Fórum - Zobrazit téma - Absolventi reiki ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Absolventi reiki ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Absolventi reiki ?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 10:32 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic: Díky za vysvětlení. Nemyslel jsem to jinak, nějáké takové odpovědi jsem chtěl slyšet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 10:44 pm    Předmět: Citovat

Beppe:
Myslím, že Tvá myšlenka o Zdroji a čištění je moc hezká. Z toho jak jsem to pochopil, tak ve skupině J. Vacka, lidé kteří dosáhli vysokého meditačního stupně a uvědomují si své nekonečné Vědomí, pouze toto vědomí koncentrují do těla a tím ho čistí. Nicméně také pracují s částmi. Myslím, že je to je efektivnější než uvědomit si ho celé. Mohu ale mluvit jen za sebe a co jsem poznal a dlouhodobě ověřil já.
To jen odvolání se na to, jak pracují pokročilí. Rád se od nich inspiruji a obdivně k nim vzhlížím.
To jen, že jde pracovat s oživující silou vědomí i bez reiki. A jde s ní pracovat i tehdy, když člověk třeba vůbec nemedituje a nic nedělá. Naopak to moc pomůže. Má to malinko jiný efekt než když to obohacujeme ještě s reiki. Chce si to vyzkoušet Smile Prostě a jednoduše si uvědomujeme různé části těla, tím se části těla oživují a prosvětlují. Je to velmi jednoduché a účinné (mně ale vždy ve všem pomáhá reiki. Když je tělo proreikováno, už se v těle snadno pracuje - je tam čistěji, světleji, živěji, vědoměji Smile ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 3:22 am    Předmět: x Citovat

Psychedelic: díky za odpověď.
Když užiju tvůj příklad, tak jsem se neptala na to, co je Bůh, ale jaké je tvoje vnímání Boha a na to jsem odpověď dostala.

Nerozuměla jsem tomu, proč vnímáš ruce jako jediný zdroj reiki. Pochopitelně pokud se přikládají ruce, jako zesilovače (netlučte mě, lepší přirovnání mě nenapadá), tak je místo více opečováváno, ale člověk je přece celek, všechno je propojeno, takže všechno má vliv nejen na tu malou část těla. Kromě toho, když si člověk otevře reiki napojí se na "zdroj" nejen rukama, ale celou svoji bytostí.
Otlapkávání je báječné a má ještě svoje další plusy, třeba právě ta péče, což teprve od druhého! Ale z toho, že když vynechám nějaké místečko, tak se mi tam nahromadí něco ošklivého, bych strach rozhodně neměla.

Jasně, že jde upírat pozornost i bez toho, ale to je zase, podle mě trošku
o něčem jiném, používaném trochu jiným (i když funkčním) způsobem.
Tohle je zase moje vnímání práce s reiki.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 7:40 am    Předmět: Citovat

Zdravím psychedelicu,
k tomu otlapkávání: na R1 se většinou vyučuje osahávání celého těla, od hlavy až k patám a je to podle mne proto, aby se naučili kontaktu s vlastním tělem, naučili se rozpoznávat různé pocity při působení - aby tím zkrátka trénovali svou vnímavost. A záleží pak na dotyčném mistrovi, jestli jim předloží přesný seznam kam a v jakém pořadí mají sahat a jak důrazně jim doporučí jeho dodržování (i za použití strašidel jako je usazování pokleslých energií v místech, která vynechám), anebo jestli jim vysvětlí, že to není o otrockém dodržování předpisu.

Pak by totiž byli téměř vyloučeni ze hry různě tělesně omezení a postižení. A nejen oni, ani po mě nikdo nemůže chtít, abych se třeba vsedě nutil do polohy těžkého průjmu na WC a násilím držel ruce na patách, protože právě o to jde - některé ty pozice skutečně vyžadují zapojení takových svalových skupin, které odvádí pozornost od samotného působení. A pokud bych trval na tom, že tyto pozice sami na sobě musí dodržovat, tak by to některé dokázalo i kompletně odradit a jiné svádělo k podvádění a to snad nikdo nechce.
Reiki je přece o tom, že ji můžeš poslat kam chceš a jak chceš. Přehled těch pozic je spíše kvůli práci na druhých.

Takže abych jen neteoretizoval - já osobně na sobě pracuji nejčastěji právě tak, že si lehnu nebo sednu, ruce nechám na tělo padnout tam kam zrovna padnou a vychutnávám si právě to postupné prozařování celého těla. A to je aspoň teda pro mne mnohem příjemnější a přirozenější, než se kroutit v různých pozicích. A řekl bych, že právě díky té pohodě si to víc užiju.
Kdybych byl jogín, kterému nedělá problém se zauzlovat, možná bych si rukama pohodlně prohříval i lopatky, ale to holt nejsem.

Tož tak.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 7:52 am    Předmět: Citovat

Také jsem se na stránky pana Gerly podívala a je vidět, že má svoji práci hodně srovnanou a je to moc dobře.

90% absolventů kurzu Reiki by bylo možná přesnější označení. Reiki může být sebevznešenější cesta, ale konzumním sbíráním stupňů a zasvěcení se k ní nedostaneme. Proto je tak důležitý učitel, který Vás na cestu uvede. Dnes už si nemyslím, že jen stačí absolvovat zasvěcení a vědět kam přikládat ruce.
Někoho kdo zasvěcuje na dálku, pak pošle manuál, za učitele nepovažuju, i když vím, že dálkové působení i zasvěcení po technické stránce funguje.

Výuka Reiki hodně poklesla, je to hodně o konzumním sbírání nějakých zasvěcení. Nevím jestli 90% Reiki kurzů je vyučováno mizerně, nedostatečně,... ale určitě to nějaké významnější procento bude. Takže je dobré srovnávat a vybírat si.

Martina
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 10:33 am    Předmět: Citovat

Narya - díky, napsala jsi to moc hezky .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 11:52 am    Předmět: Citovat

Šamanka:
Ano přesně tak, také to tak vnímám. Ruce jsou jako jakési "zesilovače" a ne jako jediné "skrz co proudí reiki".
Všechno je propojeno, přesto když se nějakému místu věnuje pozornost zvlášť, výsledky jsou mnohem marknatnější.

"kromě toho, když si člověk otevře reiki napojí se na "zdroj" nejen rukama, ale celou svoji bytostí."
Přesně Smile) Bohužel se tím zároveň automaticky neprozáří celé tělo tak, jako když přikládáme ony "zesilovače" a věnujeme části těla náležitou péči a pozornost.

"Ale z toho, že když vynechám nějaké místečko, tak se mi tam nahromadí něco ošklivého, bych strach rozhodně neměla."
Strach ne. To určitě ne. Nemluvím zde o centimetrech, ale například o částech těla (napřklad: vrchní strana stehna, spodní strana stehna atd.), nicméně je prostě větší a menší péče o různé části těla znát...

Komentoval jsem Tvé příspěvky spíš s tím, že Tě nechci poučovat, nýbrž poukázat na shodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 12:00 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Kámo,

"A záleží pak na dotyčném mistrovi, jestli jim předloží přesný seznam kam a v jakém pořadí mají sahat a jak důrazně jim doporučí jeho dodržování (i za použití strašidel jako je usazování pokleslých energií v místech, která vynechám), anebo jestli jim vysvětlí, že to není o otrockém dodržování předpisu. "
Nesnažím se nikdy dělat z lidí, které se snažím něco naučit, otroky. Žádné dodržování, je to zcela na vás! Nechť si klidně lidé prozáří celé tělo jen přes sedmou čakru, protože to tam mají nejblíž a je to nejpohodlnější. Nemohu však s tím souhlasit, nicméně praxe je na každém. Každý si ponese plody svého úsilí.
Poukázání na místa na těle, která si reiki zaslouží je z toho důvodu, že se na ně zapomíná. Nejsou oživená a prožívaná, lidé s nimi nemají vědomou zkušenost.
O omezení a neomezeních jsem se zde již rozepisoval. Pokud člověk nemůže je jiná věc, než když se člověku nechce. Je to podle mého o tom, jak moc chce člověk s reiki být. Poukazoval jsem i na to, že ona filozofie "po 2. stupni stačí jen dvacet minut na dálku, protože jste překonali prostor a čas" je celá kostrbatá a často ji všichni opakují, aniž by pochopili o co vlastně jde. Na tuto díru poukázala zde dříve Narya, že symboly dříve měly jiné "funkce" než jak jsou dnes prezentovány. To že posílat na dálku lze již od prvního stupně, protože vskutku žádná omezení neexistují je další věc. Nicméně to neznamená, že užití rukou nenabírá na účinnosti.
Nicméně to je přístup jak se na to dívám já. Věřím, že to jak učíš ty je rovněž prospěšné a pro lidi obohacující a třeba stravitelnější než můj přístup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá duben 08, 2011 11:44 am    Předmět: Citovat

K reikování šlapek(chodidel):
moc ráda si reikuju chodidla, buď vsedě v neúplném tureckém sedu (přišla jsem si na to v "pozici srdce" při orgánových cvicích), kdy mám levou dlaň položenou na levou šlapku a pravou na pravou šlapku.
Nebo v normálním sedu dám např.levou nohu na pravé koleno a reikuju levou šlapku oběma rukama a pak vystřídám nohy.
Píšu to sem proto, protože energie přes šlapky já cítím hodně intenzívně a od té doby, co jsem si tyhle pozice pro sebe objevila, patří k mým nejčastěji používaným.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund