Fórum - Zobrazit téma - Nakopat poslům špatných zpráv - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nakopat poslům špatných zpráv
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nakopat poslům špatných zpráv
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 9:14 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

I když tě Pepo něco nemusí v jisté době konfrontovat jaksi přímo a osobně, neznamená to, že to neexistuje.


Věřím Katko něčemu jinému. A to tomu, že to co je uvnitř mě, se odráží i venku. Dá se to říct jinými slovy tak, že "stejné přitahuje stejné".

To že je někdo konfliktní protože má konflikt ve svém nitru a druhý člověk konflikty vcelku míjí, protože je uvnitř hluboce vyrovnaným člověkem, tak přece nemůžeš tvrdit že svět je konfliktní a že ten druhý to jen přehlíží.
Nepřehlíží, potkává problémy také, ale vidí ty situace jinak, jinak na ně reaguje a pak i jinak ty situace probíhají než u toho, kdo hned startuje na první našlápnutí jako čertík z krabičky.

Nelze o světě mluvit tak, že je takový nebo makový, když ten svět je jen projekcí našich jednotlivých niter.

Vím že na tohle téma se dá napsat stohy úvah a že jsi to myslela trochu jinak. Ale to, že někdo jde ke kartářce jen proto, že má ve svém nitru něco zakódovaného a výsledkem je obdržená negativní informace která toho dotyčného ovlivní je individuální věc která nic nevypovídá o světě ale o těch zúčastněných.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 9:27 am    Předmět: Citovat

Tohle se stalo před pár lety.
Postoj sdělovatelky byl neprůstřelný ve smyslu: „přišlo mi to zezhora, včetně potvrzení, že to mám říct...“ Proti tomu v tu chvíli vlak nejede.
S kamarádkou jsme v daný okamžik obrátily pozornost na tu hroutící se paní a pokusily se nějak zmírnit dopad vyřčeného. Léčitelka v tu dobu na to, co jsme jí řekly nereagovala, ale mám za to, že jí potom taky ledascos došlo.

Evik napsal:
A vůbec, dá se tedy s tím něco dělat? Máme vůbec právo s tím něco dělat? Zatím z toho celého tady vyplynulo, že tohle se děje. Ale co tedy s tím?

Máme povinnost. Pokud by nás něco podobného napadlo, tak to prostě nedělat a pokud bychom byli svědky, tak to "velkoryse" nepřejít, jakože se nic nestalo.


Evik napsal:
Já s tím asi nic neudělám, zrovna tak s tím asi nic neudělá nikdo z nás.

Takovýto postoj byl přítomen například u toho, kdy Henlainovy hoši byli ještě parta opilejch pberťáckej chuligánů, kteří vytáhli žida z baráku aby se pobavili jeho utlučením a ti jeho sousedi rychle zavírali okna, aby to náhodou nebyli oni. Tohle byla přesně ta chvíle pro konání, pak už to bylo jen horší a jak to nakonec dopadlo víme všichni.


Evi, jak to tak vypadá když někomu „vysíláš lásku“, co konkrétně v tu chvíli děláš?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 9:57 am    Předmět: Citovat

toora? napsal:
Máme povinnost. Pokud by nás něco podobného napadlo, tak to prostě nedělat a pokud bychom byli svědky, tak to "velkoryse" nepřejít, jakože se nic nestalo.


Tady s Tebou Katko souhlasím. Já vidím problém v tom, jak se k tomu šamanka postavila.

Řekl bych, že každý léčitel udělal, minimálně v začátcích, nějaké chyby, ať z nevědomosti, z nezkušenosti nebo proto, že mu to prostě "ulítlo". To platí i o léčení s reiki. A je dobře si o tom popovídat.

Ale s kým? Může se člověk s důvěrou svěřit někomu, kdo hned od začátku nasadí konfrontační tón? Jde iniciátorovi diskuse opravdu o to, podělit se o zkušenosti, a případně si uvědomit, kde my sami jsme udělali nebo děláme chyby, anebo o to, aby se k němu přidali podobně ladění, s nimiž bude moci společně žehrat na tento zkažený svět?

Já se přiznám, že jsem chtěl jednou "zachránit" kamarádku, která se cítila špatně. Seděli jsme vedle sebe v zahradní restauraci, a přestože mi řekla, že pomoci nechce, tak jsem jí začal posílat reiki. Ona si toho všimla, a teprve potom mě zarazila. Měla z kostela informaci, že reiki není od Boha.

Přizná se ještě někdo k něčemu takovému nebo ještě horšímu nebo bude jen koukat, aby ho šamanka nenakopala?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 10:23 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Věřím Katko něčemu jinému. A to tomu, že to co je uvnitř mě, se odráží i venku. Dá se to říct jinými slovy tak, že "stejné přitahuje stejné".
O zákonu rezonance se toho napsalo dost a na tomto vlákně jsem ho také zmínila, v tomhle tedy různici nevidím.

Jestli něco objektivně existuje, tak to existuje a jak to kdo vidí, je už věc druhá.
Jestli se ti Josefe zrcadlí všechno jako dobré, že vše jen pozitivum, potom nemůžeš dělat Reiki ani Reconection, a bůhvícoještě, nebudeš k tomu mít žádný důvod.

Poměrně častý nešvar diskusí s duchovní tématikou a to je směšování rovin pohledu.
Vždy je tady rovina praxe, myšlení a konání, učení, mimo jiné např. také té vyšší schopnosti rozlišovací, kdy počnu vidět svět takový jaký je, a přes to a právě proto taky přijímám vše naprosto tak jak to je (bez osobního vyhraňění se). Tedy vidím stále jasněji to, co je spásné a co není, čím si ubližujeme a čím si prospíváme. Tím, že to vidím vůbec neznamená že se snad jedním nebo druhým nechávám strhnout, nebo se naopak budu tvářit, že to neexistuje.

Ta druhá, stále přítomná rovina pohledu, tzn. ta Nejvyšší je fakt, že vše je v naprostém pořádku a „Ani vlas z hlavy nespadne bez Jeho vědomí“.
Dost často se tyhle dvě hlediska smísí v jakéhosi hemafrodita, a některý čtenář pak neví, jestli má se vším seknout, hodit se na gauč, páč je všechno jak má být, nebo se má ještě vůbec o něco snažit, aby na světě ubylo něco bolesti.

To, že se Ti Pepo neděje zrovna nic zlého ještě neznamená, že tady nevraždí, nekrade a nepodvádí, a nebo tím, že si budu myslet, že když si na to koukání na svět nasadím růžové brýle, tak pomáhám dobru. Nebo Tě zajímá jen to, že se nic z toho neděje právě Tobě? Tak to asi nebude.

Mám za to, že vidíme věci podobně, jen jsi mi zřejmě v něčem z napsaného nesprávně porozuměl.

Můžeš mi prosím poukázat na místo, kde říkám, "že je svět konfliktní"?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 10:35 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Jde iniciátorovi diskuse opravdu o to, podělit se o zkušenosti, a případně si uvědomit, kde my sami jsme udělali nebo děláme chyby...


Tohle jsem Mirku nějak neřešila, tzn. cizí motivaci, spíš mne to přimělo zamyslet se nad tím jak to mám já. A jakou mám zkušenost s tímhle jevem coby svědek.

A už vůbec si nemyslím, že by tady na upřímný "doznání" Smile Šamanka reagovala nějakým pranýřováním, tak jsi to asi myslel jako srandu, vid? Wink

Zkusme se podívat na to, co Šamanka napsala ještě jednou:
"Jen jsem vás chtěla požádat, abyste se nad touto citlivou otázkou na chvíli zamysleli. Máte v tom jasno? Nebo ostatním vyrábíte nové pacienty se zajímavým traumatem?"

A třeba se i zamyslet se nad tím, kde je ten skutečný čert z krabičky a kde je pouhá projekce.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 10:52 am    Předmět: x Citovat

Krabas: je to jednoduché - máš co říct k tématu? Máš zkušenost? Máš názor? Pak napiš, nemáš, tak nepiš.
Nechápu, proč je tvoje oblíbené téma: Proč to šamanka napsala?
Jak to myslela? A dedukce, co a jak šamanka...


Díky tooro, vystihla jsi přesně o co mi šlo.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 11:01 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Krabas: je to jednoduché - máš co říct k tématu? Máš zkušenost? Máš názor? Pak napiš, nemáš, tak nepiš.
Nechápu, proč je tvoje oblíbené téma: Proč to šamanka napsala?
Jak to myslela? A dedukce, co a jak šamanka...


Díky tooro, vystihla jsi přesně o co mi šlo.

šamanka


Názor mám a tak píšu. Já neřeším proč to šamanka napsala ani jak to myslela. Psal jsem to Tooře, ne tobě. Šamankou se nezabývám. Tolik si zas u mě nefandi.

pa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 11:07 am    Předmět: Citovat

Dobré téma, jedno kdo ho zvolil.

Slovo má velkou moc. Někteří lidé taký mají moc díky jiným slovům: jako lékař, učitel, psycholog, duchovní učitel, poradce - prostě okolní lidé je nekriticky berou jako autoritu - on přeci musí vědět!

Ta moc je příjemná a svůdná, což přitahuje některé vypravěče příběhů, splétače myšlenek, kteří prostě hledají cestu jak mít svůj osobní život zajímavý. Pak na základě intuitivních vjemů, své víry a přesvědčení co a proč jak je (vidím to tak, tak to tak přeci musí být - a ego - jsem kartář 20 let, já přeci nemohu dělat chyby) - vytvoří nějaký příběh, nějaké vysvětlení. Jedno jestli katastrofické nebo nadměrně hypersuper duchovno nadzemské nebo naprosto materialistické (je vám blbě proto, že se vám v mozku divně míchají neurotransmitery).

Na druhé straně sedí nejistý, zoufalý člověk. Nerozumí momentálně svému světu, nerozumí sobě, zoufale hledá vysvětlení. Stačí trocha divadelního umění a máte v mžiku člověka v tranzu - ochotného si takový příběh převzít - lepší mít něco než nic a on/a přeci musí vědět, vždyť vypadá tak dobře, sebejistě, má početnou klientelu. Zahodí vůli, převezmou příběh ... a ... někdy se dějí věci dobré, příběh přeci jen směřuje k lepšímu životu no a nebo naopak, víc a víc se zahrabávají do problémů... Doporučuju přečíst si příběh od T. Pratchetta - Soudné sestry, pěkně tam téma rozvíjejí.

A z toho pro mě vyplývá ten nejzásadnější etický zákon - to co s tím člověkem dělám, pomáhá mu to žít lepší život? Překonat staré bolesti a strachy, umožňuje mu to růst? Dávám se sebe hodnotu, která je užitečná jemu? Vidím na něm pozitivní změny? Využívám svoji moc pro jeho prospěch a ne pro moji představu, co je pro něj dobré?

Je v podstatě jedno jestli pomůže psycholog, učitel meditace, trenér ve fitku, dobrý psychiatr s prášky - důležité je, co si z toho vezme ta druhá strana - klient, nemocný,... Ten je konečnou instancí, druhou polovinou rovnice. Osobně vidím velký problém v tom, že zahazujeme svůj zdravý rozum, své instinkty, svoji vůli, vnitřní moudrost a spoléháme se právě na ty druhé... a to se často může ukázat jako potíž.
I to ale lidé vezmou, lepší cizí příběh, než vlastní zodpovědnost za to co cítím, vnímám, žiju...

Já se s tím setkávám často a jen pro to, že mám určitou cedulku na dvěřích. Mám moc, mám zodpovědnost a lidi mi ji dávají dobrovolně, ani se nemusím snažit. Lákavé...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 11:10 am    Předmět: Citovat

Pominu úvahy jak to kdo myslel atd a vrátím se zpět na začátek tohoto vlákna.

Před chvílí jsem měl pracovní pohovor v nemocnici a jedna sestra na základě nevím čeho se mě najednou ptá - aniž by to jakkoli souviselo s tématem mé návštěvy a aniž by jí byla jakkoli zúčastněna:
"Vy jste diabetik?"
Povídám že ne a ona spokojeně prohodila to bohužel klasické - tak budete, zatím jste jen nedostatečně vyšetřen...
Naštěstí nejsem závislý na moderní medicíně a tak vím, že tenhle kvokanec mám hodit za hlavu. Ale jestli takovéhle rozsudky rozhazuje kudy chodí a tím programuje ty, kteří to neumí zpracovat...

A to je snad právě to, o čem šamanka psala. O tom, že slovo vyřčené terapeutem, lékařem, nebo kýmkoli na kom jsme momentálně nějak závislí, má obrovskou moc a sílu a dokáže se zažrat velice hluboko. Proto by si každý, za kým si někdo přišel pro pomoc, a je jedno zda jde o reiki nebo trochu mouky, měl dávat pozor na to co říká a jak to říká. Neschovávat se za to, že "mi to takhle přišlo shora a já to měl říct", ikdyž nám to skutečně odněkud přijde. Dotyčnému to sdělují naše ústa a proto jsme za to odpovědní my a nikdo jiný, ani žádné "nahoře" a měli bychom si to umět obhájit, ne jen krčit rameny a ukazovat nahoru.
Já sám si nejvíc pamatuji takové ty boční poznámky, když odcházím z úřadu tak si málokdy pamatuji co mi tam říkali, ale přesně vím co paní podotkla když jí upadla tužka atd.

Je pravda co píše sunnyi, že asi každý zpočátku udělá nějaký ten kopanec, ale práve z něj by se měl poučit, aby se už neopakoval.
Nemyslím, že tu šamanka chtěla shromáždit jednotný kroužek nadávačů, spíš jen připoměla jednu ze základních věcí pro práci s lidmi.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 11:21 am    Předmět: Citovat

"Jen jsem vás chtěla požádat, abyste se nad touto citlivou otázkou na chvíli zamysleli. Máte v tom jasno? Nebo ostatním vyrábíte nové pacienty se zajímavým traumatem?"
toora napsal:



Evik napsal:
Já s tím asi nic neudělám, zrovna tak s tím asi nic neudělá nikdo z nás.

Takovýto postoj byl přítomen například u toho, kdy Henlainovy hoši byli ještě parta opilejch pberťáckej chuligánů, kteří vytáhli žida z baráku aby se pobavili jeho utlučením a ti jeho sousedi rychle zavírali okna, aby to náhodou nebyli oni. Tohle byla přesně ta chvíle pro konání, pak už to bylo jen horší a jak to nakonec dopadlo víme všichni.




Smile

Jo, zkusila jsem se zamyslet. Řekla bych, že přirovnání k bandě henleinovců a sousedů zavírajících okna není zrovna nejšťastnější.

Pořád jsem se ale nedozvěděla, co konkrétně mám dělat, když je tedy mojí povinností otevřít okna a jednat.

Citace:
Evi, jak to tak vypadá když někomu „vysíláš lásku“, co konkrétně v tu chvíli děláš?

Není na tom nic zvláštního. V první řadě se zklidním. Napojím se na toho člověka tak, že mu otevřu své srdce a poprosím, aby i on otevřel to své. Potom mu pocitově posílám tu nejčistší Lásku. Zda jí přijme, nebo nepřijme, do toho nijak nezasahuji, je to jen na něm.

A nezpochybňujte mi nikdo prosím, jak to dělám. Nebylo by to nic platné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 11:39 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
A už vůbec si nemyslím, že by tady na upřímný "doznání" Smile Šamanka reagovala nějakým pranýřováním, tak jsi to asi myslel jako srandu, vid? WinkSmile


Název vlákna jsi vypustila omylem? Smile OK, dávám šamance kredit, že to tak nemyslela. Mimochodem, budeme potřebovat advokáta na majetkové vyspořádání. nechceš to vzít? Wink

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 11:51 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Jestli něco objektivně existuje, tak to existuje a jak to kdo vidí, je už věc druhá.

Co znamená objektivně existuje? Existuje objektivně špatná informace?

toora napsal:

Jestli se ti Josefe zrcadlí všechno jako dobré, že vše jen pozitivum, potom nemůžeš dělat Reiki ani Reconection, a bůhvícoještě, nebudeš k tomu mít žádný důvod.


Řekl bych to jinak, ale je v tom špetka něčeho, čím se také v myšlenkách zabývám. Přesto když to shrnu - pořád toho máme v sobě tolik, že práce na sobě neskončí dřív, než umřeme. Ale určitě není reiki ani reconection jedinou cestou, jak problémy řešit.

toora napsal:

To, že se Ti Pepo neděje zrovna nic zlého ještě neznamená, že tady nevraždí, nekrade a nepodvádí, a nebo tím, že si budu myslet, že když si na to koukání na svět nasadím růžové brýle, tak pomáhám dobru. Nebo Tě zajímá jen to, že se nic z toho neděje právě Tobě? Tak to asi nebude.


Tak já jsem myslel, že tématem vlákna je debata o špatných zprávách, o poslech špatných zpráv, o skupinách lidí, kteří takové věci hlásají.

Co se týče třeba těch vražd, ty existují. Nevíme však, jakému účelu slouží. Někdo říká, že si tím jedinci vyrovnávají karmické dluhy. Já nevím. Jen vím, že lidé vraždí, protože tu informaci o zabití druhého mají v sobě. Pokud se člověk vyčistí na takovou úroveň, že bude láskyplný, mírumilovný a psychicky naprosto vyrovnaný, tak něco takového nemůže udělat. Ten vzor, ta informace prostě nebude. A proto musíme jít právě touto cestou. Sama víš, že činu předchází myšlenka. Vždy má člověk na výběr - odpustit nebo zabít.

Vždy vraždě předchází nějaká situace. Proč vrah prochází mezi lidmi a nikomu z nich neublíží? Co je za vztah mezi vrahem a obětí? Co mají společného? Co rozhoduje o tom, koho si vybere?

toora napsal:

Mám za to, že vidíme věci podobně, jen jsi mi zřejmě v něčem z napsaného nesprávně porozuměl.


Určitě. Jen každý z nás to tlačí směrem, o kterém chce zrovna psát.

ps.: a o vraždách už psát nechci Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 11:55 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Jo, zkusila jsem se zamyslet. Řekla bych, že přirovnání k bandě henleinovců a sousedů zavírajících okna není zrovna nejšťastnější.

Evi, nepřirovnávala jsem Tebe (což jsi jistě pochopila), ale naše konkrétní postoje jsou skutečné a není jich zas co do druhu tolik, pak už záleží na tom, v jakých situacích se ocitáme a kdy nabere ten, či onen vrchu. Ten potom taky udává výsledek. a z toho důvodu jsem použila právě tenhle hodně kontrastní příklad. Prostě nikdy by zlo nemohlo dostat takhle navrch, kdyby se mu vědomě čelilo (vědomě=konání na základě pochopení).

Evik napsal:
Pořád jsem se ale nedozvěděla, co konkrétně mám dělat, když je tedy mojí povinností otevřít okna a jednat.

Co dělat, nebo nedělat, je celkem prosté, jakási zmínka je o tom už v Desateru. Wink
Nakonec i v evangeliích stojí např.: "Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili."
Nebo je fakt pro někoho tak těžké vcítit se do člověka, kterého má přímo před nosem?

Evik napsal:
A nezpochybňujte mi nikdo prosím, jak to dělám. Nebylo by to nic platné.

To by mi Evi ani nenapadlo.
Prostě a prakticky, každé sou-cítění se, každé láskyplné pomyšlení na kohokoli a na cokoliv, koná zázraky.

Ať už děláme cokoliv, stejně nakonec tu nakonec jde o jedno, tj. o celkovou přeměnu sama sebe, o stávání se Láskou samou.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 12:17 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Co znamená objektivně existuje? Existuje objektivně špatná informace?

Objektivně existují je to, co nemůžeš negovat, resp. nelze to popřít. A o příčinách dějů...?, tak to by bylo na dlouho, ale o rozebírání příčin v tomto případě nešlo.
Jako příklad, aby to bylo jasné, coby fakt, tedy cosi objektivě existující.

Fakt - "Kuře přešlo silnici" - viz vedlejší vlákno.

Nejde tedy o nějaký ten příběh, který si k tomu každý jeden z přihlížejících. navazbí, vč. momentálního prožitku, který mu tím vznikne.

toora napsal:
Ale určitě není reiki ani reconection jedinou cestou, jak problémy řešit.

Ano, ani nemůže být, cest je mnoho.

toora napsal:
Tak já jsem myslel, že tématem vlákna je debata o špatných zprávách, o poslech špatných zpráv, o skupinách lidí, kteří takové věci hlásají.

Samozřejmě, protože i toto je objektivně existující fakt, prostě se to děje.
A buď si ve vztahu k tomu "špatnému" uděláme jasno, nebo o tom můžeme raději mlčet, to záleží na kuse.

Jsou prostě věci, se kterými nemůžem dělat lautr nic a jsou ty, které se nás bezprostředně týkají, coby potřebné k zaujmutí jasného postoje k nim a z toho vyplývající jejich řešení, to je Pepo celý.

Smile

P.S.
Viz pěkný postřehy a zamyšlení od Naryy a Káma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 2:20 pm    Předmět: Citovat

Nakopat poslům špatných zpráv-----negativní informace, šíření něco jako "zla, špatností" ?


Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo bylo Bůh.--------


On stvořil všechny věci, bez něho by nebylo nic, co bylo stvořeno.------


-----a slovo se rozptýlilo do hmoty a usídlilo se mezi námi......tisk, filmy, sdělovací prostředky...........

a ty nějak a někým vznikají---pro někoho /kdo je čte, sleduje, poslouchá atak.....

Je opravdu zajímavé, že dneska se třebas dětem nečtou tolik pohádky, kde zpravidla dobro vítězí nad zlem, ale i v hlavních zprávách je spíš slyšet negativita.

Že co svět světem stojí, vždycky bylo dobro a zlo spolu. Zřejmě je to účel a je to tak vytvořeno---prý kvůli učení se tady na té štaci a evoluci.V přírodě je to třeba tak, že díky hnoji vyroste supr růže-až člověk si to možná oddělí na dvě strany jedné mince.

Ono stejnak nejvíc záleží na těch, co to vstřebávají, jak to vstřebávají- ty informace. Někdy postupem času se to překroutí až se člověk diví:
příklad- na průmce se hovořilo o Janu Zajícovi / pochodeň č. 2 po Palachovi/ před listopadem 89 jako o synkovi s narušenou psychikou, co to snad neměl v hlavě úplně srovnané. No reagoval jak reagoval, chodil do školy z intru kolem ruských kasáren...... uplynul rok---cinkalo se klíčema a ti samí učitelé o tom klučinovi vyprávěli jako o udatném synkovi bojujícím proti útlaku sovětské okupace..... a představovali nám hrdinu. Nejabsurdnější na tom bylo to, že sotva za rok ti samí učitelé mluvili naprosto obráceně k žákům...... Shocked

A dnešní bulvár? Propírají se celebrity, ale vždyť mnozí možná ten plátek založili a mají z něj živnost Shocked Idea ---příjmy- to je to hlavní.....


A tak se posunujem v čase, kdy si lidičky jako já ťukají na reikiwebíku nebo něčem dalším a "televizní masírování negativity" opustí.

Jde jen o to, kdy si kdo uvědomí tu absurditu, jak se píše o nemocném národu, kolik miliard to stojí.....že psychika působí na naši fyzickou schránku a tělesnou kondici. Nikdo nedokáže nenávidět svého bližního, aniž by přitom neměl potíže se žaludkem či játry. A nikdo nedokáže žárlit a být plný zloby, aniž by ho trápilo zažívání či srdce.


Až bude skutečně nejhůř, ten, kdo se sebou bude chtít něco udělat k záchraně, bude hledat např. léčivá místa na světě /posilovaná vírou lidí-Lurdy apod./ chrámy..... a dostane se k pojmu- láska- harmonie- soulad-porozumění.
V reiki mnoho lidiček ví, jak funguje meditace, modlitba, telepatie, přenos myšlenek, léčivé energie....

Je jen škoda, že malé děti, které se formují, vnímají hodně "negativity" od útlého mládí. I klasická pedagogie zná, jak je důležitý věk od dvou zhruba do pěti let. Co v tomto věku uložíme do duše dítěte, to mu pak může být oporou pro celý život, nebo také zkázou.
Naše děcka vyrůstající s reiki rodiči, držte se Exclamation Exclamation Exclamation

Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 3 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund