Fórum - Zobrazit téma - Manipulace - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Manipulace
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Manipulace
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 10:30 am    Předmět: Citovat

Ještě jednou se vrátim k tomu jak jsem uváděl, že i facku mohu dát někomu z láskou.
Dobře víme, že to co se nám děje je důsledkem zákona příčin a následků. Dostanu li tedy facku, tzn. že jsem si ji nějakým způsobem zapříčinil v minulosti, že se mně dnes tato energie vrátila.
Tohle je příjemce, který facku dostal.
A co ted ten co jí dává? Ten je do tohoto procesu taky zapojen.
Pokud ovšem žije v lásce, dejme tomu třeba jako Mirek a nastane situace kdy má někomu jednu vrazit, tak prostě ví, že ten človíček právě dostává výchovný pohlavek od vesmíru a on je jenom vykonavatelem. Tudíš mu ten pohlavek dává z láskou a sám vůči němu necítí žádnou negativní emoci.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 11:41 am    Předmět: Citovat

Roso,
vím, co tím chceš říct, rozhodně je to praxi blíž než to původní vyjádření, ale nějak to ještě zbytečně to komplikuješ tím nadužíváním slova "láska". Confused

Prostě, v určitých situacích (opravdu nastalých, ne spekulacích a úvahách ve smyslu "kdyby, coby") je jediným možným řešením použití tělesné síly. O tom tuším ani nikdo nepchybuje.

Rozdíly jsou tedy jen v naší motivaci, tj. jestli je tam před tím přítomen úmysl, a nebo to v té dané chvíli bylo jejím nezbytným okamžitým řešením.
Vždy tedy rozhoduje, jestli je to záležitost osobní - konám s pocitem zloby k tomu člověku, nebo s celkovým pochopením a přijetím.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 12:53 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:

Proto buď ráda a šťastná za vše, co uděláš. Pokud přijde odněkud pochybnost, řekni jí "Na tebe si udělám čas později. Teď se chci z toho radovat".

Moc Tě pozdravuju
Ahoj Pepa

Klid a mír ve mě i v tobě.


Ta radost rozhodně převládá, Pepo, jinak bych už nenapsala ani čárku a šuplík by byl prázdný Very Happy. Ale tvojí radu si vezmu k srdci, protože těch pochybností mám občas víc.

Pa Evík Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 1:33 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Pokud něco napíšeš a máš z toho radost, tak to není radost ega, ale Tvojí podstaty, Tebe samotné. Pokud Ti však něco tu radost začne kazit, tak je to právě to ego.


Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 8:36 am    Předmět: Citovat

Šamanka ve vlákně "Duchovno a peníze" napsala:
Mimochodem právě se hýbe kauza guru Jára, nevím, jestli jste to zaregistrovali.
Pro to, co chci k tomu říct, mi ale více sedí toto téma Manipulace:

Tak jsem si z přirozené zvědavosti vygooglil co to vlastně je ten "guru Jára" a nestačil jsem se divit Smile
Mám-li být naprosto upřímný, tak nemůžu říct, že bych po přečtení těch věcí pohoršením nespal a musel večer podstoupit očistu. Zcela jistě je to šikovný manipulátor a celkem by mě zajímalo, z čeho vlastně ho chce policie obvinit, nakonec ho asi budou tahat jako Al-Capona na daňové úniky, ale ten chlap není pako a jistě si účetnictví ohlídal.

Myslím, že tématem k zamyšlení není samotná osoba "Guru Jára", ale spíš to, co k němu jeho žačky, zcela jistě normálně a logicky myslící bytosti bez známek nesvéprávnosti či mdlého rozumu, přivedlo a posléze kolikrát i roky drželo. Právě proto bych významově viděl tento případ jinak než Blesk a Nova, pro než je to jen další dočasná novinářská pecka o které můžou s vykulenýma očima referovat.
Guru Jára a jeho ovečky jen ukazují, že manipulace velmi dobře přežívají i v dnešním světě téměř neomezených informačních a komunikačních možností a na to, že cit, něha a porozumění se stávají nedostatkovým zbožím tím více, čím "civilizovanějšími" jsme my sami.
Je jen na nás, co s tím uděláme.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 8:41 am    Předmět: Citovat

Taky jsem si našel něco o tom Járovi a k mému zklamání se o Járu Cimrnmana nejedná. Ovšem výraz "Óm nadsamec", kterým sám sebe označuje, mi to plně vynahradil Rolling Eyes Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 9:13 am    Předmět: Citovat

No vidíš Beppe,
už i jen to, že i s tím dalším uměleckým jménem "Óm nadsamec" neměl problémy s náborem oveček leccos vypovídá...
Já si dát pseudonym "Kámo nadsamec", tak se mnou v první řadě zamete moje žena a nikdo ke mě nepřijde Very Happy
Holt kdo si věří, ten i umí Wink
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 10:35 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Krabas napsal:
Pokud něco napíšeš a máš z toho radost, tak to není radost ega, ale Tvojí podstaty, Tebe samotné. Pokud Ti však něco tu radost začne kazit, tak je to právě to ego.


Wink

Smile

A to jako chcete říct, že Ego nemůže být v souladu s Mojí podstatou a mít taky radost?

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 11:18 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
A to jako chcete říct, že Ego nemůže být v souladu s Mojí podstatou a mít taky radost?


Hele Roso, jsem čtyřletý dítě a ptám se Tě: "ˇA řekni mi čejdo, co je to to ego?"
Tak tedy, když mi řekneš, co to je ego, tak Ti pak povím, jeslti to může mít radost, jo. Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 11:30 am    Předmět: Citovat

Do tehle diskuze s tebou nejdu. Na to mně nenachytáš...
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 12:19 pm    Předmět: Citovat

Naše ego je vydatně vytvářené lidmi kolem nás. Proto můžu tvrdit, že nemá nic společného s naší podstatou. Po fyzické smrti i ego umírá. Naše podstata jde dál.

Možná ego může zažívat radost - pokud ho máš třeba nastaveno tak, že ti dělá dobře, když si zlomíš například nohu. Nebo když sousedovi chcípne prase. Myslím že pícha není vyjádřením radosti, ikdyž se pyšný člověk může zdánlivě tak tvářit.

Jak já říkám - "možné je úplně všechno a to co nejvíc vylučujeme je nejvíc pravděpodobné Smile". Tuto větu je možné brát jako životní filozofii.

Ale do diskuze na téma ego jít moc nechci Smile. Neboť má částečná neorientace v tomto tématu mi nebrání v tom být šťastný - což je podstata naší podstaty Smile.

Jinak Toory přirovnání k malému dítěti se mi moc líbilo. Mě se vybavil můj synáček, kterému je něco přes rok a půl a každý den obdivuji a užívám si jeho čistoty, jeho 100% - ní existence v přítomném okamžiku a totální neexistenci ega. On mě učí minimálně stejně dobře, jako ty nejlepší knihy. A já jeho na oplátku učím mluvit Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 1:01 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Do tehle diskuze s tebou nejdu. Na to mně nenachytáš...


Už jsem si taky Roso zvykla, že se ptáš na vlastnost něčoho, co sám ani nevíš, jak bys to specifikoval. A tak nevím, nevím, jak to je s nějakým tím "nachytáváním" doopravdy.
Sám sebe, tak akorát. Wink

Nic ve zlém, už to zřejmě patří k jistému koloritu duchovňáckých řečí, ptát se podobně, jako: "Řekněte mi, nevím sice co, a tak vlastně ani netuším na cože se to ptám..."(Nevím, co to je perpetum mobile, ale řekněte mi, jak funguje to Vaše PM? Když se někdo zeptá, co to vlastně je tohle perpetum mobile, rozhostí se ticho.)

Tak je to takový ptaní pro ptaní, kdy se jen dál cyklí další představa na představu, namísto toho, aby se o tom pomeditovalo a hlavně samo na sobě vypozorovalo, cože to vlastně to ego je.
Přitom prozkoumat to není až takový problém, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Ono totiž, Roso, kdybys ten mechanismus doopravdy pozoroval, tak ta Tvoje původní otázka se Ti nakonec sama zodpoví.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 1:30 pm    Předmět: Citovat

Řeknu ti to Tooro upřímně. Když napíšu svoji představu ega, tak s tebou rozpoutám dalekosáhlou mnohostránkovou diskusi, chytání se za slovíčka a podobně. Rámcově jsem sledoval vaši diskuzi s Mirkem.... Prostě jen nemám momentálně chuť věnovat této diskuzi energii a to je celé.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 1:43 pm    Předmět: Citovat

Z výše uvedených důvodů se nebudu zabývat popisem toho co Ego je, protože každý má svou představu a pokud vím, tak se ani v minulosti nepodařilo shodnout i na jiných pojmech.

Krabas napsal:
Naše ego je vydatně vytvářené lidmi kolem nás. Proto můžu tvrdit, že nemá nic společného s naší podstatou. Po fyzické smrti i ego umírá. Naše podstata jde dál.

Možná ego může zažívat radost - pokud ho máš třeba nastaveno tak, že ti dělá dobře, když si zlomíš například nohu. Nebo když sousedovi chcípne prase. Myslím že pícha není vyjádřením radosti, ikdyž se pyšný člověk může zdánlivě tak tvářit.


Můj názor je pouze ten, že Ego je součástí naší bytosti a pokud zažívám radost na úrovni celé bytosti, tak je to včetně Ega. Jinak se odděluji sám od sebe.
Tak jak to popisuješ ty Krabasi a jiní, tak Ego je něco fujtajbl, co je potřeba zničit, zabít, zahodit. Pokud bys připustil ve tvém příkladu, že Ego může zažívat škodolibou radost, tak proč by nemohlo zažívat upřímnou radost?
A to, že ego zemře z naším tělem? To přece není důvod. Naše podstata je duch. A přes co by tak ten duch tohle všechno zažíval? Přes naši pozemskou část a Ego je přece pozemskou částí nás samých.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 1:48 pm    Předmět: Citovat

Tím případným pozorováním mechanismů vlastní mysli, by bylo možné přijít na to, že ego je myšlenka, tj. iluze, kterou jsem si sami stvořili a dali ji neexistující "důležitost"a moc.

A jestli se něco ve skuečnosti neexistujícího může radovat, Roso,
tak pak tedy jo.

Zdárek.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund