Fórum - Zobrazit téma - O životě (nejen) s reiki... - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - O životě (nejen) s reiki...
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

O životě (nejen) s reiki...
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2010 9:51 pm    Předmět: Citovat

Berenika napsal:
Kamo, proč Ti cukají koutky? Smile To je přeci mezi eso lidmi celkem běžná věc, vezmou si kyvadlo a vyčíslí si, kolik procent komu schází do osvícení...

Asi jsem houby esoterik - pokud jím tedy takto chci vůbec být Wink
Zase na druhé straně...pokud bych dosáhl třeba 150% osvícení...viset pak na Tabuli cti u hlavní brány do čajovny... Laughing
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ZK
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.5. 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st prosinec 15, 2010 12:00 am    Předmět: Citovat

Berenika napsal:

Tak jsem přemýšlela, není vůbec nabízení pomoci partnerům, mužům obzvlášť, svým způsobem hloupost, z mnoha důvodů?


To by mne docela zajímalo, proč by to měla být blbost? Jaké jsou důvody (krom ješitnosti, která se samozřejmě liší kus od kusu)? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: st prosinec 15, 2010 12:04 am    Předmět: Citovat

To asi přeháníš, 150procent mít nemůžeš, to bys přesahoval kapacitu.

Ale třeba kdybys zjistil, že kdysi v minulých životech jsi té stovky téměř dosáhl a v tomto máš o nějaký ten kus míň, mohl by sis z toho vytvořit buď slušný mindrák, nebo také stále opakovat, že "já kdysi v dávnověku..."

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: st prosinec 15, 2010 12:12 am    Předmět: Citovat

ZK napsal:
Berenika napsal:

Tak jsem přemýšlela, není vůbec nabízení pomoci partnerům, mužům obzvlášť, svým způsobem hloupost, z mnoha důvodů?


To by mne docela zajímalo, proč by to měla být blbost? Jaké jsou důvody (krom ješitnosti, která se samozřejmě liší kus od kusu)? Wink



V tomhle případě jsem to myslela tak, že muž chce být ten, ke kterému žena může vzhlížet. A najednou je před Tebou ve své slabosti...

Tohle byl vlastně začátek vztahu. Pokud jsem chtěla být nějak prospěšná, možná jsem mohla odkázat na pomoc přátel, nebo jiných lidí a nenabízet pomoc přímo mým prostřednictvím.

Přeci jen, člověk chce být pro druhého především partnerem, ne spíš terapeutem/klientem... Resp. já to tak nevidím, ale někdo jiný to tak může brát, proto jsem se nad tím zamyslela.

Pro mě jsou takové věci přirozeností, asi jako když někoho pohladíš... A možná ani v běžném životě není vztah terapeut - klient, ale všechno je to spíš o té lásce, co se v nás a skrze nás snaží být svobodná a dýchat, žít.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ZK
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.5. 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st prosinec 15, 2010 11:24 am    Předmět: Citovat

Jasně, že vztah klient-terapeut ve vztahu oficiálně nefunguje, ale ve své podstatě dobře vedený vztah je také forma terapie Very Happy

Jak píšeš - ono by to mělo být o lásce, a pokud vím, muži jsou rádi s láskou opečováváni a tak trochu rozmazlováni. A kdo z nás není, že? Proto si myslím, že ve vztahu "pomoc, terapie a uzdravování" fungovat může, pokud chtějí oba a je s láskou vedená.

Tím celým chci říci, že bych to nezavrhovala úplně, jen bych se vždy zamyslela nad tím, kdo přede mnou stojí, zda daný problém opravdu řešit chce a jak to udělat, aby řešit šel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st prosinec 15, 2010 11:44 am    Předmět: Citovat

Berenika napsal:
To asi přeháníš, 150procent mít nemůžeš, to bys přesahoval kapacitu.
No, pokud vím, tak plány a normy se běžně překračovaly nejen o desítky, ale i o stovky procent a to byli panečku kabrňáci! Very Happy

Berenika napsal:
Tak jsem přemýšlela, není vůbec nabízení pomoci partnerům, mužům obzvlášť, svým způsobem hloupost, z mnoha důvodů?
Hloupost to není, ale spíš se narazí na klasickou mužskou ješitnost. Tak jak píše ZK - muži jsou rádi opečováváni a rozmazlováni, ale musí mít pocit, že si tím samička hýčká svého samce v rámci jejího bezmezného obdivu. Jinak si vydedukuje že se mu tím dává najevo jeho neschopnost a je zle Smile. Mužům je odmalička sugerováno že jsou pány tvorstva a setkání s realitou je pro některé docela pecka...Very Happy

Berenika napsal:
Pokud jsem chtěla být nějak prospěšná, možná jsem mohla odkázat na pomoc přátel, nebo jiných lidí a nenabízet pomoc přímo mým prostřednictvím.
Normální chlap, který nemá problémy se svým egem, to od své partnerky v pohodě přijme.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: st prosinec 15, 2010 1:21 pm    Předmět: Citovat

ZK napsal:
Jasně, že vztah klient-terapeut ve vztahu oficiálně nefunguje, ale ve své podstatě dobře vedený vztah je také forma terapie Very Happy


Tož to je pravda hluboká. Jen jsem si zrovna dneska říkala, jestli když jsou mé vztahy takové... Když skončí nějaký vztah a po jeho rozpadu si člověk uvědomí, co všechno se zase naučil a jak ho to posunulo... A pak přijde třeba nový vztah a najednou člověk nestačí zírat, co ještě neumí a co v něm všechno je... Tak zkrátka, jestli někdy též přijde něco, co by se mohlo nazvat "hezký naplněný partnerský vztah", místo pocitu neustálého opakování druhé třídy...

Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: čt prosinec 16, 2010 10:52 am    Předmět: Citovat

Tak jsem to nevydržela a jelikož mám tendenci vždy všechno urovnávat, tak jsem chtěla být vstřícná a ozvala jsem se ještě jednou s nabídkou usmíření. A bylo to ještě horší...

A nejen to. Zase jsem začala cítit zdravotní problémy, co jsem měla před časem a domnívala jsem se, že souvisí i s mým postojem k mužům. Takže i tělo mi nyní řeklo: "Dost, takový přístup už ne..."

Jen mě opravdu překvapila reakce dotyčného. Pan bezpodmínečný mi najednou dokázal říct: "Budu s Tebou alespoň přítel, pokud..." A pak se mi snažil říct, že to, jak myslím, cítím, co říkám a jak se vztahuju k okolí, že to zkrátka neodpovídá tomu, jak se ve skutečnosti chovám.

Jenže jak on to může vědět? Jestli se v životě o něco opravdu snažím, tak o upřímnost. Aby moje skutky byly opravdu v souladu s mým přesvědčením a když cítím, že mi něco někde neladí, tak to otevřeně přiznám.

Jsem z toho fakt zmatená. Kdyby se ke mě takhle choval kdokoliv jiný, tak to tolik neřeším, ale tohle je jiné. Tak se sama sebe pořád ptám: "Čemu nerozumím? Co mi to má říct? Jsem snad opravdu taková a ve svém životě úplně "mimo"?"

Zatím to jediné, na co přicházím, je fakt, že i "duchovní" lidé mohou mít sice pěkný obal, ale uvnitř mít stále tu svoji skříňku, jak řekl Krabas. A že bych možná nemusela být tolik vztahovačná a vše si brát tolik na sebe. Třeba se s tím odrazem, které jsem mu zrcadlením poskytla, nemusím až zas tolik ztotožňovat.

Jenže jak rozlišit, kdy jsou ta témata opravdu i moje a nechci si to třeba připustit... Nebo kdy to opravdu patří spíš tomu druhému?

Nevím..............

Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund