Fórum - Zobrazit téma - Eutanázie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Eutanázie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Eutanázie
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20, 21, 22  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po prosinec 06, 2010 1:48 pm    Předmět: Zneužití euthanasie pacientem Citovat

Evíku, a jak by to pacient zneužil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po prosinec 06, 2010 2:22 pm    Předmět: Citovat

Třeba se může dobrovolně rozhodnout odejít z tohoto světa, aby nebyl závislý na pomoci druhých, aby nebyl příbuzným na obtíž...oblíbené rčení starých lidí.

Taková smrt z milosti, ale ne kvůli sobě a své bolesti, ale kvůli někomu jinému. Ale to už je asi moc velký extrém Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po prosinec 06, 2010 2:37 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Mrzí mě, že se nějak v našich přispěvcích míjíme, asi to bereme příliš antagonicky.
Asi je to citlivé téma a svým způsobem se každého z nás třeba jednou dotkne mnohem víc, než jiná mudrlantská témata tady na RW.
Můj odhad je ten, že časem stejně nezbyde, než euthanázii povolit, anebo se jí bude říkat jinak. Lidstvo čím dál víc marodí a to se zkrátka někde odrazí.

Zbultran napsal:
Co to vzít z jiného konce? Pokuste se vy zastánci euthanásie vymyslet, jak zabránit jejímu zneužití.
Dobrý nápad Wink, jenže my o tom stejně nerozhodujeme a nerozhodneme.
Dnešní medicína pořád ještě neumí spoustu věcí, ale má diagnostické možnosti a zkušenosti na odhad míry poškození životně důležitých orgánů a to bych bral jako základ, jako jakési nezávazné potvrzení nevratného konce. A pak by to bylo na tom nemocném, anebo na jeho nejbližších - manželka, děti, rodiče... Jistě, že se dá všeho zneužít, ale jestli se rodina bude chtít zbavit nepohodlného nemocného, tak to stejně nějakým způsobem udělá.
Já bych neviděl nic špatného na řízeném konci třeba doma, uprostřed svých nejmilejších, než někde na Aru, dýchající pomocí přístroje a žijící díky infuzím a sedativům.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 2:16 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Třeba se může dobrovolně rozhodnout odejít z tohoto světa, aby nebyl závislý na pomoci druhých, aby nebyl příbuzným na obtíž...oblíbené rčení starých lidí.

Taková smrt z milosti, ale ne kvůli sobě a své bolesti, ale kvůli někomu jinému. Ale to už je asi moc velký extrém Rolling Eyes .


To je podle mě pořád to samé = euthanasie, jen jiný motiv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 2:20 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:


A pak by to bylo na tom nemocném, anebo na jeho nejbližších - manželka, děti, rodiče... Jistě, že se dá všeho zneužít, ale jestli se rodina bude chtít zbavit nepohodlného nemocného, tak to stejně nějakým způsobem udělá.


Hmm, když se takhle zbaví nepohodlného příbuzného, bude to vražda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 2:49 pm    Předmět: Citovat

Prominte,není to pro to,že si vás nevážím,ale nemám čast číst všechny příspěvky.Reaguji jen na eutanázii.
Člověk se narodí a sám si vybral co má zažít.Má taky dost sil si to odžít.Můžete namítnout,že někdo druhý si vybral,že bude pomáhat lidem a bude jím zkracovat utrpení.Je to kruh.Když se ti dva potkají,tak ten nemocný mu to dá jako dar aby mu mohl v uvozovkách pomoci,ale sám tu měl být ještě třeba měsíc,dva.Mněl ještě někoho něco naučit,mněl sám někomu něco odputit ale tím darem,eutanázii se to nestalo.A m,usí se vrátit.Jdeme jen vedle sebe,a když mu dám eutanázii,vstoupil jsem do jeho života a beru na sebe za něj nějaký věci,které se mají stát.Tak to cítím já,je to jen subjektivní dojem,ale co vím na beton,i umírající trpící člověk má duši v míru,ta netrpí,tak proč by si jeho duše hledala eutanázii.Je to zvůle našeho rozumu,rozhodovat o jiných.NEMÁME PATENT NA ROZUM.Ani já ne.Jožka šaman.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 3:36 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Tak to cítím já,je to jen subjektivní dojem,ale co vím na beton,i umírající trpící člověk má duši v míru,ta netrpí,tak proč by si jeho duše hledala eutanázii.Je to zvůle našeho rozumu,rozhodovat o jiných.NEMÁME PATENT NA ROZUM.Ani já ne.Jožka šaman.


Co to patláš, Jožko Question Jaká trpící nebo netrpící duše?
Nejde tu o žádný patent na rozum, ale dost zásadní věci v životě člověka. Naše zkušenosti a názory.

A proč rozhodování o jiných? Jde tu především o rozhodnutí sama za sebe a lidi trpící umírající, a ne o ty, co nemaj do čeho píchnotu, a když tedy kde-nic tu nic, tak mne holt dejte utratit. Rolling Eyes

Už jsi někdy doopravdy trpěl? Asi ne, viď.
Tak až budeš mít doopravdickou bolest, tak mi dej vědět, a já ti poukážu na Tvoji duši, která netrpí,
a Ty mi pak řekneš jak Tě to rázem všechno přešlo. Confused

Pa.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 7:52 am    Předmět: Citovat

Hele Tooro, to co píšeš Šamanovi je trošičku nefér. Mě to vyznívá tak, že ty jsi trpěla a on ne a tak do toho nemá co mluvit.

Je to taková jiná Toora, než jsem na ní zvyklý. Tuším, že máš velmi osobní a velmi těžkou zkušenost s utrpením ... a to je možná důvod, proč v tomto tématu nejsi tak nějak nad věcí jako vždy. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 9:06 am    Předmět: Citovat

Ahoj Zbultrane. Smile

Zbultran napsal:
Je to taková jiná Toora, než jsem na ní zvyklý

Tohle je zvlášní jev, k dospělým mluvit jako k děcku ve školce...naposledy tady napomínali Harmonika, že si dovolil napsat jinak než tak "hodně", nevyhraněně, jak už se to u něj vžilo. Wink Razz


Zbultran napsal:
Hele Tooro, to co píšeš Šamanovi je trošičku nefér.

Jsme ale dospělí, a nefér mi připadá napomínat mne, protože jsi to ty, takže mile a laskavě Smile a přitom nenapsat jasně, co přesně je v tom mém příspěvku nefér.
Mluv prosím konkrétně, jinak nevím, co mi chceš říct.
Třeba jenom nerozumíš Ty mně...?

Díky.

Katka

P.S. Ještě k tomu tématu zneužití eutanázie, tak tam je to Zbyňku dáno vždycky jistou zralostí celkové společnosti. Máš to jako se vším, uranem, skalpelem, konopím, vždycky se to dá použít k prospěchu, nebo zneužít a záleží tedy na tom, na jakém úzusu se společnost ustanoví, a jaké nástoroje si zvolí a uplatní pro kontrolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 12:21 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

P.S. Ještě k tomu tématu zneužití eutanázie, tak tam je to Zbyňku dáno vždycky jistou zralostí celkové společnosti. Máš to jako se vším, uranem, skalpelem, konopím, vždycky se to dá použít k prospěchu, nebo zneužít a záleží tedy na tom, na jakém úzusu se společnost ustanoví, a jaké nástoroje si zvolí a uplatní pro kontrolu.


Ano, to je to podstatné. Tahle společnost na to rozhodně zralá není.

Dovedu si představit, že se euthanasia schválí. Lidé si na ní zvyknou jako na naprosto běžnou věc. Pak se ale zvýší průměrný věk, společnost zestárne, nebudou peníze na léčení. A všichni vědí, že léčení starých lidí stojí víc než mladých .... tak nejdříve uděláme kampaň ve sdělovacích prostředcích ... aby si lidé uvědomili, že když jsou přiliž staří, jsou na obtíž a nejsou peníze na léčení mladých perspektivních. Tak někteří půjdou na euthanasii jako obět pro své děti, pro vlast .... a když nepůjdou udělá se komise ....... myslíte si, že to je opravdu tak absurdní a nemožné?

Připadá mi to jako s komunismem, ideál je to hezký a přitažlivý, jenže ne pro lidi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 12:24 pm    Předmět: Citovat

Toora napsal:
Už jsi někdy doopravdy trpěl? Asi ne, viď.
Tak až budeš mít doopravdickou bolest, tak mi dej vědět, a já ti poukážu na Tvoji duši, která netrpí,
a Ty mi pak řekneš jak Tě to rázem všechno přešlo.


Zbultran napsal:
Mě to vyznívá tak, že ty jsi trpěla a on ne a tak do toho nemá co mluvit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 1:19 pm    Předmět: Citovat

Pořád nevím, co se Ti na tom zdá nefér, Zbultrane Question

V tomhle mém příspěvku Jožkovi se nejedná o hloubku utrpení, ale o neslučitelnost těch pohledů (duši nic nebolí) z hlediska běžného člověka - tj. trpícího umírajícího. Tohle přeci všichni víme, a osvobodí nás tohle vědění od tělesných a psychických bolestí? Potom...co to je za argument v diskusi o eutanázii Question

A v tomhle případě Zbultrane je radikální „ne“ skutečně dost mimo. Není nic špatného na tom, že někdo nemá stejnou zkušenost jako někdo jiný, ale opravdu moudré je potom ono „...nevím, jak by se můj postoj změnil ve stejné situaci...“, tak, jak to z některých zde příspěvků zaznělo.

Co se týká katastrofických scénářů zneužití věcí, které dnes lidstvu běžně slouží a toho, co je možné mohli bychom tady Zbyňku vymyslet perpetum mobile. Kdybychom takhle koukali na všechno, co dneska běžně používáš ve svém životě, nic z toho by nespatřilo světlo světa.
Taková jaderná energie je zrovna jedním z těch kontraverzních prostředků, není to ideální, ale nic, co by to plně nahradilo, bohužel zatím nemáme. Confused Prostě musíme zacházet s tím, co máme k dispozici. A asi to s námi není tak tragické, když jsme se dokázali domluvit, respektive najít páky na apriori využití této energie, než abychom si jí vzájemně cukrovali ze vzduchu, ale příkladů bychom našli jistě víc.

Notabene, jak už jsem se zmínila, eutanazie se děje, jen to není věc veřejná, a v kuloárech a na jistých zdravotních pracovištích to tak prostě je, jen do toho nikdo nemůže zasahovat a mnohdy to ani lidé vědět nechtějí.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 1:31 pm    Předmět: Citovat

Zbultran: Mě zase připadá, že používáš těžce demagogické argumenty. Eutanázie je rozhodnutí jednotlivce a ne že o někom rozhodně nějáká komise proti jeho vůli. To je absolutně něco jiného a těžce mimo. To je v dnešní společnosti nemyslitelné. Stejně tak, že bude nějáký tlak na to aby si ukončovali život lidé jen tak pro nic za nic, že jsou staří a nemocní. To přece nemůžeš myslet vážně. O naší společnosti si iluze nedělám, ale tohle kolem sebe až na nějáké sociopatické výjimky opravdu nevidím.
Co se týče zralosti společnosti, tak si myslím že je zralá až dost. Proč by nebyla ? V čem je nezralá ? Je demokratický režim, který k něčemu takovému nikoho násilně ani jinak nutit nebude. Narozdíl od jiných zemí nemají lidé v ČR tak zaplevelené mozky katolickou a jinou ideologií a jsou většinou schopni se rozhodovat racionálně a bez náboženských předsudků. Nevidím žádnou společenskou překážku kromě pár náboženských blouznivců, kterých je u nás naštěstí menšina.

P.S. Teď dodatečně čtu jak to vyjádřila toora. S tím se ztotožňuji. Vyjádřila to lépe než já a méně konfrontačně, což je asi lepší Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09, 2010 6:53 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
eutanazie se děje, jen to není věc veřejná, a v kuloárech a na jistých zdravotních pracovištích to tak prostě je, jen do toho nikdo nemůže zasahovat a mnohdy to ani lidé vědět nechtějí.


Smile

Asi každé podávání léků tišících bolesti by se dalo nazvat ,, pomalá eutanázie" ( např. v léčebnách dlouhodobě nemocných .). Zrovna tak odpojení od přístrojů . A tam těžko budeme čekat souhlas pacienta. To je také diskutabilní otázka Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: so prosinec 11, 2010 2:00 pm    Předmět: Citovat

Nikdo nemá patent na rozum.nikdo neví co udělá ve chvílích bolesti.Já jsem věřící,vím že tu jsem abych se něco naučil a utíkat od rozdělané práce...i to je řešení,sebevražda.I nemoc je sebevražda,protože mne něco učí a já to odmítnu a nevyléčím se.A jestli já můžu rozhodnout o někom a utratit ho.Nemůžu on má přece svoji svobodnou vůli.A pobavilo mne,jak jsi do mne píchla,že až budu mít bolest.Víš mám výhodu,díky bolestem mám snížený práh citlivostui na bolest a už znám i duševní bolest.Každý to špatně snáší,kdo třeba zná migrény,tak ví svý.Já je taky míval pouze však jen 30 let. Tady přece nejde o to kdo má pravdu,kde je pravda,každý máme svojí pravdu,svojí víru..emoce by tu neměli být.Spíš se zamysleme,proč tvrdíme,že příroda je krutá a sami na sebe zapomínáme.Je pěkné před adventním čase se bavit o eutanázii a ted použiju ránu pod pás, a jak se chováme ke svému okolí.COPAK NIKDO NEPOTŘEBUJE NAŠI POMOC A NEBU MI MU DÁME EUTANÁZII A NECHÁME HO UMŘÍT.Nebo jen si ho nevezmeme z děcáku domů,necháme ho ve starobinci,nezavoláme a neusmíříme...my mnohdy svoje problémy odložíme,a časem je nevidíme.A hurá prášek náš problém vyřeší,někdo náš problém vyřeší,někdo,mi přece né,tu eutanázii udělá za nás.Přemýšlej kolika svým lidem by jsi dala injekci na usmířenou na smrt.Já jsem se modlil,aby si Bůh už vzal mou maminku.Ale nikdy bych nerozhodl za ní ,víš,i když si pacient řekne,prosí v bolestech o pomoc a smrt,nemůžeme mu to brát,trpí.ale je to v souladu s tím,s čím přišel na svět.On přišel trpět do slzavého údolí.Proč tolika lidí v hospicech když jim někdo vrátí víru v Boha se smíří se smrtí,trpí,moc trpí,naříkají ale přesto najdou sílu.Já jsem si to neprošel,možná snad ted projdu,ale stále si myslím,že když jsem si to vybral před narozením,mám dost sil to žít až do konce.Je to ale jen můj názor.Taky nevím,stále váhám,jestli fyzická bolest je větší než duševní.Fyzická je milosrdná,dokáže tě zbavit vědomí nevo i zabít ale duševní se musí protrpět.Proč asi.Nevím.Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20, 21, 22  Další
Strana 4 z 22

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund