Fórum - Zobrazit téma - Reiki a léčitelství - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a léčitelství
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a léčitelství
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki ve vašem okolí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt červenec 22, 2010 6:13 pm    Předmět: Reiki a léčitelství Citovat

Dnes jsem se setkal s mužem, se kterým jsem se náhodou dal do řeči ohledně reiki.
Říkal mi o tom, jak ho jeden léčitel naučil čistit vodu, místnosti od negativních energií, jenž v nich nechávají někteří negativní lidé apod. Zmínil jsem se o reiki. Tento muž začal zasvěceně mluvit o tom, že ví o jedné léčitelce, která je velmi levná a účtuje si 300 kč za hodinu reiki. A že má k tomu speciální metodu, kde kombinuje reiki s voskovými svícemi (za každou svíci poplatek navíc) a snad nějako pomocí reiki energii vede do té svíce či co. Nerad bych to bagatelizoval, ale nemohu si pomoct.
Opět jsem se dostal do zvláštního rozpoložení, kdy lidé, kteří dělají něco složitého, kteří z reiki dělají konstrukt jsou nazváni léčiteli a vyzvednuti na piedestal jako profesionálové.
Dostal jsem se se do vnitřní třenice, kdy můj pohled reiki jako Boží síla a cesta versus léčení rukama, speciální pohyby, speciální polohy a místa.
Napadlo mě, že bych o tom mohl něco napsat a I-ťing to nevzal jako špatný nápad. A tak jsem to sem syrové dal. Třeba k tomu budete mít co říct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červenec 22, 2010 8:53 pm    Předmět: x Citovat

Laughing Chlape ty se ještě pořád ptáš, s prominutím, na každé zakašlání i-tingu? Sorry, to byla taková osobní rejpavá Laughing

Víš, já mám čím dál větší dojem a zkušenost, že někdo má a někdo nemá. Jeden umí lidem pomoct ať už dělá "klackovou metodu" (pro neznalé odkaz na jistý pořad o aujurvédě), bylinky nebo tanec kolem ohně. Každá metoda dělaná dobře a zodpovědně přitáhne svoje pacienty
a s osobností, která umí, udělá kus dobré práce.
Šarlatání a "vydělávači" si zase přitáhnou svoje lidičky, kteří si potřebují krapet "nabít hubu".

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt červenec 22, 2010 9:06 pm    Předmět: Re: Reiki a léčitelství Citovat

Psychedelic napsal:

Opět jsem se dostal do zvláštního rozpoložení, kdy lidé, kteří dělají něco složitého, kteří z reiki dělají konstrukt jsou nazváni léčiteli a vyzvednuti na piedestal jako profesionálové.


Přidávání ,,kudrlinek" je zbytečné. Terapeut si tím přidává na důležitosti a k navození tajemné atmosféry. Asi se to lépe prodává Rolling Eyes .
Na druhou stranu možná právě proto je klienty vyhledáván. Kdo ví...

Zastávám názor, že v jednoduchosti je nejenom krása, ale i síla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt červenec 22, 2010 10:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj psychedeliku,
nějak nerozumím o co jde.
Co je špatně, ta paní léčitelka? Její cena 300 za hodinu? Já si počítám stejně, za cokoli, ať se dřu jak mužik na zádech, nebo ať pracujeme jen slovy, no a co. To, že kombinuje reiki se svícemi? Je hodně lidí, co by "holou" reiki napoprvé nestrávili a tak se to někdy v jejich zájmu maskuje za jiné věci a až zjistí, že jim bylo pomoženo, pak můžeš říct, že to byla reiki a dále už pracujete na této úrovni. Pokud kombinuje reiki se svícemi, je to podle mě ještě hodně neškodná kombinace, reiki je neuchopitelná, nesdělitelná a nedokazatelná a nemyslím si, že její vhodné "zhmotnění" třeba svící, pro prvotní seznámení, je nějak na škodu. Samozřejmě pro začátek, pokud vidím, že je někdo skutečně zatvrzelý, tak s ním nehnu a ani se moc nenamáhám.

Léčitel je dnes skoro pejorativní označení, díky různým šarlatánům a "Písaříkům" indikujícím pružinou řídké sperma...Smile Ale člověk, kterému je skutečne ouvej nehledí na to čím mu je pomoženo, ale ocení KDYŽ mu je pomoženo. A že díky jeho vlastní zabedněnosti mu to muselo být podáno polopaticky a s mírným divadýlkem - to neřeší.
Kdo chce být klamán - je klamán. Kdo chce čistého vína - dostane ho.

Když dostaneš do rukou souženého člověka, který ale odmítá nějaké Božské energie a přitom mele z posledního, co uděláš? Pošleš ho v rámci zachování své vlastní čisté reiki (což je taky námět na samostatné téma) jinam, nebo mu dáš čeho si žádá a tím mu pomůžeš? Co myslíš že jiného, ale v jiném balení, dělá klasická medicína?
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
martasek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.9. 2009
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: so červenec 24, 2010 6:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidi no jak je vidět každý léčitel by měl mít své metody léčení.Já osobně se tím vůbec nezabývám,když chci někomu pomoct většinou to dělám podvědomě a nějaké myšlenky na finance přitom nemám asi jsem divná,ale jsem sestra a tak s nemocnými lidmi přicházím do styku denně.Nemám ani představu jak bych to realizovala tady u nás dělají reiki jen dva lidé a ani jednoho neznám.A jaký představy o léčení reiki máš ty když se ti psychedeliku nelíbí co dělá ta paní léčitelka? Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so červenec 24, 2010 7:02 pm    Předmět: x Citovat

Jenže když se tím živíš, tak na finance holt myslet musíš.
Ta odměna nemusí být vždycky jen finanční.
Jednou můžeš zjistit, že tvůj čas, znalosti a další vzdělávání nebo práce na sobě taky není zadarmo a všichni ostatní po tobě peníze chtějí (třeba
za další zasvěcení). A sama sebe nějakým způsobem ohodnotíš.

Možná si (píšeš tu na jiném místě o nízkém sebevědomí) ani
o odměnu neumíš říct?

Můžou tě v tomhle dobře vyškolit lidi typu upír: využívají tě pořád dokola, protože u tebe je něco zadarmo, za co by jinde museli platit. A ty
najednou zjistíš, že si toho zadarmo vůbec neváží a snaží se tě
využívat co nejvíc. A tobě chybí čas na vlastní věci a začneš cítit, že
to není to pravé ořechové. Nejde o žádnou chamtivost, ale o určitou
energetickou výměnu. Nejde jen pořád dokola dávat a dávat, rozdávat se.
Je potřeba taky dostávat, jinak se člověk rozdá a vyhoří.

Pokud máš pocit, že žádno odměnu nepotřebuješ nebo nezasloužíš, pak
si klidně tu zkušenost udělej.
Třeba časem změníš názor a úhel pohledu.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
martasek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.9. 2009
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 11:14 am    Předmět: Citovat

U mě je problém spíše z realizací já používám reiki převážně pro svou potřebu a v rodinném kruhu táta má R3 a brácha se zabívá kinezkou a mentálními technikami.Ale nikdo z naší rodiny nepracuje s energií jako pracovní náplní táta je zámečník a brácha dělá technika.Asi jsme se nenaučili jak prodat své schopnosti.V práci to jde samo ale v nemocnici nemám moc prostor na povídání o reiki udělám převaz a reiki proudí dle uznání Boží já vědomě jen chci aby se ti lidé uzdravili vždyť bércový vřed není nic příjemného.Samozřejmě chápu,že reiki není zdarma a je to v pořádku souhlasím s tím,že by si toho lidé nevážili.Čežtla jsem knížku o reiky od Lubecka.Napsal to moc dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 12:19 pm    Předmět: x Citovat

Právě tohle je dost diskutabilní: já chci aby se ti lidi uzdravili.
Otázka je: chtějí to taky oni? Potřebují tu zkušenost k něčemu?
Nedávám tam příliš svoji vůli? Kde je ta hranice, kdy to funguje skutečně samo a kde už já tlačím na pilu a zasahuje mě tzv. spasitelský syndrom?

Takhle etická otázka není vůbec lehká. Když se o tom bavím s ostaními, tak odpověď na ni má každý zpracovanou trošku jinak co ano a co už ne.
Myslím, že je naprosto v pořádku, pokud se něco děje bez mé snahy, proces se rozjede sám od sebe. Další zásahy už jsou, podle mě, otázkou
pochopení etiky, poslouchání vlastní intuice a vlastní pokory.
Jasně potřebuji někomu pomoct oklikou, tak mu např. vyčistím prostor, kde se pohybuje - je to dobré, není to dobré? Asi by každý odpověděl podle situace jinak.
Někdo to řeší tak, že odpovědnost hodí na vyšší síly - prostě páchám dobro, protože chci a chci a chci a pak si tam dám alibisticky něco
ve smyslu děj se vůle Boží nebo pro dobro všech zůčastněných nebo tak něco.
Mě osobně se to nelíbí, protože když něco dělám, tak bych měla vědět co a proč dělám a nést za to zodpovědnost, né dávat ruce pryč, když se něco nepovede, tak si to vyřiďte jinde, já nic já muzikant. Nemusím vědět jak výsledek dopadne, ale měla bych vědět co dělám.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jajjka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.5. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 1:22 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všem.
Tak tohle je přesně ta věc, který mě zajímá a ještě jsem na ni nenašla odpověď. Vždyť se píše, že nemoc vzniká díky nějakému problému, který má ten člověk, co pak onemocní. A jak tedy může někdo druhý způsobit vyléčení, když nemocný se sice chce uzdravit, ale ten problém nevyřeší, nezpracuje. Také jsem četla, že se pak ta nemoc vrací, třeba v jiné podobě a tomu bych asi i věřila, vždyť málokdo je úplně zdravý a je fakt, že různé problémy řešíme asi všichni.
Jajjka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
martasek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.9. 2009
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 5:34 pm    Předmět: Citovat

Máš pravdu Šamanko někteří lidé se uzdravit nechtějí,ale zrovna příkladně ty bércové vředy se hojí docela dobře,poslední dobou,pravda je to velice zdlouhavé ale pacienti mají spoustu času přemýšlet proč se jim to děje.Hlavně do nemocnice zdraví lidé nechodí tak ani nečekám,že by tu nemoc chtěli mít pořád určitě je to lekce ale jen pro některé.Třeba mladí lidé neberou své tělesné dysfunkce vážně co třeba slinivka celoživotní dieta a alkohol?Je to tak těžké se trochu omezovat?Jak se lidé naučí vážit si svého těla? Sad Světem vládnou peníze a majetkové poměry,mě reiki naučila,že takové věci jsou jen prostředkem k další cestě životem.Jsou snad bohatí lidé šťastní a zdravější?Jistě ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 7:08 pm    Předmět: Citovat

martasek napsal:
Třeba mladí lidé neberou své tělesné dysfunkce vážně co třeba slinivka celoživotní dieta a alkohol?Je to tak těžké se trochu omezovat?

Je to těžké, když se ze všech stran na ně valí reklamy na zázračné pilulky, které během okamžiku vyřeší vše od zažívacích potíží až po bolavá záda. Takže proč by se nějak omezovali.
A tady právě začíná ta sysifovská práce pořád dokola vysvětlovat proč tohle ano a proč tamto ne. Proč je ta či ta reklama kravina a co pro sebe teda dělat. I tohle by měla být nedílná součást práce každého, kdo by se dal nazvat léčitel - když už je o nich řeč. Ne jen se moudře tvářit, důležitě provádět beze slova jakési kejkle a předepsat odvar z babského ucha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
martasek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.9. 2009
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 7:33 pm    Předmět: Citovat

Pro mě je léčitel člověk,který umí poradit a na koho se můžu kdykoli obrátit pro radu o svém zdraví,musí mít nějaké znalosti o bylinkách a taky o fungování lidského těla a psychiky.Jo vjen se těžko pozná jestli to vážně umí dobře,každému se nedá zavděčit a nikdo neví ůplně všechno.Slyšel jsi třeba o vrozené vadě kdy jsou orgány zrcadlově obráceně to se velmi špatně něco diagnostikuje když dovnitř nevidíš,ale to je spíš taková rarita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 8:05 pm    Předmět: x Citovat

Léčitel - snad v žádné alternativní metodě (aspoň mi momentálně žádná nenapadá) nestanovuje diagnózy. Není lékař a ani to není účelem hry.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 9:04 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Léčitel - snad v žádné alternativní metodě (aspoň mi momentálně žádná nenapadá) nestanovuje diagnózy. Není lékař a ani to není účelem hry.šamanka


Tak nevím.
Diagnóza (z řec. διαγνώσις dia-gnósis, roz-poznání, rozlišení, vyšetření) znamená: soustavné hledání příčin nějakého obvykle nežádoucího stavu, nemoci, poruchy, poškození. Tolik i Wikipedia - abych nemusel složitě sestavovat už sepsanou definici.
Léčitel/terapeut/facilitátor atd právě musí stanovit příčinu/diagnózu, aby mohl eliminovat její nežádoucí následky. Měl by být schopen člověku říct co je příčinou jeho stavu, aby tento byl pak o to lépe schopen přijmout následné kroky.
A právě tohle častokrát medicína nečiní - v této souvislosti léčitel skutečně není lékař.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po červenec 26, 2010 11:00 am    Předmět: x Citovat

kamo: dobrá, já nejsem takový puntičkář, takže lépe definuji:
lékařské diagnózy. A nechtěj po mě definice podle WHO či čeho jiného, snad ti to takhle bude stačit.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki ve vašem okolí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund