Fórum - Zobrazit téma - O životě (nejen) s reiki... - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - O životě (nejen) s reiki...
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

O životě (nejen) s reiki...
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: po prosinec 13, 2010 5:41 pm    Předmět: O životě (nejen) s reiki... Citovat

Stalo se vám někdy, že někdo z vašich blízkých prožíval nelehké období a tak proto, že ho máte rádi, jste mu nabídli svoji pomoc v mnoha oblastech a vlastně jste ani nic nečekali na oplátku - a on vám pak dokázal říct něco v tom smyslu, že i tak jste málo laskaví a tak, protože se nechováte přesně tak, jak on by si představoval?

Mojí jedinou odpovědí na to bylo to, že pokud chce mít dotyčný takový postoj, tak už si nemáme co říct. Tečka.

Jsem docela překvapená, nesetkala jsem se zatím s podobným přístupem. Chápu, že lidi, co jim není dobře, mohou reagovat zvláštně. Ale jak se k tomu správně postavit? Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po prosinec 13, 2010 7:29 pm    Předmět: x Citovat

Very Happy jo lidi jsou banda nevděčná Very Happy

Teď vážně: Je fajn nezachraňovat lidi, kteří o to nestojí.
Je dobrý se naučit, že když o to nestojí (a my "neočekáváme vděk"), tak není třeba se urážet, když se nechovají tak, jak chceme my a notabene
si ještě dovolí drze tvrdit, že se nechováme jak chtějí oni.
Je to dobrá lekce, pro budoucnost.

Jak se k tomu postavit? Nechat ostatním právo rozhodovat o svém životě
je samotné a nebrat jako osobní křivdu, když to dělají a nám se na tom
něco nelíbí. Je to jejich život. A přednostně se starat o ten svůj.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po prosinec 13, 2010 9:04 pm    Předmět: Citovat

Tyto dny nemám zrovna nejlehčí období.

Dnes jsem se bohužel nezachovala právě nejlíp ke svému kamarádovi, který se mi snažil pomoct. Příčina mého špatného chování byla v tom, že jsem si nedovedla poradit se svým problémem a měla jsem vztek na sebe, na něj...

Kdyby mi řekl, že už si nemáme co říct, chápala bych ho. Ale zároveň by mě to šíleně mrzelo. Místo toho mi napsal:
Citace:
Já se na Tebe přece nezlobím, věděl jsem že je to jen nedorozumění pod tlakem vypjatých emocí.
Cool


Já jsem mu za to moc vděčná. Tu situaci, kterou řeším, se mi pomaloučku daří čistit, ale jde to pomalu. ( Hooponopono, Reiki do situace ). Do toho přijít ještě o kamaráda ... jsem ráda, že je moudřejší než já.

Berenika napsala:
Citace:
Chápu, že lidi, co jim není dobře, mohou reagovat zvláštně. Ale jak se k tomu správně postavit? Cool

S citem a pochopením. Pak už se těžko bere něco zpátky.
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: po prosinec 13, 2010 9:08 pm    Předmět: Citovat

Proč si pořád, Šamanko, myslíš, že někdo někoho zachraňuje? Když vidíš, že někdo je na tom špatně a nabídneš mu pomoc... a on jí s vděčností přijme...

Tedy s vděčností jenom do doby určité. Smile

A tenhle člověk o tu pomoc stál dál, jen mi už přerostly přes hlavu jeho osobní reakce, tak jsem mu řekla, že to nemám zapotřebí. Ať si tedy poradí dál sám...

Je mi vrtalo hlavou, zda-li jsem udělala dobře a jestli i když mi na něm záleží, je fajn nechat ho osudu jeho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: po prosinec 13, 2010 9:17 pm    Předmět: Citovat

Evíku, děkuji za tak citlivou reakci. Skoro jsi mě rozplakala...

Já jsem tomu svému kamarádovi sice řekla, že už nemáme o čem mluvit, ale spíš jsem potřebovala, aby si tím uvědomil, že když člověka posuzuje podle jedné věci, když on pro něj dělá i mnoho věcích jiných... Tak už je to příliš a bolí to.

Joo, jdu mu napsat, že vím, že to má těžké, a že se nezlobím.......

Děkuji, Evi. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po prosinec 13, 2010 9:42 pm    Předmět: Citovat

Berenika napsal:
Proč si pořád, Šamanko, myslíš, že někdo někoho zachraňuje? Když vidíš, že někdo je na tom špatně a nabídneš mu pomoc... a on jí s vděčností přijme...


Někde hluboce v nás (pod nánosem mentální špíny) je zakořeněna přirozená láska k bližnímu. Snaha pomoci je pak naprostou přirozeností.

A nechat ho vlastnímu osudu je tou druhou přirozeností, která by pak vždy měla následovat.



Jdu potichu dlouhou temnou chodbou, plný očekávání, kam mne dovede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2010 8:41 am    Předmět: Citovat

Tož zvláštně to včera dopadlo...

Ten kamarád byl vlastně můj partner, i když vztah mezi námi začal teprve před pár týdny. Je to velice krásný člověk na duchovní cestě, jen teď ho pohltila tíha životních okolností a bylo to pro něho náročné, včetně toho, že už má delší čas zdravotní problémy.

Nabídla jsem mu svoji pomoc a podporu, nejen že tu pro něho budu jako člověk, ale že můžeme využít i pomoci reiki a různých jiných alternativních terapií, ke kterým mám také blízko... a uvidíme, co se bude dít... On byl rád a s vděčností to přijal.

S první hodně zvláštní reakcí jsem se setkala ve chvíli, kdy jsem přeložila z angličtiny nějaké texty od mého duchovního učitele a poslala jsem mu je mailem. Trochu se na mě obořil, proč mu posílám takové věci a jestli jsem je vůbec četla. No jasně, že jsem je četla, když jsem ty texty překládala. Kdybych to nečetla, tak mu to ani neposílám. On mi na to řekl, jestli si uvědomuji, co dělám... Že některé myšlenky jsou tam tak hluboké, že ho to může inspirovat. A že asi dostatečně nestojím o náš vztah, když mu to posílám, protože pak se může stát, že o ten vztah ztratí zájem...

Na to jsem mu řekla, že jsem si dobře vědoma toho, co dělám a pokud ho to inspiruje natolik, že nebude mít zájem o vztah se mnou, tak budu jedině ráda, že konečně zjistil, jakým způsobem může ve svém životě žít, aby byl opravdu šťastný a žil podle svého srdce...

Pak při jedné terapii jsem cítila takovou věc. Sama vím, že někdy člověk v životě zažije náročné období před tím, než se nějak může více posunout dál. Leckdy to bývá před tím, než se v životě objeví duchovní učitel. A já jsem vnímala, jakoby u něho nějak probíhalo totéž a řekla jsem mu o tom. Vím o něm, že je hodně upřímný a celý život touží se duchovně rozvíjet, tak jsem myslela, že bude rád... Že mu pomůže to uvědomnění, že když se odevzdá a s důvěrou přijme ten proces, co v jeho životě právě probíhá, tak že se brzy vše změní k lepšímu... Dokonce jsem vnímala i to, který učitel by mohl být pro něho ten "pravý", ale to jsem mu nechtěla říct, protože si myslím, že takové otázky by měl klást především do svého nitra a když se upřímně zeptá, odpověď jistě přijde... Dokonce jsem udělala i to, že jsem se mu více otevřela a popsala jsem mu část svého životního příběhu, co jsem v těžkých chvílích prožila a jak jsem reagovala já.

Jenže místo toho jsem sklidila další zvláštní reakci. Řekl mi, jak mohu být tak necitelná a chtít po něm, aby si takové odpovědi zjišťoval sám. Že tohle ode mě nečekal a tohle, spolu s tím vším, co jsem mu o sobě řekla... mu konečně pomohlo si uvědomit, jaká vlastně jsem.

Na to jsem mu právě řekla, že takové reakce nemám zapotřebí a pokud jsem jen díky tomu nějak špatná v jeho očích, tak už si nemáme dál co říct...

Večer jsem se mu ozvala s tím, že chápu, že to má těžké... A že mě mrzí, co se mezi námi stalo...

Ale přišla mi reakce, kterou jsem nečekala už vůbec. Řekl mi, že svým chováním jsem mezi námi vztyčila nebetyčnou zeď, a že už se mnou nemůže být ani ve vztahu partnerském a dokonce ani ve vztahu přátelském...

Nezmohla jsem se na nic víc, než že jsem řekla, že to jediné nebetyčné mezi námi může být jedině falešné ego...

...a pak jsem dostala takovou odpověď, jako že "už mě nikdy nekontaktuj, sbohem".

Co já na to?

Vzpomněla jsem si na knížku, kterou mi andílci poslali na začátku našeho vztahu. Hned na obálce se psalo:

Ten, kdo miluje sám sebe, se nebojí být sám, protož být sám je příležitostí milovat se a přijímat se ještě hlouběji. Jestliže ho pak odmítne člověk, kterého miluje, bude se snad cítit bezcenný? Bude se litovat a uzavře se před světem, nebo se pokusí rychle si najít náhradu? Ani jedno. Bude prostě pokračovat v šíření své lásky...


A tak jsem byla v klidu a s láskou jsem šla spát, s vědomím, že jsem měla šanci se právě něco naučit, jen zatím přesně nevím, co vlastně.

Asi jsem to potřebovala s někým sdílet, tak děkuji, že jsem vám to mohla říct...

Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2010 9:14 am    Předmět: Citovat

Bereniko,

buď ráda, že ten "krásný člověk na duchovní cestě" je už minulostí. Vykonstruoval si, že jsi dál než on, jeho ješitnost to nezvládla a dopadlo to jak to dopadlo.
Jeho zdravotní obtíže nejsou žádným překvapením a zřejmě nechtěl aby jsi mu pomohla zrovna Ty.
Je docela možné, že to celé uvítal jako záminku k rozchodu - když se to zabalí do duchovna a přihodí se zdravotní obtíže, tak to vypadá mnohem ušlechtileji než normální zdrhačka z jakéhokoli jiného důvodu.

A čemu Tě měl naučit? Přinejmenším tomu, jak zvládnout takovouto situaci a tím Tě posílit pro případné obdobné situace příští. A taky tomu, že ne každý je na naše srdce na dlani připraven a že reakce na ně mohou být nevyzpytatelné.

Kámo Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2010 10:30 am    Předmět: Citovat

Hm, Kamo...

Trošku jsi se strefil v tom, že on stále řešil nějaké duchovní úrovně a považoval se za člověka, co je svým způsobem "vysoko". Ale nechci už ho posuzovat, mám ho i tak ráda. Cítím z něho velký potenciál, jen někde je trošku šprajcnutý, asi...

Vzpomínám si, že jsem mu občas něco říkala a on mi stále opakoval: "Tak to jsi v tomto dál než já..." A já jsem pořád nechápala, proč pořád tolik řeší, kdo kde asi je a nerozumím tomu dosud.

Nějaká paní léčitelka mu zprostředkovávala čísla o dosažení procent osvícení, nejen u něho, ale i u jiných lidí. Říkávala jsem mu, že by mu možná bylo lépe, kdyby to celé hodil za hlavu a s láskou se přijal tam, kde teď právě je, ať už byl v minulosti kdekoliv...

Jak jsi to myslel, že ty zdravotní obtíže nejsou žádným překvapením?

Tak jsem přemýšlela, není vůbec nabízení pomoci partnerům, mužům obzvlášť, svým způsobem hloupost, z mnoha důvodů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2010 10:45 am    Předmět: Citovat

Bereniko, otevřela jsi svým impulzem u svého bývalého přítele jeho Pandořinu skříňku.

To co z ní vykouklo tě vyděsilo a trochu podráždilo. Udělala jsi pro něj to nejlepší, cos mohla. Teď už si to on sám musí zpracovat.
A ty také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2010 10:54 am    Předmět: Citovat

Co myslíš, Krabasi, tou skříňkou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2010 11:23 am    Předmět: Citovat

Berenika napsal:
Co myslíš, Krabasi, tou skříňkou?


http://cs.wikipedia.org/wiki/Pandóra

citace poslední věty:"Odkaz tohoto mýtu přetrvává do dnešních časů - Pandořina skříňka zůstává symbolem zhoubného daru a uvolněného zla."

Je to na dlouhé povídání, ale stručně to dobře vystihuje ta ocitovaná věta z wikipedie Smile.

Jen dodám, že takovou skříňku má v sobě každý z nás.

Jsem si včera nainstaloval do Iphone novou aplikaci s Tarotovými kartami, takže je teď mám kdykoliv při sobě Smile.
Večer jsem si vytáhl na dnešek kartu s obrázkem "ďábel". Její poselství pro mě znělo "Dej si dnes pozor na temnou stránku svojí osobnosti, aby nepřevládla tu světlou".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2010 1:06 pm    Předmět: Citovat

Bereniko,

pobavila jsi mě tou léčitelkou, která dokáže vyčíslit procento osvícení, to mi fakt cukaly koutky Very Happy

K těm zdravotním obtížím Ti pošlu SZ.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2010 3:34 pm    Předmět: Citovat

Kamo, proč Ti cukají koutky? Smile To je přeci mezi eso lidmi celkem běžná věc, vezmou si kyvadlo a vyčíslí si, kolik procent komu schází do osvícení... Razz

Za SZ děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2010 3:49 pm    Předmět: Citovat

Berenika napsal:

Ten, kdo miluje sám sebe, se nebojí být sám, protož být sám je příležitostí milovat se a přijímat se ještě hlouběji. Jestliže ho pak odmítne člověk, kterého miluje, bude se snad cítit bezcenný? Bude se litovat a uzavře se před světem, nebo se pokusí rychle si najít náhradu? Ani jedno. Bude prostě pokračovat v šíření své lásky...


A tak jsem byla v klidu a s láskou jsem šla spát, s vědomím, že jsem měla šanci se právě něco naučit, jen zatím přesně nevím, co vlastně.



Bereniko........nádhera.......to je přesně ono...........a z vlastní zkušenosti mohu tato slova potvrdit. A vůbec, celý můj život je jiný od té doby, co se mám ráda.......... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund