Fórum - Zobrazit téma - Chrápání - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Chrápání
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Chrápání
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 6:19 pm    Předmět: Chrápání Citovat

Zajímalo by mě, jaké byste měli nápady k problému dlouhodobého chrápání. Teď nemám na mysli chrápání v době nachlazení, chronické rýmy apod. Jsou teorie o držení si partnera od těla atd.
Zajímalo by mě, co jste za tímto velice častým problémem objevili vy?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jitkaz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 8:55 pm    Předmět: Citovat

A co špunty do uší? Laughing
Neee... Kdysi jsem četla, že jsou zajímavé reakce na směs éterických olejíčků http://eshop.originalatok.cz/ProductCard.aspx?NodeCode=N01032501002
ale nemám osobně vyzkoušeno, u nás chrápeme oba dva (já začala při těhotenství) a navzájem se nerušíme...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 9:26 pm    Předmět: x Citovat

Laughing Laughing Laughing Joooo prý i v tomto oboru jsou inovace a jakési silikonové jsou nejlepší Laughing Laughing Laughing
Že by si silně chrápající jedinec bral na hory pytel špuntů, které by rozdával spolunocležníkům? Zajímavé je, jak člověka potěší, že v nějakém problému není sám, byť to situaci neřeší Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 12:46 pm    Předmět: Citovat

Makrobiotika se na to dívá tak, že člověk konzumuje potraviny s příliš uvolňujícím charakterem.
Jeho klasickým a extrémním zástupcem je alkohol. Extrémně uvolňující látka. Chrápající opilci, nebo pouze přiopilci po pár pivech jsou známým jevem (můj táta zpozoroval že k tomu stačí jeho tradiční večerní dvě piva).
Mezi uvolňující látky patří samozřejmě celá řada potravin a to hlavně: káva, acidofilní mléka, jogurty (hlavně ty sladké), ovoce (hlavně to tropické, nebo ve větším množství jakékoli) a sladkosti!!!. Je toho samozřejmě mnohem více (bral bych v úvahu i byliny - hlavně ty na spaní). Tyto věci jsou z mých zkušeností skutečně velmi silně uvolňující, dilatující a tedy mohou způsobovat chrápání. Je dobré se jim tedy vyhnout alespoň před spaním.

P.S. (o kávě a jak ji vnímám - pro toho, koho to zajímá)
Uváděl jsem kávu a rád bych o ní něco napsal. Bylo období, kdy jsem pil sedm šálků denně. A poté období částečného návratu a opětovného odříkání.
Když jsem se seznámil se silou potravin a začal zkoumat jak běžné potraviny mění moji psychiku (dřív jsem tomu nevěnoval pozornost, protože tomu nevěnoval pozrnost nikdo. Změny psychiky jsem tedy přisuzoval více povětrnostním podmínkám, než tomu, co právě jím. Přitom změnám odpovídalo právě to, co jsem držel v ruce).
Za poslední tři roky jsem měl kávu asi 30x. Po každém užití jsem cítil MIMOŘÁDNÝ efekt. První experimenty jsem pokaždé zapisoval abych si utvoříl komplexní obraz o účinku kávy na psychiku (makrobiotické hodnocení - extrém JIN je přílíš obecné, ale pomůže v základní orientaci)
Stimulace, labilita, jakási tekutost, změna vnímání světa ve prospěch estetiky, obecně jakési zpovrchnění, rozstřel, nervozita, třes, od mužského k ženskému - ono vnitřní oslabení, rozpouštění, tekutost, jakoby vnitřní tendence k homosexualitě, tendence k tabáku (nebo něčemu co má tendenci alespoň trošku stáhnout onen bláznivý rozlet), nespokojenost (určité vnitřní nenaplnění), tendence pít ještě jeden šálek (určitá sebedestrukce), obecná bláznivost
Musel bych vzít deníky a hledat jednotlivé popisy zkušeností. Takto bych to shrnul z toho co si pamatuji (možná to není zcela přesné).
Možná někdo nepřikládá tomuto nápoji co pije denně nějaký větší zřetel. Já to vnímám jako velice intenzivní bláznivý stav.
Často si říkám, nakolik by pouhé vypuštění kávy mohlo mnoha lidem pomoci. Je to tak silné...
Přijde mi zajímavé:
Společná účinná látka kofein (v čaji někdy brán jako tein, z několika zdrojů na internetu se však jedná o jednu a též látku pod dvěma názvy), avšak naprosto rozdílné mentální efekty - kávy a čaje. Jde tedy o něco jiného než jejich chemicky účinnou látku. Jde o charakter rostliny jako takové. Čaj je proti kávě mnohem jemnější a mnohem harmoničtější (a zároveň dokáže rovněž silně nabudit). Proto jako alternativu kávy všem doporučuji zelený čaj (psychické rozdíly mezi černým a zeleným jsou rovněž jiné, o tom třeba zase jindy Smile) )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 9:30 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, četla jsem tvojí zajímavou studii o kávě. Nikdy jsem jí takto nevnímala. Vždy jsem si jí spojovala s jinou drogou, - cigaretou. Když jsem však asi před 3 lety přestala kouřit, byla jsem šťastná, že mi zbyla aspoň ta káva. Že ve mě nevyvolává touhu po cigaretě. Že tyto dvě drogy od sebe umím oddělit.

Kávu si spojuji vždy s něčím příjemným. Těším se na ní, ráda jí piju horkou a hořkou. Nemám ani vysoký tlak, ani ve mě nevyvolává nespavost. Dám si kafe a klidně jdu spát. A jestli po kafi chrápu?... tak to není můj problém.

Ale máš pravdu, že určité potraviny ve mě vyvolávají určité pocity a také nálady. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 9:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Evi,
jsem rád, že zde zní i jiný názor na kávu než můj, aby dokreslil celý obraz toho co káva vlastně dělá.
Rád si přečtu i názory a tvé pocity z jiných potravin. Toto téma mě zajímá a individuální pohledy a pocity rovněž Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 10:06 pm    Předmět: Citovat

Psychadelic: Díky za zajímavý rozbor kávy, rád si přečtu i tvoje pocity ze zeleného a černého čaje, jestli budeš mít čas a chuť to sem psát. Já piju kávu v množství celkem enormním, těžko to přepočíst na šálky, ale takových deset standardních šálků denně to možná bude. Nikdy jsem nekouřil, takže chuť na cigaretu to ve mě vůbec nevzbuzuje. Cigarety mě absolutně nelákají, dá se říct, že se mi to celkem i hnusí. Dřív jsem pil taky hodně coca coly (to se mi podařlo odbourat), takže můj organismus je dlouhodobě zvyklý na svojí vysokou dávku kofeinu. Já svoje pocity tak neanylzuji, ale když o tom tak uvažuji, tak kromě toho, že na tu kávu mám chuť mi to přináší hlavně asi uvolnění a celkovou pohodu (i když je to trochu v rozporu s tím co píšeš ty). Na spaní mi káva vůbec nevadí, standardně večer vypiju 2-3 frappé (studené kávy) a usínám přitom bez problémů. Tož tak z deníku závisláka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 8:26 am    Předmět: Citovat

Psychedeliku,
máš skutečně zajímavé poznatky ohledně té kávy, nikdy mě nenapadlo si takto analyzovat potraviny a spojovat s nimi své vnější a vnitřní projevy, pokud se nejedná o kombinace typu třešně a mlíko - tam ani není čas a potřeba nějakého zkoumání Smile

Můj poznatek je ten, že piju většinou dva hrnky a to ráno a pak večer - na pohodu a na dobré spaní. Odjakživa to mám tak, že mě káva uspává, je to takový večerní rituál kdy už je vše hotovo, jako kulisa hraje bedna a člověk bilancuje uplynulý den, sám, nebo s rodinou. Nejsem žádný gurmán, spasu vše co se jen podobá kávě, naposledy to bylo nějaké Caro, tedy vše co je rozpustné, protože rád piju do dna a lógr mě omezuje.

K tomu chrápání asi tolik: když chrápe chlap, hlava rodiny, tak to znamená, že přes den řídí rodinu a její chod a v noci celou tu opovědnost hodí na manželku, aby se bezstarostně vyspal na další šichtu.
Když chrápe žena, hlava rodiny, je to to samé, ale opačně. Když chrápe ten, kdo není hlavou rodiny, tak se tím chrápáním aspoň v noci a ve spánku hlásí o slovo. No a když chrápou oba dva, tak je to důkaz jejich souznění. Chrápající děti a pes dávají najevo, že teď prostě spí a jejich spánek má hlídat někdo jiný.
Takže co dělat s chrápajícím manželem? To nevím, u nás jsem to občas já... Very Happy
Ale střídáme se Smile
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 1:24 pm    Předmět: Citovat

Jen pro zajímavost:

Caro je rozpustný cereální nápoj z přírodních ingrediencí jako je ječmen, čekanka a žito. Je vhodná pro ty, kteří žijí zdravým životním stylem, nebo pro ty, kteří si nemohou ze zdravotních důvodů dopřát klasickou kávu.


Takže to s kávou zas tak moc společného nemá, Psychedelic by zřejmě pozoroval úplně jiné pocity Smile Kofein to zřejmě neobsahuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 1:48 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Caro je rozpustný cereální nápoj z přírodních ingrediencí jako je ječmen, čekanka a žito. Je vhodná pro ty, kteří žijí zdravým životním stylem, nebo pro ty, kteří si nemohou ze zdravotních důvodů dopřát klasickou kávu.

Tak to jsem ani netušil co to vlastně piju, já schlemstám vše co mi žena předloží...Maryša moja...až tak jí věřím Laughing

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 1:59 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Beppe napsal:
Caro je rozpustný cereální nápoj z přírodních ingrediencí jako je ječmen, čekanka a žito. Je vhodná pro ty, kteří žijí zdravým životním stylem, nebo pro ty, kteří si nemohou ze zdravotních důvodů dopřát klasickou kávu.

Tak to jsem ani netušil co to vlastně piju, já schlemstám vše co mi žena předloží...Maryša moja...až tak jí věřím Laughing

Cool
.


Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy jjjjjjjjjjj Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Taky to u nás tak funguje Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 3:49 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Beppe napsal:
Caro je rozpustný cereální nápoj z přírodních ingrediencí jako je ječmen, čekanka a žito. Je vhodná pro ty, kteří žijí zdravým životním stylem, nebo pro ty, kteří si nemohou ze zdravotních důvodů dopřát klasickou kávu.

Tak to jsem ani netušil co to vlastně piju, já schlemstám vše co mi žena předloží...Maryša moja...až tak jí věřím Laughing

Cool
.


Zejména to, že je to nápoj "vhodný pro ty co chtějí žít zdravým životním stylem" zní přímo zlověstně Smile

Ale zas tak moc tu manželku nebij, to si nechci vzít na svědomí Rolling Eyes Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 5:05 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Caro je rozpustný cereální nápoj z přírodních ingrediencí jako je ječmen, čekanka a žito. Je vhodná pro ty, kteří žijí zdravým životním stylem, nebo pro ty, kteří si nemohou ze zdravotních důvodů dopřát klasickou kávu.


Ahoj Beppe.
Dovolím si jednu věcnou ke Caru a instantním potravinám vůbec.

Caro je extrudovaný výrobek, který prošel procesem, který podstupují všechny poživatiny typu rozpustné kávy. I když neobsahuje kofein, o zdravou poživatinu se nejedná.
Ona ta rovnice, co do zpracování živých ingrediencí v potravinách, je celkem prostá. Čím delší a složitější výrobní proces, tím méně živé a tím méně slučitelné s životem, tedy životu prospívající potraviny konzumujeme.
Procesem, který hrdě nazýváme „pokrok“ jsme se od té živé přírody na hodny vzdálili, a jaksi se nám ztrácí ze zřetele, že jsme její součástí, to ale neříkám nic nového. Proč vznikly rychlorozpustné potraviny? Původně jako „nouzové“ a jakýpak „pěkný“ odvětví se nám z toho vyvinulo. Proč asi?

Na základě toho bych tedy Beppe, měla k tomu zmíněnému Caru jen toliko, tj. že normální, česká melta, která se stále prodává a kterou si můžeme doma připravit je tedy nejen mnohem zdravějším nápojem než je dovážené instatní Caro, ale taky o dost levnějším.

Samozřejmě i zde se výrobní proces neobejde bez pražení, tedy jistého podílu dehtu, jako ve všem praženém, pečeném, či smaženém, ale přeci jen to ten ostatní obsah v žitě, čekance a jiných obilovinách vyváží.
Faktem je, že za ta léta degenerace života jsou poněkud zparchantělé i naše chutě – na tzv. jemné, či chuťově výrazné, podmanivé... a kdovíjaké, takže ten návrat k přírodě, který vidím nejen v tom, čím se živíme, někdy není tak prvoplánovitě uspokojivý a líbivý pro naše mlsné jazýčky.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 5:33 pm    Předmět: Citovat

toora: Co ce týče toho nápoje Caro, tak jsem přetisknul charakteristiku od výrobce, který si jako obvykle realitu poněkud přikrášluje. Taky mě zarazilo, že to prezentují jako něco zdravého. Zdravé nebo spíš zdravější je to snad pouze relativně - ve srovnání s kávou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 5:43 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak, Pepo.
Proto jsem taky napsala, jak se to má doopravdy, protože se dost často setkávám s tím, že lidé slepě přejímají líbivé slogany výrobců (zvlášť když jim ta věc chutná) aniž by se trochu zamysleli nad tím, jak to s těma průmyslově zpracovávanýma potravinama, zdravím, překyselením organismu, nemocností atd. vůbec je.
Takových výrobků bychom našli neskutečně mnoho, co o sobě tvrdí, jak jsou zdravé, a přitom...


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund