Fórum - Zobrazit téma - Pocity posílajícího Reiki ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pocity posílajícího Reiki ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pocity posílajícího Reiki ?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vltavinka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.5. 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 9:40 am    Předmět: Pocity posílajícího Reiki ? Citovat

Ahoj Vám všem, omlouvám se, pokud píši o již probíraném tématu, ale ráda bych se zeptala, co znamená, když během posílání energie nemocné babičce mám bolesti nebo mrazení, prostě nepříjemné pocity... Confused
Jsem teprve začátečník, posílala jsem reiki zatím jen nemocné kamarádce nebo malým dětem a vždycky jsem při tom měla pocit pohody a souznění...
Když jsem poprvé posílala babičce, tak mě to trochu vyděsilo, měla jsem pocit mrazení, úplně jsem se roztřásla...Při dalším se mi různě stěhovala bolest tělem, podle toho, na jakou část jsem se soustředila...Teď už je to lepší, jenom mi třeba za celou tu dobu projede jednou ostrá bolest břichem, že se až leknu...Jsem z toho trochu rozpačitá, ptala jsem se kyvadélka, jestli smím pokračovat, jestli to není nějaké varování...Jestli na sebe něco nestahuji...Samozřejmě, že naše léčení je předem domluvené a na žádost babičky...Ona je vážně nemocná, má rakovinu a již metastázy...především v břiše Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 10:57 am    Předmět: Citovat

Ty pocity Japonci označovali jako hibiki, vyzařování nemoci. Většinou se lidem stává to, že se u nich takového vnímání postupně rozvine. Někdy se stává to, co popisuješ ty. Začneš to příliš prožívat v sobě, často třeba i na místech svého těla, kde skutečně ten člověk má problém. Není třeba se bát, tobě se nic neděje, kromě toho, že empaticky sdílíš nepříjemnost, kterou nemusíš.

Dobré je soustředit svoji pozornost do rukou a očima pozorovat ošetřované místo. Jde o to, aby se ti ty pocity projevovaly jen v dlaních. Ty si je v klidu uvědomíš, ano na tamtom místě je potíž. Toto místo ošetříš a jdeš dál. Učíš se prostě svoje vciťování kontrolovat a nechávat ho jen tam, kde je ti to užitečné.

Obvyklé je to, že tyto pocity postupně zesilují, dosáhnou vrcholu a pak se zase zklidní. To je jeden kruh, tohle to zesilování a zeslabování se může několikrát po sobě opakovat, vždy je ale slabší a slabší, až o ošetřované místo ztratíš zájem úplně. Ošetřování takové pozice pak ale může trvat velmi dlouho. Pro účely praxe je někdy lepší nechat proběhnout jeden kruh a pak jít k další pozici. Na závěr pak můžeš ještě jednotlivá místa zkontrolovat a krátce znovu ošetřit. Často se stává, že se ta místa, kde máš intenzivní pocity různě stěhují - podle toho, jak se ošetřovaný opět vrací k harmonii.

Každopádně toto by ti měl být tvůj učitel schopen vysvětlit, prakticky ukázat a s tebou procvičit. Je to základní cvičení pro začátečníky! Mělo by být nedílnou součástí kurzu 1. stupně. Všichni kdo začínáte, chtějte to po učitelích.

Ps: kdyby si měla pořád potíže s nadměrným naciťováním na člověka a jeho potíže, mohu ti poradit jedno nebo dvě cvičení, která mají za cíl s tímto pomoci. Kdyby jsi byla někde z Brna nebo okolí, mohu i osobně ukázat.

Martina
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 11:07 am    Předmět: Citovat

Vltavinko,

může to být více věcí a velkou roli v tom může hrát emoční pouto k blízkému příbuznému, takže např:
- uvědomuješ si rozsah a dosah babiččiny nemoci, tím spíš se jí snažíš pomoct, v podvědomí se objeví obava, že to třeba nezvládneš a tím uzavřeš kruh, ze kterého je asi jediné východisko: odstřihnout se od babičky, totálně a nepůsobit na její nemoc nebo konkrétní orgán, ale na babičku jako takovou. Pokud babička má vůli se uzdravit, potřebuje jen tuto "holou" energii a její duše a tělo už bude vědět co s ní. Pokud působíš cíleně třeba na tu rakovinu, nebo na nějaký konkrétní orgán, tak se to může míjet účinkem, protože problém může být někde jinde. Neuč reiki co má dělat Smile, důveřuj jí a nechej to na ní.
- babička se více než je zdrávo upnula na Tvou pomoc. To je z jejího pohledu naprosto pochopitelné, ale pro Tebe to nemusí být dobré a můžeš si stejně jako v tom prvním případě na sebe nevědomky něco stahovat, takže opět: odstřihnout a působit tak jak jsem napsal výše.
- někdo Ti řekl, že problémy a nemoci cizích se řeší i tak, že si ten problém Ty "silná" na sebe přetáhneš a zpracuješ to za něj...pokud to takhle děláš, radil bych to nedělat a pracovat "viz výše". Můžeš čistit lidi tak, že přes sebe jejich věci spláchneš do země, ale jen spláchneš, jen je přes sebe uzemníš, pokud toho oni nejsou momentálně schopni, ale nelez do nich a neřeš je. Zvláště pokud začínáš, nikdy nevíš co v Tobě zůstane. A i po tomto splachování se musíš důkladně očistit.

Takže při takových pocitech, ať se jedná o kohokoli, odstřihnout, natvrdo, úplně vše a nemysli si, že se tím jedna druhé odcizíte - naopak. A Ty si pak můžeš vybrat, jak se na ni budeš dívat a jak ji budeš posuzovat, buď jako svou babičku, nebo jako běžného člověka, který potřebuje Tvou pomoc a kterého vidíš nezaujatýma očima. Co se mého vnímání reiki týče - B je správně Wink

PS: než jsem to dopsal, tak koukám, že Narya tyhlety pocity zřejmě bere jako běžnou součást při práci...no což, každý to máme jinak, já se každopádně snažím tyto pocity eliminovat, protože ať chci nebo nechci tak to ruší a odvádí to pozornost.
Vyzkoušej sama co Ti sedne, určitě se ještě někdo ozve
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 11:19 am    Předmět: Citovat

Pozor Kamo, asi jsi mě úplně nepochopil.

Beru, že je normální když se podobné pocity vyskytují. Mohou to být užitečné signály pro práci. To je asi to samé jako když při fyzioterapii narazíš na svalový spasmus, taky si ho uvědomíš a jednoduše víš, aha, tady to bude potřebovat péči. To co ruší je naše nadměrné prožívání a vše co jsi tak pěkně rozepsal. Ten jednoduchý pocit si ale často nevědomky řádně nasosneme a zesílíme. To rozhodně ani trochu za žádoucí nepovažuju.

Takže to mé pracovní naladění je typu, cítím, vnímám, ale jinak mi to neruší, naopak mi to dává signály, kde je ještě potřeba péče a kde už ne. Nic víc nic míň. Sdílím s klientem proces ošetřování, od ostatního mám laskavý odstup.

Je-li to někdo blízký, je to samozřejmě o to náročnější, se to naučit. Nabídnout pomoc, ale nesnažit se vyléčit. Věnovat pozornost, ale nelpět na tom člověku. Umět říct, kdy pomohu a kdy ne - nepřebírat zodpovědnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
vltavinka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.5. 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 11:24 am    Předmět: Citovat

Děkuji moc za vaše odpovědi Smile .
KAMO :
Je pravda, že se podvědomě vyhýbám tomu snažit se cíleně působit na nějakou část těla, občas to jakoby projedu od hlavy až po nohy postupně, ale jinak se většinou snažím působit jenom tak že si mezi rukama představím dotyčného člověka a jakoby tu energii posílám skrze něho, nebo ho jen tak v dlaních celého " pochovám"...
Rozhodně se pokusím zapracovat na tom "splachování do země" a očištění sebe...To možná nedělám správně, pouze si jdu umýt ruce, to nestačí?

Naryo:
Jestli můžu poprosit o to cvičení, které jsi zmińovala, budu moc ráda...Nikdy není pozdě se něčemu novému přiučit Smile Škoda, že do Brna to mám opravdu daleko Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 12:05 pm    Předmět: Citovat

OK Naryo,
v pohodě Wink

Vltavinko,
to čištění taky asi každý dělá jinak, rozhodně neuškodí základní harmonizace čaker, tak jak se obvykle učí na R1 plus žádost o očištění a odejmutí toho, co mi nepatří. K tomu je možno si vytvořit jakýkoli rituál dle své vůle, fantazie a možností. Např.spláchnout ty věci při večerní sprše, meditací při svíčce, náležitě vychutnaná zharmonizovaná decka dobrého vína (jež se tímto stane lékem Wink ) atd.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
vltavinka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.5. 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 12:24 pm    Předmět: Citovat

Kamo, moc ti děkuji za skvělou inspiraci Smile Jsou to pro mne moc cenné rady , díky Ti Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
vltavinka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.5. 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 1:11 pm    Předmět: Citovat

KAMO, můžu se ještě lehce vrátit k Tvému prvnímu příspěvku, ke větě
" v podvědomí se objeví obava, že to třeba nezvládneš a tím uzavřeš kruh...."
Takhle nějak jsem to podobně vždycky vnímala...
Že když si nepřipustím pochybnost, negativní myšlenku a ještě to pojistím ochranou, že kolem sebe vytvořím světelný ochranný obal, který ke mne nepropustí nic, co by nebylo pro mé dobro a ze Světla, tak jsem se cítila dostatečně chráněná...
je to tak nebo je to málo???? Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 1:25 pm    Předmět: Citovat

Není to málo,
řekl bych, že je to dostačující a když si v tomto skutečně budeš jistá, nic víc netřeba. A tu jistotu získáš v poctivosti ve všem co děláš.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
vltavinka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.5. 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 1:29 pm    Předmět: Citovat

Děkuji, Kamo Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 1:40 pm    Předmět: Citovat

Potěšení na mé straně.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
vltavinka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.5. 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt duben 21, 2011 12:39 pm    Předmět: Citovat

Všem vám děkuji za rady a inspiraci, již je vše v pořádku Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund