Fórum - Zobrazit téma - Urychlení léčení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Urychlení léčení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Urychlení léčení
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 11:03 am    Předmět: Urychlení léčení Citovat

Doba je netrpělivá. Mám kolem sebe spoustu sportovců, včetně mého vlastního, na fotbalu závislého syna.

Pochopitelně sport obnáší spoustu malých nehod a někdy bohužel
i zranění. Pochopitelně když je možnost pomoct, usnadnit nebo urychlit léčení a dotyčný je přístupný alternativním postupům, pak proč nenabídnout pomoc. To je normální.

V čem je problém? Někdy už pochybuju, jestli není lepší nechat věcem
volný průběh, aby všechno proběhlo raději delší dobu a organismus měl čas se vzpamatovat. Protože co si myslíte, že udělají netrpělivci?
Ano jistě, jen jim trochu odtrne (zmizí otok, bolest), už s nedoléčeným zraněním mažou "aspoň si cvičně zahrát jenom za béčko", "jenom cvičně trochu posilovat" atd. Takže nebezpečí nového, závažnějšího zranění může být na obzoru. Navíc taková embolka z nevstřebaných krevních sraženin taky není nic tak nevinného.

Rozvádět téma regenerace a klidu je zhola zbytečné.

Máte taky takové zkušenosti?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 11:44 am    Předmět: Citovat

Nejhorší na tom je to, že když dotyčný nerespektuje doporučenou regeneraci a problém se mu vrátí a kolikrát ještě silněji, tak potom nadává, že mu to nepomohlo a že celé ošetření bylo na ...no a zbytečně tím kalí vodu.

Časem se dá vypěstovat, nebo získat jakási intuice, která někdy hned při příchodu napoví, jak na tom ten člověk je, kolik je ochoten sám pro sebe udělat a podle toho pak pracovat. Tzn. že někomu vůbec nemusím říkat co a jak a vše je v pohodě a jinému zas natvrdo nastíním co se stane, když neudělá to co má a že v tom případě od něj dávám ruce pryč, protože porušil "záruční podmínky". Pokud s ním ani toto nehne - jeho věc a odnaučil jsem se zatahovat sám sebe do jeho dalšího konání a osudu.

Víc s tím asi udělat nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 11:55 am    Předmět: ... Citovat

Anebo pro jednou léčení dotyčnému (mám Mílo na mysli konkrétně syna sportovce) odmítnout, s doporučením, ať pozoruje, v čem je rozdíl, změna................

Asi nikdo z nás nedělá rád nic tak, aby výsledek přišel vniveč........... Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 2:56 pm    Předmět: Re: Urychlení léčení Citovat

samanka napsal:

Rozvádět téma regenerace a klidu je zhola zbytečné.

Máte taky takové zkušenosti?



Mám . Sama se sebou. Minulý týden jsem umírala ( pár přátel ví...) a včera jsem si koupila Primalex, že vymaluju kuchyň, když mi tak krásně otrnulo a nic mi není... Embarassed .

Tak si říkám, proč to dělám ? Je to netrpělivost ? Nebo něco sama sobě i druhým dokázat ? Nebo jenom momentální touha začít něco tvořit a vytvořit ?
Přitom se považuji spíš za líného tvora.

A takovým lidem , jako jsem např. já, je prostě nemožné něco zakázat . Je to zbytečné, zbytečně vynaložená energie, protože takoví lidé si stejně nedají říct. ( Udělala jsem výjimku teď, když jsem si přečetla tohle vlákno.Malovat tedy nebudu. Mám ležet, ale to také nebudu Embarassed ).

Zkusím se nad tím ještě zamyslet Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 3:30 pm    Předmět: x Citovat

Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 3:40 pm    Předmět: Citovat

A to je právě to hledání a poznání!



Láska a zas jen láska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
glennifer
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 24.8. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 6:33 pm    Předmět: Citovat

má vlastní zkušenost:
bolesti ruky po úraze, nebylo možné spát propnout ruku... tak jsem reikovala, jak to šlo... vždy to pomohlo, človíčkovi "otrnulo" a zase si v ruce něco potrhal a já zase reikovala... pak jsem jednou reaovala tak, že by si měl tu ruku nechat doléčit a zhojit a ne netrpělivě spěchat zase ji zatěžovat... Odpovědí mi bylo že: však ty mi ji dáš zase do pořádku... toto mi otevřelo oči, ta neúcta k vlastnímu tělu, nerespektování signálů bolesti, tak jsem řekla NE. Přišlo mi že všechna energie tak přijde vniveč, když mám jen dokola "opravovat" a nevidět že s tím dál člověk pracuje sám -> dbá na doléčení a úplné zahojení. Nevěděla jsem, jestli je regulérní odmítnout pomoc, tak jsem si poslala světlo do situace a pomohlo mi v klidu a s láskou vysvětlit a dojít pochopení na obou stranách. Pak jsem mohla pokračovat...
Když to shrnu, tak si myslím, že lidskou přirozeností je, hned jak je člověku o trošku lépe, si aktivitou dokazovat, že to vlastně všechno zvládá a není to tak hozné, jak se zdá. Je to přístup veskrze pozitivní, ale je potřeba uvážit, v jaké situaci se dá aplikovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 5:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, potřebovala bych slyšet Vaše názory a zkušenosti na toto :


Citace:
,,pozor při reikování, když se rána zatáhne moc rychle, může pod novou kůží vevnitř hnisat "


Ptám se na vhodnost či nevhodnost reikování postiženého místa hned po operaci (odebrání orgánu ) a také na vhodnost či nevhodnost skupinového posílání léčivé energie.
Protože když více lidí posílá soustředěně energii na jedno místo, pak je to fakt síla. Ale nevím, jestli opravdu nehrozí to, co je psáno v citaci . Jestli by nebylo opravdu lepší nechat tomu léčení volný průběh a tímto způsobem raději nezasahovat. Rolling Eyes ???

Děkuji E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 6:57 pm    Předmět: Citovat

Na reikování ihned po operaci nevidím nic špatného, to by se pak nemohly reikovat ani čerstvé rány, nebo i jen modřiny. Reiki není chemický medikament, proto se mi nezdá ani možnost hnisání pod rychleji zataženou kůží, spíš si naopak myslím, že když už to urychlí zatáhnutí rány, tak to urychlí i hojivý proces přímo v ráně.

Skupinové zasílání - při zasílání můžu ručit jen sám za sebe co vlastně posílám, ale za druhé nikoli. Ne že bych je podezíral z nějakého programování, nebo tlačení ega do zasílané energie, ale pokud by k tomu došlo, může to ovlivnit práci celé této skupiny. Proto se společných přenosů neúčastním a je jen velmi málo lidí, se kterými bych do toho šel.

Celkem by mě zajímalo, jak se při skupinovém přenosu snáší různé odrůdy energií, anebo zda je vůbec možno tyto druhy míchat do jednoho proudu a jestli by ten mišmaš toho příjemce spíš neporazil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 8:24 pm    Předmět: Citovat

Hmm, tak uvidíme co na to ostatní...hodně mě zajímá názor Šamanky, jestli se tu objeví, ale i ostatních.

Dík

kamo napsal:

Celkem by mě zajímalo, jak se při skupinovém přenosu snáší různé odrůdy energií, anebo zda je vůbec možno tyto druhy míchat do jednoho proudu a jestli by ten mišmaš toho příjemce spíš neporazil.


Vidíš, tak to mě vůbec nenapadlo, že by z toho mohl vzniknout i guláš, že každý by mohl poslat tu energii, se kterou nejraději pracuje.
Asi se to musí nějak ujednotit, ne ? Nebo myslíš, že by se ty energie mohly poprat ? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 8:32 pm    Předmět: Citovat

Existuje přece X druhů systémů reiki, které se od sebe vždycky nějak liší. Nemám s jejich mícháním žádné zkušenosti, taky by mě právě zajímalo, co by se stalo.
Když vezmu do úvahy fakt, že některé ty systémy jsou spolu v jakémsi konkurenčním vztahu, nedokážu si nějak představit jejich vzájemnou nezištnou spolupráci.
Taky bych se rád dozvěděl, jak to funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 8:52 pm    Předmět: Citovat

No, ty energie by měly mít nějakého společného jmenovatele...a asi mají.

Snad nám to někdo vysvětlí, jak to tedy je.
Možná, že opravdu nejvíc záleží na tom ,,odesílateli ".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 8:57 pm    Předmět: Citovat

Všichni vaří ze stejné vody.
Otázka je, co si kdo do ní pak přidá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2009 1:45 pm    Předmět: Citovat

Mají-li ty energie stejného jmenovatele, tak proč prostě nepracovat se společným jmenovatelem...?Smile proč pořád řešit jedno nebo druhé. Efektivita pak zákonitě klesá.

K tomu hojení ran, není náhodou pro tělo lepší co nejdříve ránu uzavřít, aby ji tam nic dalšího nelezlo? Zánětlivý proces je obrana těla proti tomu zvenku a čím déle se musí bránit tím více hnisu, pak se musí drenážovat, antitiotika,... když si to tělo zavře, tak si s tím zánětlivým zbytkem rychle poradí, a hnis pak buď opoužří (strup zůstane a postupně se od kůže odlouží i se zbytkem hnisu) nebo vstřebá. Takže ošetřování ran s Reiki, jistě a hodně a při komplikacích nebo pomalém hojení k doktorovi a ten dodá zbytek pomoci.

No a k šamančinému tématu? Co takhle domluva s doktorem na předepsání sádry, ortézy co se jistojistě musí nosit ještě x dnů. Pak má náš mladý sportovec omezené možnosti se vrhat zpět do víru života a ještě důvod na který může lákat mladé slečny, jaký že to je hrdina, když zvládá takovéhle zranění. Nebo jiné omezovací aktivity, zaměstnat ho doma s čím je naprosto nutné pomoci a on stejně ještě nemuže hrát a až bude moci, tak už nebude mít čas aby ti pomohl....

Samozřejmě jde to i cestou, vnímej co si říká tělo, ale... "to vydržím" filozofie je zvlášť u kluků dost silná. Možná je to ale mnohem zdravejší než "to nezvládnu" filozofie u lidí co už dávno jsou naprosto v pohodě.

Já sama si tohle hlídám, jsem k tělu vnímavá. Každopádně když mi otrne, tak to taky zkusím...i když se snažím přihlédnout k tomu, že musím zvolna a nepřehnat to, většinou ale rychle zjistím jak na tom jsem. Loni po chřipce jsem v rámci "konečně volného času" zkoušela lecos, naštěstí jsem velmi rychle zjistila, že klidový režim je vážně nutný.

Takže těžko říci kde je ta hranice, možná ji mladý člověk má prostě jinde, zvládne lecos, zranění zahojí rychleji. Pokud není otrokem moderní doby, tak kdyby fakt byl problém...bude to umět uznat a přizpůsobit se vlastnímu tělu? Možná jeden vleklejší zánět kvůli nedoléčeným zraněným např. šlachám, bude ta nejlepší zkušenost si uvědomit, že to vážně jinak nejde, než občas vypnout... no jo, ale co s tím volným časem pak? Kdoví jestli takovíhle lidé neutíkají zpátky do navyklých aktivit protože najednou netuší, co jako vlastně teda maj dělat:)

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
glennifer
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 24.8. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2009 3:34 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Všichni vaří ze stejné vody.
Otázka je, co si kdo do ní pak přidá.


jednoduše a výstižně řečeno -> souhlasím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund