Fórum - Zobrazit téma - Celostátní Reiki Workshop - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Celostátní Reiki Workshop
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Celostátní Reiki Workshop
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki ve vašem okolí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Měl(a) bych zájem se v květnu účastnit reiki workshopu?
Ano
54%
 54%  [ 6 ]
Ano, mohl bych přespat
27%
 27%  [ 3 ]
Ano, mohl bych přispět do programu
18%
 18%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 11

Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 11:04 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Protože svojí reakcí na to nechtěné to jenom posilujete Wink


Jak kdy, jak co.
V jistých případech je tenhle postoj roven demagogii, a to především tehdy, když je třeba proti jistému nešvaru, kterého jsen osobně svědkem, zasáhnout, nebo se prostě jen ozvat.
Tohle za nás nikdo neudělá ani nevyřeší.
Když budeš dělat mrtvýho brouka, tvářit se, že tohle neexistuje, tedy zvolíš nevšímavost, která je právě v tomto případě to, co tyhle jevy jen posiluje a dává jim zcela volný průběh.

Je tedy třeba dobře rozlišovat.
Jako například i to, jestli svoji osobní, z minulosti předpojatost a naprčenost, na někoho z diskutujících, "přilít" coby oleje do ohně.
Každý okamžik je šance - jak po mne, tak pro druhého, dívat se na věci čerstvě, nezaujatě, bez negativních filtrů předchozích událostí.
Otevřenost přítomnému - tedy čerstvému okamžiku je to, co nás, i všechny se kterými se setkáváme, osvobozuje, nikoli naše omezenost minulostí.
To jsem původně chtěla napsat, a pak to zkrátila, s tím, že třeba...?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 11:06 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Tady se totiž obecně nodovi šláplo na kuří oko, on to evidentně nerozdejchal a tak tady teď trochu provokuje. Jak dlouho ho to bude držet? Moc dlouho ne.

Nod říká, že chodí na terapie páteře, dělá Oshovi meditace. Jde prostě opět vidět, že ani reiki ani cokoliv jiného z člověka automaticky boha nedělá. Naopak, takový člověk se často může druhým zdát jako hodně nečistý. Proč asi?


Jo, Pepo, pod tohle bych se zdovolením taky podepsala. Smile


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 11:38 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Krabas napsal:
Protože svojí reakcí na to nechtěné to jenom posilujete Wink


Jak kdy, jak co.
V jistých případech je tenhle postoj roven demagogii, a to především tehdy, když je třeba proti jistému nešvaru, kterého jsen osobně svědkem, zasáhnout, nebo se prostě jen ozvat.
Tohle za nás nikdo neudělá ani nevyřeší.
Když budeš dělat mrtvýho brouka, tvářit se, že tohle neexistuje, tedy zvolíš nevšímavost, která je právě v tomto případě to, co tyhle jevy jen posiluje a dává jim zcela volný průběh.


Ono to sem nepatří, takže stručná poznámka:
To je jen interpretace. Nedostatečně uchopený význam tohoto zákona. To co vidíš před sebou může být příčinou tvého činu. Ale ten čin by neměl být přímou reakcí na to "nechtěné".

Řeknu jeden názorný příklad:
Byl jsem na ulici svědkem hádky mezi mužem a ženou hraničící s fyzickým napadením ženy. Samozřejmě jsem neschoval hlavu do písku. Ale ani jsem na muže fyzicky nereagoval - svým atakem. Jednoduše jsem do situace vstoupil tím, že jsem ženě nabídl odvoz na nějaké místo. Souhlasila a tak jsem ji z té nebezpečné situace zachránil. V tomto příkladu je hned několik dobrých vzorů správného jednání, například ve vztahu ke řčení" pro dobrotu na žebrotu", ke svobodné vůli, karmě atd.

Vím že mě chápeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 12:37 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Dizzy napsal:
Nechápu kde se to ve Vás bere a co se Vám líbí na nekonečném napadání zde diskutujících.



Bere se to ze spouštěčů, které vznikly někde zpočátku a v průběhu socializace daného jedince (tedy většinou v dětství).
Jsou tu pak takoví, kteří coby „napomenutí“ a ukázňovaní reagují naprosto stejně jako neukázněné tříleté děcko.
Pokud je jim odporováno, začnou, tak jako s řečmi typu: „nece, nemám rád, eaná, neslyším" (někdy zároveň si děťátko ucpává ouška), a nakonec "bééééééé" (v případě diskuse vyjádřené množstím použitých vykřičníků) tedy začne řvát n cel kolo, plácat okolo sebe rukama, kopat nožičkama, aby přehlušil jakékoli rozumné argumenty, které zde zaznějí.

Smile

Tak proto jsem měl takovou chuť dát nodovi jednu pořádnou výchovnou:DDDD přesdržku:DDD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nod321
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.4. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 1:56 pm    Předmět: Citovat

To zeto: Přes hubu by si potřeboval akorát tak ty!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil
Ty nevymáchaná hubo Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 1:59 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
To co vidíš před sebou může být příčinou tvého činu. Ale ten čin by neměl být přímou reakcí na to "nechtěné".


Ale což, patří-nepatří, nakonec víme, že vše souvisí se vším. Smile
Naše myšlenky, postoje a reakce jsou vždy věcí praxe, naší tč.zralosti (jinak nakládáme s tím, co nás v životě potkává v patnácti, a jinak ve čtyřiceti), jisté vrozené dispozice (většinou se jí říká inteligence), a konkrétní situace v daném okamžiku.

Vše, co vzbudí naší pozornost, je zákonitě „naše věc“ (jinak jsme samozřejmě součástí naprosto veškerého dění v celém vesmíru, tedy se týkáme všeho a vše je „naše“).
Tak jsme u toho - kdy, na co a jak reagovat, a tohle si musí ujasnit každý sám v sobě, a samozřejmě za vše nést konkrétní důsledky.

Velká mystifikace často vzniká nepochopením a dezinterpretací zcela pravdivého faktu, že to, čemu věnujeme pozornost, to sílí.
Tohle nepochopení u části tzv. duchovně hledajících vzniklo právě tím, že vše nelibé strkají pod koberec, coby jejich ducha nehodné.
Jenže...nejdřív to, ať už je to cokoliv nepěkného, musím pořádně uvidět, nezdrhat od toho, abych se, mimo jiné, naučil také dobré schopnosti rozlišovací. A až poté mohu ty záležitosti, které nemohu nikterak ovlivnit, tzv. „nechat být“. V žádném případě to neznamená, že bych snad měl cokoliv přehlížet, nebo neduchapřítomně a překotně reagovat, ale naopak udělat co je třeba a včas skončit s něčím, co už je bezpředmětné a zbytečné.
A v této souvislosti musím zase připomenout, že u všeho je určujícím momentem (určujícím výsledky) naše pohnutka, tedy motivace.

Ne, že bych Ti Krabasi říkala něco nového, ale občas je dobré si tady některé věci připomenout.

Na tom příkladu, který popisuješ je dobře vidět, že nějaká šablona, návod „jak“ se zachovat, je v jisté vypjaté situaci, která ještě nenastala, cekem k ničemu. Fakticky tohle prověří až ona daná chvíle.

Co se týká tohoto konkrétního ozvání se na tomto vlákně, jde v posledních přípěvcích u Noda o napadání, které sem nepatří, navíc je naprosto jasně průzračný důvod jeho durdění se a poštěkávání na Šamanku. Není v tom z mé strany nic osobního proti Nodovi jako takovému, nemyslím si, že by snad měl nějaké zlé úmysly, jen prostě, alespoň dle mého mínění, nedokáže v klidu přijmout negativní ohlasy, a jeho reakce pak vypadá tak, že se jaksi nezná a pak ani určitou „míru“.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 2:23 pm    Předmět: Citovat

Cítím potřebu sem napsat:

Pokud existuje někdo, kdo ještě na žádném setkání webíku nebyl, přitom měl v úmyslu se na tento sraz do Kněževse podívat, a po přečtení tohoto vlákna se rozhodl strávit onu sobotu raději v uctivé vzdálenosti od Kněževse Shocked
tak mám pro něj zprávu:

1) Na pár setkání jsem již byla.

2) Ještě nikdy se na nich nikdo nehádal. ono z očí do očí je to všecko jinačí než virtuálně Idea

3) Díky setkáním jsem se seznámila s lidmi s podobnými zájmy a cítím se tím být obohacena, proto na ta setkání chodím.

Každé setkání mi něco dalo, úplně každé Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 2:29 pm    Předmět: Citovat

blankas-Zrovna jsem si říkal že radši pojedu na ryby... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 2:54 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:


Vše, co vzbudí naší pozornost, je zákonitě „naše věc“ (jinak jsme samozřejmě součástí naprosto veškerého dění v celém vesmíru, tedy se týkáme všeho a vše je „naše“).



To se mi moc líbí. Pod to bych se zas na oplátku podepsal já Cool .

K tomu cos napsala mě zaujalo to, že určitě dle stupně vývoje jedince se pak i mění jeho reakce na situace.

Mě by se také víc líbilo, kdyby byl příběh třeba o Ježíšovi vyprávěn jako o chlapci který v dětství trhal mouchám křidýlka a pak z něj vyrostl ten, který nastavoval druhou tvář. Věřím, že díky tomu by k němu mělo víc lidí blíž, než když se interpretuje jenom jako čistá dokonalá bytost. Ale všechno jsou to stejně jenom metafory a podle mě děti na svět chodí čisté a v tomto Ježíš představuje čistotu dítěte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 3:07 pm    Předmět: Citovat

Node- jsi ty vůbec reikista?

Fakt to vypadá, že ti někdo šlápl na kuří oko a ty kopeš kolem sebe.

Kdyžtak si zopakuj hlavní pravidla a zásady reiki. A bude to v poho. Pravidla a zákony by se měly ctít. Potíž je v tom, že to každý chápe a vykládá si jinak.

Proč útočíš i na smluvenou taxu sto? Vždyť víš, že to je i výměna energie.A co když dám stovku a získám nevyčíslitelnou hodnotu: přátele, vědomosti, zkušenosti, kdy mě to "nakopne" zas o krůček dál.

Já si Šamanky moc vážím- i za to, že "jde s kůží na trh" Laughing a je aktivní.

Kdyby si každičký řekl: "Mně sto!", nebyl by to ranec prašulek, ale město takových lidiček jak Šamanka a jí podobní. Kéž by bylo sto takových Šamanek Idea Idea Idea Idea Laughing Laughing Laughing Laughing

Zdarec, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 3:19 pm    Předmět: Citovat

Proč na extrém uplatňovat extrém? Jedna šamanka stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 4:44 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Mě by se také víc líbilo, kdyby byl příběh třeba o Ježíšovi vyprávěn jako o chlapci který v dětství trhal mouchám křidýlka a pak z něj vyrostl ten, který nastavoval druhou tvář. Ale všechno jsou to stejně jenom metafory a podle mě děti na svět chodí čisté a v tomto Ježíš představuje čistotu dítěte.


Záleží na tom, jak se na život koukáme, a jestliže ho vnímáme jako kontinuum, tedy neustálý proces podléhající karmickým zákonům, pak nic není náhoda, žádné dítě není nevinné, protože už jen samotný fakt, že se narodíme na tento svět a podmínky do kterých se rodíme, je samo o sobě důkazem nějaké té "naší minulosti". Smile

Nevinnost tedy nespočívá v nevědomosti, ale v nabytí zkušeností, díky nim, a nakonec i navzdory jim, se od této minulosti oprošťujeme - tím, že překračujeme naše osobní zabarvené myšlení i konání, tj. vše, co nás omezuje a vyděluje z Celku. Opouštíme všechno, co tvoří umělé hranice mezi "já" a "ty", mezi "já" a Já.

O tomhle hovoří evangelium, když říká, že k vejití do Království nebeského je nutno státi se dítětem.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2011 11:18 pm    Předmět: x Citovat

Pro info: stovka je určena na úhradu pronájmu prostoru, nikoliv pro organizátory nebo přednášející. Tato částka je vytypována proto, že nevím kolik lidí vlastně přijde, situace se mění každým okamžikem. Pochopitelně je to moje riziko, že případné nedoplatky jdou
na moje triko.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so duben 30, 2011 8:28 am    Předmět: Citovat

Existuje jednoducha metoda,jak zjistit, jak si stojim pri prispevcich do techto vlaken. Napisi sve videni situace, prectu si ho opet za den, za tri dny, za tyden.
Menila-li bych text uz druhy den, mela bych do situace poslat ci ji cistit. Jak to mate napr. u tohoto vlakna, napsali byste druhy den totez?

Na setkani se tesim, prijed Node, Tooro, Krabasi, rada bych se videla nejen virtualne!

Okenecko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: so duben 30, 2011 8:40 am    Předmět: Citovat

Okénko 7.5. mám nějakou práci. A to že jsi mě zařadila v pořadí až za noda mě teda taky moc nenadchlo Crying or Very sad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki ve vašem okolí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 7 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund