Fórum - Zobrazit téma - Koreny - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Koreny
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Koreny
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gruoch
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 1.3. 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne březen 27, 2011 5:10 pm    Předmět: Koreny Citovat

Ahoj lidicky,
V posledni dobe jsem se setkala ve dvouch misenych rodinach (matka evropanka a otec jihoamerican) s chlapci ve veku ca 7 – 10 let. Obe rodiny ziji v Evrope. Chlapci maji ruzne psychicke problemy, ktere jsou dle meho nazoru zpusobeny neuzemnenosti. Je jasne, ze ztrata korenu je pro dite ztratou pevne pudy pod nohama. Tak nejak nabyvam dojmu, ze je situace o to citlivejsi, kdyz je to muz (otec), ktery nasleduje zenu (matku svych deti). Zena ma schopnost sve koreny predat, pokud je tedy ma. Mate na to nejaky nazor ?

Dekuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne březen 27, 2011 7:50 pm    Předmět: Citovat

Ahojky.

Gruocho, tohle je problém dospělých, a pakliže mají děti problémových dospělých problémy, není to v nějaké jejich vlastní absenci kořenů, ale v tom, že sami rodiče se potýkají s nějakou vlastní rozpolceností.

Kdyby rodiče vyřešily svůj moskodalab ohledně svého původu, byli to skuteční kosmopolité, tak ani jejich dětem nebude nic chybět, a tihle potomci už nějaký kořeny nebudou ani řešit, maximálně možná tak v dospělosti ze zvídavosti a pro potěšení, což je v naprostém pořádku.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po březen 28, 2011 2:45 am    Předmět: Citovat

Podle zkušeností s podobnými problémy je to většinou v tom, že matky dětí nejsou zcela rozhodnuté, kde je domov.
Může to být ale také vliv nesouladu mezi rodiči - matka má v podvědomí obavy, protože vnímá, že nejsou oba stejného názoru pokud jde o místo, kde žena buduje domov.
Může to být i tím, že muž odmítá domov, který se žena snaží vybodovat - jeho budování je ženským atributem - a strach matky (o partnerství a zabezpečení dětí) z toho vyplývající. Dítě pak může být vystaveno schizofrenní situaci - na jedné straně může mu být projevována láska, na druhé straně podvědomě cítí, že je to jen projev bez reálného obsahu.
V každém případě, jak napsala Toora, je to problém dospělých - nedořešená významná otázka mezi rodiči.
Pokud je ochota obou rodičů něco na situaci měnit, dá se s tím dobře pracovat a problémy dětí po nějaké (většinou krátké) době mizí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
AROHOJ
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 1:58 pm    Předmět: Citovat

Problém schizia nebo uzemnění je podle některých/Jung/sexuální,podle jiných minerální/hliníkové nádobí/ ale moje zkušenost je místo prvního zrození -.to je mimo naši Zemi.
Duše zrozená na naší Zemi je magnetická.Je uzemněná se zapomenutým esoterickým poznáním.Je považována za normalitu.

Ostatní duše mohou pocházet z jiných světů a pak se zde na Zemi necítí svoji Těchto duší je menšina a jsou vyspělejší a cítí se maximálně
nadřazeny,nebo také opak,z toho ty problémy i pro psycholéčebny.
Většina z nich má magické schopnosti.

Duše zrozené mimo naší Zemi poprvé jinde jsou s elektrickou, radioaktivní nebo jinou kombinovanou vazbou s magnetickou.Tedy magneticko-elektrické,magneticko-radioaktivní,elektricko-radioaktivní a jsou možnosti možná i jiné.
Když vědí odkud jsou,hned se jim dýchá lépe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 2:43 pm    Předmět: Citovat

Arohoji,
jak tohle víš? Co z toho je Tvoje vlastní zkušenost. Můžeš k tomuto napsat něco napsat ze své zkušenosti?
Díky.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 9:42 pm    Předmět: x Citovat

Myslím, že lidi se cítí lépe když jim někdo pomůže rozmotat jejich problémy tady a teď než když se jim nakuká, že pochází z Plejád nebo podobné imaginární teorie.

Kořeny by mohly taky symbolizovat zakořenění v tomhle životě, tedy nohy na zemi a rozum v hrsti.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gruoch
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 1.3. 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 2:40 am    Předmět: Citovat

Souhlasim s Toorou a Samankou. Damauv pohled je pro mne rozsirenim obzoru smerem, kam jsem nenahlizela. Urcite, je tato problematika zalezitosti rodicu a je neuveritelne, jak deti sve rodice "nasleduji" ci "pomahaji" jim.

dekuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 9:17 am    Předmět: x Citovat

Myslím, že je to dost těžké téma. Je to podobné jako když přesadíte rostlinku. Jedna se s tím srovná lépe a zapustí nové kořínky, jiná vadne.
Jsou lidi, kteří ani nemají snahu si nové kořínky najít - stýkají se hlavně se svými krajany, i po letech se nenaučí jazyk země, kam se přestěhovali atd. Například je taková situace známá o některých lidech, kteří odešli
od nás do emigrace třeba do USA a jiných zemí.

Je pochopitelné, že se na člověka ostatní dívají jako na cizince (vetřelce).
Nemusíme pro příklady chodit daleko - na vesnici může být člověk označován za přistěhovalce ještě 30 let po přistěhování. A to jsme v zemi
a kultuře, kterou dobře známe.

Asi je velmi důležité najít kompromis mezi tím nezapomínat na to odkud přícházím a tím, kde jsou moje nové kořeny. Najít si to pěkné a důležité v obou místech.

V některých případech pozoruju (a např. náš národ je v tom dobrý) určitý pocit méněcennosti, který si tam dosazujeme - oni mě neberou, protože jsem cizinec ze země, která jakoby byla druhé kategorie. Něco podobného, jako se zase tady někdy podobným způsobem koukáme
na národy východně od nás. A ten pocit se skutečně pak odráží v okolí.
Právě včera jsem si povídala s děvčetem, které žije v Londýně, má muže
černé pleti z Kolumbie a oba se cítí v tom kosmopolitním prostředí dobře,
mají přátele různých národností a sem jezdí jen na návštěvy. Necítí se tam divně, ale hodně lidí v takové situaci ano. Myslím, že taky záleží na povaze a zvycích, rodinných poutech a jiných záležitostech z osobní historie každého z nás. A co je pro nás důležité, jaké máme priority.
Moje zkušenost je taková, že bych ze země, kde jsem chvíli pobyla, přenesla krajinu, jídlo a pořádek (i ten v hlavách lidí, způsob uvažování), ale chyběla by mi česká vřelost, přátelství, živost, náš způsob komunikace. Je fajn si vyzkoušet co je pro nás skutečně podstatné.

Velice zajímavá osobnost je pan Okamura, který má těžkou osobní historii pokud se týká obou stran, otce i matky a mám pocit, že mu to dodalo, místo rezignace a litování sebe sama, hodně zdravého naštvání pro to, aby si svoje místo na slunci statečně vybojoval a vytvořil si sám pevnou půdu pod nohama. Takový pěkný a šikovný samuraj. Hmmm no to odbíhám.

Mám pocit, že nejdůležitější je najít a zakořenit ty nové kořínky.
Pro většinu z nás to není otázka přenesení kufru a přestěhování, ale
sladění toho z čeho vycházíme s tím co je teď. Krásným příkladem byla tento víkend mandala a příklad stromu. Aby prospíval, musí mít jak spojení se zemí (předky, svou osobní historií), tak se jí nemůže držet zuby nehty, protože musí růst - je další z větví svého rodu a na ní rostou nové další výhonky. Vyživuje a pomáhá rozvíjet. Potřebujeme posunout tu naší část štafety, nejen se ohlížet a stagnovat, protože... Teď je teď.
Zní to asi pro některé zvláštně, ale rod, naši předci jsou ti, kteří pomyslně za námi stojí a podporují nás, ať už měli život jakýkoliv.
Aspoň já mám takovou zkušenost a je to pro mě velké povzbuzení. To jsou hodnoty, které se nemůžou ztratit a které tam pro nás jsou pořád připraveny a my po nich můžeme sáhnout. A nové vztahy, noví lidé v našem životě tam přispívají zase svoji "troškou do mlýna".

A tohle všechno se nás týká ať se posuneme na druhý konec světa
nebo do vedlejšího okresu.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
AROHOJ
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 9:20 pm    Předmět: Kořeny Citovat

To co popisuješ nejsou psychické problémy.Ty jak popisuješ se dají řešit příkladem a domluvou.
Skutečné příčiny jsou spirituální povahy duše,to znamená že mají zrak,sluch,hmat,čich,chuť a intuici na jiné úrovni než ostatní magnetického zaměření. Duše jako taková je nositelem spirituálního záměru,pokud je podporována Hvězdou jádra-částečkou Boha v nás.Ale toto nevědí,nikdo o tom neví a neporadí, jak žít s hlasy,viděním nebo předvídáním nebo jinými úkazy.Lékaři na toto mají psychofarmaka,u těžších případů celoživotně.

Prodýchání Světlem lásky našeho Stvořitele./bílé světlo/je jedna z možností uzemnění.

Prodýchávání Hvězdy jádra studeným vzduchem přes 7 čakru s jazykem na patře až 3 cm nad pupek.Zádrží ve HJ vzduch ohřejeme a dodáme božskou energii do toho orgánu/uší,když slyší zvuky/ i jiných.Toto vytváří TVURČÍ možnost

Prodýchání pro uzemnění je po harickém paprsku do středu Země a výdechem do HJ/možno zádrží do orgánu/př. uší/Toto vytváří možnosti ZÁMĚRU jakéhokoliv co si zvolí/ a spojení s tvůrčí schopností.
/Vyrovnání harického paprsku jsem uvedl ve "Vyzkoušej si!/
/B,A.Brennan doporučuje začít harickou částí/

Prodýchání přes 7 čakru aurických těl s čakrami/začínáme u obalu aury/ -zádrží do harického paprsku a výdechem do HJ přináší účast MYŠLENEK a pocitů,

Tyto směry a pořadí je možno měnit na základě,zda chceme dosáhnout myšlení,záměry nebo tvoření.Tímto může každý poznat svoji lidskost a být tvůrčí z jakékoliv pozice.Poznáte Boha v sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 10:10 pm    Předmět: x Citovat

AROHOJ: super! Tak to bych s potěšením sledovala, jak řešíš problémy lidí s pocity vykořenění příkladem a domluvou. A ještě jim vysvětlil, že to žádné psychické problémy nejsou.

Po pravdě řečeno, někdy si říkám, jestli jsou příspěvky pod nickem AROHOJ myšleny vážně a jestli si tu z nás někdo nedělá srandu
a zkouší na co všechno mu skočíme, nebo jestli se za tímto nickem neskrývá někdo, kdo je krapet mimo realitu, abych to vyjádřila decentně....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gruoch
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 1.3. 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 1:37 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Mám pocit, že nejdůležitější je najít a zakořenit ty nové kořínky. Pro většinu z nás to není otázka přenesení kufru a přestěhování, ale sladění toho z čeho vycházíme s tím co je teď. Krásným příkladem byla tento víkend mandala a příklad stromu. Aby prospíval, musí mít jak spojení se zemí (předky, svou osobní historií), tak se jí nemůže držet zuby nehty, protože musí růst - je další z větví svého rodu a na ní rostou nové další výhonky. Vyživuje a pomáhá rozvíjet. Potřebujeme posunout tu naší část štafety, nejen se ohlížet a stagnovat, protože... Teď je teď.
Zní to asi pro některé zvláštně, ale rod, naši předci jsou ti, kteří pomyslně za námi stojí a podporují nás, ať už měli život jakýkoliv.

šamanka


Osobne jsem jiz nejaky ten patek v cizine. Zajiste obcas se mi zasteskne a pomyslim, zda by mi nebylo "doma" lepe. Na druhou stranu vim, ze jsem zrovna tak "doma" tu. Prijala jsem zodpovednost za sve rozhodnuti zit tu a vim a jsem si 100% vedoma odkud pochazim a z ceho cerpam.

Kazdy jednou vyletime z hnizda a je na nas, abychom zili vlastni zivot at je to kdekoliv. Je dulezite vedet kam smerujeme, ale take nezapominat odkud vychazime.

Jak jsi zminila krasny priklad stromu. "Kazdy strom se da presadit. Ovsem cim starsi strom, tim vetsi bal si nese sebou"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 3:05 pm    Předmět: x Citovat

Jojo - pořád sladká Francie?
Taky hodně záleží na druhu stromu - někdo je hned doma všude kam přijde, najde si přátele, adaptuje se na místní podmínky - např. cestovatelé. Zatímco třeba pro mého spoluhráče na squashi je už přehození ze čtvrtka na úterý stresová situace....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gruoch
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 1.3. 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 4:29 pm    Předmět: Citovat

Samanka: Nekdy sladka jindy zas horka, ale stale Francie. Smile

Chapu...my byci nemame radi zmeny (i kdyz to neni vysadou jen byku) na druhou stranu je velika pravda v pisni Karla Svobody: "Kdyz ti jedenkrat uz laska neda spat jdi za stestim". Myslim tim otevrenim se novym moznostem a tim muze byt treba i odchod do ciziny.

Obcas me napada, jestli muj pobyt tu neni treba jen utek pred realitou, jakysi sen, ktery jednou skonci. Na druhou stranu tu pracuji, studuji, jsem tu obklopena prateli a jsem za to nesmirne vdecna!!!

Mozna se to muze zdat egoisticke...opustit rodinu (koreny)...jak kdosi rekl - vykaslat se na rodice. Jsou v mem srdci, ale uvedomuji si, ze tu nebudou vecne. A to je presne o te zodpovednosti za rozhodnuti odejit. Obcas mivam tendence spojit tyto dva svety...svet meho detstvi a svet dospelosti. A kupodivu to vzdycky narazi!!! Very Happy

Dekuji moc vsem lidem, kteri mi pomohli si uvedomit, ze mam bajecne a pevne koreny!!! Smile Diky tomu jsem si uvedomila co mohu predat jednou ja mym detem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
AROHOJ
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 4:28 pm    Předmět: Citovat

Zdravím šamanko-NAMASTÉ-což značí:
Znám místo v sobě,i v tobě /i ostatních/ kde dlí celý vesmír.
Tyto vesmíry jsou Světlem lásky,pravdy,míru a radpstí života.
Jsi li ty v tpmto místě v sobě,a já taktéž v tomto místě v spbě
pak JEDNO JSME.

K hpdnocení mého způsobu je mnoho co dodat,zde j jsem tento uvedl jako jednu ze zvláštních možností.,zvláštních jedinců.

Při vzniku duševní poruchy je třeba hledat příčinu,která je vždy iniciována
dlouhodobým. stresem V případě chlapců bych hledal šikanu od spolužáků.
Nebo problémy dospívání,nebo vztahové problémy v rodině či společnosti.
Strach při stresu přitahuje podobné astrální osobnosti a tyto jsou také jednou z dalších možností.
Další možností je místo pobytu-spánku kde jsou možnosti geopatogenních zon nebo míst temné hmoty či něčeho dalšího.

Samanka opomněla na takové ohodnocení a místo toho použila nick.
.Přesto mám jedno úžasné sdělení:
Stav osvobození a hlubokého míru Tě naplní,setkáš li se se sebou
nebo s blízkými-ostaními--aniž bys sebe nebo ostatní jakkoliv soudila.
NAMASTÉ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 7:50 pm    Předmět: Citovat

Arohoji, nejsi Ty náhodou Abdrushinovec?
Nějak mi ten Tvůj způsob deklamování tyhle navrčené (to jediné jejich správné a dokonalé) a nic jiného neslyšící "posly" připomíná... Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund