Fórum - Zobrazit téma - Symbolon-karty rozpomínání - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Symbolon-karty rozpomínání
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Symbolon-karty rozpomínání
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 6:56 pm    Předmět: Symbolon-karty rozpomínání Citovat

Ahojky,

na kurzu Symbolonu mělo několik z vás svojí ,,osobní kartu". Já ale nevím, podle čeho si jí mám zjistit... Rolling Eyes ? K čemu mi bude dobré znát svojí kartu, kromě toho, že jsem jenom zvědavá?

Jsem ve znamení Raka a zjistila jsem, že ascendent mám také v Raku.

Děkuji za radu.

E. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 12:01 am    Předmět: Citovat

V Tvém případě by bylo možné za osobní kartu považovat kartu Luny - Raka (Madona s dítětem) - je-li Tebou uváděný asc v Raku správně. Very Happy
Jiné systémy výkladu mohou samozřejmě vidět tzv. osobní kartu jinak.
Nemyslím si, že je důležitá "osobní karta", spíše karty vyjadřující příčinnou souvislost Tvého zrození do rodiny, ve které ses narodila. K jejich nalezení můžeš využít Symbolon, ale postup je na delší vysvětlování, takže někdyx příště, až se opět sejdeme. Nebo Ti to vysvětlí po svém někdo jiný.
Možných přístupů k tomu, co považovat v horoskopu za důležité, je více. Není ten můj jediný správný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 10:42 am    Předmět: Citovat

Joo, to si vzpomínám, Kájo, že jsme vlastně dělali na začátku reiki 3 vloni na základě horoskopu od tebe....vzpomínám si, že se ty karty stále točily a opakovaly v následujících výkladech Symbolonu během dalších setkání reiki 3 v průběhu roku...
Dá se z toho nádherně vypozorovat, kde se nachází synchronicity našeho života a rodu. Poté můžeme situace nastíněné Symbolonem krásně vidět ve vlastním životě a zatímco dříve jsme často jednali nevědomě, tak se to přeneslo do roviny vědomé a život se hned žije jinak ! Very Happy



Eviku, prosím tě, nemáš v balíčku dvě karty ŽÁK A UČITEL? Nějak se mi karta zatoulala a Kája, Pavlínka a ani Leňa ji nemají Smile. Už mi zbýváš jen ty, Blanka a tamní gauč. Very Happy

Krásný den, Džarmí

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 3:46 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Damao za odpověď. Asc. v Raku je správný, znám přesný čas narození.

Tak to mě tedy ,,dostala" Lenka. Před kurzem jsme se nikdy neviděly a ona mi řekla, že z reikiwebu mě vnímala jako KŘIŽÁKA s mečem, ale ve skutečnosti mě vidí jako madonu s dítětem Wink . Faktem je, že křižák se mi zobrazoval hodně často.

Citace:
Eviku, prosím tě, nemáš v balíčku dvě karty ŽÁK A UČITEL?


Tak to je hodně nepříjemný. Nemám, Jarmilko. Ale hned rozhodím sítě a dám Ti vědět, jestli se najde.
A jak praktikujete? Zkoušela jsem nějaké jednodušší sestavy u kolegyně a ta byla nadšená, že si sama našla příčinu, cestu i řešení.

Ať nás intuice vede správným směrem Very Happy .

E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 4:31 pm    Předmět: Citovat

Nevíte někdo zda se dají sehnat různé způsoby a metody výkladu Symbolonu někde na internetu popř. v literatuře ? Na kurs jsem nemohl a rád bych to taky zkusil .......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út leden 25, 2011 8:35 am    Předmět: Citovat

Ke kartám je kniha. Co si vzpomínám tak tam je pouze jeden způsob výkladu. Myslím si ale, že ten je velmi univerzální. Podle mě můžeš zkusit i jakékoliv jiné výklady, které jsou k tarotovým kartám. Významy karet pak stejně budeš dotvářet buď podle knihy nebo přemýšlením nad svými subjektivními pocity.

To podstatné je, že karty oslovují to nevědomé v nás. Takže stačí i jen to, že karta na tebe nějak působí a něco tě k ní napadá. Pak si vezmeš další, aby ti to víc vysvětlila...a můžeš jich takhle vytáhnou několik.

Karel při práci s kartami využívá některé další způsoby, ale ty má postaveny prostě a jednoduše na své zkušenosti. Hodně to propojuje s astrologickou symbolikou nebo s tím co označuje jako vnitřní ženu,... Princip je ale pořád ten samý. Je nějaké téma nebo otázka a k tomu se prostě tahají karty a nechají se působit. Pokud přijde nějaké "aha" nebo "inspirace", tak se dobírají karty na dovysvětlení.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út leden 25, 2011 12:06 pm    Předmět: Citovat

Ke kartám je kniha, ale celkem nic tam není. Tedy kromě významu jednotlivých karet. Jinak díky za rady.

Zajímalo by mě jaký je váš názor na to , jestli karty vykládat jenom podle svého osobního pocitu z konkrétní karty (chcete li intuice) a nebo se dívat do knížky na významy, které té kartě někdo jiný přisoudil ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út leden 25, 2011 3:08 pm    Předmět: Citovat

No, Pepo. Můj názor je, že se řídit vlastní intuicí.

Ale každý je jiný a každý může vidět v kartě něco jiného. Proto bych se nebránila ani jinému úhlu pohledu. On si na to musí stejně každý přijít sám. Ale my bychom tomu člověku měli umět nabídnout to, co třeba ještě sám nevidí. Vcítit se do jeho problému, ale odprostit se od naší představy jak by měl vypadat výsledek.
Víc, než studium z knížky, bych viděla jako přínosnější nějakou diskuzi Wink
Kdyby ještě někdo měl zájem, klidně bychom to mohli tady zkusit... Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út leden 25, 2011 9:41 pm    Předmět: Citovat

Osobně beru informaci z knihy jako základ, odrazový můstek - autor kartu vytvářel s nějakým úmyslem, snahou tam ukázat nějaký obraz ze života.

Ty na to reaguješ podle sebe, svých obrazů a zkušeností. Zajímavé může pak být shoda, rozdíl. A úvahy typu jak já teď situaci vidím jak jinak by šla ještě vidět. Není něco co si neuvědomuju? Připomíná mi ta karta nějakou minulou zkušenost? ... Jenom pozor, aby ses nezamotal do neplodných úvah. Důležitý je konstruktivní nebo nějak jinak objevný závěr. Ten nemusí vyjít po každém výkladu, ale semínko inspirace může být zatuhnuto.

Slyšela jsem vyprávět jeden příběh, kdy se kolegyně zasekla s klientkou v terapii a v zoufalství "náhodou" šáhla po kartách, které jinak při psychoterapii nepoužívá. Klientka si vytáhla kartu, začala na ni zírat, prohlásila něco ve smyslu "to jsem celá já" a v tu chvíli to spustilo příliv objevných zkušeností. Jeden pohled na jednu kartu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jitkaz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: st leden 26, 2011 11:20 am    Předmět: Citovat

U Symbolonu nechávám většinou mluvit intuici. Navíc - každý člověk ty karty vnímá různě. V Symbolonu je kus příběhu a každý vidí nějakou část, která ho oslovuje. Knížku ale nezavrhuju, občas do ní kouknu a informace porovnávám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 8:18 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:

Eviku, prosím tě, nemáš v balíčku dvě karty ŽÁK A UČITEL? Nějak se mi karta zatoulala a Kája, Pavlínka a ani Leňa ji nemají Smile. Už mi zbýváš jen ty, Blanka a tamní gauč. Very Happy

Krásný den, Džarmí

Wink

Je mi to líto, ale v těch prostorách se kartička nenašla. Irča mi to hned ráno hlásila, že prohledala kde co... Sad . Blanka prý jí také nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 9:50 pm    Předmět: x Citovat

Dzarmi: asi karty obživly a zmaterializovaly se....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 11:58 pm    Předmět: Citovat

ŽÁK A UČITEL - Vzhledem k tomu, že se Jarmilka nyní začíná angažovat v účasti na kurzech, tak si říkám jestli tak karta třeba nenaznačuje nynější Jarmilky téma ? ..... Jarmilko a jsi tedy ten žák nebo učitel ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 12:44 am    Předmět: Citovat

Hehehehe, před chvílí tu říkám Jurovi, že jsem ztratila tu kartu a že to je mé velké téma.....
Ve smyslu já a autorita. Já žáčkem, který se bojí dohledu pana učitele.....a nejen.Skrývá se v tom mnoho dalších témat týkajících se rovnováhy.


Uf, už aby se našla Very Happy

Eviku, moc děkuju za tvou ochotu při hledání! Jsem zvědavá, odkud na mě vyskočí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 11:19 pm    Předmět: Citovat

JAJ, KARTU JSEM NAŠLA A HÁDEJTE KDE!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund