Fórum - Zobrazit téma - Duchovno a peníze - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Duchovno a peníze
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Duchovno a peníze
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt leden 27, 2011 11:43 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
toora: ženo posedlá puntičkářstvím! Když budu všechno probírat ze všech možných úhlů, tak se nikdy konce nedoberu a nikdo mi nebude rozumět.


Jestliže Ti Šamanko nesedí anaýza, a uniká Ti v mých příspěvcích že závěr bývá většinou syntézou různých aspektů, potom je dobrý smířit se stím, že prostě můj způsob vyjádření není Tvůj šálek čaje, a potom už zbývá jen jedno, toto svoje nepřijetí přijmout.
Zkušenost nebývá jednobarevná. A upřímně řečeno, nevím co jiného by bylo smyslem debaty vícero účastníků než jsou různá hlediska vidění jedné věci.

Věcné připomínky k mým příspěvkům týkající se předmětu vlákna samozřejmě vítám.

Zda je, a nebo není v mém vyjádření potřeba širšího záběru zkoumaného, to už nech na mně.
Děkuji.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt leden 27, 2011 9:49 pm    Předmět: x Citovat

toora: nepochopila jsem souvislost tématu braní peněz za služby duchovního a léčitelského charakteru s tématem: jak učitelé získávají
své žáky atd.
No nehodlám se dohadovat. A nebojím se, že by ses nechala
od něčeho odradit nebo ovlivnit Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt leden 27, 2011 11:32 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
toora: nepochopila jsem souvislost tématu braní peněz za služby duchovního a léčitelského charakteru s tématem: jak učitelé získávají své žáky atd.


Hele Šamanko, že jsi to Ty, tak si dovolím ten luxus a budu stručná, ju?
Reagovala jsem na to, jak píšeš, že by si jeden třeba "pořídil" žáky, co se o nás postarají. Arrow

Když vyloučím nějaký to pako (co tedy taky existujou), co se chce nechat někým vydržovat, tak se normálka jeden nejdřív učí, pak dělá, a když dělá fakt dobře, tak přijdou ti, kteří chtějí vědět jakpakže to dělá, no když je to pak začne učit, tak se stanou jeho žáky.

Takže to bylo jen poukázání na to, že v praxi to chodí jaksi obráceně.

Šlo by? Laughing

A kratší už to fakt neumím. Very Happy

Tak se hezky vyspinkej, dobrou noc.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá leden 28, 2011 12:21 am    Předmět: Citovat

Je zajímavé, jak toto téma rozhořčuje naši "národní povahu". Kdo všechno vykonává svoji profesi jako poslání? Kupodivu poslanci to zřejmě nejsou, ti si dají za pouhou účast na shromážděních pořádně zaplatit. Prostitutky, pasáci, falešní hráči i ti, co falešně nehrají, stejně jako prodavači drog zřejmě také nedělají své poslání, protože nikoho nerozhořčuje, že tihle za to, co páchají, peníze berou.
Ani zpěváci, sportovci - to také není poslání, soudě podle toho, že rovněž jejich výdělky nikoho nepohoršují. Nedej Bože, aby se "profláklo", že ti, co vykonávají profesi jako poslání: lékaři, zdravotníci, učitelé, či duchovní - včetně těch laických, by chtěli za svoji práci zaplatit!!!!
Věci posvátné samotné církve už mnohokrát dobře zpeněžily - nikomu nepřipadlo, že by pak to posvátno už posvátné nebylo.
Tož - kdo rozhoduje o tom, co je posvátné a neprodává se a co je sice taky posvátné, ale stojí to ... Kč. Kdo rozhoduje o tom, co je poslání a co ne?
Rozhodně ale rozpor, který v sobě mnozí lidé nosí, jakmile dojde na peníze, svědčí, že nemají své životní postoje pod kontrolou.
Ostatně jsem se přesvědčil mnohokrát, že ti, kdo tvrdili, že jim na penězích až zas tak nezáleží, většinou se pak dokázali dohadovat o padesátikorunu.
Osobně mám rád věci jasné, zřejmé - proto se mi líbí, když vím, že nájem místnosti stojí na hodinu tolik a tolik, kolik že zaplatím za jízdenku či masáž. Také to, co cítím, že patří Bohu, si s ním hezky vyrovnám Dobré účty dělají dobré přátele.
V Tibetu, jak se dočtete třeba v příbězích o Milarepovi, žáci odevzdávali za výuku vše, co měli a když to nebylo dost, věnovali sami sebe jako otroky na dobu "školního roku".
Nechápu, proč by se za duchovní výuku, či vedení, platit nemělo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá leden 28, 2011 9:30 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
V Tibetu, jak se dočtete třeba v příbězích o Milarepovi, žáci odevzdávali za výuku vše, co měli a když to nebylo dost, věnovali sami sebe jako otroky na dobu "školního roku".
Pokud se nepletu, tak právě Milarepa byl cestou ke svému učiteli okraden o povinné dary svými budoucími spolužáky, kteří si tak zajistili lepší přijetí a počáteční výhody.
Co k tomu dodat... Wink
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: pá leden 28, 2011 9:47 am    Předmět: Citovat

Obávám se, že toto je bohužel ještě pozůstatek minulého režimu. Doba se sice za dvacet let změnila ale myšlení lidí se mění jen velmi, velmi pozvolna.

Zdá se mi, že oproti zahraničí se u nás lidé ještě nenaučili vnímat jako hodnotu čas. A pokud nevnímají čas jako hodnotu potom těžko mohou pochopit to, že čas strávený při léčení nebo kurzu je třeba nějak kompenzovat tomu kdo jej poskytl. V dnešní době nejlépe penězi. A to mluvím jenom o stráveném čase a ne o předaných dovednostech.

V této souvislosti se také setkávám s tím, že tento problém s penězi mají lidé v momentě, kdy mají zaplatit za něco nějakému konkrétnímu člověku. Nemají problém platit za mizerné služby nějaké anonymní firmě, ale mají-li zaplatit Pepovi nebo Karlovi tak je to sakra problém.

Tož tak
Honza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so leden 29, 2011 10:21 pm    Předmět: Citovat

Tak je fakt, že touto tematikou a vývojem ohledně tohoto tematu procházíme všichni.

U mě to prošlo přirozeným vývojem. Nejdřív jsem dělala zadarmo, učila jsem se. Pak jsem začala brát peníze a po nějaké době praxe jsem zdražila a teď přichází čas na semináře.

Když jsem se touto otázkou zabývala a nacítila jsem se na "klienty", tak jsem viděla a cítila, jak mají potřebu vyrovnávat energie. Jak tam pro ně a v jejich představách vzniká energetický dluh. Ona pro mě něco tak hezkého udělala - investovala do mě svůj čas, péči a jak já se jí teď odměním?
Viděla jsem poté i fyzicky, že když jsem nechtěla peníze, tak to těm lidem bylo nepříjemné a přinesli mi pak příležitostně nějaký dárek.

Lidé mají svobodnou volbu, buď za mnou přijít nebo nepřijít.
A mockrát mi řekli, že to byli nejlépe investované, utracené peníze. A že tato investice do nich, do svého poléčení jim udělala radost.
Není to totiž investice do zabezpečení fyzických potřeb- účty, jídlo. Ale oni si tím zabezpečují své duchovní-duševní potřeby a to je neméně důležité.
Jsou lidé, kteří nejsou zvyklý takto do sebe investovat, ale i to je potřeba.

Samozřejmě je to i tak, že pomáhám i bez placení, jsou chvíle,kdy je to potřeba a je to tak v pořádku. Není náhoda, že má člověk dar.
Ale i bez peněz je pak člověk následně odměněn - dobrým pocite. Lidé mu posílají hezkou myšlenku, pošlou mu lásku, vděk, ocenění a někdy to přetrvává i když ten člověk už odejde. Takže i zde proběhme vyrovnání - emoční, duchovní. A vesmír na to často reaguje také. Když je to, co člověk zná a umí využito ( a ne zneužito ) ve prospěch dobra, tak vesmír - Bůh - matka země člověku dá možnost ještě účinnější pomoci lidem.

I ten Šaman, který si "tedy nebere peníze" si bere - minimálně úctu a důležitost kmene a je velmi ceněn u svých předků.
Ve všem je dávání-braní a rovnováha má být zachována.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 7:37 pm    Předmět: Re: x Citovat

[quote="toora"]
samanka napsal:
toora: nepochopila jsem souvislost tématu braní peněz za služby duchovního a léčitelského charakteru s tématem: jak učitelé získávají své žáky atd.


Děkuji za poučení jak by to mělo ideálně vypadat ve vztahu mezi žáky a učiteli. Já se ptala, jak to souvisí s tím, jakou si učitel bere odměnu,
v tomto případě peníze. A toto téma se myslím týká všech druhů učitelů, nejen těch ideálních....

Mimochodem právě se hýbe kauza guru Jára, nevím, jestli jste to zaregistrovali. Ten za svou těžkou práci, tři dny v jeho osobní přítomnosti, žádá cca 108 tisíc. Za ty peníze by možná "odháčkoval" vlastním hmmm tělem i jiné ženy než své oblíbené žačky, mladé blondýnky. To víte, taková fuška musí být náležitě odměněna... Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 8:24 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Mimochodem právě se hýbe kauza guru Jára, nevím, jestli jste to zaregistrovali.

Guru Jára?
Asi málo čtu Blesk, nebo spíš jiné esoterické časopisy? Wink
Ne že bych to co jsi o něm napsala schvaloval, ale když mu to lidi dají...
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 9:19 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Děkuji za poučení jak by to mělo ideálně vypadat ve vztahu mezi žáky a učiteli.

Fakt píšu o vztazích jo? A kde prosimtě Šamanko? Wink Smile


samanka napsal:
Já se ptala, jak to souvisí s tím, jakou si učitel bere odměnu, v tomto případě peníze.

To přeci musíš vědět především Ty sama, když jsi začala mluvit o "pořízení si žáků", právě k tomu jsem se vyjádřila. Stačí to malinko sledovat, pak by se některé zbytečné rozhovory nemusely vůbec konat.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 10:48 am    Předmět: x Citovat

toora: vzdávám seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Rolling Eyes

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 11:02 am    Předmět: Citovat

Zdarec vespolek- duchovno a peníze?---celý systém, společnost a peníze?
Jakou hodnotu má třeba 200 let stará chalupa? Jeden na to nazírá tak, že by se tam mohl otočit bagr a druhý jásá nad spoustou dírek po červotoči a čím jich je tam víc, tím má větší radost. Z minulosti známe mnoho civilizací a ér- Inkové, Egypťané, Mayové.....jak je to vůbec možné, že tak rozvinuté a vyspělé říše zanikly? Snad možná katastrofou, snad možná i svým přispěním, chováním.....
No já se nedoplatím zdejším přispěvovatelům- čerpám z nich mnoho mouder. Až mně to jednou spočítají......to bude ranec Exclamation Laughing Laughing Laughing
A co zaplatím přírodě, lesu, potoku, co mě naučily? Že třeba strom musí růst desítky let, aby mohl předat to nejlepší /dřevo na roubenku a palivo/, co krom čisticích schopností atmosféry vyprodukoval? Že potok neteče přímo, ale spíš obtáčí svými meandry luka, role.....Že živatadárná voda napřed jako kapka pokropí les, tam se vsákne do země, svlaží rostliny, vypaří se do nebe, částečně se vsákne do podzemí, částečně steče po pramínkách do potoků a řek, oceánů....aby se zas jako vodní pára dostala do nebe a koloběhem na zem. Jsme my- lidské bytosti úplně jinačí?
A teď dámy si překliknou na články o bolení hlavy nebo jak obohatit kuchyni a my ostatní jedeme dál-----
----jednou se redaktor časopisu zeptal indiánského náčelníka Dva tesáky:
"Už devadesát let žijete v rezervacích a pozorujete bělochy, jakých úspěchů běloši dosáhli a jaké škody napáchali. Když to vše zvážíte, kde podle vás běloši udělali chyby?"
Náčelník Dva tesáky se zamyslel a řekl: "Když bílí muži přijít, indiáni být vládci země, žádná daně, žádné dluhy, buvolů hodně, bobrů hodně, voda čistá.... ženy dělat všechny práce. Šaman zadarmo. Indiáni muži celý den lovit a ryby chytat, celou noc šukat."
Pak se náčelník pousmál a dodal: "Jen bílý muž dost kretén, aby myslet, že může takový systém vylepšit." Very Happy Very Happy Very Happy

Ahoj, mějte se na světě krásně, Harmonik Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 1:10 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
toora: vzdávám seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Rolling Eyes


Šamanka: Uděluji Ti milost Wink

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 1:28 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si Harmoniku jinam nepřeklila a musím říct, že bych Dvou-tesákovi dala za pravdu. Smile
Nemám vůbec nic proti tomu modelu, že chlap se stará o obživu a ženská o domácí krb.

No a co se týká toho nočního času? Smile
Tam bych mi to přišlo taky celkem v pořádku, protože...v tomhle jsou si všichni chlapi rovní, ať je to indián, nebo běloch, většinou dost rádi přeháněj. Wink




Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 2:50 pm    Předmět: x Citovat

Přátelé,
dovolím si vnést do do brouřlivých vod tématu také pár kapek logického myšlení.

Pořád tu někdo mele o šamanech.
Tak ze prve: šamani žili a žijí všeobecně (bráno z hlediska přírodních národů, nebudu rozebírat odlišnosti jednotlivých oblastí) jiným způsobem. Myslím, že by jim v pralese byla tisícovka
za léčebný zásah k ničemu, protože to co potřebují mají z přírody
a bankomat Komerční banky nebo supermarket Tesco abys pohledal, nenajdeš a nenajdeš.

Za druhé: jak už vyplynulo od vtipného harmonika - v kmenovém "zřízení" jde o rozdělení rolí, tedy část lidí má za úkol lovit, jiná část vařit, někdo se stará o děti a jiný má za úkol léčit. A to dělají všichni pro všechny. Tudíž se nají i ti co nelovili nebo nevařili a opět léčí se nebo věští ve prospěch všech i pro každého zvlášť. Byla by hloupost aby si vzájemně za služby pořád platili.
Pokud se šamanovi nosí dary, tak to je úplně stejná odměna jako kdyby mu strkali do kapsičky EURa. Protože zadarmo nic není a ani přírodním kmenům nepadalo nic pečeného rovnou do huby a ani tam šamani nežili jen ze vzduchu.

Howgh

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund