Fórum - Zobrazit téma - Manipulace - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Manipulace
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Manipulace
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 6:11 pm    Předmět: Citovat

Sunnyi, včera bylo setkání, možná se příště sejdeme.

Reagovala jsem na část, která byla součástí diskuse Tvé a Krabase
- tedy ego a fyzická smrt.

Jediná část, kterou jsem připojila do diskuse, bylo slůvko ihned.

(ihned v pojmu smrt - je diskutabilní - ihned je za nanosekundu či za milion let, čas neexistuje) Very Happy je to mé vyjádření před a potom.

Řádky, které od Tebe čtu, jsou velice blízké mému jsoucímu vnímání ega.

Hezký večer, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 6:15 pm    Předmět: Citovat

Dík Míšo,

rád Tě někdy poznám osobně.

Taky Ti přeji hezký večer

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 2:55 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Tím případným pozorováním mechanismů vlastní mysli, by bylo možné přijít na to, že ego je myšlenka, tj. iluze, kterou jsem si sami stvořili a dali ji neexistující "důležitost"a moc.

A jestli se něco ve skuečnosti neexistujícího může radovat, Roso,
tak pak tedy jo.

Zdárek.

Smile


Pakliže něco vytvořím, tak to existuje a já jsem stvořitel. Otázkou je jestli myšlenka dokáže prožívat sama sebe.Hmmm. Nevím. Ale pokud přistoupím na to, že já sám jsem výsledek svých vlastních myšlenek, tak jak je to tedy?
Další otázkou tedy je, kdo je vlastně nositelem prožitku? Zda pouze moje podstata, tak jak to tady padlo nebo i to co jsem stvořil? Je tak přemýšlím nahlas...
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 3:24 pm    Předmět: Citovat

Ano, o tom to tady celé je, že neskutečné je prožíváno jako skutečné.
Ten prožitek v tu chvíli skutečný je.

K tomuto poznání vede praktikování, a ničím jiným než prohlédnutím mechanismů mysli to proniknout nelze. Ve skutečnosti nejsi výsledkem svého myšlení, ale Tvé myšlení stvořilo gina, který se postupně ujal vlády.
Jak praví klasik, „tohle nevymyslíš“, čímž nechci zpochybnit, že hluboká úvaha nemá svoje místo. Tady ale ještě víc než kde jinde platí, že gram praxe vydá za tunu teorie.

A když jsme na vláknu "manipulace", tak právě sledování toho, jak věci (mysl) doopravdiky fungujou neposkytují manipulaci potřebný prostor.


Stín je Roso taky tzv. „skutečný“, tak se ho zeptej na jeho nezávislou existenci a prožitek.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 9:49 pm    Předmět: Citovat

Nevím jestli stín je ten správný příklad.
Podle mýho stín je v podstatě tma a to je neodstatek světla. Sami o sobě nejsme schopni stín nijak ovlivnit. Ani svou myslí ani nijak jinak. Nemyslím si, že jsme stvořitelé stínu. Stín sám o sobě nemůže existovat.

Napíšu něco o svém egu.V podstatě si myslím, že ego je součástí mé osobnosti. Snažím se mít svoje ego tzv. na mušce, tj. sledovat co dělá abych ho měl pod kontrolou. Projevuje se různě. Zmíním se o extrémech. Občas chce být lítostivé, občas je třeba i škodolíbé jak už to tady padlo, nebo se chce pochlubit. Nebo taky je někdy milující. Proč by taky někdy nemohlo být v souladu se svou podstatou,že?
Někdy ho nechám klidně projevit, třeba když se chce pochlubit. Proč ne. Ať má radost. Já ale vím, že je to moje ego a neztotožňuji se s tím. Jsem pozorovatel. Stejně jako když zažívám smutek. Někdy dokážu prožívat ten smutek ale zároveň radost právě z toho uvědomění si této zkutečnosti.
No a občas samozřejmě, když nedávám pozor, tak mně ego ovládne a pak se sám stávám svým egem a neuvědomuji si, že jednám z pozice ega.
Takže z toho mého pohledu moje ego může prožívat emoce. No ale můžu se samozřejmě plést...
Co se týče přenosu ega po smrti. Jelikož si myslím, že ego je součástí naší osobnosti, takže se domnívám, že se s ním rodíme. Když uděláme dítěti astrologický rozbor, tak z toho vyplyne poměrně dost věcí, které o něm dost přesně vypovídají jaký bude. A to jaký bude je podle mně součástí ega. No a pokud se podle mé teorie s egem rodíme, tak s ním taky musíme odejít.

Pokud jsem nepoužil správné definice a termíny a pokud se to zdá být kostrbaté, tak se velectěným učencům omlouvám neb to nemám načtené z knih ale je to dle mého aktuálního cítění. Wink

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 11:19 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
...je to dle mého aktuálního cítění.


A o to jde, Roso.

Od začátku tady nemluvím o ničem jiném, jen o tom, co se dá zcela prakticky vysledovat. A i když to někdy může vypadat, že Tě tahám za ucho (a někdo jinej po mne atokonto vystartuje, protože to vnímá jako křivdu na Tobě páchanou) Smile tak je to jen protože když chceš to cítění dát do slov, tedy, když cheš o prožitku a poznatku něco sdělit, pak je třeba proto ta slova najít, a taky mít dobrou vůli to vysvětlit, když víš o čem píšeš.

K tomu co jsi napsal v tomhle příšpěvku, bych řekla zaplaťpánbůh, když už jsme na tom tak, že "sledujeme", to není jen tak samosebou. Tak jen když bys chtěl, tak se mrkni na to co to je, to, co se dá sledovat, je-li to obsah mysli (a vše co se v nás právě teď díky tomu obsahu děje), pak je ta odpověď celkem nasnadě.
Další fakt je to, že pokud lze něco pozorovat, tak tím zákonitě nejsme, i když je to jakousi "naší" součástí, tedy součástí tzv. "osobnosti".
Poslední oříšek k rozlousknutí by tedy potom mohl být, co vše je to, co nazýváme osobností.
Neříkám, že se k tomu musí člověk dobrat okamžitě, to bdělé sledování vnitřního prostředí i tak přináší dost odpovědí. Měla jsem za to, že ten výcuc z knížky R. Prece (co je tady zvlášť na vlákně), by taky mohl trochu posloužit?


Smile

P.S. Otázku co je s čím po smrti prozatím zdovolením nechávám být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá únor 04, 2011 12:37 am    Předmět: Citovat

Přiznám se, že když příspěvek má víc jak 4 odstavce, tak ho většinou nečtu, nebo jen tak přeletím očima. Very Happy Až na některé vyjímky, jako třeba Sunnyi.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá únor 04, 2011 8:36 am    Předmět: Citovat

Každý máme nějaké svoje nastavení a z toho plynoucí priority.

To by Tě Roso muselo něčím zaujmout, ale když se tak nestane, nemá cenu se do něčeho nutit.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá únor 04, 2011 9:10 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Přiznám se, že když příspěvek má víc jak 4 odstavce, tak ho většinou nečtu, nebo jen tak přeletím očima. Very Happy Až na některé vyjímky, jako třeba Sunnyi.
RoSo


Mám to podobně i s Tvou přezdívkou a Tvými přízpěvky:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: pá únor 04, 2011 6:37 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Roso napsal:
Přiznám se, že když příspěvek má víc jak 4 odstavce, tak ho většinou nečtu, nebo jen tak přeletím očima. Very Happy Až na některé vyjímky, jako třeba Sunnyi.
RoSo


Mám to podobně i s Tvou přezdívkou a Tvými přízpěvky:)


Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 9:46 am    Předmět: JAK SE STÁT IN V DUCHOVNÍCH KRUZÍCH Citovat

JAK SE STÁT IN V DUCHOVNÍCH KRUZÍCH

1. Vzhled. Zapomeňte na slovo "nenápadný". všichni musí na první pohled pochopit, že vy se tady zabýváte něčím opravdu zvláštním, když se takhle oblékáte a vypadáte tak jak vypadáte.
2. Jméno. Mít svoje "craft name" zapsáno v občasném průkaze je samozřejmostí. Nejlépe si ho každého půl roku měnit.
3. Meč. Pokud nemáte meč (nehovoříme o tom, že byste s ním snad měli umět zacházet), ani sem nelezte. Bez meče jste houby čaroděj. Nemít meč je naprosto trapné. Pokud chcete jít naopak s dobou, pořiďte si rituální katanu. Japonsko začíná letět.
4. Severská mytologie. Keltové už jsou out, jestli jste si nevšimli. To jsou zastydlá 90. léta. Založte řád, tajný řád, nebo mystický řád.
Cože? Vy tam nemáte slovo "dračí"?
5. Temnota. Potřebujete nějaký kus "temné" image. Zajímáte se o inkvizici. FBI. Konspirace. Vampirismus.
6. Pozdravy a jazyky. Zdravte jedině latinsky, rumunsky, orksky nebo elfsky. Umíte norsky, starogermánsky a rusky.
7. Sex appeal. Tvařte se tajemně a všechny projevy podivu a kyselé úšklebky si vykládejte jako komplimenty. Vaše image zabírá.
8. Kam jezdíte: Orkneje, Rumunsko, Skandinávie. Jde o to, že tam nikdo nebyl, a proto můžete blufovat, jak se vám zlíbí. Tvrďte, že jste na těchto cestách "byli zasvěceni".
9. Sexuální orientace: bisexuální, v případě že jste žena, jako muž se tvařte, že jich máte hodně.
10. "Magicky zneškodněte" každého, kdo vaši image nebaští. Pokud to nevyjde, alespoň ho pomlouvejte.
11. Rozesílejte poplašné emaily s obsahem "nemohu-vám-to-říct-takhle-je-to-opravdu-nebezpečné". Když všechny navnadíte, zatvařte se temně a řekněte, že už jste to "zažehnali."
12. Dělejte přednášky, pište knihy, cokoliv, čím na sebe upoutáte pozornost. Nejlépe na fantasy conech, když se čas blíží k půlnoci a všichni znudění kartičkáři už jaou jaksepatří nakalení. Budou to vaši první žáci.
13. Známá jména...tvařte se, že každého znáte, a když se čeká na váš názor, utruste něco ve smylu "neprocitlý/á" nebo "chycený ve sférách". Před dotyčným se tvařte, že ho máte hrozně rádi. S každým se bratříčkujte - ale každého vhodně shazujte a pomlouvejte.
14. Inkarnovali jste v této sféře, neboť potřebujete vyřešit nedořešené vztahy z minulých životů.
Vaši bývalí společníci (přátelé, nepřátelé) se inkarnovali taky, ale nejsou tak vyspělí jako vy, musíte jim toto poznání své pravé indentity zprostředkovat.
15. Vymyslete si něco hodně komplikovaného, když si to nezapišou (na to dohlédnout!) stejně to zapomenou, nemusíte se obávat ztrapnění. Oblíbené modely: vy - velitel nájezdnického oddílu Hunů, Skytů, rytířů, skotských horalů - oni - vaši bojovníci, podřízení, soukmenovci... Nebo, vy - duchovní učitel některého dnes oblíbeného východního směru - hinduismus, budhismus - oni - vaši bývalí žáci, tenkrát odpadli, kvůli jejich dobru jste se museli opět inkarnovat... Nebo - vy - jeden z rytířů Grálu, kteří dosáhli význačnějšího úspěchu, třeba Galahad - oni - ostatní, kteří Grál nenalezli a nyní pokračují prostřednictví vašeho vedení... Pozor, tento model je vděčný, ale frekventovaný až přiliš.
16. Zásluhy a nezásluhy svých žáků a jejich duchovní perspektivy můžete upravovat podle toho, jak moc vám lezou na nervy. Vaše nemoci a neúspěchy jsou jejich vina, vybíjí se na vás jejich karma, kterou by sami neunesli. Vaše úspěchy jsou dokladem vaší duchovní pokročilosti.
17. Jste Průvodce duší. Také dobré. Stačí mít nějaké znalosti o magii a metafyzice, umět mlžit a tvářit se tajemně. Nespoutaná fantazie výhodou, stejně nikdo neví, cö si pod tím představit. (Kromě Vašíčkova seriálu)
18. Jste VYVOLENÝ. (Přinést lidstvu novou naději, otevřít průchod do vyšších duchovních sfér, zachránit a obrodit prohnilou civilizaci, započít duchovní transformaci lidstva, varovat před hrozící katastrofou velké ráže, odhalit skryté spiknutí, které to všechno zavinilo a nepřátele všude kolem.) Náročná role s velkou konkurencí v oboru, ale s možností velkých finančních zisků.
19. Pozitivní přístup je důležitý, když to dokázali nýmand jako Honza Dvorský alias Parsifal Immanuel a Lucie Dvorská též známá jako Swanhilda - Labutí panna, proč byste si s tím neporadili vy?! Ale Bernhardtovo Poselství Grálu už raději nechte na pokoji, bylo vykradeno častěji, než průměrný český kostel...
20. Každý se dnes vyhraňuje, buďte originální synkretik. Noste třeba Thorovo kladivo, keltský kříž, budhistickou mandalu a mariánský posvěcený medailon. Kdyby po vás nějaké mocnosti temnot šly, něco z toho snad zabere.
21. Preventivní přístup: Vy sám (sama) jste MOCNOST TEMNOT! V tomto připadě se výběr zužuje na šperky ve stylu Gothic, obrácené pentagramy a kříže. Pokud občas pro jistotu zajdete do kostela, ať vás nikdo nevidí, vysvětlení, že jdete oslabovat moc církve tajnou negací obřadů by nemuselo obstát. 22. Choďte do čajoven, zvlášť do těch, kde převažují středoškoláci. Vždycky tam najdete nějakého ochotného posluchače.
23. Buďte opravdu originální a využijte buddhistickou metafyziku: podle mahájanových súter se lidská osobnost po smrti dělí do několika bytostných složek, a některé z nich se potencionálně mohou inkarnovat samostatně a vytvořit novou osobnost. Příklad: na emocionální úrovni jste reinkarnace keltské kněžky ze sedmého století, na úrovni inteligenční japonského samuraje ze dvanáctého století. V linii inkarnací bývalého samuraje jsou zároveň římský legionář z Tiberiových legií a indická chrámová prostitutka z Hastinápuru, v linii keltské kněžky chaldejský učenec a člen velerady Atlantiďanů... Zde se naskýtají obrovské možnosti. Pokud si bude někdo stěžovat, že to zní jako pitomost, utřete ho: měl snad on vhled do svých minulých životů? Ne? Tak co o tom může vědět? Ano? Tak vyprávěj...vyprávěj... Seriózní protivník se nebude chtít ztrapnit, neseriozní začne žvanit a vy si počkáte, až plácne nějakou opravdovou pitomost a pak ho převálcujete - zde platí, že velká huba zavřít jde ztuha...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 11:42 am    Předmět: Re: JAK SE STÁT IN V DUCHOVNÍCH KRUZÍCH Citovat

Já jsem se s ničím takovým nikdy nesetkal. Že by to bylo tím, že jsem z malého města? Nebo tím, že mě to nezajímá, takže to ani nevyhledávám?

Ale:

toora napsal:

8. Kam jezdíte: Orkneje, Rumunsko, Skandinávie. Jde o to, že tam nikdo nebyl, a proto můžete blufovat, jak se vám zlíbí. Tvrďte, že jste na těchto cestách "byli zasvěceni".


Lenka byla na naší společné cestě do JAR zasvěcena.

Že by byla "In?"

toora napsal:

12. Dělejte přednášky, pište knihy, cokoliv, čím na sebe upoutáte pozornost....".


Knížky jsem nenapsal, ale aspoň přeložil. Přispívám na RW a na jedno americké fórum.

toora napsal:

20. Každý se dnes vyhraňuje, buďte originální synkretik. Noste třeba Thorovo kladivo, keltský kříž, budhistickou mandalu a mariánský posvěcený medailon. Kdyby po vás nějaké mocnosti temnot šly, něco z toho snad zabere.....".


Na krku nosím medailonek s Anubiskem a nilským křížem, protože mě silně přitahuje jejich energie.

Že bych byl také "In"? Confused

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 12:28 pm    Předmět: Re: JAK SE STÁT IN V DUCHOVNÍCH KRUZÍCH Citovat

sunnyi napsal:

Že bych byl také "In"? Confused


Slabý, děsně slabý, Mirku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 12:51 pm    Předmět: Citovat

Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 5:42 pm    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund