Fórum - Zobrazit téma - Krása a možnosti homeopatie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Krása a možnosti homeopatie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Krása a možnosti homeopatie

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá únor 04, 2011 11:15 am    Předmět: Krása a možnosti homeopatie Citovat

Několikrát jsem se v poslední době setkala s dotazem na léčení
a otvírání čaker.

Ráda bych se k tomuto tématu vyjádřila.
Co to znamená - mám zavřenou tu a tu čakru? Jak by se taková věc měla léčit a co si od toho slibujeme?
Homeopatie neumí léčit čakry, nebo spíš se takovým léčením nezabývá.
Za každou čakrou najdeme spoustu témat a příčin, proč je energie čakry
v nerovnováze. Harmonizovat, reikovat - OK. Ale je to řešení?
Homeopatie chce vědět co v životě člověka tu nerovnováhu způsobuje
a co se s tím dá dělat, co je potřeba léčit. Nejsou kuličky na čakry, jsou kuličky na problémy. Bohužel je potřeba si šáhnout hlouběji než
na povrch. A reiki v tom může být neocenitelný pomocník, léčení
na víc frontách je báječná záležitost a může se krásně doplňovat.
Záleží na problému a jaké metody kombinujeme. Jedna může dělat
víc místa druhé, nesmí jít proti sobě.

Další věc se kterou souvisí jak výše uvedené, tak to, s čím se v poslední době setkávám je dojem, že se různé metody, včetně homeopatie, dají dělat jaksi na koleně. Jasně, že se dá dělat "na koleně" cokoliv, ale
v postupu: vzdělání - vlastní zkušenost - praxe, vidím větší smysl.
Vzdělání nepotřebuju (viz i témata dalších metod, nedávno SRT, kinezka
a další), já si to načtu v knížce nebo si to přečtu na internetu, intuitivně odhadnu atd. je hezké, jen někdy dost mimo. Škoda.

Jasně, na netu najdeme všechno. Slyším: přečetla jsem si v diskuzi, že je nejlepší tohle a tamto, tak jsem to kamarádce doporučila. Pokud se týká akutních záležitostí, v pořádku, pokud respektujeme základní postupy.
V homeopatii to např. znamená zohlednit všechny ostatní náležitosti, třeba není kašel jako kašel, není nemocný jako nemocný: jeden má chřipku a má zimnici, musí být zakrytý, pije horké čaje, jiný potřebuje otevřené okno a odkrývá se atd.). Ve složitějších problémech je dobré
pochopit hlubší souvislosti a jedinečnost života každého jedince.
Proto je základem studium, praxe a neustálé učení i po ukončení studia.
Ano, člověk ušetří penízky za kurzy, jenže se ochudí o spoustu informací,
odpovědí a možná by si kurzem ušetřil spoustu bloudění ve slepých uličkách.


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá únor 04, 2011 11:41 am    Předmět: Re: Krása a možnosti homeopatie Citovat

samanka napsal:
Homeopatie neumí léčit čakry, nebo spíš se takovým léčením nezabývá.

šamanka


Já toho o homeopatii moc nevím z vlastní praxe, ale mému duchovnímu učiteli homeopatie zachránila ve studentských letech zrak, vyléčila mu zánět, který postupně postihnul obě jeho oči, a s nímž lékaři nedokázali tehdy dělat nic jiného, než čas od času znovu operovat. A říkal mi, že o té doby viděl spoustu zázraků, které homeopatie dokázala.

Můj vlastní zážitek - jednak mi před lety pomohlo Rescue Remedy (nevím, pod jakým názvem se to prodává u nás). Můj učitel to doporučuje při šocích, traumatech nebo třeba když je někdo nervózní před nějakým projevem, vystoupením, cestou...

A v lednu, když jsem byl u něj na hodině, tak na mě šla chřipka, cítil jsem, že mám i horečku. A on mi na jazyk nasypal trochu homeopatického léku, který se tam prodává pod názvem Infludo (influenza je angl. chřipka) a musím říct, že v průběhu zhruba hodiny horečka ustoupila a začal jsem se cítil zdravý. Pak mi dal ještě nějaké antihistaminy, aby mi přestalo crčet z nosu a cítil jsem se dobře.

Jestli tomu správně rozumím, tak homeopatie funguje na bázi energetické informace a vyvažuje nerovnováhy v energetickém poli? Pokud ano, tak působí přece i na čakry, i když s nimi nepracuje vědomě.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá únor 04, 2011 9:15 pm    Předmět: x Citovat

Ano, to máš pravdu. Přesně jsi to trefil na hlavičku - všechno co se děje působí i na čakry, nikoliv obráceně.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jitkaz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: pá únor 04, 2011 9:55 pm    Předmět: Citovat

Homeopatii mám moc ráda. Akutní záležitosti si většinou řeším sama (mám za sebou mini kurz 4 víkendů homeopatie pro akutní stavy), záležitosti chronické, psychické jen homeopatem (profesionálem).
Moje prvorozené dítě bylo homeopaticky přeléčeno xkrát.
Prvních pár let jsme navštěvovali homeopatku - lékařku, která nedělala klasickou homeopatii, ale tu "odnož pro lékaře". Efekt byl, ale nebylo to úplně ono. Před rokem jsem byla s dětmi u homeopatky klasické a tam se pak děly zázraky. Dítě přestalo mít ataky vzteku, začalo mluvit, celkově se zklidnil... no paráda... díky Bohu za homeopatii Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund