Fórum - Zobrazit téma - Nakopat poslům špatných zpráv - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nakopat poslům špatných zpráv
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nakopat poslům špatných zpráv
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po listopad 08, 2010 11:14 pm    Předmět: Nakopat poslům špatných zpráv Citovat

Tak si říkám, jestli lidé, kteří druhým hlásají (nebo programují ?) negativní zprávy to berou jako léčbu šokem, neuvědomují si co můžou způsobit nebo mají posunuté hranice "profesní" etiky.

Tahle specialita jde napříč obory, od kartářů až po léčitele všeho druhu.
Nemám na mysli oznámení, že máme nabouraný žlučník.
Myslím takové informace jakože jste v minulém životě zavraždili zvlášť bestiálním způsobem manžela a proto vám to teď neklape.
Nebo tutovou zprávu o datu úmrtí. Kamarádce bylo sděleno, že ji předešlá léčitelka uhranula, seslala na ni kletbu a zlého bubáka.
O karmických strašidlech nemluvě. Co teprve téma minulé životy a karma
(Roso se diví, že při tomto slově mnoha lidem naskakují pupínky, ale
co se pod ně dá všechno nacpat a čím vším strašit - představte si hluboký hlas věštící - proti tomu jsi bezmocný, je to tvoje karma. A ještě si ji neseš za svůj špatný život v Pompejích, než je zasypal popel).

Sama mám s takovou informací zkušenost od svých cca 19 let a ještě jsem si s ní tak docela neporadila, ale už začínám tušit jak na to.
Znám příklady v rodině, mezi kamarádkami...
Takové negativní či katastrofické scénáře lidi vypouští, jakoby to nic neznamenalo a přesto z nich můžou být ti druzí vyděšení k smrti.
Co chcete dělat s tím rozčtvrceným manželem? Co s jakousi karmou
o které nic nevíte a kde je vám sděleno, že s tím nic nenaděláte, jen máte celoživotní průšvih.
Že jste zodpovědni za všechno na světě, dokonce snad i za to jestli moc nebo málo prší?

Nehodlám teď polemizovat o pravdivosti nebo nepravdivosti těch tvrzení
a špatných zpráv. To je jiná otázka, kterou se nechci zabývat.

Jen jsem vás chtěla požádat, abyste se nad touto citlivou otázkou na chvíli zamysleli. Máte v tom jasno? Nebo ostatním vyrábíte nové pacienty se zajímavým traumatem?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po listopad 08, 2010 11:47 pm    Předmět: Citovat

Mluvíš mi z duše, Mílo, díky za statečnost otevřít toto téma. Je to trochu jako dloubat klackem do vosího hnízda, a tak chci, abys věděla, že stojím po Tvém boku.
Proč tolik milujeme katastrofické programy? Proč na přednáškách o konci světa a o tom, čeho všeho se máme bát je mnohonásobně více posluchačů, než na jiných, kde se lidé obrací ke světlu? Proč nás zaujme víc nějaká katastrofa či neštěstí? Je to staré jako lidstvo samo - snad takové to "malé lidské zadostiučinění, že my sami jsme tomu na chvíli unikli? Kdo ví.
Ze svých rozhlasových povídání v Nokturnu (ČRo 2) vím, že mnohé lidi doslova irizuje, když se mluví o tom, jak žít lépe a co pro to udělat, protože by to rádi "horké" - jak bude ještě hůř "a vláda a politici a prezident s tím nic nedělají!!!"
Stojím po Tvém boku, Mílo....!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
schaman
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 6:35 am    Předmět: Citovat

dovolte abych na to reagoval, mnoho lidí se tím živí že jsou to zaručené zprávy a nahání tak lidem strach z budoucnosti , , následuje hromadné předzázobování , kupují se věci které by normálně nekoupili apod.V důsledku toho lidé vyhledávají různé ZARUČENE' tzv. pomocníky kteří se přiživují na lidském strachu a neštěstí.Damao má pravdu že ani vláda s tím není schopná nebo ochotná ? nic dělat viz prasečí chřipka a pod.dotyčný člověk není schopen vysvětlit jak to tedy bude ale zaručeně bude tvrdit že to je pravda a bude to roznášet dál. Někteří tu opravdovou pravdu nechtějí a ni slyšet. Zdravím všechny lidi zdravého rozumu a přpojuji se k Damaovi
a podpoře šamanky. Srdečně vás na webíku zdraví schaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 8:18 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:

Proč tolik milujeme katastrofické programy? Proč na přednáškách o konci světa a o tom, čeho všeho se máme bát je mnohonásobně více posluchačů, než na jiných, kde se lidé obrací ke světlu?


Damao s tím nesouhlasím. Myslím si, že lidé se odvracejí od negativit. Dokonce pozitivně vidím změnu v lidech i s příchodem ekonomické krize. Začíná se dařit rozumnějším - levnějším - projektům, než megalomanským konzumním předraženým sloužících jenom pro účel profitu.

Ano je brutální že ve zprávách v televizi je jedna katastrofa za druhou, ale já to už dávno vypínám, nebo přepínám jinam. A vidím na ostatních lidech, jak jsou těmi špatnými a negativními zprávami otráveni, stejně tak jako ze špatného chování lidí, které je čím dál více vidět (bylo vždy, ale teď je víc vidět).

Můj názor je, že ani horory už nejsou tak vyhledávaným a oblíbeným žánrem jako dřív. Dnes vítězí Viewegh a jeho jednoduché odpočinkové příběhy.

Myslím si, že lidé se od obliby negativních programů odvracejí a to díky tomu, že jsou tím přesyceni.
A také doba se neustále mění. Lidé přestávají nakupovat v hypermaketech a kupují v malých krámcích u vietnamců Smile.

Klid a mír se mnou i s Tebou Damao
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 10:09 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Proč tolik milujeme katastrofické programy?


To je opravdu zajímavá otázka, kterou si kladu už dlouho. Já se tedy spíš těch katastrofických scénářů straním, protože ve mě aktivují různé zasuté strachy a jenom přinášejí negativitu do života, ale někteří se v tom naopak přímo rochní a vymýšlejí nová a nová data konce světa, hledají ve starých proroctvích cokoliv by se dalo katastroficky vyložit a podobně. Napadá mě jestli si ti lidé myslí, že když se těm obavám vystaví , tak je lépe zpracují ? Že na případné katastrofy budou lépe připraveni ? Těžko říct jestli je tohle správná strategie vyrovnání se se strachem nebo tím ten strach naopak posilujeme .... Možná jim taky dělá dobře, že oni jsou ti "zasvěcení" a na rozdíl od ostatních "ví" a třeba i prostřednictvím toho budou patřit mezi vyvolené kteří budou při případné katastrofě spaseni. Podpobný princip jako "ty, ty, ty, nenecháš li se pokřtít, přijdeš do pekla !" aneb "kdo nejde s námi, jde proti nám" (a při konci světa bude navždy v ohni pekelném). Rád se dozvím názory ostatních.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 10:14 am    Předmět: Citovat

schaman napsal:
Zdravím všechny lidi zdravého rozumu a přpojuji se k Damaovi a podpoře šamanky.


Pokud nikomu neubližuješ, dělej si, co chceš.... Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 10:16 am    Předmět: NAKOPAT POSLŮM "DOBRÝCH" ZPRÁV Citovat

Naprosto s Tebou Šamanko souhlasím.

Dalším faktem je, že úplně stejnou medvědí službu dělají zprávy na opačném konci spektra „líbivosti“, tedy ty, co vypadají jako úžasné, bezvadné a super ve smyslu nádherných zítřků.
Páchají totiž stejnou paseku jako ty o kterých píšeš, protože dávají lidem falešnou naději světlých zítřků bez jejich osobního přičinění a nasazení.
Dobře je to vidět a těch extatických obježnících, co hlásají jako vyvolávač na pouti, o přicházející lásce a porozumění a kdovíčem ještě... To si takhle jeden přečte, je mu z toho dobře na těle i na duši, že jako se blíží něco, co tu ještě nebylo a jeho to nemine, pěkně se poveze, protože má rád lidi a celej svět. Jenže tak to není, je to proces, který má svá pravidla a svoji „náplň práce“, té na sobě, samozřejmě.
Podobná fantastiko-fanatická prohlášení dávají jen falešné naděje a uspokojení, které namísto toho, aby ukazovali jak na to, konejší těšínskými jablíčky a v endefektu vedou člověka ke stejnému nicnedělání a stagnaci jako před tím. Confused
Oboje jsou tedy extrémy, které nikomu nic dobrého nepřináší.

K čemu společnost tíhne jaksi většinově je vidět jejího současného celkového stavu, a jistým ukazatelem „vkusu“ by mohl být celkový objem nákladu bulvárních periodik.
Samozřejmě, existují jisté výjimky, o kterých píše Krabas, a tak si držme palce, ať je jich v té naší společnosti čím dál víc.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 10:43 am    Předmět: Re: NAKOPAT POSLŮM "DOBRÝCH" ZPRÁV Citovat

toora napsal:


K čemu společnost tíhne jaksi většinově je vidět jejího současného celkového stavu, a jistým ukazatelem „vkusu“ by mohl být celkový objem nákladu bulvárních periodik.


Teď si jen ujednotit náhled na bulvár. Já bulvár považuji za hlásnou troubu drbů alias "kde kdo s kým (se třeba vyspal) a za kolik", ale nedá se považovat za nositele negativních informací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 10:59 am    Předmět: Re: NAKOPAT POSLŮM "DOBRÝCH" ZPRÁV Citovat

toora napsal:
...jistým ukazatelem „vkusu“ by mohl být celkový objem nákladu bulvárních periodik.


Hm, já bych řekl, že šamanka sama o sobě je takovým bulvárním plátkem Smile .

toora napsal:
Samozřejmě, existují jisté výjimky, o kterých píše Krabas, a tak si držme palce, ať je jich v té naší společnosti čím dál víc. Smile


Já je jako výjimky nevidím. Jsem obklopený převážně milými, láskyplnými lidmi a i když jdu ven, tak se častp přistihnu, jak někoho obdivuji. Onehdy ochotnou a usměvavou paní prodavačku v obchodě s pečivem, jindy příjemnou slečnu na úřadě, potom zase dobře naladěného řezníka, který s velikou obratností zachází se sekyrkou na maso, takže jen koukám. Já bych si useknul prsty jedna dvě. Spousta šikovných a usměvavých lidí. Nějak si neumím představit, že by doma koukali na horory a těšili se z toho, že nějaké celebritě zahnul manžel.

A to, že někdo někoho deptá nějakými informacemi? Vždyť to tady bylo vždycky. A není ani potřeba jít k cynické kartářce. Nadměrně kritičtí rodiče, kteří snižují sebevědomí svého dítěte, nezodpovědní učitelé, kteří také dokáží napáchat těžko napravitelné škody na dětské dušičce, lékař, který pronese nesprávnou diagnózu... Všichni jsme svým způsobem léčiteli i těmi, kdo ubližují.

Pokud chceme nějakým způsobem přispět k tomu, aby tento svět byl lepším místem, aniž bychom si chtěli hrát na spasitele, nejspolehlivější a nejúčinnější je začít pracovat sám na sobě. Když sami v sobě nalezneme Lásku a vnitřní klid, tak je potom můžeme předávat i svému okolí, místo toho, abychom lamentovali nad tím, co dělají druzí. A potom nám třeba dojde i to, že ať se děje cokoliv, je to vlastně v pořádku. Tento svět je naprosto dokonalým místem k učení, ať ho hodnotíme, jak chceme. Záleží jen na tom, jak té příležitosti my sami využijeme.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 11:16 am    Předmět: x Citovat

Svým příspěvkem jsem neměla v úmyslu jak je zvykem brblat na současnou společnost. To považuji za zbytečné.
Naopak mířím do vlastních řad, k těm na druhé, alternativní straně.

Myslela jsem tím mnohem, mnohem citlivější a choulostivější téma:
léčitelé, terapeuti, kartáři a vůbec lidi, kteří pracují s léčením a lidskou
psychikou, dokáží svým klientům naložit spoustu negativních informací, často naprosto zbytečně a ze své hlavy nebo svých teorií.
Viz příklady z článku, se kterými jsem se v poslední době setkala.
Tyhle negace se dokáží hodně hluboko zavrtat do hlavy a vystrašit.
Pak místo pohledu na svůj život, lidi začínají řešit vymýtání ďábla,
nic nemá cenu když je to karma a já s tím nemůžu hnout, pocity viny
a strachu z tzv. minulých životů a dalších variant.

Souhlasím s toorou, že léčení by nemělo spočívat v jakýchsi nesmyslných
nebo superhyper pozitivních aktivitách mimo realitu. Ale taky ne
ve vyděšení klienta k smrti nebo výrobě lidí závislých na osobě
terapeuta, protože bubáky je třeba léčit dlouhodobě a pak tam přidáme
zase nějaké nové. A klientela je zaručena

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 11:27 am    Předmět: Citovat

Mirku krásně napsaný!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 11:50 am    Předmět: Re: NAKOPAT POSLŮM "DOBRÝCH" ZPRÁV Citovat

Ahoj Mirku. Smile

sunnyi napsal:
Tento svět je naprosto dokonalým místem k učení, ať ho hodnotíme, jak chceme. Záleží jen na tom, jak té příležitosti my sami využijeme.

Tohle tuším nikdo nezpochybnil.
Jde o to, co jsme schopni bez nějakých odsudků vidět, hovořit o tom, jestli jen to pěkné, líbivé, nebo jaksi komplet - se vším všudy.

Souhlasím s Tebou, že náprava je možná pouze tak, že s ní začneme sami u sebe, tuhle zkušenost tady tuším prezentuju dost dlouho. Smile

sunnyi napsal:
Já je jako výjimky nevidím. Jsem obklopený převážně milými, láskyplnými lidmi a i když jdu ven, tak se častp přistihnu, jak někoho obdivuji.

Mirku, tito lidé tady žijí stejně tak, jako ten "zbytek", co čte ten bulvár. To, že má Blesk největší náklad o něčem skutečně vypovídá. Ignorovat fakta nikomu nic dobrého zatím nepřineslo.

Vidět jen tu část, která se mi líbí, a nevidět věci jak ve skutečnosti jsou, vznášet se na svém růžovém obláčku je odštěpení od reality.

Jakákoli náprava musí začít od přiznání si skutečného stavu, bez toho se pohnout nedá. Podpořit dobré nespočívá v popření skutečnosti.

To, že musíme pracovat sami na sobě nikterak nekoliduje (ba naopak) s tím, když střízlivýma očina rozlišuji vše viděné. Jde tedy především o to, neulpívat ani na jednom z toho - ať už je to v něšich očích tzv. "dobré", či tzv. "špatné" a nepřidávat tak na misku vah utrpení.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 1:10 pm    Předmět: Citovat

Katko a co když ti lidé, o kterých Mirek psal, čtou ten Blesk o kterém ty s "opovržením" (Smile) píšeš?

Proč by se to mělo navzájem vylučovat?
Co když si někdo kupuje Blesk jenom kvůli zadní stránce kde je dívka Blesku? A nebo aby si jen přečetl že se někdo s někým vyspal a nebo že Bartošová má novýho chlapa?
Co je na tom špatného? Přece kvůli tomuhle nemusí hned být ten náš svět horší!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 1:28 pm    Předmět: Citovat

Taky nerozumím tomu, proč je tady četba bulváru předkládána jako znak negativismu. Domnívám se, že většina lidí kupuje bulvár kvůli ukojení své zvědavosti a na tom nic tak hrozného nevidím. Ńení to sice nic vysoce duchovního ani intelektuálního, ale není to ani nic v zásadě špatného. Tohle tady bylo odjakživa a pořád bude.
Jinak se mi líbí co napsal sunnyi, tedy až na ten úvodní výpad proti šamance, ale to je jejich problém. Připadá mi, že člověk vidí co vidět chce. Proto když slýchávám o tom jak jsou všichni blbci, jak jsou špatní, společnost zkažená atd. tak je mi divné, že ve svém okolí mám převážně chytré lidi a když se ojediněle objeví nějáký blb, tak většinou proto aby mi něco připomenul. Nějáké téma k řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 1:47 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Myslela jsem tím mnohem, mnohem citlivější a choulostivější téma: léčitelé, terapeuti, kartáři a vůbec lidi, kteří pracují s léčením a lidskou psychikou, dokáží svým klientům naložit spoustu negativních informací, často naprosto zbytečně a ze své hlavy nebo svých teorií.


Já Ti rozumím a není to tak, že bych před tím zavíral oči. Jenomže, stejně tak, jako jsou diletanti, zlatokopové či přímo zločinci v nejrůznějších oborech lidské činnosti (prakticky všude, kde se k tomu nabízí příležitost), tak je tomu bohužel i v alternativní sféře. Samozřejmě, že na psychice lze klienta poškodit daleko víc, než třeba přetočením tachometru. Ale tak to bohužel je. A říká se, i když je to skryté, že i u nás docela kvete černá magie a sám jsem se s tím setkal.

Další věc je, že stejně tak jako když si jdeme koupit ojeté auto, tak musíme být ve střehu a přistupovat k informacím, které nám prodejce předává, zdravě skeptičtí a pečlivě si vše zkontrolovat, tak o to víc bychom měli být opatrní, když jdeme k léčiteli nebo ke kartářce. Používat zdravý úsudek a nevěřit slepě všemu, co nám kdo napovídá.

Já o těchto věcech s lidmi docela často mluvím, upozorňuji je na různá úskalí a pomáhám jim v tom, aby se učili žít ve Světle, protože to je ta nejúčinnější ochrana. Aby pracovali především sami na sobě.

A nedá mi to, abych nepřipomenul, že i medicína, zejména psychiatrie páchá na klientech nenapravitelné škody tím, že k nim i v jednadvacátém století obvykle přistupuje čistě materialisticky.

Když bych měl uvést příklad. Na amerických stránkách eHealth Fóra, kam se obrací o radu a pomoc spousta lidí z celého světa, jsem se dočetl vyjádření lékaře - psychiatra, že každý člověk, který slyší hlasy, trpí nějakou formou psychózy. A jak se léčí "psychóza"? To snad nemusím rozvádět. Vedlejší účinky těch léků si může každý vyhledat.

Mělli jsme několik klientů, kteří slyšeli hlasy, viděli přízraky, trpěli strachem, depresemi a úzkostmi. V jednom případě se paní bála chodit večer spát, co zase bude. Pět nebo šest let. A přitom stačilo málo, bez léků, bezbolestně, prostě si jen něco uvědomit, něco pustit a ti lidé jsou od té doby zdraví. Klientka s diagnózou schizophrenie - dva pokusy o sebevraždu, pobyty v psychiatrických léčebnách. Po nějakých pěti sezeních v průběhu roku je z ní žena k nepoznání. Po první návštěvě přestala brát antidpresiva, po kurzu meditace se zbavila letitých úzkostí. A když se občas objeví, tak si s nimi dokáže velice rychle poradit. Nějaké hlasy ještě slyší, ale i to postupně odchází.

Chlubení se? Vůbec ne. Jen se snažím říct, že ani obrácení se na státem posvěcené odborníky není vždy výhra. Zatímco učit se žít vědomě je výhra vždycky.

samanka napsal:
A klientela je zaručena.


Tady bychom si mohli povídat o lékařích, jak posílají vystresované pacienty ke svým kolegům na často zbytečná vyšetření, aby si každý něco urval...

Tak to je snad odpověď i pro Katku.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund