Fórum - Zobrazit téma - Eutanázie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Eutanázie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Eutanázie
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 12:52 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Kdybychom nakrásně snad něco přeskočili, dostaneme nekonečně mnoho šancí to opět absolvovat, třebas v jiném těle a jiných podmínkách, a především (ještě dřív) máme nekonečně mnoho šancí pochopit, a to tedy jaksi především.


Šanci dostaneme, možná, třeba se naše utrpení tady prodlouží o milion životů. Kdo to ví jistě?

Nebo třeba budeme prožívat to samé, jen bolest bude větší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 1:08 pm    Předmět: Re: JEDY V PRAXI Citovat

Zbultran napsal:


Ano s tím souhlasím, ale bolest ovlivňuje mysl stejně jako drogy.


V kruté bolesti člověk prosí o vysobození, případně se modlí, slibuje....Pak bolest přejde a člověk rád zapomene že prosil, sliboval....

Bolest nás dokáže přinutit udělat nepředvídané a věci.

Ale co je to bolest? Co způsobuje bolest?

Pokud je bolest stavem naší mysli, copak všichni musíme v bolestech umírat?



Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 1:24 pm    Předmět: Re: JEDY V PRAXI Citovat

Evik napsal:

V kruté bolesti člověk prosí o vysobození, případně se modlí, slibuje....Pak bolest přejde a člověk rád zapomene že prosil, sliboval....


Ano.

Evik napsal:

Bolest nás dokáže přinutit udělat nepředvídané a věci.


Ano. Třeba chce i ukončit život euthanasií.

Evik napsal:

Ale co je to bolest? Co způsobuje bolest?


Asi je to nějak spjato s tímto hmotným světem.

Počítám že se neptáš jak to funguje mechanicky ....

Evik napsal:

Pokud je bolest stavem naší mysli, copak všichni musíme v bolestech umírat?

Question


Nemusíme. Někteří lidé večer usnou a už se neprobudí.

Třeba když sami nebudeme způsobovat bolest, nebo alespoň ne zbytečně ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 1:47 pm    Předmět: Citovat

Před 5 minutami jsem dostala zprávu, že moje milá kamarádka Jitka náhle zemřela.
Ano, byla to ta paní s cukrovkou, která mi umožnila ,,učit se" na ní Reiki, která se vyléčila z žaludečních vředů, která po padesáti letech potkala svého přítele z mládí a který jí pomohl uzdravit její srdce.

Zatím mi to nedochází, ale já nemohu plakat. Vím, že Jitka odešla smířená a šťastná a i když mi zůstane v srdci prázdno, vím, že její duše je svobodná a volná.

Jsem ráda, že se jí podařilo vyřešit to, co jí tížilo celá léta. A děkuju jí také já a nikdy na ní nezapomenu.


Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 2:50 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:

Ta možnost zneužití je tu ohromná a pro mě osobně je to ten nejdůležitější argument proti euthanasii.

Tahle možnost existuje u všech "nástrojů" - tedy použitelnost ku prospěchu, či naopak.

Zbultran napsal:
Člověk (nebo nějaká komise) prostě nemůže vidět do hlavy jinému člověku, aby mohli říci: "On už nemůže žít plnohodnotný život. Bude pro něj lepší zemřít!"

Mluvím o možnosti rozhodování sám za sebe a o této možnosti.

Zbultran napsal:
Když člověk neuvěřitelně trpí bolestí a zvolí si raději rychlou smrt, nemusí odcházet s dokonalým smířením.

Etutanázie není sebevražda (odchod v afektu atpod.), dochází k němu postupně, nikoli ze dne na den a ono smíření se prostě dostaví, ať chceš, nebo ne, protože vlastně neděláš nic jiného, než že se smiřuješ, všechny kdybysmy se z tvého života vytratí, samotný klid mysli je smíření.

Zbultran napsal:
Nemusíme. Někteří lidé večer usnou a už se neprobudí.

Ano, dost vrahů a zloduchů takto usnulo... Confused


Zbultran napsal:
Šanci dostaneme, možná, třeba se naše utrpení tady prodlouží o milion životů. Kdo to ví jistě?
Nebo třeba budeme prožívat to samé, jen bolest bude větší.

Nemyslím si, Zbultrane, že Božím záměrem je nechat nás trpět krutými bolestmi, když už se tělo nenávratně rozpadá.
Za to jsem ve svém životě viděla, co dokáže bolest a lidské zoufalství.
Na eutanázii jsem se sama dívala skepticky, to až do doby než jsem absolvovala to, co jsem projít musela. A tak nám život sám bourá černobílé vidění světa i všechny naše „radikalismy“.
Od té doby respektuju takovéto rozhodnutí, které může člověk v jisté situaci učinit a nemyslím si, že „Boží Zákon“ by v tomhle byl méně soucitný.

Určitě je dobré, že Eva tady tohle téma otevřela, je potřeba o takových věcech veřejně mluvit.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 2:56 pm    Předmět: Citovat

V příštím životě budu houby vědět co se dělo v tomto současném, to samé vím co jsem dělal v tom minulém.
Nikdo se mne neptal jestli chci přijít zrovna do tohoto světa, takže ať mi nikdo nemluví do jeho průběhu a konce. A pokud jsem sem přišel z vlastní vůle, tak pak mám snad i dostatek svéprávnosti řídit i to ostatní co se se mnou děje.

Včera mi po dvouletém trápení zemřela blízká příbuzná, shodou okolností stejně jako u Evika taky Jitka. Na to, jak trpěla, by -podle v tomto vlákně napsaného- musela škodit kdekomu a kdečemu celý svůj život, což se tedy skutečně nedělo. A že si to táhla ze svých minulých životů? Ten kdo tohle vyznává - má kuráž tímhle opožděně vychovávat umírajícího v bolestech?

Nikdo z nás nemůže vědět jak se zachová až mu bude skutečně ouvej. Nemyslím si, že Bůh trvá na tom, abychom si to tady vytrpěli při plném vědomí až do úplného, a kolikrát nevábného konce. Dal nám přece právo volby - tudíž i možnost zvolit si konec kdy já budu chtít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 3:40 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Zatím mi to nedochází, ale já nemohu plakat. Vím, že Jitka odešla smířená a šťastná a i když mi zůstane v srdci prázdno, vím, že její duše je svobodná a volná.

Není důvod být smutný a plakat, když to tak ani nevnímáš, Evi.
A pokud někdo odchází v takovém stavu, jak to píšeš o paní Jitce,
tak spíš s ní jen v tom míru a tichu pobýt, to je ten největší dar pro Vás obě....

V tichu je nejvíc.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 9:47 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
V příštím životě budu houby vědět co se dělo v tomto současném, to samé vím co jsem dělal v tom minulém.

To je pravda. Ale tady se nejedná o TEBE , ale o tu duši. Já bych to ,,mojí" duši chtěla co nejvíc ulehčit, aby neměla v dalším životě tolik práce. I když už bude v jiném těle.


Citace:
Na to, jak trpěla, by -podle v tomto vlákně napsaného- musela škodit kdekomu a kdečemu celý svůj život, což se tedy skutečně nedělo.

Já to vůbec nevnímám tak, že trpící člověk byl zlý, nebo někomu a něčemu škodil.

Netvrdím vůbec nic. Jenom jsem vypozorovala u té mojí kamarádky, že se zbavila starých křivd, že se zbavila sebeobviňování, že po pravdě pojmenovala příčinu rozpadu svého manželství, že si zamilovala manželku svého vnuka, se kterou se nemohla smířit díky její národnosti, a další a další velké věci, které musela přehodnotit a zpracovat.

Ona také nikomu neublížila, nikomu neškodila. Jenom sama sobě a mnoho let. No a teď najednou to vyřešila a teď najednou odešla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 9:54 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Já bych to ,,mojí" duši chtěla co nejvíc ulehčit, aby neměla v dalším životě tolik práce.


Evi,
jaký je rozdíl mezi Tebou a "tvojí duší"?

Kdo jsi Ty?

Díky.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 9:54 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
jak to píšeš o paní Jitce,
tak spíš s ní jen v tom míru a tichu pobýt, to je ten největší dar pro Vás obě....

V tichu je nejvíc.


Smile


Já se s ní už rozloučila, poděkovala a věnovala vzpomínku. Opravdu nemám důvod jí u sebe ,,držet" . Zvláštní bylo, že dnes poprvé jsem vnímala svojí korunní čakru. Snad to bylo vzájemné rozloučení.

Napsala jsi to hezky, Tooro. Výstižně. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 10:18 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Evik napsal:
Já bych to ,,mojí" duši chtěla co nejvíc ulehčit, aby neměla v dalším životě tolik práce.


Evi,
jaký je rozdíl mezi Tebou a "tvojí duší"?

Kdo jsi Ty?

Díky.



Smile


Duše - to je jenom duše. Nemůžu říct ,,moje duše".

Já - to je vlastně duše, tělo a mysl. A vědomí.

(asi Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 11:09 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Duše - to je jenom duše. Nemůžu říct ,,moje duše".

Ano....a můžeš říct "moje tělo", "moje mysl"?

Evik napsal:
Já - to je vlastně duše, tělo a mysl. A vědomí.


Co je tedy ono "vědomí" Question



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2010 7:21 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Ale tady se nejedná o TEBE , ale o tu duši. Já bych to ,,mojí" duši chtěla co nejvíc ulehčit, aby neměla v dalším životě tolik práce. I když už bude v jiném těle.
Moje duše si pro fungování v této podobě a v této lokalitě vybrala toto tělo, tudíž tvoříme jeden celek, takže se sakramentsky jedná o mne Wink. Rozumím Tvé snaze ulehčit si své další životy, já holt mám na to jiný pohled. Nepopírám minulé a budoucí životy - přesněji řečeno snad formy existence - ale trvám na tom, že o nich nevím a za normálních okolností se ani nikdy nedozvím vůbec nic, tudíž se nehodlám trestat/stresovat/ovlivňovat tím, co jsem kdysi prováděl a čím budu příště. Snažím se žít tak, abych nepotřeboval žádné desatero a jiné stranické stanovy, s Bohem přímo sdíleným a nikoli zprostředkovaným, a nemyslím si, že bych si to tu nějak výrazně kazil.


Evik napsal:
Já to vůbec nevnímám tak, že trpící člověk byl zlý, nebo někomu a něčemu škodil.
Tohle jsi opravdu neřekla a nebyla to ani reakce na Tebe.


Evik napsal:
Ona také nikomu neublížila, nikomu neškodila. Jenom sama sobě a mnoho let. No a teď najednou to vyřešila a teď najednou odešla...
Tohle je moc dobrá myšlenka a poučná i pro každého kdo pracuje s lidmi - nezapomínat sám na sebe.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2010 9:28 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Ano....a můžeš říct "moje tělo", "moje mysl"?


Abych řekla pravdu, tak nevím.
Běžně řeknu ,,moje tělo", protože o něj pečuju, ,,moje mysl" protože jí zaměstnávám informacemi, na základě toho dělám ,,moje rozhodnutí" a podobně.

Opravdu nevím. Přemýšlím nahlas a asi ne moc správně.Tělo nám bylo propůjčeno. Tedy duše má to správné tělo, které právě potřebuje k tomu, aby se něco naučila... Wink . Tak to samé bude asi i s myslí.

Citace:
Co je tedy ono "vědomí" Question

Vědomí si představuju jako stav bytí, kdy si uvědomuju , že jsem a žiju. To znamená, že vnímám své okolí, své tělo, že vnímám všemi smysly všechny vjemy, které přicházejí.

Duše = vědomí ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2010 11:46 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Evik napsal:
Ale tady se nejedná o TEBE , ale o tu duši. Já bych to ,,mojí" duši chtěla co nejvíc ulehčit, aby neměla v dalším životě tolik práce. I když už bude v jiném těle.
Moje duše si pro fungování v této podobě a v této lokalitě vybrala toto tělo, tudíž tvoříme jeden celek, takže se sakramentsky jedná o mne Wink. Rozumím Tvé snaze ulehčit si své další životy, já holt mám na to jiný pohled. Nepopírám minulé a budoucí životy - přesněji řečeno snad formy existence - ale trvám na tom, že o nich nevím a za normálních okolností se ani nikdy nedozvím vůbec nic


Kámo, jestli tedy rozumíš mé snaze, tak jsem ráda, ale asi mě stejně nepochopíš.

Když někomu pomůžu, tak mám radost. Když pomůžu konkrétnímu člověku, mám z toho radost a přitom také nežiji jeho život.
Když pomůžu duši, která v příštím životě nebude muset řešit to, co se podařilo vyřešit mě, tak z toho mám taky radost. I když už bude v úplně jiném těle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Další
Strana 2 z 22

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund