Fórum - Zobrazit téma - kineziologie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - kineziologie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

kineziologie

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bara
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 11:54 am    Předmět: kineziologie Citovat

ahoj všem,
ráda bych se vás zeptala, protože se mi stále nedaří dostat ze sebe staré bloky a rodinné boly, ani pomocí reiki, máte zkušenost s kineziologií? přiznám se, někdy mám stavy úzkosti, vím, z jakých zážitků pramení, ale nedokážu je ze sebe vytřást, nějak je definitivně přetransformovat jako zkušenost. jsem objednaná na kineziologické sezení, ale mám normálně strach, že ztama vyjdu ještě horší! může se stav klienta po takovém sezení ještě zhoršit? a dovolte mi ještě takový pragmatický dotaz, je 1000 kč jako cena za 90 minutové sezení optimální? děkuji mockrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 12:06 pm    Předmět: Citovat

Odkud jsi Báro?

Já jsem před pár lety vyhledala doporučeného kineziologa v Plzni a pomohlo mi to opravdu citelně, takže se mi vyplatilo tu dálku absolvovat. Takže spíš záleží na praxi a umu terapeuta, jaké výsledky se dostaví, ale tisícovka je, dle mého názoru a zkušenosti, za jedno sezení moc. Confused
Možná, že je to nyní běžná cena, to bohužel nevím...



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bara
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 12:14 pm    Předmět: Citovat

děkuju tooro, jsem ze severní moravy Sad. jsem ráda, že jsi sama zaznamenala účinky. skutečně vidíš výsledek právě po kinezce? a potřebovala jsi léčit také hlavně psychiku? víš, byla bych klidnější, kdybych věděla, že se kineziologií nedá NIC POKAZIT. protože představa, že by se občasné stavy smutku či depresí měly ještě zesílit vlivem nezdařené terapie... Sad také přemýšlím nad tím, proč se mi nedaří pomáhat si samoléčením v reiki, ale asi to není tak jednoduché, jak si představuju...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 12:43 pm    Předmět: x Citovat

Myslím, že není dobré chodit na terapii, které se tak moc bojíš.
Protože už je tam program, že by se cosi mohlo pokazit, spousta strachu.
Co znamená: aby se nic nepokazilo?
Pokud má člověk k řešení celou horu problémů, těžko může čekat, že se mu všechno vyřeší a zmizí mávnutím kouzelného proutku a po jednom sezení bude jeho život jen samá radost a potěšení. Protože i když se rozpustí špička ledovce, tak se vynoří další kus schovaný pod vodou.
Co se léty nashromáždilo nejde bleskem změnit. Zvlášť když se potřebuješ na problémy podívat, procítit, pochopit a změnit myšlenky, nastavení a směr života. A sám sobě léčitelem je hezké - s něčím si člověk pomůže sám, s něčím potřebuje pomoc druhých, tak to prostě funguje.
Mám zkušenost, že na jakékoliv změny v životě potřebuje člověk kapacitu. Dokonce i velmi pozitivní změny jsou náročné na energii
a můžou nepřipraveného docela setnout. Každá náprava chce čas a trpělivost. Každý skokan musel nejdřív přeskočit malou laťku a postupně ji zvyšovat. Nikdo se nenarodil jako mistr světa a každý z nas se musí postupně učit, postupovat po cestě, ne ji celou přeskočit. Právě ta cesta
je ohromně zajímavá, plná objevů, zkušeností a léčení.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 12:48 pm    Předmět: Citovat

Baro,
u Tebe bude dobré asi nejdřív odblokovat stres z odblokování Smile - což není nic neobvyklého.
Nemáš se čeho bát, to nejhorší co se může stát je to, že se nestane vůbec nic. Ale i to je jen zdání, vždycky se po kinezce někde něco pohne, akorát to chce někdy víc času a trpělivosti.
Na ty věci které popisuješ je kinezka vhodná a mohla by Ti pomoct, přinejmenším v tom, že si líp uvědomíš v čem se to vlastně plácáš a jak je to zbytečné.
Co se ceny týče - to se nedá takhle říct, záleží to hodně na lokalitě a taky na tom, nakolik se dotyčný terapeut cení. Takže se nedá říct, jestli je 1000Kč za 90 minut dobrá cena. Já např. počítám 700 za odblokování na které si vyhrazuji taky 90 minut, ale v "zásobě" mám ještě dalších 30 minut pro jistotu na dovypovídanou.

Neboj se toho a zkus to.
Wink
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bara
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 2:30 pm    Předmět: Citovat

Děkuju, samanko. v jednom časovém období se mi protlo několik tragických věcí a trvaly roky. poté, když nějakým způsobem odezněly, zůstaly mi pocity viny a fyzické i psychické oslabení. nyní, ať se snažím sebevíc "žít", někde je blok a já nežiju, ale bojím se. v určitých intervalech mám pocit, že padám do propasti, z které se nevrátím, doslova mám někdy pocit, že se zblázním. Kineziologie mě napadla, protože se cítím být v situaci, kterou nedokážu hýbat, myslela jsem si, že k. může odblokovat právě to něco starého, co ve mně "smrdí", ale už jaksi v rámci té chronické deprese mám strach z výsledku kinez.sezení. Slušný začarovaný kruh Smile. Ráda bych se tě zeptala, píšeš, že je trochu problém - "Protože už je tam program, že se může něco pokazit". A skutečně může, když si to myslím? Píšeš o kapacitě energie ke změnám, vnímám to tak, že ten můj potenciál vystačí k tomu, abych přežila. a opět mě napadá ten subjektivní dojem - mám v sobě bLOK a nevím, jak jím pohnout. Děkuji ti.
Kamo, děkuju.Pracuješ s kineziologií? Panečku! Prosím tě, narazil jsi na nějakého podobného "typose", který se podobně patlal v úzkostech? Zvládl to? Já se ti přiznám, že taky uvažuju nad tím, zda to ta paní bude dělat s podobnými pocity, jaké cítím tady od vás - účast a zájem o druhého, že jí nejde, s prominutím, hlavně o toho "palackého", kterého jí předám nakonec. Mno, ale dodal jsi mi odvahy... Děkuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 3:09 pm    Předmět: Citovat

Báro,
na kinezku chodí převážně takoví, co se nějakým způsobem "patlají v úzkostech" Wink, takže skutečně nejsi jediná a dá se jim pomoct, když sami chtějí.
Ono s tou pomocí je to vlastně tak: terapeut toho dotyčného spíše jen vede aby si on pomohl sám, jen je třeba mu ukázat cestu. Terapeut Ti nic neprogramuje, nepodstrkuje, nevnucuje, jen reaguje na Tvé podněty. Nebude celou práci dělat za Tebe, naopak Tě povede k cíli tak, aby Ty sama sis našla pro sebe to nejlepší řešení, takže žádné vnucování nějakých cizích postupů a schémat. I proto se není čeho bát.
Jistě že může nastat nějaká očistná reakce, ale ta může přijít i po masáži, po reiki, po čemkoli. To špatné jde ven, nic víc to není.
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 3:13 pm    Předmět: Citovat

Bara napsal:
...jsem ráda, že jsi sama zaznamenala účinky. skutečně vidíš výsledek právě po kinezce? a potřebovala jsi léčit také hlavně psychiku? víš, byla bych klidnější, kdybych věděla, že se kineziologií nedá NIC POKAZIT...


Jestliže se podaří "pohnout" s tím jemnohmotným, potom to pohne i s hmotou, je to jeden "organismus" a vše se tak vzájemně zrcadlí a ovlivňuje, není tedy rozhodující, zda je to zatím pociťováno "pouze" na psyché.

To, co píše Šamanka je jasné, prostě nelze očekávat, že existuje něco, co nám vše rázem vyřeší. Kinezka je prostě jeden z cenných pomocníků a šancí, jak odvalit z hrudi nějaký ten balvan, co jsme si ho taková léta plácali, ať už máme ponětí o tom čím, nebo nikoli. Tedy je to jeden ze způsobu, jak se pořádně nadechnout a nabrat sílu k další práci na sobě.

Pokud nemáš důvěru v Kinezologii, tak se můžeš třeba juknout na nějaké informace o metodě "Ruš", nebo např. "Cesta" (Brandon Bays) možná na Tebe dýchne nějak jinak, tak to jen jako možný typ.

Největší a nejhouževnatější překážkou je náš postoj právě ke strachu. Nechceme ho, nepřijímáme ho, a jakmile se dostaví, následuje odpor, tedy sevření a pocity s tím spojené se takto potencují a potíže se dál jen stupňují.
Kdybychom vše, co přichází dokázali neosobně pozorovat, namísto starého programu sevření se všemu otevřeli, nebylo by co řešit. Ale vím, že toto nelze na povel, a že k tomu poznání vede dlouhá a často hodně klikatá cesta.
A co vše bude právě tím Tvým pomocníkem na téhle cestě, to už si musíš vybrat sama.

Ať se Ti daří, Báro.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 3:21 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
...na kinezku chodí převážně takoví, co se nějakým způsobem "patlají v úzkostech".


Tak jen Kámo hlásím, že jsem zřejmě nějakou z těch výjimek. Byla jsem v průšvihu fyzickém a kineziologa Ing. Hulce mi tehdá doporučila Bohnunka Truhlářová (dnes už poměrně známá autorka knih o zákonech karmy), a já jsem jí, i když ne hned, přesto moc ráda poslechla...skoro bych řekla že v tu dobu to bylo tzv. za vteřinu dvanáct. Smile


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 4:23 pm    Předmět: Citovat

Tooro,
Tvá výjimečnost mě nijak nepřekvapuje. Wink
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 5:02 pm    Předmět: x Citovat

Bara: s programováním jsem to myslela tak, že do terapií by se mělo jít sice se zadáním, co chci řešit, ale ne s očekáváním výsledku nebo se strachem. Očekávání, že se něco může pokazit není dobrý start do řešení problému. Co je to pokazit? Pak se ti může zdát každý průběh nebo výsledek jako "pokažení", protože třeba zjistíš, že něco povolilo, ale něco dalšího čeká na řešení a budeš zklamaná - ověříš si, podle svého mínění - že se něco pokazilo a kruh je zase tady... No snad jsem to vysvětlila srozumitelně. Není to o tom, že tam průšvih je.

Další nedorozumění. Nepsala jsem, že máš kapacitu na přežití. Kdyby tomu tak bylo, tak by ses nezačala zajímat o řešení a hledat cesty k léčení. Jen jsem chtěla naznačit, že je potřeba si vzít tak velkou porci, jakou jsi schopna spolykat a nebyla zklamaná (a nedávala za vinu metodě), když se ti porce bude zdát malá. Neboj, žádná metoda se zkušeným terapeutem tě nepustí dál než to zvládneš. Jen netlač na pilu
a neupadej zbytečně do depresí předem. Sama si už mnoho let procházím změnami a mám osobní zkušenosti s mnoha metodami.
Je důležité se od něčeho odrazit a nějak začít. Postupně se staneš silnější
a půjde to trošku líp. Ale musíš si taky najít čas na relax a usazení toho, co se v procesu děje. V tom pak najdeš další sílu pro další kolo. Navíc získáš větší sebejistotu v tom, co zvládneš a bude líp. Pomalu bude líp
a i ty další věci, které přinese život už se ti budou líp řešit.
Chce to trochu odvahy a statečnosti, která už tam klíčí od okamžiku, kdy jsi se k léčení rozhodla.

Děvče vydrž. Asi nikdo ti neslíbí že to bude procházka růžovým sadem,
ale pomalu to půjde....

Mám pocit, že všechny metody pracují na stejném principu i když odlišnými cestami. Včetně té zmiňované Cesty, které se hodně věnuji.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 8:17 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Tooro,
Tvá výjimečnost mě nijak nepřekvapuje. Wink
Cool


A co by Tě tak mohlo vůbec ještě překvapit, Kámo? Wink Very Happy


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 8:24 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Mám pocit, že všechny metody pracují na stejném principu i když odlišnými cestami.




Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 8:38 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Baro,

dovolil bych si Ti nabídnout naši pomoc. Můžeš se mrknout na naše stránky, a pokud to s Tebou zarezonuje, tak se ozvi. V pondělí odjíždím do zahraničí, tak by to bylo případně možné na konci ledna.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund