Fórum - Zobrazit téma - Smlouva o vtělení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Smlouva o vtělení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Smlouva o vtělení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 4:23 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Nerozumím Ti úplně Katko.


Díky Pepo za odpověď. Je fajn, když si toho stavu všimneme, jako zrovna v tu chvíli ty, protože je tu furt k dispozici. A jaký "protnutí" to je, viď, když si ho takhle dokážeme být vědomi.

K tomu, proč jsem to napsala.
Jde spíš o to, že vlastně tohle spojení "osovobozený člověk" vlastně neexistuje, on tady totiž ani není nikdo, kdo by „zažíval", tedy ne v tom smyslu jak ho tzv. nesvobodný člověk chápe, a jak věci sám prožívá. Je to trochu jiná dimenze než ta běžná, tzv. člověčí. Osvobozený je osvobozený od sebe sama, tedy od osoby, to ale neznamená, že je furt klidný, on tím Klidem je, který se ale někdy navenek jeví jako celkem slušný rachot. Tak to jen jsem chtěla tím říct.
Ale myslím, že jsi užil toho slova "osvobozený" tak-nějak z toho momentálního podnětu, abys jím vyjádřil ten pocit a prožitek.


Jinak ale k tomu, co píšeš, je dobrý neustále se k tomu vracet, připomínat si to, a snažit se to prohlubovat. Je to stav, kdy skutečně mizí jáčko a není tu žádné pnutí, jak by taky jo, protože každé napětí pramení jen z něj.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 4:30 pm    Předmět: Citovat

Ono se to leckdy těžko definuje. Ale jednoduché věty jsou nejúčinnější.

Možná by mohlo být napsáno - "osvobozený od všeho co nás svazuje, "odpoutaný od všeho jsoucího i nejsoucího".

Nevím, ta myšlenka jde určitě rozvinout do dalších a dalších definicí Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 4:53 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Nevím, ta myšlenka jde určitě rozvinout do dalších a dalších definicí Wink .


Jasnější ubrys to právě dostane tím, když k tomu povíš ten svůj příběh, co tu kterou definici vlastně stvořil.
Pokud ho neznám, tak se můžu jen domýšlet. Může to pak budit dojem jakéhosi obecně platného moudra, a jak víš, jsou pojmy, které mají velmi zúžené definování, pokud si tedy máme a chceme nějak porozumět.

On ten to tzv. Osvobození je osvobození od veškerých iluzí-představ, tedy především od té, že je tímto tělem (osobou), ty ostatní iluze se stejně už jen od téhle prvotní (tzv. "ztotožnění") odvíjejí.
No a ty chvíle známe všichni, když tady není nikdo, jen volný prostor, vědomý prožitek. Jakmile se to ale nalepí na to, že „já“ (si uvědomuju, já prožívám, já jsem osvobozený) tak je To v tu chvíli v zase čoudu, zkrátka pryč. Smile



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 7:33 pm    Předmět: Citovat

To co tě Krabasi napadne jako první,to je tvá intuice,to je tvůj vnitřní hlas.Známá poučka v autoškole,kdy se ještě nemuselo svítit celý den.Kdy mám rozsvítiti večer světla u auta.Odpověd: V okamžiku,kd mne to napadne. Já vím,mozek začně říkat ještě je svetlo,ještě ostatní nesvítí,to je tvůj mozek.Tvůj vnitřní hlas pouze řekl,rozsvítiti světla. Je to jednoduché,jen si pamatovat,co mne napadlo jako první,tot vše.Ahoj děcka Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 7:36 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Ó ne. Nedělám mu advokáta, ani mluvčího. To on opravdu nepotřebuje. Prostě se vyjadřuji k tomu, cos napsala.


toora napsal:
Fakt ne Mirku? Třeba si toho jen nejsi vědom.

Tvoje věta: „RoSa znám pravděpodobně lépe než Ty (osobně). On ví, co dělá a vím, že jde cestou Světla.“ Je tedy něco k tomu, co jsem napsala? A k čemuže konkrétně?


RoSo napsal:
[Jak to poznám?
Důvěřuji svému vnitřnímu hlasu. Samozřejmě záleží v jakém rozpoložení jsem a jak ten vnitřní hlas v ten, který okamžik dokážu vnímat.


toora napsal:
[Každý dělá to, co dělá, a to co dělá považuje za odpovídající. Vždy rozhoduje hloubka uvědomění, tedy i toho, co vlastně činíme, a tohle je zase dáno naší dosvadností, tj. veškerým dosavadním vývojem dané bytosti.

Např. takový člověk, který jde někoho zabít, taky naslouchá svému vnitřnímu hlasu, a jen si jaksi nemůže pomoci a vyslyšet ho musí, jiný si zas třeba jde koupit toho Saaba, atd...

To, kde se bytost ve svém "dosažení" nachází, dává jí schopnost odpovídajícího uvědomění, myšlení a konání, proto je jeden člověk svým nasloucháním a činností sobě i společnosti prospěšný a druhý jí svojí existencí škodí.


toora napsal:
[Tohle je obhajoba, prostě informace o osobě Rosa, o které tady vůbec nemluvím, nesoudím, nekritizuju ho, nesnižuji nikterak jeho osobní kvality, či jeho směřování. Ty ale zřejmě máš za to, že takto někdo ční, proč bys jinak toto psal?.


Obhajoba? Advokacie? Vůbec ne.

Prostě konstatování o nošení dříví do lesa.

toora napsal:
[Každý z nás se mýlí, já, Ty, Roso, Franta Vomáčka, a to, že jdeme, jak říkáš, cestou Světla z nás ještě nedělá svaté.


To tady taky nikdo netvrdil.

toora napsal:
[Je tedy zvláštní, že můžeš o někom říct, že víš, že on ví, co dělá. Já to na stoprocent nemohu tvrdit ani sama o sobě, jen se prostě snažím jednat vědomě, protože vím, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly.


Rozhodl jsem se věřit tomu, že to, co učil Buddha, Ježíš a další moudří lidé, vede k probuzení se z nevědomosti a vědomě to praktikovat, tak jak toho jsem v dané etapě mojí cesty schopen. Takže se nebojím říct o člověku, který se učí žít vědomě, a dosáhl již nějakého Poznání, že ví, co dělá. A k tomu nemusí být svatý. Samozřejmě, je to jen můj názor.

toora napsal:
Proto informace, že Rosa osobně znáš a že jde cestou Světla pro mne sice není žádnou novinkou (ani to tady snad nikdo nezpochybnil), ale co se týká zkušeností a schopnosti vést věcný dialog to pro mne nemá žádnu výpovědní schopnost. Tady vycházím z konkrétního napsaného a k tomu se taky vyjařuju.


A jak konkrétně toto souvisí s daným tématem?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 8:00 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Je to jednoduché,jen si pamatovat,co mne napadlo jako první,tot vše.


Tak tomu rozumím moc dobře Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 8:13 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
A jak konkrétně toto souvisí s daným tématem?


Od začátku se nesnažím o nic jiného, než abys mi Mirku řekl, jak to, co píšeš o osobě Rosa souvisí s předmětem hovoru.
Kdyby se Ti to nějak překrylo tou starostí proč co Rosovi píšu, tak šlo v posledku o to, že Roso napsal, se řídí vnitřním hlasem a já jsem mu na to napsala, že to dělá každý, a ta rozlišovací schopnost odpovídá zralosti konkrétního člověka. Prostě si každý posvětí to svoje myšlení a chování, ať už tzv. vznešeně, duchovně, nebo zcela prozaicky.

Moje otázka tedy Mirku je, na co konkrétně, z toho, co jsem zde napsala reaguješ informacemi o Rosovi jako takovém?

Děkuji.

Smile

P.S.
Tak trochu mi to připomíná matku, jejíž dítko ve škole při hodině tělocviku nepřeskočí kozu, nebo se o přestávce nepohodne se spolužákem, na základě čehož tato matka přikvačí na třídní schůzky, aby dala všem přítomným na vědomí, že její Jaroušek je přece ale opravdu moc hodné dítě, všeobecně se snazí, rodiče poslouchá, a doma si po sobě vždy vše pěkně uklízí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 8:25 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Moje otázka tedy Mirku je, na co konkrétně, z toho, co jsem zde napsala reaguješ informacemi o Rosovi jako takovém?

Děkuji.

Smile

P.S.
Tak trochu mi to připomíná matku, jejíž dítko ve škole při hodině tělocviku nepřeskočí kozu, nebo se o přestávce nepohodne se spolužákem, na základě čehož tato matka přikvačí na třídní schůzky, aby dala všem přítomným na vědomí, že její Jaroušek je přece ale opravdu moc hodné dítě, všeobecně se snazí, rodiče poslouchá, a doma si po sobě vždy vše pěkně uklízí.


Takže ta otázka je vlastně jen rétorická, viď? Ty už tu odpověď máš. Nebudu se Ti ji snažit znovu vyvracet. Někdy je lepší ponechat věci svému osudu.

Ten příměr je sice úplně mimo mísu, ale aspoň je vtipný Smile. Tak se snad aspoň někdo zasměje.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 8:26 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Prostě udělám to co cítím, že mám udělat a život mně dá zpětnou vazbu, zda to bylo správně či nikoliv.


Přesně tak Romane.

Prostě bez té zpětné vazby, dokud cokoli neuvedeme v život, nevystvíme to životu samotnému, do té doby si jen můžeme myslet, že víme. Wink



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 8:35 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Takže ta otázka je vlastně jen rétorická, viď?


Ne, Mirku, myslela jsem ji naprosto vážně a dokonce jsem na okamžik uvěřila, že by jsi mi na ni třeba odpověděl.
Asi marně.

No tak tedy nic, nebo přeci jen něco...třebas...jen si zkus na okamžik představit, nebo jen připustit, že to s Rosem (a kýmkoli jiným) myslím stejně dobře jako Ty, jen volím jiný způsob než Ty, a že v tom, co mu píšu není neláska, ani nepochopení.

Děkuji.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 8:49 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Ne, Mirku, myslela jsem ji naprosto vážně a dokonce jsem na okamžik uvěřila, že by jsi mi na ni třeba odpověděl.
Asi marně.)


Já jsem Ti na ni opravdu neodpověděl? A kdyby sis náš rozhovor přečetla ještě jednou? Nebo dvakrát?

toora napsal:
No tak tedy nic, nebo přeci jen něco...třebas...jen si zkus na okamžik představit, nebo jen připustit, že to s Rosem (a kýmkoli jiným) myslím stejně dobře jako Ty, jen volím jiný způsob než Ty, a že v tom, co mu píšu není neláska, ani nepochopení.)


To snad ani nejde. Mně ani na okamžik nenapadlo, že by v Tvých slovech byla neláska. Nepochopení ale rozhodně. Nikoli vůči RoSovi, ale vůči tomu, co se Ti celou tu dobu snažím říct já.

Třeba, kdyby sis to celé pozorně přečetla ještě jednou? Nebo dvakrát? Jen takový návrh...

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 9:15 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Nikoli vůči RoSovi, ale vůči tomu, co se Ti celou tu dobu snažím říct já.

Jestliže máš za to, že jsem Rosovi porozuměla, potom opravdu nevím, co se mi snažíš sdělit.

sunnyi napsal:
Třeba, kdyby sis to celé pozorně přečetla ještě jednou? Nebo dvakrát? Jen takový návrh...


Ano, pane učiteli Wink Smile ...ale stále v tom nenacházím bod kterého bych se mohla zachytit tak, aby mi došlo něco víc než dosud, a není v tom nějaký moje nechtění. Samozřejmě to mohu zkusit zítra, jak se říká ráno je moudřejší večera, nebo se ptát kolemjdoucích...ale, šťastnější by mi přišlo, jestli víš, co mi chceš konkrétně sdělit, tak bys to třeba mohl krátce shrnout, tak aby mi to mohlo pospínat?
Víš, jak se říká chytrému napověz, hloupého.... Crying or Very sad


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 10:10 pm    Předmět: Citovat

Jejda, Katko,

Lenka už mě vyhazuje od počítače Confused

Tak zítra... Arrow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 10:13 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Lenka už mě vyhazuje od počítače Confused


Že pozdravuju! Laughing


Dobrou...


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 8:38 am    Předmět: Citovat

Děkuju Katko.

sunnyi napsal:
Tak zítra... Arrow


"Já ti dám zítra!" (Lenčina slova).

Ona je moc hodná, i když mám teď zaracha Sad , a má pravdu. Včera jsem tady dost času proklábosil a nedokončil jsem zprávu pro klienta, kterou jsem slíbil dokončit.

Tak jen stručně. Cítím, že jsem se vyjádřil srozumitelně. Ale i to, že je to vlastně nepodstatné. Raději bych už nechal věci plynout. Není nutné, abychom si rozuměli úplně ve všem. V meditaci se nám to oběma určitě časem vytříbí Idea . To jsou i Lenčina slova: "Kdybys šel radši meditovat!" Zase má pravdu.

Tak zas někdy... Smile

Bye-bye

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund