Fórum - Zobrazit téma - Ako sa "zbaviť" spolubývajúcej :-( - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Ako sa "zbaviť" spolubývajúcej :-(
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Ako sa "zbaviť" spolubývajúcej :-(
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sanaya
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: ne listopad 21, 2010 10:10 pm    Předmět: Ako sa "zbaviť" spolubývajúcej :-( Citovat

Dlho som sa tu neukázala, zdravím všetkých...

Potrebovala by som náhľad do situácie...Z viacerých strán, lebo mám dojem, že som sa totálne zacyklila...

Mám vlastný byt a minulý rok ku mne prišla bývalá spolužiačka zo školy, že nemá kam ísť, či by nemohla bývať nejaký čas u mňa. Súhlasila som, veď kým sme chodili do školy, bolo to s ňou ok, mali sme aj veľa spoločného. Ale medzičasom som začala podnikať a ona si našla prácu - počas roka ich vystriedala asi 4, teraz je dlhšie obdobie v práci, na ktorú nadáva. Je pravdou, že zarába veľmi málo a ja jej úžasne pomáham, keďže od nej pýtam len symbolický nájom.

Snažím sa v poslednej dobe na sebe viac pracovať, znova som vedome nastúpila cestu vlastného rozvoja, proste niektoré veci sa mi už nezdali funkčné, tak som pracovala s metódiu EFT...a veci sa pohli - ale tak, ako som si nepredstavovala...Sad...Zistila som, že stále som to bola ja, ktorá sa pýtala, ako bolo v práci, čo nové...Ona sa mi vysťažovala a nadávala na šéfku...Mňa to prestalo baviť, pretože som sa energeticky dostávala dole, ťahala zo mňa energiu týmto spôsobom. No a tak som sa jej prestala pýtať...A ona? No nič, celé dni je zavretá v izbe, komunikácia nie je žiadna...Nikdy sa nezaujímala o to, ako sa mám ja a ja som si naivne myslela, že sme kamošky!!! Tak asi nie, konečne som si otvorila oči...

Z iného súdka: keď jej pripomeniem, že radiátor má vypnúť, keď ide na celý deň, resp. víkend preč (a je teplo!!!), tak to urobí, ale na druhý deň "zabudne", ide naplno (a to ešte nemrzne!!!), keď ju raz poprosím, či by sme si neoprali spolu, keď každá má málo vecí, že do pračky bude akurát, tak jasné, v pohode. A dnes som skoro z kože vyletela od zlosti (pretože som si už naivne myslela, že pochopila, prečo šetríme), som doma a ona nepríde za mnou a vidí, že veci mám v kúpelni pri pračke, len vytriediť podľa farieb, opýtať sa...nie...zapne pračku - mala tam ani nie polovicu, proste pár vecí. Potom ďalšia várka, nakoniec tretia. Ani sa mi dnes nepozdravila, resp. sa zdraví cez zuby v štýle "daj mi pokoj"...Akoby som bola vzduch!!! Ba menej ako vzduch!

A áno, cítim sa dotknutá, ignorovaná, prehliadaná...aaaa...som vystrašená, bojím sa za ňou ísť a povedať jej ,ako sa veci majú. Proste je to ten typ človeka (nerada škatuľkujem, ale inak sa nedá...), ktorý je najmúdrejší, všade bol, všetko videl, zažil a Ty uvidíš, aký je život ťažký, čo Ty o tom vieš...Keď sa bavíme, mám pocit, že nepočúva...Je to stará dievka - a ja mám chlapa - proste pekný vzťah, podnikám a ona musí počúvať nejakú blbú šéfku, hentá (teda ja:)) má všetko a ja nič...Takže cítim tam aj závisť...

Teda ja aj tuším, čo by som mala urobiť, ale mám z nej strach...Normálne sa neviem prekonať a ísť za ňou do izby... Sad

No a HNEV na seba, že to nedokážem, nedokážem si STANOVIŤ hranice a ani EFT nepomáha...Je tam nejaký blok, nechce sa mi s tým niečo robiť, cítim, že som v tom sama a musím tým prejsť, a toto získanie sebavedomia je kľúčom k ďalším zmenám, inak sa nepohnem...Je to bod zlomu, ale...chcem, aby sa to vyriešilo samé...som jeden z tých človiečikov, čo neznášajú konflikty, nechcú s nikým prísť do otvoreného konfliktu...je tam toho potlačeného viac než dosť a neviem, ako zareagujem...možno sa bojím toho svojho hnevu a možno len svojej veľkosti, keď to zvládnem...zmenilo by mi to celý sebaobraz...verím, že k lepšiemu, ale ja sa napriek tomu bránim tejto zmene a chcela by som, aby to niekto za mňa urobil...ach jaj... Crying or Very sad

Sama som sa pekne zanalyzovala, som zvedavá, čo mi na to poviete...Možno keď sa nebudem v tom cítiť tak sama, sa odhodlám...

Ďakujem Vám za rady, názory, postrehy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne listopad 21, 2010 10:54 pm    Předmět: Re: Ako sa "zbaviť" spolubývajúcej :-( Citovat

Ahoj Sanayo.
Koukni na to, co jsi napsala, protože to zároveň v sobě obsahuje také řešení.
sanaya napsal:
Snažím sa v poslednej dobe na sebe viac pracovať, znova som vedome nastúpila cestu vlastného rozvoja, proste niektoré veci sa mi už nezdali funkčné.......

Je tam nejaký blok, nechce sa mi s tým niečo robiť, cítim, že som v tom sama a musím tým prejsť, a toto získanie sebavedomia je kľúčom k ďalším zmenám, inak sa nepohnem...

Je to bod zlomu, ale...chcem, aby sa to vyriešilo samé...som jeden z tých človiečikov, čo neznášajú konflikty...


Jestliže nesnášíš konflikty, potom si budeš muset nejdřív podívat na ty, které máš sama v sobě. Pokud to neuděláš, budou se ti do života dostávat právě takto, aby se náležitě zviditelnily.

Vyslovit to, co se mne bezprostředně týká a co vidím jako nesprávné, zdravá asertivity, to je první a nezbytný krok v tom, jak říkáš, vlastním rozvoji.Tohle za Tebe nikdo nevyřeší, a bez toho nepomůže ani svěcená voda. Smile
Záleží spíš na formě sdělení, ta může být buď šťastná, nebo méně šťastná. Pokud se náležitě zklidníš, nemůžeš udělat chybu, ba naopak, pomůžeš tak nejen sobě, ale především k jistému uvědomění Tvojí spolubydlící.

Nemůžu ti radit, jak co dělat a nedělat. Povím jen, co bych udělala já. Pokud bych si mohla dovolit, že se může stát, že budu na placení nájmu zase sama, potom bych šla za podnájemncí s otázkou, jestli se jí v tom bytě líbí. Pokud by řekla, že ano, potom bych jí sdělila, že budu nucena od ní chtít od nového měsíce vyšší nájemné. V případě, že by souhlasila, zakalkulovala bych do toho všechny její vícenáklady (v té chvíli bez dalšího zdůvodnění), které by nevznikly, kdyby se chovala ekonomicky.
Pokud by nesouhlasila, potom bych se s ní dohodla kdy se odstěhuje, jestliže by chtěla vědět proč, potom bych jí informovala o tom, v čem si nerozumíme a v čem vidím, že se spolu dohodnout nemůžeme.
Dala bych jí tedy potřebný prostor celou situaci (a především můj postoj -coby odpovědného nájemce bytu) k jejímu způsobu jednání pochopit, a tedy i šanci obývat společný prostor dle mých (zcela racionálních) pravidel hry.
Jestliže tuto příležitost nezužitkuje a nedojde tak k dohodě k naší oboustranné spokojenosti, potom se rozloučíme.
Žádný problém. Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne listopad 21, 2010 11:15 pm    Předmět: Re: Ako sa "zbaviť" spolubývajúcej :-( Citovat

sanaya napsal:

Teda ja aj tuším, čo by som mala urobiť, ale mám z nej strach...Normálne sa neviem prekonať a ísť za ňou do izby... Sad


Ahojky,
vidím dvě možnosti. Nejdřív ujasnit si, co chceš.

Jestli se jí chceš zbavit jako nájemnice jednou pro vždy - tak ti asi nezbyde nic jiného, než jí oznámit, že k určitému datu se má vystěhovat.

Jestli to s ní ale chceš ještě zkusit, zní to asi blbě, ale ONA má problém. Její chování vnímám jako útok proti tobě a většinou ten, kdo útočí, tak ten potřebuje pomoc.

Ty z ní máš strach a ona vycítila, že svým chováním má nad tebou převahu. Prostě si s tebou může manipulovat. Řekla bych, že tímto chováním, tím, že tě přehlíží, tak si na tomto staví své sebevědomí.

Je to o té komunikaci. Asi bych si s ní znovu promluvila. Ale ne doma, kdy bych byla naštvaná, že je přetopeno, že není dotažený kohoutek v koupelně, že se svítí zbytečně v předsíni apod. Zkusila bych to na neutrální půdě, třeba bych jí pozvala na kafe.
Možná, že by ses dozvěděla, co jí trápí. Možná, že by zauvažovala o lepší - lépe placené práci, možná, že by přišla na to, proč je bez chlapa, možná, že by se pročistil vztah mezi vámi dvěma. Třeba potřebuje s tebou mluvit a to, jak se chová, je jenom taková maska. Možná, že je uvnitř zranitelnější, než si myslíš...

Já nevím, ale nejprve bych to zkusila touto cestou nějaké dohody a smíru.
Když pro nic jiného, tak pro tvůj dobrý pocit. Nic víc mě nenapadá. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanaya
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: ne listopad 21, 2010 11:16 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, ďakujem Ti za úprimnú a racionálnu odpoveď...

S tou svätenou vodou si trafila klinec po hlavičke... Laughing

Vieš, ono je to tak, býva so mnou ešte sesternica, ale s tou si veci vydiskutujeme, to je úplne v pohode...

Ja to cítim tak, že už s tou ďalšou spolubývajúcou byť nechcem - býva v najväčšej izbe - obývačke, ktorá je permanentne v bordeli...Ale je mi to jasné, vidím, aký bordel mám v sebe, keď som si pritiahla práve ju...je to o zrkadlení, ako vravíš...Takže je to moja práca...

Je tu potom ďalšia vec - možno to jej šomranie a hundranie na to, aký je svet zlý, odráža aj moje vnútorné šomranie a nespokojnosť - ide to von a čistí sa to...a mám pocit, že treba nový vzduch...

A svojím spôsobom urobiť "priestor" pre seba...Postaviť sa za seba...Dovoliť si žiť podľa seba a nie sa vo vlastnom byte cítiť ako votrelec...A teda vo svojom živote sa cítiť ako votrelec, ako bezduchá bábka...Som tak dnes nad tým dumala a veru - s mladšou sestrou to bolo tak...Ona si vydupala, čo chcela, a ja, staršia (kvázi múdrejšia) ustúpila...A až som doustupovala tak, že som sa dostala na kraj priepasti...A je tu otázka? Čo teraz?

Ďakujem ešte raz, skúsim sa upokojiť, emócie nechať ochladnúť a vymyslím, ako to urobiť...Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: ne listopad 21, 2010 11:40 pm    Předmět: Citovat

Evik, aj Tebe ďakujem...

No, trafila si sa celkom presne...Je možné, že ONA má problém, ale problém je, že ONA ho nevidí...

Keď sme sa bavili so sesterkou, aj s ňou...Tak povie, že ona je "vlk samotár", že vždy bola iná...A že jej to takto vyhovuje...A keď sa rozprávame, tak ona premúdro rozdáva poučky, ale keď ja niečo začnem, tak mám pocit, že to prepočuje a už premýšľa, čo mi na to povie...A keď prehovorí, tak mám dojem, že hovorí zase to svoje a nereaguje na to, čo som povedala...ako keď hodíš hrach na stenu...

Je to introvert, veľmi ťažký...Veci rieši tak, že si kúpi víno, lebo "to potrebuje spláchnuť..." Je to proste jej spôsob...

Len tak mimochodom som jej hovorila o metóde EFT, aká som tým nadšená, no a nereagovala...

Ja som chcela byť kamoška, robila som všetko preto, aby sa cítila dobre, má najväčšiu izbu, svetlú, slnečnú, ja mám sama severnú maličkú izbu...(tak to vyšlo, kým nás tu bývalo viac...)...Ale to mne nevadí, len pre ilustráciu, že pre mňa je dôležitá pohoda, pocit, že toto je moje bezpečné útočište...Nájom je nízky, počkám, keď nemá hneď, keď potrebuje na cestovné, ešte jej požičiam...nepoviem jej skoro na nič "nie"...Vypočujem, chcem poradiť...Ale ona vie všetko lepšie...

Tak ja neviem, čo s tým...

Ona už vie, že bude musieť odísť, sme sa bavili o tom, že sa s priateľom asi zasnúbime a budeme chcieť bývať spolu...Tak aj takto by sa jej to dalo vysvetliť...Ale zase tie zásnuby ešte nie sú na spadnutie Smile A klamať, to mi príde blbé...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 11:45 am    Předmět: Citovat

Z toho co píšeš, tak je vidět, že na sobě chceš pracovat a tak bys to mohla brát jako výbornou učební látku. Pokud si to v sobě nevyřešíš a vystrnadíš ji najakým způsobem, tak se ti to stejně zase přes někoho vrátí.
Já bych ji nic neříkal a zkusil třeba Hooponopono a třeba zjistíš, že se její chování mění aniž ji cokoliv říkáš.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 12:30 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Já bych ji nic neříkal a zkusil třeba Hooponopono a třeba zjistíš, že se její chování mění aniž ji cokoliv říkáš.


Je čas modliteb a čas činů, Roso. Wink

V tomto případě dozrála doba k činu, a jde tu právě o něj, jak píše Sanaya, přímo zlomově je jí třeba se "pochlapit". O průšvih si koleduje v případě, že to bude odkládat.
Klidná mysl je nezbytná a vědomí např. ve smyslu Hooponopona jí k tomu může být dobrým pomocníkem.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 1:48 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Je čas modliteb a čas činů, Roso. Wink

V tomto případě dozrála doba k činu, a jde tu právě o něj, jak píše Sanaya, přímo zlomově je jí třeba se "pochlapit". O průšvih si koleduje v případě, že to bude odkládat.


Možná že ano, možná že ne. To se musí rozhodnout Sanaya. Nebo to chceš rozhodnout za ní Tooro? O průšvih si koleduje pokud to nebude její rozhodnutí ale někoho druhého. A o ten průšvih si koleduje zejména ten dotyčný, který ji do toho vmanipuloval.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 2:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Sanájo, jsi tu už zkušená a zkušeně Ti tu radí, tak ať se Ti to podaří vyřešit.
I tady platí víc než kde jinde indiánské " nikdy nesuď druhého, dokud jsi nechodil v jeho mokasínech." Ale že kamarádku nějaký ten pátek znáš, leccos odhadneš, můžeš šikovně i zapůsobit.
Jestli platí- kdo chce bít psa- hůl si vždycky najde- má to kámoška spočítané a pod záminkama stejně začas bude balit kufry.
Na světě nic není jenom tak, a proto si možná něco "karmicky dlužíte z minula"-i to je varianta- být si navzájem učiteli i žáky.
Ale je taky pravda, že si nemusíme nechat všechno líbit a dříví na sobě nechat štípat.
Stále platí, že nejlepším rádcem jsi stejně Ty sama.
Že nešetří? To taky nemám rád a doma všechny za to péruju. Nevadí mi, když to potřebuje na učení apod., ale když svítí a není tam, to je na mě něco.... Jako hlava rodiny zakročím- /i když ti ostatní si furt myslí, že jsou tím krkem, co s tou hlavou můžou otáčet Wink /
Praní prádla- nedávno se nám rozsypala pračka ještě v záruce- opravář radil plnit do maxima, že to je pro ni lepší a míň se namáhají ložiska při rozběhu. Prádlo je rovnoměrněji rozloženo v bubnu. Klidně jí sděl i totok.
Energie a vůbec všechno je čím dál dražší, já bych oné kámošce zvedl příspěvek na bydlení. První protření očí- buď pochopí nebo ne. Můžeš klidně i působit meditací apod., víš, že jak v nebi, tak na zemi. Jak nahoře, tak dole. A co třebas cvičení a úvahy ve stylu: co bude, kdybych musela řešit situaci, mám chalanisko, bude rodinka, mohlo by dojít na prodej bytu- co pak? Atd......

Život a svět je nevyzpytatelný, stejnak jsme tu jenom herci a ostatní nám dělá kulisy......má sestra se vdala a řešili otázku bydlení...přemluvili strýce, který jim poskytl "dočasný azyl, než si něco najdou..." bydleli, ale byli v klídku, tak nehledali. Uběhl rok, dva....pátým rokem už tam byli jako doma....a začaly problémy---hádání- až se prala i dvacet let stará špína. No a pak to sestřička zkusili na naše rodiče. Škemrali o půdní prostor až si zhotovili podkrovní bydlení. Dnes už vlastní všechno, odměnou je mamce vyjádření sestřičky, že i kdyby chalupa zarostla bodlákama, jí je to jedno a kolem baráku dělat nebude. Osud je ale odměnil zrozením synka se srdeční vadou, tak znají kdejaké zdravotní instituce.

A další- z manželčiné strany- švagr se trochu chrtil o majetek po rodičích, všechno shrábnul bez patřičného vyrovnání- a odměnou mu je, že je na hospodářství sám, žádný zeťák na pomoc na obzoru...a roky přibývají....

Jó osud je osud, k tomu nám dopomáhej Bůh a reiki apod....

Být hodná nemůžeš být vždycky, jednou krize nastane. To, že si kupuje lahvinku, to není k odsouzení, ukazuje to na problémy- ale správné řešení to není. A když má na víno, má i na přispění domácnosti, ele., spotřebičů apod.

Ať správně a dobře rozhodneš, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 2:21 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Nebo to chceš rozhodnout za ní Tooro?

Reagovala jsem na Tvoji připomínku, Roso, nikoli na Sanyinu, té jsem odpovídala adekvátně její otázce.


Roso napsal:
Možná že ano, možná že ne. To se musí rozhodnout Sanaya. Nebo to chceš rozhodnout za ní Tooro? O průšvih si koleduje pokud to nebude její rozhodnutí ale někoho druhého. A o ten průšvih si koleduje zejména ten dotyčný, který ji do toho vmanipuloval.

Pokud se někdo rozhodne: "..znovu vedomě nastoupit cestu vlastního rozvoje" a při tom by se snad ještě nechal do něčeho vmanipuovat, tak má tím více práce, což by se mu situací mohlo dobře zviditelnit. Ale nemyslím si, že je to případ Sanyay. Nemalovala bych tedy zbytečně čerta na zeď Roso. Smile Strach není dobrým rádcem a v tomto případě jde o naprosto jasnou věc, a to je nenechat si již déle s..át na hlavu.
Eventuální přehnané obavy z toho "coby-kdyby-jakby" - hledání nějakých pseudořešení, rádoby "duchovních" je jen odváděním pozornosti od vlastní neochoty postavit se k problému čelem.

Vycházím ze situace dané fakty, a nutnosti zaujmutí zdravého postoje, kterou zde Sanyaa zřetelně vykreslila:
sanaya napsal:
proste niektoré veci sa mi už nezdali funkčné.......
....musím tým prejsť, a toto získanie sebavedomia je kľúčom k ďalším zmenám, inak sa nepohnem...Je to bod zlomu.

Tedy bych se spíš bavila přímo se Sanyaou (pokud by to bylo třeba), která ale stejně v podstatě ví, co je nyní tím jejím nejlepším řešením.


Smile


Naposledy upravil toora dne po listopad 22, 2010 2:28 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 2:27 pm    Předmět: Citovat

Tak dnes som sa prekvapila, prišla z práce a pozdravila sa mi, dokonca sa spýtala, čo varím...

No ale aby som si zase nenamýšľala...Znovu je zavretá v izbe Smile Ale tak cítim sa trošku pokojnejšie ako včera, budem na sebe pracovať, na skľudnení sama seba, Hooponopono je dobrý nápad Rolling Eyes

S tým, že je čas činov a čas meditácií, či modlitieb, súhlasím. Jeden kamarát mi raz v úplne inej súvislosti povedal, že ja len prijímam, ale na základe navnímaného nekonám. Mal by nasledovať čin, ale ja zase vnímam (a premýšľam - hruška alebo jablko?) a tak dokola...Teda to potom vyzerá tak, že stojím na mieste a ľavá strana je prijímajúca, tak tá je aktívna a pravá nečinná, teda sa točím v kruhu. Ako z kruhu von? No začať po navnímaní situácie konať. Otázkou je, akú povahu bude mať ten čin, s akou emóciou do toho pôjdem, a prečo...čo je za tým...Možno to znelo hlúpo "zbaviť sa niekoho", ale ide tu aj o pochopenie, prečo sa chcem zbaviť toho človeka - teda v prenesenom význame nie samotného človeka, ale toho, čo stelesňuje a čo sa týka aj mňa. Keď sa teda zbavím toho, čo mi vadí na nej a teda zároveň aj na mne, možno to príde "samé od seba", že už si nebudeme musieť jedna druhej ukazovať, čo máme pochopiť a pôjdeme od seba. To je presne ako s mojím partnerom. Čím viac chcem byť s ním (udržať ho pri sebe), tým viac slobody potrebuje a je odo mňa akoby odťahovaný preč. A so spolubývajúcou je to presne tak, že čím viac s ňou nechcem byť, tým sme viac nútené byť spolu...Niečo je teda pravda na hooponopono - prijať, poďakovať, milovať, odpustiť, prepustiť...A veci sa začnú diať akoby samé...Je to o tom pochopení, o tom zrkadlení a prijatí aj toho, čo nie je ľahké milovať. Ale zároveň aj činy sú dôležité...Hlavne, aby som to nerobila v zlosti a hneve...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 3:24 pm    Předmět: Citovat

Citace:
přemluvili strýce, který jim poskytl "dočasný azyl, než si něco najdou..." bydleli, ale byli v klídku, tak nehledali. Uběhl rok, dva....pátým rokem už tam byli jako doma....a začaly problémy---hádání- až se prala i dvacet let stará špína.


No veď, práve na toto som myslela...Ja som bola tá, ktorá podala pomocnú ruku a vždy som tu, aby som pomohla, nikdy nepoviem "nie", napriek tomu, že nie vždy sa mi chce...Idem proti sebe = staré známe: za dobrotu na žobrotu...

A teraz vyplávalo na povrch všeličo...Už asi aj ja prehnane reagujem...Ale taký príklad:

Volal mi priateľ, či idem do kostola, ja že nie, nemám náladu ísť medzi ľudí...Ale mrzelo ma to, lebo ostal smutný...Tak som to tak spomenula v kuchyni (bola tam aj moja sesternica), že oooch...Zase mám výčitky, že som povedala "nie"...Ale potom sa to všetko vyjasnilo...A ona: A čo nejdeš? Však choooď...Som sa jej mala chuť jej niečo šplechnúť medzi oči...Zámerne hovorí hlúposti, lebo vie, cíti, že sa naštvem a venujem sa v mysli jej a nie svojmu životu...Minule dávali v telke o detskom domove, profesionálnych rodičoch a bola tam aj jej šéfka (robí v detskom domove) a vraví mi: Nechceš robiť profesionálneho rodiča? Tí dobre zarábajú...A ja že URČITE NIE, to nie je pre mňa. (A už som videla na nej, že chce, aby som sa jej spýtala, či ona by nechcela...) Tak som bola ticho a napriek tomu začala. Ja som kedysi o tom uvažovala, ale vieš, to je tak ťažká robota, nevieš, aké postihnuté dieťa Ti dajú, to nie je ako pri adopcii, že si môžeš vybrať a väčšinou sú to rómske deti atď...A potom, nemôžeš sa k nemu emocionálne naviazať, lebo hocikedy Ti ho zoberú, že to je ŤAŽKÉ...Akoby som to nevedela!!! Akoby som jej nepovedala, že ja viem, že to nechcem, lebo na to nie som stavaná. Klobúk dolu pred tým mladých chlapcom, ktorý je profesionálny rodič, je to úžasné...Ale predsa každý sme na tom správnom mieste. Je to také, akoby ona niečo chcela a niekto jej v tom bráni...A niekedy sa sťažuje takým spôsobom, akoby som ja za to mohla...Ani v škole ju nemali radi, pretože rozprávala štýlom, ja som už kadečo zažila a Vy ste čo? Deti, ktoré ešte nedorástli, však padnete na hubu a uvidíte...Ach jaj... Rolling Eyes

Citace:
Praní prádla- nedávno se nám rozsypala pračka ještě v záruce- opravář radil plnit do maxima, že to je pro ni lepší a míň se namáhají ložiska při rozběhu. Prádlo je rovnoměrněji rozloženo v bubnu. Klidně jí sděl i totok.


Toto je výborný argument...Veru je to tak, menej práčka lieta po kúpelni a robí menej hluku...A fakt, ja si tam aspoň nastavím nižšie otáčky, ona nastaví, resp. nechá tak, ako práčka rozhodne - teda najvyššie...
Už mi je na tom celom aj smiešne...Ale...

300 € nedoplatok za vodu minulý rok, to je moc...Tak som si povedala, že toto s našimi zvládneme, lebo ostatné baby sú už dávno preč a prišlo mi blbé, pýtať len od nej, tak sme sa s maminou (byt je oficiálne môj a sestrin, ale väčšinu platieb robí mama s ocom) dohodli, že to necháme tak...Ale bola by som nerada, keby sa to zopakovalo...A verím to, že takýmto spôsobom je to vysoko pravdepodobné... Confused

Kopem si vlastný hrob, ak nič neurobím... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 3:35 pm    Předmět: x Citovat

Někdy mě připadá, že hlavní brzdou duchovního vývoje je paradoxně příliš mnoho duchovna. Když je člověk k smrti vyděšený aby neudělal "duchovní faux paux" a tak svázaný vším tím načteným a naposlouchaným ezoteričnem, že přestává být sám sebou a poslouchat co by opravdu
ta zašlápnutá dušička vlastně doopravdy chtěla. Je to škoda, protože nakonec i ty potlačené emoce někdy někde jednou vybouchnou...
Jo souhlas s toorou.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 3:49 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Někdy mě připadá, že hlavní brzdou duchovního vývoje je paradoxně příliš mnoho duchovna. Když je člověk k smrti vyděšený aby neudělal "duchovní faux paux" a tak svázaný vším tím načteným a naposlouchaným ezoteričnem, že přestává být sám sebou a poslouchat co by opravdu
ta zašlápnutá dušička vlastně doopravdy chtěla.


Ach áno...

Bála som sa, aby som sa nesústredila na to "zlé", lebo na čo sa sústredíme, to rastie...no ale to "zlé" som potláčala a už nemám kam...už to musí ísť von...Dôkazom sú choroby všetkého druhu a podľa lekárov som len hypochonder...

Takže ďakujem, je to presne tak... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 5:01 pm    Předmět: Citovat

Ještě mne Sanayo napadlo, že velmi dobrým pomocníkem jsou např. Bachovy esence.
Ve větším městě se většinou najde někdo, kdo se esencemi zabývá a namíchá ti tu „tvoji lahvičku“ (max. 6 vybraných esencí do jedné lahvičky), přesně na míru z několika vybraných esencí.
Cenově vyjde tato namíchaná směs na cca 200-300 Kč. Jejich působení ale bývá tzv. za všechny peníze. Vzhledem k tomu, co píšeš mne jen tak na první pohled napadly např. tyto:
5. Rožec
12.Hořec
28 Chmerek
1.Řepík
19. Modřín

Samotný ýběr je ale věcí toho, kdo si vybírá, tj. co a jak cítíš a jak si to sama vyhodnotíš.

Pokud je neznáš, lze se o nich něco dočíst zde:

http://www.lecivazahrada.cz/lecivazahrada/3-O-Bachovych-esencich/16-Seznam-rychly-prehled-esenci

http://www.lecivazahrada.cz/lecivazahrada/3-O-Bachovych-esencich/11-Seznam-podrobny-popis-esenci


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund