sednout a prožívat krásné zpívání ÓM. Soustředit se na zvuk, na vibrace. Je to moc pěkné. Když člověk přestane, rovněž cítí, že jeho vědomí je pročištěné, klidnější..."


no.. uprimne ti reknu, ze ja a modlitby, to moc nejde dohromady:) ale zkusim nahradit treba hrdelnimi zpevy nebo tak necim;) mimojine jsem zacal i meditovat a pouzivam mantru AJAM, ktere se taky celkem dari myslenky zkrotit.. zacal jsem pred tydnem, nicmene vysledky uz muzu pomalicku pozorovat a z toho mam velikou radost!Smile[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund