Fórum - Zobrazit téma - Smlouva o vtělení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Smlouva o vtělení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Smlouva o vtělení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 11:32 am    Předmět: Citovat

Dovolím si Krabasi jednu "věcnou".

Citace:
Osvobozený člověk je v neustálém klidu.


Záleží na tom, co si pod tím "klidem" představuješ... Smile

Někdy to navenek u toho osvobozeného totiž vůbec klidně nevypadá.
A má to svůj důvod.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 11:54 am    Předmět: Citovat

Jak poznat nahodilé myšlenky od vnitřního hlasu? Tak tohle je věc, kterou nemám úplně vyřešenou a kladu si podobné otázky. Mohu na to odpovědět jen tak, že to prostě VÍM. Vím jestli to mám či nemám udělat. Druhou věcí jsou ale pochyby a nejistota, zda to, že VÍM je dané tím, že to doopravdy vím, nebo si jen myslím,že vím a je to ve zkutečnosti jinak. Jistoty lze ale dosáhnout podle mého pouze dvěma věcma: Meditací a praxí. Prostě udělám to co cítím, že mám udělat a život mně dá zpětnou vazbu, zda to bylo správně či nikoliv.
Odkud pochází vnitřní hlas? Tak tady se nejspíš dostanu na tenký led ale vnitřní hlas vnímám jako mé zkutečné Já, jako hlas Boží.

Uvedu jeden příklad z praxe, který dostatečně silně otřásl mým vnitřním světem. Nevím jestli jsem to tady už náhodou nepsal.

V meditaci mně přišla informace, že si mám jít zahrát do kasína a všechny vyhrané peníze mám věnovat na charitu. Přišlo mně, že mám hrát ruletu, sázet nahodile a v okamžiku kdy vyhraji nějaký obnos, tak mám všechno vsadit na číslo 5. Připadal jsem si tak trochu jako blázen ale nakonec jsem tam šel.
Hrál jsem hrál a žetonky ubývaly a nic se nedělo. Jestli někdo nehrál ruletu, tak jen řeknu, že jsem sázel na 4 a 6 čísel zároveň abych měl větší záběr. Najednou pic ho. Vyhrál jsem větší množství žetonů. Měl jsem takovou radost, že jsem si něuvědomil co mám udělat a zhrábl to a zas někde vsadil. Jenomže v dalším kole padlo číslo 5!!! V hlavě se mně úplně rozsvítilo úžasem a řekl jsem si. No páááni, tak to fakt byla pravda a já to projel.... Tak si říkám kruciš. Jestli jsem měl vyhrát peníze pro chudé, tak by mně měli poslat shora další výherní číslo. Snažil jsem se uvolnit a přijímat informace. Byl jsem lehce nervózní.. Přišlo mně, že mám vsadit znova na číslo 5. Tak jsem to udělal. A ejhle. Padlo číslo 4. Ha...Pochopil jsem, že mně zkouší... Příliž velká náhoda, aby ve dvou kolech za sebou padly čísla hned vedle sebe.
Zkrátím to. Nakonec jsem nic nevyhrál. Pak jsem znova meditoval a přišlo mně, že to byla jen lekce, abych uvěřil v pravdivost informací, které mně přicházejí ať jsou jakkoliv šílené...

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 12:00 pm    Předmět: Citovat

Nerozumím Ti úplně Katko.

Smysl mé věty je v tomto: "klid = vnitřní mír, harmonie"
"Osvobozený člověk který je odpoután od všeho pozemského (na ničem nelpí)."

Tato věta mi vytanula na mysli včera - ležel jsem na zemi v dětském pokojíčku, synáček trochu pobrekával (rostou mu zuby), já byl unavený z práce - akorát jsem přijel domů, manželka mírně nervozní, protože když není dobře dítěti, není v pohodě ani matka.
A já byl přesto všechno tak zvláštně klidný a vyrovnaný. Vůbec mi to nelezlo na nervy. A pak přišla tato věta s uvědoměním si toho, co znamená.

Možná je to pro spousty lidí normální stav, ale pro lidi jako jsem já nikoliv. Bylo to pro mě znamením čehosi nového. Zase nějaký posun
Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 12:00 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
To, kde se bytost ve svém "dosažení" nachází, dává jí schopnost odpovídajícího uvědomění, myšlení a konání, proto je jeden člověk svým nasloucháním a činností sobě i společnosti prospěšný a druhý jí svojí existencí škodí. Smile


Proč jsi Katko napsala RoSovi tohleto dlouhé vysvětlení? Opravdu si myslíš, že on sám to neví? A pokud ano, z čeho, co on tady napsal, to vyplývá?

RoSa znám pravděpodobně lépe než Ty (osobně). On ví, co dělá a vím, že jde cestou Světla.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 12:06 pm    Předmět: Citovat

Roso čistě teoreticky, nebyl to jen nějaký démon hazardních podniků, který se jen snažil nalákat nějakou novou ovečku, která by propadla hazardu?

Nefunguje to náhodou i takto?

Protože jak je to potom s těma vnitřníma hlasama, na základě kterých někteří lidé vraždí, páchají sebevraždy, dávají se všanc pochybným lidem a podnikům?

Jak rozeznat pravý a nepravý vnitřní hlas? Slovo "VÍM" je asi hodně tenký led,co? Já byl také kolikrát přesvědčen o pravdě a ono to bylo stejně jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 12:11 pm    Předmět: Citovat

Mirku já si myslím že to je v pohodě.
Chápu co píše Toora i co píše Roso. A připadá mi to na místě.

My co neznáme Rosa, ho vnímáme určitě jinak než Ty.

Možná Toora trochu poučuje, ale ona taková je a mě to nevadí Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 12:16 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Možná Toora trochu poučuje, ale ona taková je a mě to nevadí Very Happy .


Bodejť by jo... Very Happy

Krabas napsal:
Osvobozený člověk zažívá neustálý klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 12:30 pm    Předmět: Citovat

Teoreticky ani prakticky nevím nic o démonech hazadrních podniků... Very Happy
Znám svou cestu a snažím se své poznatky a zkušenosti předat ostatním. Řekl bych, že cokoliv kdokoliv napíše se dá vždy interpretovat různými způsoby. Je to o nastavení každého z nás.
Když se řekne vražda, tak si každý představí, že je to špatné. Je to ale jen jiný druh odchodu z této dimenze... Naplnění zákona příčin a následů. I vrah je jen vykonavatel Boží vůle. Nevíme nic o vzájemném vztahu vraha a zavražděného. Nemůžeme soudit. Předpokládám, že to co jsem napsal asi popudí většinu lidí... když někdo dostane facku, tak mu duchovně založený člověk řekne, že si to něčím zapříčinil. Když někoho zavraždí tak je to co? Je to to stejné. Nějakým způsobem si to zapříčinil. A kdo je tedy vykonavatel facky či vraždy? Tohle by vydalo na samostatnou diskuzi... A předpokládám, že hodně bouřlivou...Very Happy
Jak rozeznat pravý a nepravý vnitřní hlas? Jak jsem říkal. Já vidím jedinou cestu a to je Meditace + praxe.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 12:48 pm    Předmět: Citovat

Roso to co říkáš ohledně facky a vraždy je hodně podobné tomu, co o tom říkám já. Takže z mé strany bouřlivá diskuze na toto téma nebude Smile.

Hodně zdaru na cestě za tvým vnitřním hlasem!

A hlavně ať je to ten pravý. Já slyším hlasů hodně a neuměl bych si mezi nimi vybrat, ale to trochu kecám samozřejmě. S nadsázkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 1:05 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
toora napsal:
To, kde se bytost ve svém "dosažení" nachází, dává jí schopnost odpovídajícího uvědomění, myšlení a konání, proto je jeden člověk svým nasloucháním a činností sobě i společnosti prospěšný a druhý jí svojí existencí škodí. Smile


Proč jsi Katko napsala RoSovi tohleto dlouhé vysvětlení? Opravdu si myslíš, že on sám to neví? A pokud ano, z čeho, co on tady napsal, to vyplývá?


Napsala jsem mu to Mirku protože to tak prostě je, tedy jako reakci na to co Roso říká, s možností širšího nahlédnutí na věc jako takovou:
"Důvěřuji svému vnitřnímu hlasu. Samozřejmě záleží v jakém rozpoložení jsem a jak ten vnitřní hlas v ten, který okamžik dokážu vnímat."

Pokud chceš mluvit o předmětu hovoru, máš nějakou věconu připomínku, k samotnému předmětu diskuse, pak ji napiš. Nikdo tady tuším Rosa nesoudí, ačkoliv, nevím proč to Ty tak neustále vnímáš. Prostě se vyjadřuji k tomu, co Roso píše. A vskutku ho neznám tak dobře jako Ty, abych naprosto přesně věděla, co má tím, co píše na mysli.

sunnyi napsal:
RoSa znám pravděpodobně lépe než Ty (osobně). On ví, co dělá a vím, že jde cestou Světla.


Proto mne Mirku malinko udivuje, že máš potřebu neustále Rosovi dělat advodkáta a mluvčího v jednom, jakobys v něj tuto důvěru neměl, tj. že on sám je schopen hovořit o tom co napsal.

To, že jde někdo cesou Světla ještě neznamená, že se nemůže mýlit.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 1:13 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Když se řekne vražda, tak si každý představí, že je to špatné. Je to ale jen jiný druh odchodu z této dimenze... Naplnění zákona příčin a následů. ..


Přesně tak, Roso.
V mém příspěvku jsem napsala de-facto totéž, že každý jedná podle sebe (z kóty na které se právě nalézá). Tedy vše se děje jak má a každý tady plní tu svoji "právě" úlohu, ta sama je Boží vůlí.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 1:16 pm    Předmět: Tooro.... Citovat

[quote="toora"][quote="sunnyi"]
toora napsal:
To, kde se bytost ve svém "dosažení" nachází, dává jí schopnost odpovídajícího uvědomění, myšlení a konání, proto je jeden člověk svým nasloucháním a činností sobě i společnosti prospěšný a druhý jí svojí existencí škodí. Smile


Docela mě překvapila výše uvedená věta. Odkud se bere poznání, že někdo společnosti škodí? A jak tomu lze rozumět? Mám za to, že svět je dokonalý právě takový.... nebo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 1:42 pm    Předmět: Citovat

To vždy záleží na úhlu pohledu a kolik okolností do posuzování zahrneš.

Při takových debatách, protože jich tu už několik bylo, si občas vzpomenu na výborný válečný film "černý jestřáb sestřelen". Velitel konvoje humwee tam říká veliteli letky vrtulníků něco v tom smyslu že: ve 200 metrech (nad zemí) se člověku zdá být život nedokonalý, ale dole na ulici, je nelítostnej.

Je to o tom, že boj na ulici se jinak hodnotí chlapíkovi, který se na to dívá z výšky vrtulníku a jinak tomu, kdo kličkuje mezi kulkami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 1:48 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Nikdo tady tuším Rosa nesoudí, ačkoliv, nevím proč to Ty tak neustále vnímáš.


Z čeho vyplývá, že to tak neustále vnímám?

toora napsal:
Prostě se vyjadřuji k tomu, co Roso píše.


No právě. Přirovnal bych to ke dvěma učitelům matematiky. Jeden řekne: "1 +1 = 2".

A ten druhý si stoupne k tabuli a začne mu přednášet o tom, že 1 + 1 = 2 a vysvětlovat mu, proč to tak je, praktické aplikace atd.

Přednášky můžou být užitečné, ale ke správné audienci.

toora napsal:
A vskutku ho neznám tak dobře jako Ty, abych naprosto přesně věděla, co má tím, co píše na mysli.


A není výrazem větší úcty nejprve předpokládat, že člověk, s nímž hovořím na nějaké téma, ví to, co já, pokud je to něco fundamentálního v oboru našeho společného zájmu?

sunnyi napsal:
RoSa znám pravděpodobně lépe než Ty (osobně). On ví, co dělá a vím, že jde cestou Světla.


toora napsal:
Proto mne Mirku malinko udivuje, že máš potřebu neustále Rosovi dělat advodkáta a mluvčího v jednom, jakobys v něj tuto důvěru neměl, tj. že on sám je schopen hovořit o tom co napsal.


Ó ne. Nedělám mu advokáta, ani mluvčího. To on opravdu nepotřebuje. Prostě se vyjadřuji k tomu, cos napsala Wink Protože to platí obecně.

toora napsal:
To, že jde někdo cestou Světla ještě neznamená, že se nemůže mýlit.


A RoSo se v tomto případě mýlil?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 3:46 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Ó ne. Nedělám mu advokáta, ani mluvčího. To on opravdu nepotřebuje. Prostě se vyjadřuji k tomu, cos napsala.

Fakt ne Mirku? Třeba si toho jen nejsi vědom.

Tvoje věta: „RoSa znám pravděpodobně lépe než Ty (osobně). On ví, co dělá a vím, že jde cestou Světla.“ Je tedy něco k tomu, co jsem napsala? A k čemuže konkrétně?
Tohle je obhajoba, prostě informace o osobě Rosa, o které tady vůbec nemluvím, nesoudím, nekritizuju ho, nesnižuji nikterak jeho osobní kvality, či jeho směřování. Ty ale zřejmě máš za to, že takto někdo ční, proč bys jinak toto psal?

Každý z nás se mýlí, já, Ty, Roso, Franta Vomáčka, a to, že jdeme, jak říkáš, cestou Světla z nás ještě nedělá svaté. Je tedy zvláštní, že můžeš o někom říct, že víš, že on ví, co dělá. Já to na stoprocent nemohu tvrdit ani sama o sobě, jen se prostě snažím jednat vědomě, protože vím, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly. Proto informace, že Rosa osobně znáš a že jde cestou Světla pro mne sice není žádnou novinkou (ani to tady snad nikdo nezpochybnil), ale co se týká zkušeností a schopnosti vést věcný dialog to pro mne nemá žádnu výpovědní schopnost. Tady vycházím z konkrétního napsaného a k tomu se taky vyjařuju.

Výraz úcty je, že pokud mi něco z toho, co říká, není jasné, tak se toho člověka zeptám, co tím měl na mysli, protože mám za to, že to, že si je vědom toho, co píše a proč. Pokud ano, pak si můžeme říct, co je tou zkušeností a pokud se jedná jen o názor, tak se to dalším upřesněním dá ještě lépe nasvítit.
Jestliže to, co píšu vnímáš jako přednášku, pak je mi to líto (nezpochybňuji svůj díl viny na tomto faktu) , ale zatím je to takhle. Život tomu ale může dát otevřená diskuse, tj. opravdový zájem.



sunnyi napsal:
Přednášky můžou být užitečné, ale ke správné audienci.

Souhlasím, Mirku, ale to víš...holt ten vnitřní hlas velí... Embarassed Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund