Fórum - Zobrazit téma - Ako sa "zbaviť" spolubývajúcej :-( - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Ako sa "zbaviť" spolubývajúcej :-(
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Ako sa "zbaviť" spolubývajúcej :-(
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sanaya
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 5:13 pm    Předmět: Citovat

Ďakujem, tie Bachovky si kuknem...

Môže to pomôcť prekonať ten blok začať komunikovať a slobodne vyjadrovať sama seba...

Celkovo je to o tom mojom ustrašenom postoji, strachu, že niečo pokazím a už sa to nebude dať zmeniť, tak radšej volím pasivitu...Asi nie najšťastnejšie riešenie... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 5:51 pm    Předmět: Citovat

Bachovky ma už viackrát oviali svojou "vôňou"...myslím to, že v kníhkupectve som si už všimla knižočky, ale akosi ešte nebol ten správny čas...

Inak kvetinky, rastlinky, to je moje... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 6:10 pm    Předmět: Citovat

sanaya napsal:
Bála som sa, aby som sa nesústredila na to "zlé", lebo na čo sa sústredíme, to rastie...no ale to "zlé" som potláčala a už nemám kam...už to musí ísť von...Dôkazom sú choroby všetkého druhu a podľa lekárov som len hypochonder...


Přesně tak to chodí, jak píšeš.

Ono je často nelehké oddělit zrno od plev, tzn. podívat se na to, kde je potřeba něco doopravdy řešit, neodkládat a kde si to jen namlouváme, protože naše podpalubí si chce jen chránit tu svojí konfortní zónu. Ta zpravidla spočívá v ochraně a spokojení se v jakýmsi nepohodlím před vystavením se nutné krátkodobé nepříjemnosti při „rozčísnutí“, tj. řešení problému.
Samosebou to předpokládá nejprve se pořádně podívat na příčiny. A to se Ti Sanayo tuším daří dobře.

Jakési omezení tedy pramení z našeho dosavadního „naprogramování“, ale v tom je právě to gró celé Cesty - močálem černým vůkol skal bílých pronikat stále hlouběji k jádru pudla a všechny svoje omezenosti postupně prohlédat a nechávat je odejít, protože ve své době (v době jejich vzniku) měly svůj smysl (před něčím jsme se takto chránili), dnes nejenže jsou naprosto disfunkční, ale působí jen samé potíže, protože nás v životě jen a jen omezují.

V dnešní době naštěstí již existují metody a terapie, celá škála možností jak je možné si v tomto pomoci, a vlastně i ty bachovky k téhle jedné možné pomoci patří.
Především je to ale ta naše vlastní práce, kdy se vše tříbí jaksi neustále, meditace, prohlubování klidu a pevnosti mysli, a hlavně přenesení toho všeho do praxe všedního dne, tak, aby to splynulo v jeden celek, který nás napokon osvobozuje od sebe sama....aby se náš život stával radostným a volným, nesvázán těsnými pouty naší dosavadnosti.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 6:29 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Především je to ale ta naše vlastní práce, kdy se vše tříbí jaksi neustále, meditace, prohlubování klidu a pevnosti mysli, a hlavně přenesení toho všeho do praxe všedního dne...


Súhlasím...

Posledný mesiac-dva som začalaviac pracovať - čistiť kadečo...Keď cítim, že reiki nie, tak EFT, keď nie EFT, tak tanec alebo von do prírody...Keď samota - meditácia nie, tak medzi ľudí...a tak sa postupne previbrovávam, ladím na iné programy, minule som prosila Ježiša Krista o zasvätenie do Jeho energie a uuuuuha...preplieskalo ma to hneď na druhý deň, ale to bolo potom čistej radosti!!! Triedia sa mi priatelia (nielen tí facebookoví Laughing , i keď tí boli prvíSmile) a prišlo pár nových ľudí...No a pokračuje to so spolubývajúcou...

Takže je jasné, že sa posúvam "zvnútra von", ale to presadenie sa, "predanie" samej seba, svojich schopností - medzi priateľmi, doma, aj v práci mi ide pomaly a ťažko...V hĺbke duše cítim, aká som krásna a koľko toho viem, ale navonok to neviem zo seba vydať...A energia, ktorú držím v sebe sa nakoniec "zdusí" a začne zapáchať...Takže cesta je jasná...

Ďakujem za podporu, pomoc, to je úžasné...chválim samu seba, že ma napadlo sem napísať... Rolling Eyes

Cítim tu úžasnú atmosféru...Určite dám vedieť, ako pokročím... Wink

(Hádam len nezabudnem od samej radosti... Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 6:49 pm    Předmět: x Citovat

Ještě bych doporučila k zamyšlení několik témat: osobní hranice, sebevědomí a strachy. Útěk do lesů ani do ezoterických zkratek nic z toho neřeší.
Ještě mě napadlo jedno ryze praktické řešení: Pokud si tak dobře rozumíš s další spolubydlící, tak jí můžeš vyložit svůj problém a případně požádat o pomoc a podporu v té věci. Abyste si mohly sednout a vyjasnit pravidla hry. A trvat na nich. Ostatně by tě v tom mohl podpořit i tvůj přítel, pokud je víc razantnější než ty. Ať už to dopadne jakkoliv, mohl by to být první malý krůček z tvého světa všech možných strachů - že to jde i jinak.
Ostatně tě v tom můžou Bachovky podpořit.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 7:36 pm    Předmět: Citovat

Tedy bych viděla v jakékoli situaci, která dospěla k řešení, tj. nutnosti jednat:

- V klidu zvážit, co je problémem tzv. zevním a projít si praktické možnosti řešení.

- Porozjímat o tom, v čem spočívá ten „můj“ problém, tedy odhalit svůj vnitřní konflikt, prozkoumat vlastní motivace, takto odlišit jasná, objektivní fakta od jakékoli osobní antipatie.

- Otevřít se čemukoli, co mne zrovna potkává, spočinout v důvěře (přijetí všeho a všech). Tímto mohu také pravdivěji nazřít skutečnost - kde dobré věci sloužím svým „tichým“ přijetím, a kdy jí naopak nejvíc posloužím tím, že vhodným způsobem a v pravý čas povím, co je třeba.

- Pokud se věc týká někoho dalšího, potom v klidu a v příhodnou chvíli o všem, co mám na srdci s dotyčným pomluvím. Pokud tento není stavu pochopit (nechce nebo nemůže) co se mu snažím říct a domluvit se na oboustranně přijatelném řešení, potom podniknu sama další praktické kroky k vyřešení dané situace.

Jestliže se mysl dostatečně zklidní (zůstávám pouhým pozorovatelem vlastních obav a emoc.hnutí, bez toho aby se myšlenky dále větvily a strhávaly mne do svého víru), řešení se z tohoto klidu velmi často vyloupne jakoby samo sebou. Jedná se tedy o spočinutí v "místě", kdy dělám vše, co je třeba, a zároveň se odpoutám od lpění na výsledku (od obavy jak co proběhne a jak celá věc dopadne).


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 9:23 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Ještě bych doporučila k zamyšlení několik témat: osobní hranice, sebevědomí a strachy.


Áno, celé je to o tom sebavedomí...Veď práve, ja aj viem, čo by bolo vhodné urobiť, ale nemám tú silu... Rolling Eyes

Ako sa prepnúť z tej pasivity a neochoty do niečoho aktívne zasiahnuť...



Citace:

Ještě mě napadlo jedno ryze praktické řešení: Pokud si tak dobře rozumíš s další spolubydlící, tak jí můžeš vyložit svůj problém a případně požádat o pomoc a podporu v té věci.


Hm, tak to je zádrhel... Rolling Eyes

Ona je totiž ešte menej razantná ako ja...Je to moja sesternica, teda viac sestra, poznáme sa veľmi dobre odmalička, tak preto si rozumieme, sme podobné a nemáme problém hovoriť o veciach a dohodneme sa, máme aj spôsoby spolunažívania prakticky rovnaké...Bývali sme vlastne v jednom dvore, domy vedľa seba...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 6:03 am    Předmět: x Citovat

sanya: vidíš a jsme u jádra pudla:

ĆLOVÉK NEJDŔÍV MUSÍ CHTÍT NĚCO ZMĚNIT Exclamation Exclamation Exclamation

Bez této vnitřní potřeby, touhy je všechno řečnění na nic. Myslím tím úvahy, jak bych situaci a všechno v životě mohla změnit tak, aby se to jaksi udělalo samo. A vyjmenovat proč to a ono nejde a co a jak dělají ti druzí a já jsem taková chudinka, oběť.
Promiň, snad to nezní moc tvrdě, ale sama vím, že bez toho rozhodnutí
i s vědomím kolik mě čeká práce a námahy, to prostě nejde.
Jasně - není to jednoduché a žádný vypínač, jak přepnout z pasivity
na aktivní ženu, bravurně řešící životní situace bez problémů není.
Na tom musíš zapracovat ty sama, třeba i s pomocí terapií, které jsou ti blízké. I když se ti to nelíbí, tak je to běh na dlouhou trať.
Je lepší si dávat malé cíle a po kousku se do nich pouštět než chtít něco
"přepnout" ze dne na den a být zklamaná.
Jenže základ je prostě a zase jen CHTÍT.
A pokud to nejde, pak se zkus zeptat sebe sama proč se ti nechce.
Možná dojdeš k moc zajímavým odpovědím, pokud budeš upřímná.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 8:58 am    Předmět: Re: x Citovat

Citace:
Je lepší si dávat malé cíle a po kousku se do nich pouštět než chtít něco "přepnout" ze dne na den a být zklamaná.


Přesně tak, protože s každým učiněným krůčkem se zvyšuje naše sebejistota, celkový dobrý pocit, s příliš velkým soustem, kde neuspějeme, nabývá na objemu pocit naší nedostatečnosti, ten se střádá a potom způsobuje nechuť a neschopnost jednat, nebo se do něčeho vůbec pouštět.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 9:57 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Někdy mě připadá, že hlavní brzdou duchovního vývoje je paradoxně příliš mnoho duchovna. Když je člověk k smrti vyděšený aby neudělal "duchovní faux paux" a tak svázaný vším tím načteným a naposlouchaným ezoteričnem, že přestává být sám sebou a poslouchat co by opravdu
ta zašlápnutá dušička vlastně doopravdy chtěla. Je to škoda, protože nakonec i ty potlačené emoce někdy někde jednou vybouchnou...
Jo souhlas s toorou.

šamanka

Přijde mi, Šamanko, že největší brzdou není příliš mnoho duchovna, ale spíš strach.
Třeba strach z toho, že bychom za řešení problému měli převzít zodpovědnost. Například...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 10:13 am    Předmět: x Citovat

Evik: samozřejmě, strach je obrovská zátěž a strach může být opravdu ze všeho, ale o tom se tu píše pořád.

Měla jsem na mysli ještě něco jiného. Je spousta lidí, kteří mají doma moře, literatury, načteno systémů a filozofií mraky, mluví jako knihy
(často rovnou v ezo frázích), ale jakoby za tím vším bylo prázdno.
Taková karikatura duchovna - vlastně nic z toho neaplikují do svého
života, nejde to z nich, není to jejich osobní názor nebo přesvědčení.
Já jsem četla, že... Navíc jsou tím tak sešněrovaní, jakoby to nebyli ani oni sami, ale jakási "duchovní figurka". Když se pak jedná o řešení problému - např. si požádána o radu - dotkneš se něčeho osobního, dotyčný ucukne a nabídne nějakou frázi vyčtenou z knih.
Ale co se mnou souzní? Musím přebírat všechno co čtu nebo co mi bylo doporučeno? Mám mluvit takhle abych... Mám jednat takhle, protože se to v těchto kruzích nosí?
Často se mi stává, že jsem přesvědčována nebo tlačena do něčeho, co nechci nebo necítím že bych chtěla číst nebo praktikovat. Už ne.


Ještě bonus pro sanaya: nejlepší nakonec:

vlastně nemusíš dělat vůbec nic když se ti nechce Idea

Zní to jako ironie, ale myslím to vážně. Třeba ti jen stačí se svěřit, postěžovat si a uleví se ti. My tě politujeme, pocvičíme se v přemýšlení
nad tím, co by se dalo dělat a můžeme být všichni spokojeni.
Třeba máš jen tuhle potřebu a je to pro tebe v pořádku. Prostě ti to stačí.
A přijde čas, kdy se ti bude chtít s tím pohnout a půjdeš do toho.
Je to tvůj život a co si s ním uděláš je jen na tvém rozhodnutí.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 11:07 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:


Měla jsem na mysli ještě něco jiného. Je spousta lidí, kteří mají doma moře, literatury, načteno systémů a filozofií mraky, mluví jako knihy
(často rovnou v ezo frázích), ale jakoby za tím vším bylo prázdno.
Taková karikatura duchovna - vlastně nic z toho neaplikují do svého
života, nejde to z nich, není to jejich osobní názor nebo přesvědčení.
Já jsem četla, že... Navíc jsou tím tak sešněrovaní, jakoby to nebyli ani oni sami, ale jakási "duchovní figurka". Když se pak jedná o řešení problému - např. si požádána o radu - dotkneš se něčeho osobního, dotyčný ucukne a nabídne nějakou frázi vyčtenou z knih.
Ale co se mnou souzní? Musím přebírat všechno co čtu nebo co mi bylo doporučeno? Mám mluvit takhle abych... Mám jednat takhle, protože se to v těchto kruzích nosí?
Často se mi stává, že jsem přesvědčována nebo tlačena do něčeho, co nechci nebo necítím že bych chtěla číst nebo praktikovat. Už ne.



Tak to souhlasím, to jsou opravdu karikatury, které přikrmují své ego.

Ale nestalo se mi, že bych byla do něčeho tlačena. Spíš mi bylo něco doporučeno, já si udělala vlastní úsudek a s poděkováním jsem odmítla.
Potom se mi ale stalo, že to, co jsem KDYSI odmítla, jsem s povděkem TEĎ přijala.

Ale nikdy mi nepřišlo, že mi někdo něco vnucuje, to ne.

Ahoj
E.






Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanaya
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 11:07 am    Předmět: Citovat

Ďakujem všetkým za odpovede, veľa som so z toho odniesla...

Včera som bola u mojej učiteľky a masérky. Mala som toho na sebe hodne, celý stuhnutý chrbát, upchaté energetické trubky. Prefúkli sme ich a uľavilo sa mi...Ale to nebolo všetko...Tak ľahko to nepôjde...

Laughing

Bavili sme sa o kadečom a povedala mi, že v aure mám nového človiečika, sa ma pýtala, či už veľmi chcem...No, možno by som sa tomu nebránila, ale teraz sú asi prvoradé iné veci...Ostala som ako obarená z tejto novinky.

Na to mi volal priateľ, že či by dnes mohol prísť skôr, že mi konečne opraví digestor...Ja že fajn...No a ako som tak chystala večeru, prišla spolubývajúca a vraví: "Máš šikovného mužaSmile" a ja že "Viem, on sa už chystá asi, že sa sem nasťahuje...atď..."

Nejak to samé zo mňa vyhŕklo, úplne hladko a v pohode, že o vyzerá tak, že možno sa aj budeme brať a že má čas nájsť si niečo nové do konca januára...

Možno zhoda náhod, ale bolo to o tom "prepnutí", docvaknutí niektorých vecí, veď vlastne, čo mi ona môže spraviť, keď jej to poviem? Rolling Eyes

Vlastne to chcelo tú správnu dobu, správnu konšteláciu udalostí a prišlo to prirodzene...Zamerala som sa na to, čo chcem...

Ešte dnes jej poďakujem za to, čo sme spolu prežili, ocením ju a s láskou ju prepustím...(taký rituálik a prianie lásky do vesmíru...)

Možno si naozaj niečo "karmicky dlžíme", ale stačí vedomé rozhodnutie to prelomiť a niekedy stačí naozaj vizualizácia a ostatné sa "samo urobí" - aj keď nie tak celkom samo, ale tak prirodzene, že o tom netreba vôbec premýšľať...

Ktovie, možno ani nie som tehotná a možno ani v skorej dobre nebudem, ale bola to pomoc od anjelikov...No fakt neviem...

Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 12:55 pm    Předmět: Citovat

sanaya napsal:


...Zamerala som sa na to, čo chcem...

Ešte dnes jej poďakujem za to, čo sme spolu prežili, ocením ju a s láskou ju prepustím...(taký rituálik a prianie lásky do vesmíru...)



Ano,ano. Je to jako z učebnice . Jak tu někdo napsal, byla to pro tebe učební látka. Nebylo tak důležité CO se stalo, ale jak jsi se k té situaci postavila.

Hněvu, který jsi možná ke spolubydlící cítila, se ti podařilo zbavit tím, že sis ho uvědomila. Potom jsi měla upřimnou snahu situaci řešit. No a myšlenka je ohromná síla, která vychází z nás a k nám se zase vrací. Proto když v naší mysli ubývá ,,nepřátelských" myšlenek, ubývá i ,,nepřátel" kolem nás .
A příčiny všeho, co se nám děje, jsou zase jenom v nás.

Proto nejsem zastáncem radikálních řešení. Všechno chce svůj čas, příležitost, prostor...Gratuluju.

Klid a mír ve mě Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 1:12 pm    Předmět: Citovat

To, co dal věci do pohybu bylo především Tvoje rozhodnutí se situací něco udělat.
Tím prvním krokem, který o tomhle Tvém rozhodnutí svědčí je,
že jsi se začala vážně rozhlížet po způsobu co s tím a jak na to.
Vše další už je tohohle rozhodnutí následkem. Smile

Tak ať se daří!... a bude-li Vás snad doma brzy víc, dej vědět. Wink Laughing Very Happy

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund