Fórum - Zobrazit téma - Dobrá zpráva - Konec světa se odkládá! [ANKETA] - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Dobrá zpráva - Konec světa se odkládá! [ANKETA]
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Dobrá zpráva - Konec světa se odkládá! [ANKETA]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Věříte na konec světa v roce 2012?
Ano
0%
 0%  [ 0 ]
Ne
81%
 81%  [ 9 ]
Nezajímá mne to
18%
 18%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 11

Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30, 2010 1:48 pm    Předmět: Dobrá zpráva - Konec světa se odkládá! [ANKETA] Citovat

Dle českých badatelů došlo při přepočtu konce mayského kalendáře na náš kalendář k chybě.

Mayský kalendář dle jejich propočtů končí v roce 2116, nikoliv v roce 2012, jak je obecně prezentováno na základě jiných modelů přepočtu.

Prostě nic není jisté, ani konec světa. Vždycky záleží na lidech, jak se k věcem postaví.

http://digiweb.ihned.cz/c1-49065440-konec-mayskeho-kalendare-v-roce-2012-omyl-tvrdi-cesti-badatele

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30, 2010 3:01 pm    Předmět: Citovat

Huráááááá !!!!

Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ZK
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.5. 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30, 2010 6:06 pm    Předmět: Konec světa se odkládá... Citovat

A sakra! Takže prodat všechen majetek a snažit se rychle propít utržený peníz než nastane konec světa, nebyl dobrý nápad? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá prosinec 31, 2010 9:56 am    Předmět: Citovat

Hmmm...tak to je průser...a já tomu tak věřil! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so leden 01, 2011 7:56 pm    Předmět: Citovat

Little Grandmother z Curychu - "Musíme začít žít ze srdce."
http://vimeo.com/17566504
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: so leden 01, 2011 9:52 pm    Předmět: Citovat

Znáte princip sebenaplňujícího se proroctví? Tomu může být "přesnost" ukradená. Víra a představy vázané na nějaká oficiální data prostě přesedlají zase na něco jiného. Je to v lidech, ale to snad také myslím neříkám nic nového.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po leden 03, 2011 10:52 am    Předmět: Citovat

Roso tak minimálně dobrou zprávou je, že jsme dostali k dispozici dalších 100 let, abychom se už konečně naučili ze srdce žít.

ZK - to jsi dopadl ještě dobře. Já to udělal jinak - nabral jsem miliony dluhů s tím, že je nebudu muset splácet. A ejhle Smile.

Zbultrane ty si z toho děláš srandu, ale nás to mohlo zabít Smile.

Stejně je zajímavé, jak z čistě duchovně - ezoterické záležitosti, za kterou jsem fenomén roku 2012 považoval, se nakonec zase vyklubala čistě racionální záležitost ze strany několika vědátorů. Existuje vůbec nějaké čistě ezoterické téma v kterém nemají prsty vědci?

Na druhou stranu je fajn, pokud nastává doba, kdy se začínají prolínat racionální a iracionální vědy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po leden 03, 2011 11:02 am    Předmět: Citovat

Něco se asi přece jen stane, na sklonku roku jsem v TV poslouchal ekonomické prognózy do budoucna a nějaká analytická Libuše zvěstovala, že "v roce 2013 už se budeme mít jako vepři v žitě."
...no běda jak ne...si Tě najdu!
Very Happy Very Happy
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po leden 03, 2011 11:47 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Stejně je zajímavé, jak z čistě duchovně - ezoterické záležitosti, za kterou jsem fenomén roku 2012 považoval, se nakonec zase vyklubala čistě racionální záležitost ze strany několika vědátorů.


Tím chceš říct Pepo, že jenom proto, že nebude konec světa, nelze rok 2012 považovat za duchovní fenomén? Duchovno je snad o něčem jiném než o konci světa, nebo ne? Důležitá je energie toho roku, ať už je podložená nějakým výpočtem nebo ne.

Nebo jsi to myslel tak, že vědci, se svojí chladnou racionalitou nejsou schopni toto vnímat a zjištěním této chyby byla spoustě lidem dána příležitost vysmát se esoterickým předpovědím?

Krabas napsal:
Existuje vůbec nějaké čistě ezoterické téma v kterém nemají prsty vědci?

Na druhou stranu je fajn, pokud nastává doba, kdy se začínají prolínat racionální a iracionální vědy.


Vždyť přece věda odedávna pomaličku objevuje to, co esoterikům bylo známo již po tisíciletí. To je snad přirozený vývoj, ne?

Když uvedu příklad: V první polovině 19. století byla objevena nebo spíše matematicky vypočítána existence planety Neptun. V roce 1930 bylo objeveno Pluto. A přitom esoterikům jsou tyto objekty známy již tisíce let. Jsou například součástí kabalistického Stromu života, který je starý nejméně 4000 let.

A každý by jistě mohl uvést spoustu dalších příkladů.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po leden 03, 2011 1:36 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:


Tím chceš říct Pepo, že jenom proto, že nebude konec světa, nelze rok 2012 považovat za duchovní fenomén? Duchovno je snad o něčem jiném než o konci světa, nebo ne? Důležitá je energie toho roku, ať už je podložená nějakým výpočtem nebo ne.


Ahoj Mirku, díky za názor.
Spíš jsem se nepřesně vyjádřil. Považoval jsem zjištění ohledně Mayského kalendáře a roku 2012 za práci nějakých esoteriků, proto mě překvapilo, že rok 2012 určili vědci (na základě přepočtu kalendáře). Spíš to svědčí o tom, že jsem se o problematice moc dobře neinformoval a nepátral jsem odkud se informace ohledně roku 2012 vzala.


sunnyi napsal:

Příklad: V první polovině 19. století byla objevena nebo spíše matematicky vypočítána existence planety Neptun. V roce 1930 bylo objeveno Pluto. A přitom esoterikům jsou tyto objekty známy již tisíce let. Jsou například součástí kabalistického Stromu života, který je starý nejméně 4000 let.


Tak to je super doplnění. Tohle jsem třeba nevěděl. Zase bych předpokládal jiný vývoj vzniku objevu - spíš než výpočtem tak vypozorování dalekohledem.

Ahoj Pepa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 12:08 pm    Předmět: Citovat

Bhagavan hovoří o roce 2012
http://www.youtube.com/watch?v=vVm9FuR_g2o&NR=1

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 7:47 am    Předmět: Zvířata po celém světě hromadně hynou Citovat

http://www.novinky.cz/veda-skoly/221663-zvirata-po-celem-svete-hromadne-hynou-podle-vedcu-o-apokalypsu-nejde.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 8:31 am    Předmět: Citovat

Roso: dík za všechny Bhagavanovy odkazy.

Zbultrane, zajímá mě, co si o tom myslíš ty? Mluvím o teorii o hromadném úhynu zvířat.

Ahoj E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 12:11 pm    Předmět: Hromadný úhyn zvířat Citovat

Evíku, nevím co si o tom myslet. Nemám k tomu žádné informace a nejsem ani biolog.

Jen mám tak někde vzadu takovou předtuchu, že za to můžou lidi Crying or Very sad
(Třeba, že někde vypustili nějakej chemickej sajrajt.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 1:25 pm    Předmět: Citovat

Je to šokující, jak se dokážeme chovat k naší krásné planetě. Tak si říkám, co všechno se bude ještě muset stát, abychom skončili s její devastací.
Citace:
„Je to prostě součást koloběhu života,“ řekl britskému listu Star zoolog Tony Child. Vizionáři zániku světa – za vydatné pomoci senzacechtivých médií – ale vědí své: Už to začalo!


Já tohle nevnímám jako koloběh života. Já to vnímám jako systematické ničení Země. Také jsem přemýšlela nad tzv. sebevraždami zvířat - teď konkrétně mluvím o velrybách. Jak jinak nám asi mají sdělit to, co nechceme vidět a slyšet?

Dokážu si představit povodně, požáry, zemětřesení a dokonce i epidemie jako koloběh života. Jsou to sice přírodní katastrofy, ale vlastně slouží k očistě. K něčemu pozitivnímu.

Devastace naší planety - to je jenom lhostejnost. A to, že všechno krásné, co nás obklopuje, bereme jako samozřejmost. Přitom všechno nám je jenom propůjčeno a my máme za úkol zachovat to pro další a další generace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund