Fórum - Zobrazit téma - Eutanázie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Eutanázie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Eutanázie
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2010 12:38 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Kámo, jestli tedy rozumíš mé snaze, tak jsem ráda, ale asi mě stejně nepochopíš.
Mistr v Tesle, když mě kdysi uváděl do provozu plného žen, mi říkal:"A nesnaž sa je chápať, je to zbytečná dřina." Smile
Ty jsi Eviku taková skutečně čistá duše, že to jinak než dobře ani myslet nemůžeš.

Evik napsal:
Když pomůžu duši, která v příštím životě nebude muset řešit to, co se podařilo vyřešit mě, tak z toho mám taky radost. I když už bude v úplně jiném těle.
Tady taky není nic čemu bych nerozuměl. Akorát že se snažím žít tak, abych žádné příští životy řešit nemusel. Minulost už nespravím a tak skrz svou přítomnost si buduji budoucnost, ale zase ne tak, že bych kvůli své mlhami zahalené budoucnosti nějak nepřirozeně deformoval svou přítomnost. Ufff...to byla věta jako od toory - nic ve zlém tooro Wink. Zkrátka preferuji to co je teď, protože toto moje tělo žije právě teď a nemyslím si, že se tím jakkoli čemukoli protivím.
Takže oba jdeme asi do stejného cíle.

Vyznávám právo řídit si svůj život až do úplného konce, tudíž souhlasím i s eutanázií. Obecně se říká, že sebevrazi jsou zbabělci...ano, je to svým dílem někdy zbrklé a nevratné řešení, ale řekl bych, že stejně tak je k tomu třeba víc odvahy, než se na první pohled zdá.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2010 12:58 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Opravdu nevím. Přemýšlím nahlas a asi ne moc správně.
Řekla bych Evi, že Ti to přemýšlení jde moc dobře.


A tedy docházíme k poznání toho, co je proměnlivé, dočasné:
Evik napsal:
Tělo nám bylo propůjčeno. Tedy duše má to správné tělo, které právě potřebuje k tomu, aby se něco naučila... . Tak to samé bude asi i s myslí.

Ano, potom tedy tento psychosomatický aparát (soustava těla a mysli) je něčím, co podléhá změně a postupnému rozkladu.


Evik napsal:
Vědomí si představuju jako stav bytí, kdy si uvědomuju , že jsem a žiju. To znamená, že vnímám své okolí, své tělo, že vnímám všemi smysly všechny vjemy, které přicházejí.

Ve východní filozofii se objevuje pojem „vědomí“ a „Vědomí“....takže, ano - to první, o kterém píšeš, je tedy tzv. osobní vědomí, tedy je tu nějaký uvědomující a potom jakýsi „objekt“, o kterého si je vědom.
Pokud toužíme po poznání pravdy, potom cestou sebezkoumání docházíme k tomu, že můžeme pozorovat svoje myšlenky, proto jimi nemůžeme být (i když se s nimi dlouho identifikujeme) a nejsme ani tímto tělem. Takto postupně poznáváme vše, čím ve skutečnosti nejsme. Jsme „něčím“, co na sebe bere různé (jak jinak než dočasné) formy.
A tedy ještě zbývá otázka - tj. „KDO“ tedy vlastně je ten, kdo toto vše dočasné (vč. těla) pozoruje a uvědomuje..............?

Tato otázka je také předmětem duchovní praxe tzv. „Atmavičáry“, kdy kladena dovnitř, bez očekávání odpovědi, resp. onou odpovědí není nic, co je možno sdělit slovy, a pokud se snad nějaký pojem v mysli vynoří, potom to není „ONO“.
Jde o odhalení naší pravé Podstaty.

A co se týká pojmu „duše“, záleží jen na nás, jak si tento pojem sami vyložíme.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2010 1:00 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
...že stejně tak je k tomu třeba víc odvahy, než se na první pohled zdá.


Přesně tak, Kámo. Laughing


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2010 2:53 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Zbultran napsal:

Ta možnost zneužití je tu ohromná a pro mě osobně je to ten nejdůležitější argument proti euthanasii.

Tahle možnost existuje u všech "nástrojů" - tedy použitelnost ku prospěchu, či naopak.


Jenže tady je to tak nějak konečné řešení (myslím v rámci jednoho života) a nějak už se to nedá vzít zpět.


toora napsal:

Zbultran napsal:
Nemusíme. Někteří lidé večer usnou a už se neprobudí.

Ano, dost vrahů a zloduchů takto usnulo... Confused


Tomuhle nějak nerozumím. Cos tím chtěla říci?

toora napsal:

Zbultran napsal:
Šanci dostaneme, možná, třeba se naše utrpení tady prodlouží o milion životů. Kdo to ví jistě?
Nebo třeba budeme prožívat to samé, jen bolest bude větší.

Nemyslím si, Zbultrane, že Božím záměrem je nechat nás trpět krutými bolestmi, když už se tělo nenávratně rozpadá.
Za to jsem ve svém životě viděla, co dokáže bolest a lidské zoufalství.
Na eutanázii jsem se sama dívala skepticky, to až do doby než jsem absolvovala to, co jsem projít musela. A tak nám život sám bourá černobílé vidění světa i všechny naše „radikalismy“.
Od té doby respektuju takovéto rozhodnutí, které může člověk v jisté situaci učinit a nemyslím si, že „Boží Zákon“ by v tomhle byl méně soucitný.


Hele, to mluvíme každý o něčem jiném. Já mohu také respektovat něčí rozhodnutí k euthanasii. Mohu ho i pochopit.

Tady jsme se ale bavili o euthanasii obecně a s tou nesouhlasím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2010 3:05 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
V příštím životě budu houby vědět co se dělo v tomto současném, to samé vím co jsem dělal v tom minulém.
Nikdo se mne neptal jestli chci přijít zrovna do tohoto světa, takže ať mi nikdo nemluví do jeho průběhu a konce. A pokud jsem sem přišel z vlastní vůle, tak pak mám snad i dostatek svéprávnosti řídit i to ostatní co se se mnou děje.


Dělej jak myslíš Smile , ty se chystáš na euthanasii? Myslel jsem, že se bavíme obecně.

kamo napsal:

Včera mi po dvouletém trápení zemřela blízká příbuzná, shodou okolností stejně jako u Evika taky Jitka. Na to, jak trpěla, by -podle v tomto vlákně napsaného- musela škodit kdekomu a kdečemu celý svůj život, což se tedy skutečně nedělo. A že si to táhla ze svých minulých životů? Ten kdo tohle vyznává - má kuráž tímhle opožděně vychovávat umírajícího v bolestech?


Těžko by to někdo vykládal umírajícímu, to by byl necita.

kamo napsal:

Nikdo z nás nemůže vědět jak se zachová až mu bude skutečně ouvej. Nemyslím si, že Bůh trvá na tom, abychom si to tady vytrpěli při plném vědomí až do úplného, a kolikrát nevábného konce. Dal nám přece právo volby - tudíž i možnost zvolit si konec kdy já budu chtít.


Dostali jsme svobodnou vůli a k tomu jsou stanovená určitá pravidla - příčina a následek. Je mnoho věcí, činností, které teoreticky můžeme dělat, ale to samo o sobě neznamená, že jsou správné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2010 4:00 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Tomuhle nějak nerozumím. Cos tím chtěla říci?

Poukazuji tím jen na celkovou relativitu, tedy na to, jak se to může zdát ze světského pohledu bezvadným, tj. usnout a už se neprobudit.
Z hlediska možného pokročení na Cestě to ale žádná výhra není.
Tedy ani jeden extrém ne - tj. v rozrušení a krutých bolestech jakožto jeden a pdchod během spánku jako druhý.
Klidné bdění- bdělost a vědomý "přechod", to už je však něčem jiném...

Samozřejmě z pohledu člověka, který se o "nehmotné" ani nezajímá, je i ten odchod ve spánku ýhrou a především spásnější než ten ve změti myšlenek, emocí a nepřijetí.

Takhle snad už je to Zbyňku trochu srozumitelnější.

Zbultran napsal:
Tady jsme se ale bavili o euthanasii obecně a s tou nesouhlasím.

Rozumím.

Společnosti obecně by především neškodilo zamyslet se nad tím, že zatímco umělé přerušení těhotenství je v ní zcela běžná věc, tedy rozhodnutí o usmrcení plodu dítěte, zatímco vlastní rozhodnutí a soucitná účast, tj. případná asistence u odevdání nefunkčního, rozpadajícího se těla, je mimo zákon. Idea


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2010 8:57 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Dělej jak myslíš, ty se chystáš na euthanasii? Myslel jsem, že se bavíme obecně.
Cože? Smile Jak jsi na tohle přišel - protože nejsem proti eutanazii? To snad ne Smile Kdepak, na eutanázii se nechystám, ale doufám, že jestli ji někdy budu potřebovat a bude nezbytná, tak že už bude legální a ušetřím tak sebe a své blízké zbytečných scén.

Zbultran napsal:
Dostali jsme svobodnou vůli a k tomu jsou stanovená určitá pravidla - příčina a následek. Je mnoho věcí, činností, které teoreticky můžeme dělat, ale to samo o sobě neznamená, že jsou správné.
Tady bychom se mohli dlouze bavit o tom, kdo ta pravidla stanovil a třeba i jaké má právo je vyžadovat po ostatních a jak je to teda potom s tou svobodnou vůlí.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 9:31 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:


Zbultran napsal:
Dostali jsme svobodnou vůli a k tomu jsou stanovená určitá pravidla - příčina a následek. Je mnoho věcí, činností, které teoreticky můžeme dělat, ale to samo o sobě neznamená, že jsou správné.
Tady bychom se mohli dlouze bavit o tom, kdo ta pravidla stanovil a třeba i jaké má právo je vyžadovat po ostatních a jak je to teda potom s tou svobodnou vůlí.

Cool
.


Pravidla jsou nastavena a ty se je můžeš dozvědět. Pak je na tobě, zda je dodržíš. Je třeba takové pravidlo, že když skočíš ze 7. patra paneláku, poletíš dolů a tvá rychlost se bude zvyšovat až se pak najednou bude rovnat nule. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 11:20 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Pravidla jsou nastavena a ty se je můžeš dozvědět.
Kdysi jedni nastavili pravidlo, že Země je placatá a Slunce se točí kolem ní a dodnes nemůžou rozdýchat, že jim to druzí vyvrátili Wink

Zbultran napsal:
Je třeba takové pravidlo, že když skočíš ze 7. patra paneláku, poletíš dolů a tvá rychlost se bude zvyšovat až se pak najednou bude rovnat nule.
Až budu mít stopadesát druhů energií a ne jen jednu, tak se mi třeba vůbec nic nestane a ještě mne mnozí budou následovat Smile

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 8:38 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, Euthanasie....... dost zapeklitá věc najít jednoznačnou odpověď.
Ale kdybych se měl vyjádřit jak to cítím já, tak v určitém okamžiku ano, rozhodnutí a souhlas toho, kdo chce už pryč z tohoto světa, přitom zkušení by měli rozhodnout a uvážit bezvýchodnost situace.
Můj tata vždycky říkal, že nejlepší je usnout a už se neprobudit. Jenže málokomu se totok podaří. Leckdy je to pro druhé i drama a zážitky na celý život.
Jak musí někdo ke konci trpět, to mám zážitek z dětství. Starý hospodář, velice odolný chlapisko, co šplhal po stromech a sbíral vysoko v korunách jedlové šišky, den co den chodil s kosiskem na luka....už v letech- odhadem přes osmdesátku si vzal život tak, že se propíchnul třiceticentimetrovým nožem za obchodem, protože prý při rakovině trpěl nevýslovitelně ukrutnými bolestmi. Tak to bylo neúnosné!!!!!!!
Jenže jak poznat tu hranici, kdy jo a kdy ještě ne? Jsou známy případy dlouhého strvání v kómatu a pak probrání se do života. To nechápu, protože přec když se nehýbeme, nohy- ta pumpa na lymfu -pomáhají koloběhu lymfatickému systému, který obklopuje každičkou buňku v těle a odvádí zplodiny k /čističkám/, tak bez pohybu se otravujem.
A další věc. Možná za chvíli někdo rozluští genetický kód člověka- ono už se to událo- , bude to dostupnější a může přijít doba, kdy s děťátkem z porodnice fasnem cedlo s genetickým popsaným materiálem. A jsem si jist, že první nebudou zajímat neobyčejné prospěšné genové mutace, ale ty chyby, potenciální možné spouštěče chorob. A v závěsu půjdou pojišťováci, zdravé pojistí na menší částku, nemocné natáhnou víc, protože ti jsou rizikověší, budou stát "stát" víc na léčebných výdajích. A budou rozhodovat jiní o druhých, to už tu taky bylo.

Možná si teď řeknete, "zabít ho málo", Harmonouše jednoho, ale kdysi kdosi řek, že žádná smrt není zlá, které předcházel život dobrý...."
Středověk, to byla hrozná doba, tam život brali jinak- sekalo se, věšelo se... i pro každou blbinu či záminku.
Pár let nato zase souboje, na kordy či pistolky....

Ale co takový princ - pozdější Buddha?- vyměnil svůj pohodový život za meditování a střetávání se s ukrutnostmi světa....dokázal by to dneskaj někdo?

Napadl mě pan Hajaši, jak zavedl kliniku reiki, předpověděl válku, že by reikisty vyhladili a rozprášili a jako námořník v záloze by musel zabíjet ve válce, volil raději smrt- ukončení života. Prý si před svými žáky psychicky zastavil srdce. /Dá se to vůbec? Štorcnout si takto nějaký orgán? Shocked /

Takže eutanázie snad jo, ale po velkém uvážení, rozhodnutí dotyčného v takřka bezvýchodné situaci....otázkou je to rozpoznat.

Jinak autorka tématu eutanásií oživila takřka spící webík. To se ti povedlo, za to dík. A věřím, že se dostanem i k zábavnějším témátkům, tolik v této době potřebným.
Venku kalamita, byl jsem v lese- myslíte, že zvířátka zajímá zasekaná dé jednička? Kalamita v Evropě? Krmelec plný dobrot našly a žije se dál.....
V Meduňce zajímavost o pijavicích, že máme místo na těle, asi deset cm nad kotníkem, kde je v cévách nejvyšší krevní tlak. Tam se přikládat nesmějí. Zajímavý místo. Pečení s pohankou, to testnem a vůbec mějte se, ahoj Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne prosinec 05, 2010 2:55 pm    Předmět: Citovat

Na tohle téma jsem si vzpomněl včera, kdy mi bylo vlivem jakési střevní chřipky velmi špatně od žaludku a byl jsem tak vyčerpán, že třeba dojít těch pár kroků z postele na záchod, do koupelny a zpátky do postele byl velký fyzický výkon, ke kterému jsem se odhodlával dost dlouho Smile Bál jsem se pohnout aby se mi nepřitížilo. Hnusný stav.
Já jen že si pak člověk víc uvědomí, že třeba hlásat "zákaz euthanásie" je velmi snadné pro člověka plného energie, kterého zrovna nic moc nebolí. Když je vám ale opravdu špatně, tak vidíte svět úplně jinak. Mě bylo špatně jediný den a i tak toho bylo dost. A když si představím, že se tak něják někdo cítí dlouhodobě .... brrrr. Nedivím se, že pak sáhne i ke krajnímu řešení. Je to každého právo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne prosinec 05, 2010 7:54 pm    Předmět: Re: JEDY V PRAXI Citovat

Tak hlavně že už je ti Beppe trochu líp Smile.
Evik napsal:
Zbultran napsal:


Ano s tím souhlasím, ale bolest ovlivňuje mysl stejně jako drogy.


V kruté bolesti člověk prosí o vysobození, případně se modlí, slibuje....Pak bolest přejde a člověk rád zapomene že prosil, sliboval....



Kdysi hodně dávno, při krutých bolestech vyvolaných ledvinovou kolikou jsem já, ateistka, slibovala pánu Bohu, že jestli mě zbaví bolestí - přestanu kouřit Wink . Co myslíš? Po týdnu mi vyšel písek, mě se ulevilo a už jsem upalovala si zapálit Embarassed .

harmonik napsal:
Citace:
Možná si teď řeknete, "zabít ho málo", Harmonouše jednoho,

Ale ale Wink

Citace:
ale kdysi kdosi řek, že žádná smrt není zlá, které předcházel život dobrý...."


Víc než smrti se ale bojíme bolesti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po prosinec 06, 2010 8:59 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Na tohle téma jsem si vzpomněl včera, kdy mi bylo vlivem jakési střevní chřipky velmi špatně od žaludku a byl jsem tak vyčerpán, že třeba dojít těch pár kroků z postele na záchod, do koupelny a zpátky do postele byl velký fyzický výkon, ke kterému jsem se odhodlával dost dlouho Smile Bál jsem se pohnout aby se mi nepřitížilo. Hnusný stav.


No vidíš, a možná už teď ti je lépe. A rozhodmout se v takovém stavu pro euthanásii by byla hloupost.

Beppe napsal:

Já jen že si pak člověk víc uvědomí, že třeba hlásat "zákaz euthanásie" je velmi snadné pro člověka plného energie, kterého zrovna nic moc nebolí. Když je vám ale opravdu špatně, tak vidíte svět úplně jinak. Mě bylo špatně jediný den a i tak toho bylo dost. A když si představím, že se tak něják někdo cítí dlouhodobě .... brrrr. Nedivím se, že pak sáhne i ke krajnímu řešení. Je to každého právo.


Hele, možná si trochu pleteš stav věcí. Euthanásie není povolená, netřeba hlásat její zákaz.

Mrzí mě, že se nějak v našich přispěvcích míjíme, asi to bereme příliš antagonicky. Co to vzít z jiného konce? Pokuste se vy zastánci euthanásie vymyslet, jak zabránit jejímu zneužití.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po prosinec 06, 2010 11:22 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Hele, možná si trochu pleteš stav věcí. Euthanásie není povolená, netřeba hlásat její zákaz.


Já jsem měl na mysli obecně ukončení života z vlastního rozhodnutí. Nepřesně jsem to formuloval.
Ale jinak spousta lidí hlásá zákaz euthanásie preventivně, aby jí náhodou někdo nechtěl povolit. Tahle diskuze probíhá.

Zbultran napsal:
No vidíš, a možná už teď ti je lépe. A rozhodmout se v takovém stavu pro euthanásii by byla hloupost.


Problém je, že jsou lidé kterým je opravdu hodně špatně a ví s jistotou prakticky stoprocentní, že lepší to už nebude. Ba naopak to bohužel často bývá tak, že se to ještě zhoršuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po prosinec 06, 2010 12:47 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Co to vzít z jiného konce? Pokuste se vy zastánci euthanásie vymyslet, jak zabránit jejímu zneužití.


Nevím, nevím, kdyby došlo na lámání chleba, jestli bych hlasovala pro a nebo proti eutanázii.

Ale když jsme u toho, napadlo tě Zbultrane, že by to mohl zneužít i pacient? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Další
Strana 3 z 22

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund