Fórum - Zobrazit téma - O co si tělo říká - jídlo - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - O co si tělo říká - jídlo
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

O co si tělo říká - jídlo
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 7:03 pm    Předmět: O co si tělo říká - jídlo Citovat

O co si tělo říká – jídlo.

Byl tu pohled na jídlo a jeho vliv na tělo z pohledu makrobiotiky a pečlivého sledování
jin a jang a kdoví čeho všeho. Jak známo nejsem příznivcem této metody a napadlo mi
podívat se na stejné téma z jiného úhlu: co mi tělo samo říká.

Je velice zajímavé nechat vlastní tělo mluvit. A případně se ptát: copak bys chtělo na večeři?
Když to uděláme, můžeme pozorovat podivuhodné věci. Mě se třeba stávalo, že když jsem se pokusila o přísnou dietu či hladovku, tak chytlo stihu, že už se nikdy nenají a hnalo mě do jídelních extrémů (lidově řečeno: sežer co vidíš!). Když jsem si začala pomalu upravovat jídelníček víc podle hladu a chutí, všechno šlo (sice pozvolna), ale mnohem snadněji. Hodně zajímavé je sledovat o co si ona chemická továrna v kterém období sama řekne. Neměli jste období, kdy jste byli jako posedlí po jedné potravině? Pamatuju si období jednoho druhu oříšků, pak sladké kaše, potom třeba melounů (ty můžu celé léto kdy mají tu pravou chuť), masové úlety atd. Nedávno jsem měla obrovské chutě na ječmen (nápoj), teď tu zbytek leží a nechce se mi do něj.

S kávou je to taky zvláštní: dávám si ji v práci na snídani a po obědě. Někdy mi stačí jedna. Něco jiného je to na návštěvě – tam ji vnímám jakýmsi odlišným způsobem: dokonce mi je jedno jaká je, připadá mi jako jakýsi druh zákusku k setkání a konverzaci.

Mám ráda jednoduchá jídla. S těmi je to podobné – naslouchám nutkání k jednomu druhu, příště jinému. Bohužel je to tak i s těmi méně nebo vůbec zdravými. Ale nejsem zastáncem
asketického životního stylu, tak se tím netrápím. Jednou jím víc mléčné výrobky
bez mudrování, co na ně momentálně říkají vědci a jestli se mi zhorší zahlenění (jak se traduje), protože to si stejně dělá co chce, jen co se nachladím. Potom se ozve potřeba promazat ten složitý stroj a já jdu do mastnějších produktů. Občas mám neodolatelnou, opravdu děsnou chuť na ryby ve všech podobách.

Pravda, asi každý máme svoje jídelní slabosti, kterým podléháme. Ovšem, je podivuhodné, že i v těch platí stejné zákonitosti. Dokážeme se jimi ¨přecpat¨ a zase je odložit. Možná i díky tomu přecpání…

Kdo chce ať si, pochopitelně, měří, váží, počítá nebo dělá jakékoliv systémy.
Mě to nevyhovuje, já raději zkoumám a snažím se rozvíjet vlastní kreativitu. Ještě jsem
nevyzkoumala, jestli umím pochopit když tělu chybí určitý vitamín nebo jiná látka, ale mám před sebou ještě spoustu zkoumání, tak se uvidí!

Dobrou chuť

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 8:55 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Pravda, asi každý máme svoje jídelní slabosti, kterým podléháme. Ovšem, je podivuhodné, že i v těch platí stejné zákonitosti. Dokážeme se jimi ¨přecpat¨ a zase je odložit. Možná i díky tomu přecpání…


Sad bohužel jsou věci, které se mému tělu nepřejí. Celý život ujíždím na sladkém, snažím se tohoto zlozvyku zbavit, ale zatím je to marný boj....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daerwok
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 11:46 pm    Předmět: Citovat

Ano mě se taky občas stane, že se vrhnu na určitý typ jídla či jiných pochutin, ale nikdy jsem se nedozvěděl, jestli to chce tělo, mysl, nebo jestli to vůbec je k prospěchu věci... Rolling Eyes

jak to poznat, že to tělo opravdu CHCE a že mi to pomůže??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2012 10:56 pm    Předmět: x Citovat

Jaro je za dveřmi a s nimi různé varianty očistných kůr. Mě letos pro začátek oslovila kůra obnášející kombinaci tvarohu, lněného oleje a lněných seminek to vše korunováno slunečními paprsky.

Směs se používá při dietě při artritidě, rakovině, roztroušené skleroze, lupence, exémech, trudovitosti atd.

Jinak to má být bomba jako zdroj Omega 3 v kombinaci s tvarohem se dobře vstřebává a umožňuje rozpouštění ve vodě. Dává se jeden díl oleje na tři díly tvarohu, k tomu díl pomletých lněných semínek. Je to potřeba doplnit trochou něčeho na dochucení jako trochou pepře nebo česnek, popř. ovoce jako jahody, maliny. Já dala petržel a pažitku. Jinak je to holt opravdu brrrr.

Je to podle Dr. Johanny Budwig, nepodařilo se mi sem překopírovat text, který vyšel v rubrice alternativní medicína vmmagazín.cz.

A copak plánujete letos vy?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 10:10 am    Předmět: Citovat

Embarassed "Celoročne,tradičnú pravú ŽINČICU!!!"


Sladkú aj kyslú!Žiadne É-čka,podporuje imunitu,mikroflóru,správne zažívanie a vylučovanie a som v homeostáze... Laughing

Na Slovensku aj v kamenných obchodoch,aj na salašoch!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 10:41 am    Předmět: x Citovat

To slovo mi připomíná tradiční léčivo (i když pochopitelně z jiných surovin a jiném postupu) - tradiční domácí slivovici, skoro v každé domácnosti, to bacily prchají v houfech!!! Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 1:31 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
To slovo mi připomíná tradiční léčivo (i když pochopitelně z jiných surovin a jiném postupu) - tradiční domácí slivovici, skoro v každé domácnosti, to bacily prchají v houfech!!! Laughing

šamanka


Môže pripomínať,ale nie je!Je to výživný bio-produkt po vyzrážaní(kľagom alebo siridlom) a výrobe pravého ovčieho syra(po rozomletí a osolení je z vyzretého ovč.syra "bryndza");tzv.srvátky(česky:syrovátka);írečito po slovensky:"ŽINČICA"!!!(prekrásny názov,liečivá podstata bioprodoktu aj prekrásna reč).
Výnimočným spôsobom prirodzene obnovuje a regeneruje "laktoflóru" a baktérie užitočné pre podporu imunity(aj s protirakovinným účinkom) !
To je MŇAM!!!.......a nie bŕŕŕ!!!... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 10:01 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Je to podle Dr. Johanny Budwig, nepodařilo se mi sem překopírovat text, který vyšel v rubrice alternativní medicína vmmagazín.cz.


Vše je Šamanko v této knize:
http://www.walramcom.cz/p-66-Kniha-Lneny-olej-dr-Johanna-Budwig.axd?shop=true

A například tady je o lněném oleji a poznatcích J. Budwig řeč:
http://m.lecit.webnode.cz/bylinky2/len/
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=18&t=415&start=15
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1496

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2012 4:54 pm    Předmět: Re:Čo si žiada telo-jedlo Citovat

Rolling Eyes Dopĺňam pre zvedavcov:

http://www.valachshop.sk/tradicne-syry

Viac o ovčom,kravskom syre,srvátke urde,žinčici,oštiepkoch,pareniciach,korbáčikoch a ovčom jogurte.
Dobrú chuť!(hneď z jari) Embarassed Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st duben 04, 2012 9:18 am    Předmět: Citovat

mé tělo si řeklo o honduraskou kávu z Fair Trade s kardamonem - bio a bezkofeinové. Úžasné, lahodné, voňavé. Je cítit ta láska v něm.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st duben 04, 2012 3:22 pm    Předmět: Citovat

Popíjím dnes indickou kávu (bio s kofeinem) a poslouchám úžasnou arabskou muziku saharské skupiny Tinariwen - mé tělo má potřebu pohybu, tak abych toho využil, půjdu sázet kytky na zahrádku - tu hudbu bych si nejraději k tomu poslouchal dál, safra, arabština s kytarami, asi jako kuskus se zeleninou lehce pikantně okořeněný...!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st duben 04, 2012 6:08 pm    Předmět: Citovat

Nádhera, jsem to prožila s Tebou.
Mně kardamon připomíná syrskou silnou slazenou kávu z džezvy. Okolo koberce, vodní dýmky a moudrost neptajících se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 11:01 pm    Předmět: Citovat

Julian Scott, člověk, který se 40 let věnuje především dětské akupunktuře, před pár dny na své přednášce v Praze trochu s nadsázkou poznamenal, že jeho praktickou zkušeností je vyslechnout si, co všechno má dítě rádo a to mu potom zakázat.
Mimo jiné zmínil teorii, podle které, pokud konzumujeme potraviny, které tělu nesvědčí, vyplavuje na obranu hormony, jejichž účinky jsou pro nás příjemné (nevzpomínám si, jestli říkal právě endorfiny... ). Podle toho tedy můžeme podvědomě inklinovat k jídlu, které pro nás sice není vhodné ale zajišťuje nám produkci těchto pro nás příjemných hormonů.
Další teorie z mnoha.
Podle mého názoru se dobře stravuje ten, který bez problému vyběhne do třetího patra, nezná rýmu, zvládne zimu bez nachlazení, neustále nechrchlá a má celkově dost sil, aby zvládal každodenní život s radostí. Když se kolem sebe rozhlédnu, moc takových nevidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 11:39 pm    Předmět: Citovat

Ale jó, když mi bylo 20... 30!
Po šedesátce mám jiné priority, než běhat "jen tak" do třetího patra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2012 12:00 pm    Předmět: Citovat

Leda, že by tam byla ženská...? Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund