Fórum - Zobrazit téma - Absolventi reiki ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Absolventi reiki ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Absolventi reiki ?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 4:29 pm    Předmět: Absolventi reiki ? Citovat

Přeji hezký den.
Dostal se mi do rukou rozhovor s Václavem Gerlou , který se učením a praktikováním reiki zabývá již několik let.
Mimo jiné v rozhovoru uvedl, cituji:

"Potíž je v tom, že 90% absolventů reiki vám ve skutečnosti "svým léčením" nijak nepomůže, najít kvalitního mistra je totiž fuška ".

To tedy nezní moc povzbudivě.... Sad Sad Sad

Máte stejný názor? Nebo myslíte, že těch 90% je poněkud nadsazených ?


Naposledy upravil abeille dne st duben 06, 2011 2:53 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 7:47 pm    Předmět: Citovat

Osobně si myslím, že pokud 90% absolventů Reiki dokáže pomoct samo sobě, tak je to super. I za cenu, že nepomohou nikomu jinému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 1:39 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, připojím svůj názor, když dva dělají totéž, nemusí být výsledek stejný. Deset pekařů upeče chléb, jeden bude perfektní, upečený tak akorát, ani nedopečený, ani vysušený, přiměřeně osolený, pravidelný tvar, správná váha....ostatní pekaři upečou své chleby, jenže jeden pekař má raděj chléb hodně vypečený, tož dílo upeče dle svého nejlepšího mínění, další pekař víc solí, upeče chléb slanější...další má oko z kašparovy krávy (mimochodem, tušíte někdo jak vzniklo toto rčení?) a proto má chléb chutný, leč tvaru divojakého...tak je to i s reiki, každý děláme co umíme, co nám vyhovuje, co zvládneme...a díky za dar, že umí každý reikista oreikovat sebe.... Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 2:01 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Osobně si myslím, že pokud 90% absolventů Reiki dokáže pomoct samo sobě, tak je to super. I za cenu, že nepomohou nikomu jinému.

Hezky řečeno.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 4:30 pm    Předmět: Citovat

Děkuji vám za názory.
Nejsem si ale jistá, zda to autor citace nemyslel tak, že 90% absolventů reiki vlastně reiki vůbec neumí ,nepomůže ostatním,ale bohužel ani sobě... a to díky tomu, že "kvalitních" Mistrů je hodně poskrovnu... v článku bylo uvedeno, že většina Mistrů jsou rychlokvašky, kteří zasvěcují pouze pro peníze.

S jeho názorem nesouhlasím, číslo 90% se mi zdá hodně nadsazené. Co se týče Reiki- jsem úplný začátečník, znám jen pár lidí, co mají nějaký stupeň zasvěcení, ale těch pár ,co osobně znám, jsou duše se srdcem na pravém místě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 9:34 pm    Předmět: Citovat

Řekl bych, že pojem "absolventi Reiki" je poněkud absurdní. Reiki je především duchovní cesta, životní styl. Absolvent Reiki možná budu až někde před sv. Petrem u nebeské brány, jinak jsem stlále jen a jen na Cestě
Reiki.
Možná, že pokud někdo se považuje za absolventa Reiki, že vlastně nic nepochopil a tudíž si ani pomoci nemůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 9:55 am    Předmět: Citovat

Abeille:
čekám až se mi stáhne film a tak zatím zkusím odpovědět na vše co se mi zdá, že vypovídá o určitých dírách v tvém nahlížení na reiki (jsou to mé pocity a pokud to tak není, moc se omlovám) a díky tomu pochybnostech.

čerpám z:
"Potíž je v tom, že 90% absolventů reiki vám ve skutečnosti "svým léčením" nijak nepomůže"

Myslím, že důležité je zde již to, z čeho vycházíme. Zda nám pomáhá člověk, terapeut, nebo nějaká vyšší síla. Pokud vycházíme z toho, že člověk, je poté na místě mluvit o jeho schopnostech. Jde tedy o to co se naučíme, jaké jsou naše znalosti atd. To se podobá masáži. Pokud ale naopak vycházíme z toho, že je zde aktivní někdo jiný než naše prsty, někdo jiný než naše síla (to by dávání reiki sobě samému postrádalo smysl), někdo jiný než náš intelekt, můžeme podle mého konstatovat, že s tím máme v podstatě velmi málo co společného. Ten kdo zde působí je Vyšší Moc, nikoli naše tělo či intelekt.

Tvrzení o tom, že absolventi reiki svým léčením příliš neprospějí je tedy zcela zcestné. Absolventi reiki nejsou lidé, kteří se naučili jakési své léčení, nýbrž když poprosí, je "dokonale léčeno".
Ať je tedy absolvent Jarda Makovců ze zvláštní školy, či Šin Mi Cu z Japonska, když oba přiloží ruku na čelo, začne Dokonalé Boží Léčení. Ani jeden se však tím nemůže chlubit, protože to není jeho práce.
Absolvent reiki má přeci jen něco na práci. Pokud chce aby bylo celé tělo (ať jejich vlastní či jejich kamaráda) prosvětleno, je třeba aby celé tělo postupně otlapkal, aby dal Vyšší Síle možnost působit.

Aby dal ruku na čelo, pak na spánky, týl, uši, krk, ramena, svaly na rukou, lokty, předloktí, zápěstí, ruce samotné, hrudník, plexus, břicho, játra, slezina, střeva, játra, ledviny (nezapomínat na záda!!! - ani u sebe Smile ), celé bedra, pohlaví, hýždě, stehna, kolena, lýtka, kotníky a nezapomenout ani na plosky u nohou. Možná si Abeille při praxi všimneš, že jsem na nějaké místo či místečko na těle zapomněl. Vždy takové místo zařaď do svého otlapkávání, bude Ti vděčno, zjistíš, že se tam cítíš lépe. Vždy je znát, když člověk nějakou část nesvěřuje Boží Péči, zůstávají tam osiny, šediny, nezpracované emoce, myšlenky atd. Já dříve vynechával například ruce a úplně z počátku nohy. Zůstala tam spousta špíny. Je totiž velikým omylem, když si člověk myslí, že si dá reki na trup a ona se nějak zázračně dostane do rukou a do nohou. Je třeba přikládat ruce ze všech stran na nohy a pak také i na ruce (od krku k ramenům, od ramen k loktům, pak na lotky, předloktí, zápěstí a samotné packy. Já si dřív bláhově myslel, že přes ruce nějak proudí reiki a tudíž není nutné je otlapkávat. Není to pravda. Já po dlouhé době reikování přešel na ruce a byla tam spousta balastu, který tam již dlouho nemusel být. Dnes je vždy zařazuji do svého otlapkávání. Jsou stejně hodnotnou částí těla, člověk ucítí jak je to mnohem lepší s prozářenýma, pročištěnýma a energeticky posílenýma rukama a ramenama (nezapomenout ani na to místo mezi krkem a rameny - snad se tomu říká trápézový sval či co). Proto doporučuji dbát na to, aby žádné místo nebylo opomíjeno, aby každé místo bylo vystaveno Boží Péči.
Všude se na konkrétním místě zastavit na delší chvilku, aby mohla reiki dělat svoji překrásnou práci.
Takto se tedy může každý sám,nebo svého přítele vystavit působení reiki. Bude dokonale ošetřen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 1:48 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Řekl bych, že pojem "absolventi Reiki" je poněkud absurdní. Reiki je především duchovní cesta, životní styl. Absolvent Reiki možná budu až někde před sv. Petrem u nebeské brány, jinak jsem stlále jen a jen na Cestě
Reiki.
Možná, že pokud někdo se považuje za absolventa Reiki, že vlastně nic nepochopil a tudíž si ani pomoci nemůže.


Ano, s tím souhlasím ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 1:54 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Abeille:
čekám až se mi stáhne film a tak zatím zkusím odpovědět na vše co se mi zdá, že vypovídá o určitých dírách v tvém nahlížení na reiki (jsou to mé pocity a pokud to tak není, moc se omlovám) a díky tomu pochybnostech.

čerpám z:
"Potíž je v tom, že 90% absolventů reiki vám ve skutečnosti "svým léčením" nijak nepomůže"


Díky za obsáhlou odpověd.... hned po přečtení onoho článku o reikii jsem si na netu našla stránky pana Gerly ... podle stránek je to člověk, který o reiki hodně ví, který se ji zabývá již několik let. Proto mě trochu zarazila jeho věta,kterou jsem citovala výš - ta o těch "absolventech " a 90%. ..a chtěla jsem jen vědět, jaký je váš názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 2:38 pm    Předmět: Citovat

... no ale je docela možné, že jsem článek pochopila jinak, než byl myšlený
Smile Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 7:27 pm    Předmět: x Citovat

Psychedelic napsal:
Abeille:
Absolvent reiki má přeci jen něco na práci. Pokud chce aby bylo celé tělo (ať jejich vlastní či jejich kamaráda) prosvětleno, je třeba aby celé tělo postupně otlapkal, aby dal Vyšší Síle možnost působit.

Aby dal ruku na čelo, pak na spánky, týl, uši, krk, ramena, svaly na rukou, lokty, předloktí, zápěstí, ruce samotné, hrudník, plexus, břicho, játra, slezina, střeva, játra, ledviny (nezapomínat na záda!!! - ani u sebe Smile ), celé bedra, pohlaví, hýždě, stehna, kolena, lýtka, kotníky a nezapomenout ani na plosky u nohou. Možná si Abeille při praxi všimneš, že jsem na nějaké místo či místečko na těle zapomněl. Vždy takové místo zařaď do svého otlapkávání, bude Ti vděčno, zjistíš, že se tam cítíš lépe. Vždy je znát, když člověk nějakou část nesvěřuje Boží Péči, zůstávají tam osiny, šediny, nezpracované emoce, myšlenky atd. Já dříve vynechával například ruce a úplně z počátku nohy. Zůstala tam spousta špíny. Je totiž velikým omylem, když si člověk myslí, že si dá reki na trup a ona se nějak zázračně dostane do rukou a do nohou. Je třeba přikládat ruce ze všech stran na nohy a pak také i na ruce (od krku k ramenům, od ramen k loktům, pak na lotky, předloktí, zápěstí a samotné packy. Já si dřív bláhově myslel, že přes ruce nějak proudí reiki a tudíž není nutné je otlapkávat. Není to pravda. Já po dlouhé době reikování přešel na ruce a byla tam spousta balastu, který tam již dlouho nemusel být. Dnes je vždy zařazuji do svého otlapkávání. Jsou stejně hodnotnou částí těla, člověk ucítí jak je to mnohem lepší s prozářenýma, pročištěnýma a energeticky posílenýma rukama a ramenama (nezapomenout ani na to místo mezi krkem a rameny - snad se tomu říká trápézový sval či co). Proto doporučuji dbát na to, aby žádné místo nebylo opomíjeno, aby každé místo bylo vystaveno Boží Péči.
.


Vím, že když něco děláš, tak to děláš až do roztrhání těla. Ale zajímalo by mě, co vlastně považuješ za reiki a jak funguje? Proč by mělo místo, na které nedosáhneme ochuzeno o reiki a cosi by se tam mělo usazovat?
Ptám se, protože bych u tebe tak konzervativní a omezující názor nečekala.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 10:00 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Je totiž velikým omylem, když si člověk myslí, že si dá reki na trup a ona se nějak zázračně dostane do rukou a do nohou.


No vidíš a já právě doufal, že to je tak jak tvrdíš, že není Smile Chápu sice, že je určitě lepší otlapkat každé místo zvlášť, leč nejsem opičák, abych si všude dosáhnul a ještě při tom byl schopen soustředit se na reiki. Razz To není v mých schopnostech nebo se mi prostě nechce Wink Proto bych taky rád slyšel nějáké bližší vysvětlení k tomu, že na nereikovaných mítech zůstávají jakési "nánosy".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 10:03 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
"Ale zajímalo by mě, co vlastně považuješ za reiki a jak funguje?"
Dobrá otázka Smile Podobné jako definovat Boha.
Ale pokusím se o to. Terrence McKenna vždy také chtěl popsat psychedelickou zkušenost...
Reiki je podle mého jakási schopnost Vědomí dejme tomu čistit, prosvětlovat a zinteligentňovat vše kam je Vědomí upřeno. Ale jsem si vědom velké omezenosti definice, kterou jsem sesmolil.

" Proč by mělo místo, na které nedosáhneme ochuzeno o reiki a cosi by se tam mělo usazovat?"
Usazují se tam pokleslé energie. Jsou to myšlenky, emoce, všelijaké hnusy. Vnitřním zrakem je vidím jako osiny, šedivosti ( Jsou to pokleslé energie, které lze Světlem vyhnat, respektive vyčistit. ). Když si dávám na to místo reiki je to vnímáno jednak jako vpád světla do tmy, jakobych zalíval dlouho uchlou větev, vše co tam je se zobrazuje, vyvstává. Je to nepříjemné - divné emoce, divné myšlenky, do toho obrazy té šedivosti a zároveň pocity nalévání světla, pocity oživování a krásy.


Je to zcela normální věc. I obyčejná sprcha dokáže některé tyto energie smýt.
Prostě - vše je energie Smile

Na těchto "pokleslých energicích" a obecně temnotě je zajímavá jedna věc. Dokud nejsou prozářeny, jakoby tato pokleslost nesla sebou automaticky nevědomost. Jakoby jedno šlo s druhým. Tedy až jakoby reiki bylo tím Světlem Poznání, ve kterém se temnota jeví jako temná a ne jako přirozená.

"Ptám se, protože bych u tebe tak konzervativní a omezující názor nečekala. "
Smile

Beppe:
vidím, že jsi chtěl, abych to trošku ještě rozvedl, snad postačí to, co jsem napsal Šamance...


Naposledy upravil Psychedelic dne st duben 06, 2011 11:19 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 10:14 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic: Díky za výklad, přesto v tom ale stále nemám jasno Smile Prosím o vysvětlení toho co jsou to "pokleslé energie". Dále mi není stále jasné proč se nestačí napojit na léčebný zdroj a léčit se kompletně (celé tělo), proč je nutný dotek ruky na každou část těla zvlášť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 10:26 pm    Předmět: Citovat

Beppe:
Výraz "pokleslé energie" mám přejatý z knih Jiřího Vacka. Svádí mě to napsat, že to je něco co je níže než Světlo, ale to by reiki vyhnala celé tělo. Takže tahle definice to asi nebude. Místo filozofování tedy můžu mluvit pouze o prožitcích: jsou to nepříjemné, šedivé věci bez života. Někdy je u toho pocit jakéhosi zla, nesmyslnosti, pitvornosti, omezenosti, temna.

"Dále mi není stále jasné proč se nestačí napojit na léčebný zdroj a léčit se kompletně (celé tělo), proč je nutný dotek ruky na každou část těla zvlášť."

Podle mého je třeba pozornosti. Kde není oživující síla pozornosti to zmírá. A kde je, to ožívá a to se prosvětluje. Abychom tedy mohli dávat reiki hlavě, je třeba jí věnovat pozornost. Abychom mohli dávat reiki ruce, musíme jí věnovat pozornost.
Je možné uvědomit si i celé tělo zaráz a jakoby ho celé rozvibrovat reiki (mně se to ale daří většinou až je tělo dostatečně zreikované pomocí rukou). Aniž bychom se ho dotýkali rukama. Je možné tedy poté držet celé tělo ve vědomí a v tom ještě jakoby ohniskem pozornosti při spuštěné reiki pročišťovat tělo. Nezdá se mi to však tak účinné jako ruce, má to ale jistě mnohé do sebe. Možná to je ještě vyšší škola Smile
Nebo jsi to myslel jinak?


Naposledy upravil Psychedelic dne st duben 06, 2011 10:33 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund