Fórum - Zobrazit téma - Reiki vs. Joga - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki vs. Joga
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki vs. Joga
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 11:34 pm    Předmět: Reiki vs. Joga Citovat

Ahojky lidičky,
právě mě můj učitel jogy upozornil, že už bych se prý měla rozhodnout, zda Reiki, nebo joga. (Jsem jogín začátečník)
Nevěřícně jsem na něj koukala, prý bych ty dvě věci neměla míchat dohromady a následovat jeho Gurua. Moje argumenty, že cíl cesty je jen jeden a cest několik nezabraly. Jasně..najít si jiného učitele je jedna věc..na druhou stranu mě zajímá, je li mezi Váma nějáký jogín, cvičící v systému Joga v denním životě, jestli tam je toto omezení, že by se dvě odlišné duchovní cesty, vedoucí k jednomu cíli, nedaly kombinovat. Příjde mi to scestné.
Díky a hezký večer.
Karol
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 11:52 pm    Předmět: Omezujeme se naší myslí. Citovat

Ahojík Černoočko.

Předně bych se učitele zeptala, proč tomu tak je a především, co o Reiki ví. Pokud by jeho argument zněl ve smyslu "proto!", tedy by se jednalo jen jakýsi jeho zkušeností nepodložený koncept, potom bych se poohlédla po jiném učiteli.

Toť můj názor, třeba se tu objeví i jiné.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 7:47 am    Předmět: Citovat

Toora to ve třech (!!! Very Happy) větách napsala výstižně.
Snad bych dodal jen to, že když pominu jeho averzi k reiki, tak takovýto učitel se sám staví do role jakéhosi "místoguru", čili tam velmi ční jeho osobní zájmy a sklony ke kultu osobnosti.
Jógu nedělám, ale chodí ke mě třeba člověk, který v ní žije už desítky let a nemá s tím problém, ba naopak - každé ošetření je oboustranným přínosem.
Reiki nemá problém s ničím a nikým, ale oni s ní Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 9:44 am    Předmět: Citovat

Ahojky Smile ,
moc díky za názory. Můj učitel jogy neví o Reiki skoro nic a když jsem mu vyprávěla o zasvěcování a jak to funguje, tak se tomu lehce "vysmál", že prý Guru je realizovaná bytost, bez které není možno dosáhnout Osvícení a v Reiki nikdo takový není, kdo by určoval ten směr, žádná linie,žádný pokrok. Byla z toho hodinová diskuze, snažila jsem se mu vysvětlit, že Reiki sama o sobě je ten "směr",a ten pokrok, ale prostě to nepochopil. Trošku mě mrzí, že z jogy v mých očích udělal tak trošku sektu, kde se musí slepě šlapat, jak Guru píská, přitom vím, že to tak není a že lidem cesta jogy spolu s Reiki funguje krásně.
Krásný den.
Karol
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 5:44 pm    Předmět: Citovat

Nějak se mi v hlavě vynořilo, že tuším Timothy Leary říkal, že "LSD se bojí (pokládají na nebezpečné) lidé, kteří ho nikdy neokusili."

Tak trochu mi to připomíná boj proti reiki mnoha "učitelů".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 6:29 pm    Předmět: Citovat

Nemusí to být nutně nezkušenost. Setkala jsem se s lidmi, kteří okusili jak reiki, tak LSD a jejich závěr je neblahá zkušenost na ono či druhé z důvodu jejich nepříjemné reakce, kterou sami nedokázali nějakým způsobem zvládnout a navrátit se do pevné a klidné pozice. Rozhodně to byla zkušenost jejich osobní, ne kolektivní, a vycházela z jejich psychického rozpoložení. Není to tedy zásluho reiki, LSD či někoho - něčeho zvenčí.

Já sama jeden čas jsem cvičila jogu a reikovala. Bylo to velmi příjemné zkombinovat tyto dvě cesty. Vždy jsem z cvičení, které jsem proložila reiki, šla vnitřně krásně klidná a čistá. Do dnes vzpomínám na tyto hezké zážitky reki - jogy. Smile Pružné tělo, klidná mysl, vnitřní mír.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jitkaz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 11:27 pm    Předmět: Citovat

Černoočko - přiznám se, že jeho Gurua, bych rozhodně nenásledovala... Působí to na mne stejně, jako by mi někdo mával červeným hadrem před očima a já byla býkem...
... vybrala bych si jiného jogína, tento muž by se mi opravdu hodně nelíbil.
Nenapadá jediný rozumný důvod... jen že jeho vnímání je fakt scestné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: út únor 08, 2011 8:33 am    Předmět: Citovat

Ahojky Smile ,
tak jsem si včera našla stránky společnosti Joga v denním životě a tam přímo Svámí Mahešvarananda, Guru mého učitele oslovuje lidičky VŠECH ras, vyznání, škol, duchovních cest, atd, ať cvičí jogu, že to je cesta pro všechny a všichni jsou vítáni. Je to problém opravdu mého učitele, že je tak netolerantní.
Děkuji Vám za sdílení a hezký den.
Karol
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st únor 09, 2011 11:57 am    Předmět: Citovat

No, pravdou je, že většina Reiki škol stojí za velké kulové, tak jaképak měření se s propracovaným systémem, kterému věnoval autor celý svůj život. Stejně tak to dělal Usui, dělali to i jeho žáci, pak se to s H. Takatovou nějak zamotalo a dneska je z výuky Reiki jen předávání manuálů a jakési máchání rukama (zasvěcování). To nebudí u "seriozních" škol příliš důvěru natož pak mezi běžnými ne Ezo lidmi. Takovéto reakce se pak dají očekávat. Každopádně tady mi to hodně smrdí učitelovým egem a pozicí "já to vím nejlíp".

Problémy svého učitele neřeš. Můžeš mu po japonsku říci, že sis vybrala a dále se u něj učit. Nepotřebuje vědět, že sis vybrala cestu, kde se Reiki a Joga v denním životě nevylučuje:)

Někoho kdo se učí v tomto systému a zároveň praktikuje Reiki bohužel neznám.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 09, 2011 2:14 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
...Nepotřebuje vědět, že sis vybrala cestu, kde se Reiki a Joga v denním životě nevylučuje:)


Tohle myslíš vážně, Naryo?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st únor 09, 2011 6:02 pm    Předmět: Citovat

Nevím čemu nerozumíš? Kdyžtak SZ prosím. Nevšimla jsem si, že tady by na druhé straně byla ochota naslouchat, takže nepotřebuje vědět. Mimochodem i o tomhle Preece ve své knize mluvil. Tedy o tom, že někteří lidé nejsou schopni naše vnitřní zkušenosti přijímat, takže je dobré být opatrný, kde co komu sděluji. Navíc pokud mě někdo nutí do volby buď anebo, je dobré najít třetí cestu, tu svoji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 09, 2011 7:10 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě, tohle může být pro někoho přijatelné řešení, nic proti tomu.
Moje zkušenost je ale jiná.
Pokud bych se chtěla dát někým vést v józe, musím tomu člověku důvěřovat, protože tahle disciplína pro mne reprezentuje daleko víc kvalit, než je pouze pružnost údů. Vzájemnou důvěru vidím jako nutný předpoklad.

Situace, která by mohla nastat, je ta, že se, coby nějakou dobu praktikující Reikista, zajímám o jógu. Pravděpodobně by u mne vůbec nevznikla potřeba ihned ho o téhle skutečnosti informovat. Nikdo není vševědoucí, a i on má právo nerozumět všemu, a těžiště našeho zájmu je především v tom společném. V případě, že by časem na podobný rozhovor s tématem Reiki došlo, potom bych si ho poslechla, a pokud by tomu nebyl otevřen, nesnažila bych se mu vysvětlovat, že to může být přeci jen ještě trochu jinak, než to vidí on. Tohle jsou situace, které jsou spíše vlastní začátečníkům, přesně v duchu toho, jak to zde popsal Mirek.
Jistě bych si pak za Reiki stála, a počítala s možnosti, že by mne mohl třebas i odmítnout dále vyučovat. Tohle ale většinou odpadá s jistým prohloubením zkušeností, kdy jsme schopni dobře odhadnout toho „našeho“ správného člověka.

Tady je ale situace poněkud jiná, už daná, rozhovor proběhl, a učitel má jasně vyhraněný názor.
V této situaci, o které Černoočka píše bych to Tebou zmiňované „třetí“ řešení viděla jako úkrok stranou od pravdy, tedy jen zadělávání si na vnitřní rozpor, který by dříve, či později stejně vygradoval, a měl ještě horší následky než moje jasná volba, pramenící z daných faktů, hned na začátku.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st únor 09, 2011 8:41 pm    Předmět: Citovat

V mé realitě by to vnitřní rozpor nebyl. Možná to jen nešikovně vyznělo. I učitel se sebedelší praxí je jen člověk se svými slepými místy. Oba si ponecháme svoji pravdu. V józe to stále může být vynikající učitel, kterému budu důvěřovat. Víc bych se bála vnitřního rozporu chci dělat Reiki a chci se jógu učit u něj, jenže on mě nutí si vybrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 09, 2011 9:17 pm    Předmět: ABY SE VLK NAŽRAL A KOZA ZŮSTALA CELÁ? Citovat

Vidím Naryo zásadní rozdíl v daných podmínkách faktech a situacích.

Sama bych si zvolila podle toho, s kým bych měla tu čest, zhruba v modelu, který jsem zde popsala.

Černoočka ale chtěla poradit v situaci, ve které již byly kostky vrženy. Jistě by za těchto okolností učitele zajímalo, jak se rozhodla a připadá mi velmi naivní předpokládat, že by nechtěl slyšet přímou odpověď a spokojil se s nejistým mlžením nováčka, ve smylu, že si vybrala. A tak by mi z toho, jak a co jsi napsala, vyplývalo, že mu bude muset lhát. A to je pro mne nepřijatelné.
A i kdyby to nakrásně nějak v tu chvíli prošlo, tak do té důvěry a otevřenosti, kterou zmiňuji coby předpoklad, to má hodně daleko.
To, že by pak stejně časem zjistil, že dělá oboje, to je myslím celkem na snadě, a co by to pro ten vztah "žák-učitel" mělo za dopad, to si taky docela dovedu představit.

Prostě tohle rozhodně není situace, kdy bych měla za to, že poloviční pravda je lepší než pravda celá. Už jen proto, že motivem k tomu pomlčovánÍ, mlžení a půl-pravdění je můj profit.

Snad už je to o trochu jasnější?

Smile

P.S.
Tohle téma "pravdivosti" tady nedávno načla Eva a myslím, že právě tohle téma se nyní, v tomto vesmírném čase, ve zvýšené míře bude dostávat, ba přímo tlačit, do popředí. Bude třeba, aby se jím každý hledajcí zabýval mnohem hlouběji než tomu bylo dosud. Tak to cítím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: st únor 09, 2011 9:43 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Smile ,
tak jsem napsala dloooouhou reakci a celé mi to spadlo Twisted Evil ,
no zkrátím to, zmiňovaný učitel jogy je můj dlouholetý kamarád, takže už roky ví, že s Reiki pracuji. Byla to asi opravdu řeč ega, to jeho kázání, protože se dnes tvářil mnohem přístupněji a tolerantněji, dokonce chce, aby mu pomocí Reiki pomohla s jeho problémem Laughing jsem málem omdlela.
Řekla jsem mu, co jsem si přečetla od Mistra Mahéšvaránandy a taky jsem mu řekla, že cestu Reiki vrátit nelze, kdybych sebevíc chtěla ,NECHCI!!!!!!! Pokud by měl být nadále problém, najdu si jiného učitele. Mám v tom jasno.
Díky a hezký večer.
Karol
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund