Fórum - Zobrazit téma - Nakopat poslům špatných zpráv - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nakopat poslům špatných zpráv
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nakopat poslům špatných zpráv
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 4:51 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Katko a co když ti lidé, o kterých Mirek psal, čtou ten Blesk o kterém ty s "opovržením" (Smile) píšeš?

Josefe, proč myslíš, že s Bleskem opovrhuji Question
Je to jen Tvoje osobní projekce. Jestliže se něco pojmenuje, zároveň s tím nemusíme opovrhovat. Fakt že nejím hamurgry neznamená, že opovrhuji těmi, kdo je konzumují.
Nazývat věci pravými jmény není opovrhování, resp. není tam nutně přítomno osobní emotivní vyhranění se k předmětu dané diskuse.

Ano jakési "vloučení" apriory neexistuje, svět je jaký je a k lidské přirozenosti náleží i zkreslení této objektivně existující reality. Negáč ji potom natírá na černo, extatik na růžovo. Obojí je mimo mísu.
Mělo by nám tedy jít o co možná nejširší možnou objektivizaci.

Co se týká našich směřování, potom je tuším dost znát jasný, snadno pochopitelný, v praxi ověřitelný princip, který spočívá v tom, že každé lidské směřování má své prostředky, aspekty a cíle (potažmo konce).
Chci li se stát kapsářem, budu se učit krást u odborníka v řemeslu.
Budu-li chtít chytit chřipku.....
Jestliže ale chci jít za tou nejvyšší pravdou, nemohu tu každodenní faktickou obejít s tím, že se budu domnívat, že na konzumaci polopravd, či přímo nepravd (např. právě v tom bulváru obsažených) není nic špatného. Tedy záleží jen na tom, co vlastně chceme a kam svým způsobem myšlení a jednání směřujeme. Všechny prostředky k tomu jsou pak jen jaksi adekvátní.

Ano, na bulváru není nic špatného, když jako obyčejný člověk, který hledá ve svém nudném životě vzrušení tohoto druhu, a mezi tím než to zapíchne v práci, nacpe si nácka a zalehne k televizi, přečte si v dopravním prostředku cosi o tom: jak-kdo-s kým-proč a za kolik. Event. najde občas i uspokojení v tom, že i ty celebrity to mají podobněna h..no tak jak to má on. A takto to pokračuje, pravděpodobně do tý doby, než si takový plátek vezme na paškál právě mně, a vezme tak pěkně hákem nejen mně, ale především se podepíše nesmazatelným inkoustem na životě všech mých blízkých. Nic na tom, že nepsal pravdu, ten cejch už danému člověku nikdo nesmaže.

A marná sláva, když tu špatnost a špínu, která se obdobných plátcích vyskytuje tím čtením konzumuju, tak ji tím zároveň podporuju, a že to živení se podobnými zprávami nějak nutně ladí se mnou samotným, tak to prostě je. Tuhle pravdu o rezonanci zná tuším dnes každý začátečník, co se počne seznamovat s nějakými těmi duchovními principy a zákony.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 5:10 pm    Předmět: Citovat

slovo opovržení je tam v uvozovkách a ještě je tam smajlík, takže nic jsem nepodsouval, neboj.
Nejde ani o projekci, ale o neschopnosti vyjádřit ty věci jinak. Proto jsem si vzal na pomoc smajlíka a uvozovky, abys to slovo nebrala tak vážně.

Nějak se v těch diskuzích začínáš utápět moje milá Tooro!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 5:14 pm    Předmět: Citovat

Ještě k tomu bulváru - není to s tou špínou tak žhavý.
Je dokonce spousta celebrit, které například své fotky z dovolených bulváru prodávají (podobně je to s informacemi o sobě samých a druzích).

Aby za a - měli za to nějaké peníze
za b - aby se o nich psalo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 6:53 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
slovo opovržení je tam v uvozovkách a ještě je tam smajlík, takže nic jsem nepodsouval, neboj.
Nejde ani o projekci, ale o neschopnosti vyjádřit ty věci jinak. Proto jsem si vzal na pomoc smajlíka a uvozovky, abys to slovo nebrala tak vážně.

Nějak se v těch diskuzích začínáš utápět moje milá Tooro!


Uvozovky-neuvozovky, beru na vědomím, že jsi pouze žertoval, milý Pepíku. Wink A co se schopností vyjádření týká, máš na víc.

Tož tedy...co se týká toho bulváru, tak bychom to tím tuším měli tak zhruba vše, není-liž pravda?

Jinak je mi celkem fuk, kdo si co čte a dělá, avšak, marná sláva, v důsledku to jedno není. Každý holt máme nějký ten svůj evergreen, co s ním zacházíme a napokon také scházíme.

Jo a kdybys náhodou s něčím z toho "utápění" souhlasil, dej mi prosím vědět. Smile
Děkuju.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 8:41 pm    Předmět: x Citovat

cituji:
sunnyi: Hm, já bych řekl, že šamanka sama o sobě je takovým bulvárním plátkem .

šamanka: Hmmm já bych řekla, že urážet a tvářit se nadřazeně umí každý trouba, ale jít s vlastní kůži na trh to už se každému nechce, že?
Zvlášť když hrozí kritika a nesouhlas, to pak ti velcí a osvícení prchají
s křikem "já už sem nikdy nepřijdu vy zlí a oškliví"
Psát sem články a přijít s nějakou osvícenou myšlenkou může každý.
Obhájit si ji, vysvětlit nebo ukázat své moudro - v tom přece nikdo nikomu nebrání. Sunnyi ukaž šamance jak na to!

Vůbec mě překvapily reakce k tématu.
Pochopitelně každý, kdo pracuje nejen na sobě, ale chce pracovat pro druhé si musí řešit etické otázky jak vůči sobě, tak vůči druhým.
Z diskuze mám pocit, jakoby vůbec nešlo o nás, ale o dvě skupiny MY versus ONI. ONI jsou zlý komerční svět okolo: to oni dělají takové věci nebo oni to taky dělají! To MY néééé.

Dobrá, to jsou jacísi ONI, ale jak jsme na tom MY tzv. hodní či alternativní?
O NÁS je tu přece řeč, o naši činnost tady jde!

Je hodně zajímavé, co se v diskuzi vyklube za názory, když přijde řeč
na nějakou kontroverzní aktivitu. Jaké je spektrum tolerance nebo kde
každý z nás má hranice toho, co ještě ano a kam už ne.
Mít jasno považuji za naprosto zásadní i když praxe nás později krapítko dokáže překvapit a umí postavit před náročné, lechtivé rozhodování....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 8:42 pm    Předmět: Re: Nakopat poslům špatných zpráv Citovat

samanka napsal:

O karmických strašidlech nemluvě. Co teprve téma minulé životy a karma
(Roso se diví, že při tomto slově mnoha lidem naskakují pupínky, ale
co se pod ně dá všechno nacpat a čím vším strašit - představte si hluboký hlas věštící - proti tomu jsi bezmocný, je to tvoje karma. A ještě si ji neseš za svůj špatný život v Pompejích, než je zasypal popel).

Sama mám s takovou informací zkušenost od svých cca 19 let a ještě jsem si s ní tak docela neporadila, ale už začínám tušit jak na to.


A prozradíš nám to?

Nezlob se, Šamanko, ale většinou jsi iniciátorkou diskuzí o karmě a o konci světa a o katastrofických scénářích ty. Mám pocit, že je vytahuješ na světlo dost často a vášnivě o nich diskutuješ. Což vůbec nic proti tomu, ale souvisí to s informací, kterou jsi dostala v 19 letech?
Ještě jsi to od té doby nezpracovala?

Odpovídat ale nemusíš, jen mě to zajímá Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 8:50 pm    Předmět: x Citovat

Evik: nevím, jestli jsem to napsala špatně, ale tohle je téma o etice
a sdělování negativních informací klientům. To, co jsem zminila jako příklady, to jsou čerstvé věci, se kterými jsem se setkala.
Že se debata rozběhla úplně jiným směrem nebyla moje iniciativa.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 9:05 pm    Předmět: Citovat

Šamaka tady napsala o jednom z mnoha jevů, který se skutečně děje a který přidává na stranu utrpení prostřednictvím lidí, kteří se mnohdy holedbají „znalostmi“ v oboru duše, nebo se dokonce mají za pokročilejší, než ti, kterým rádoby "otevírají oči". Škodí nejen těm, kdo se na ně obracejí, ale všem, kteří se opravdu poctivě snaží.

A protože se tento jev vztahuje především k tzv. duchovnu, tak to napsala sem, kam taky jinam. Prostě jen popisuje jistý jev, způsobem, který je Šamančin. Ubírá to něco na pravdivosti toho co napsala?

Evi, máš nějakou zkušenost vážící se k tématu, nebo se tady teď na předmětnost vykašleme a budeme hodnotit něčí osobu?
V tom druhém případě jistě nebude o „zábavu“ nouze. Confused

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 9:39 pm    Předmět: Citovat

Tooooorooooo:

toora napsal:

A co se schopností vyjádření týká, máš na víc.


Upřímně - jak kdy Smile.

toora napsal:
Tož tedy...co se týká toho bulváru, tak bychom to tím tuším měli tak zhruba vše, není-liž pravda?


Tak ... tak..

toora napsal:

Jo a kdybys náhodou s něčím z toho "utápění" souhlasil, dej mi prosím vědět. Smile


Vždy jsem tě bral, že jsme na obdobné vlně Katko. Dokonce i v dobách, kdy bylo módou si plivnout na Krabase si se této libůstky neúčastnila. Mám tě rád.

Pepa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 9:49 pm    Předmět: Re: Nakopat poslům špatných zpráv Citovat

Evik napsal:


Nezlob se, Šamanko, ale většinou jsi iniciátorkou diskuzí o karmě a o konci světa a o katastrofických scénářích ty. Mám pocit, že je vytahuješ na světlo dost často a vášnivě o nich diskutuješ. Což vůbec nic proti tomu, ale souvisí to s informací, kterou jsi dostala v 19 letech?
Ještě jsi to od té doby nezpracovala?


To je hodně bystrý postřeh.

Ale vezmu to z jiné strany. Vždycky ti pacifisti co ukazují na hrůzu války jsou zároveň její propagátoři.
A teď si do vzorce dosaďme šamanku a toto její pohoršení nad tím, jak pořád někdo něco špatného předvídá a hlásá.

Jak to, že já a Mirek se s ničím takovým nesetkáváme? OK, teď se vraťme k tomu co napsal Evík, zvlášť k jejím posledním dvěma větám.

A ty šamanko, to neber jako útok.
Vždy ti druzí vidí lépe chyby u druhých než u sebe samých.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 10:02 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Evi, máš nějakou zkušenost vážící se k tématu

Nemám.
Citace:
nebo se tady teď na předmětnost vykašleme

jsou tady jiný adepti na odbíhání od tématu, Tooro.
Citace:
a budeme hodnotit něčí osobu?

Nechtěla jsem hodnotit ničí osobu, ale přišlo mi, že Šamanka má OSOBNÍ zkušenost, a jelikož nemá problém ,,jít s vlastní kůží na trh", nepřišlo mi zas tak neetický se jí zeptat přímo natvrdo.

Vím, že je téma o profesní etice. Copak někomu jde nařizovat jakým způsobem má s tím klientem pracovat? Spíš by se měl informovat klient, ke komu jde na terapii, jakým způsobem nebo metodou ,,léčitel" pracuje, spíš jít na něčí doporučení a ne na inzerát v novinách. Také rozhoduje asi to, co klient od terapie očekává.Nenapadá mě, jak se bránit proti těm, kteří ,,škodí ".
Jeden ze způsobů je asi osvěta, jít vlastním příkladem, ukazovat lidem, že mohou jít i cestou radosti a ne utrpení.

Nic mě k tématu už nenapadá a nikdy jsem se s ničím, co píše Šamanka nesetkala.

E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 10:12 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
...šamanka: Hmmm já bych řekla, že urážet a tvářit se nadřazeně umí každý trouba, ale jít s vlastní kůži na trh to už se každému nechce, že? Zvlášť když hrozí kritika a nesouhlas, to pak ti velcí a osvícení prchají s křikem "já už sem nikdy nepřijdu vy zlí a oškliví"


Hm, a to fakt nebo je to jen Tvoje zbožné přání? Smile Vím, že jsi mi to podsouvala už posledně, když jsem říkal, že už tady moc nepřispívám. Ten hlavní důvod byl čas, což platí stále. Mám teď daleko víc práce než dřív a jako OSVČ si nemohu dovolit trávit čas dlouhými diskusemi ve fóru, jako někdo, kdo sedí v kanceláři a má to placené. A ten druhý důvod, ten na který ses okamžitě nalepila, bylo to, že už se mi nechce něco stále dokola vysvětlovat lidem, kteří mají ve zvyku se rádoby fundovaně a autoritativně vyjadřovat k věcem, s nimiž nemají vlastní zkušenost. Do značné míry to byl ale můj momentální pocit, protože věřím, že nějaký smysl to přece jen má. Chodí sem i lidé přemýšliví a otevření. Takže hlavní překážkou zůstává ten čas.

samanka napsal:
...jít s vlastní kůži na trh to už se každému nechce, že?" Zvlášť když hrozí kritika a nesouhlas...


Tím chceš říct, že říct šamance, že je bulvárním plátkem sama o sobě někomu jen tak projde? Vždyť vidíš, jak se čertíš. Very Happy A přitom je to pravda. Máš tendenci vidět převážně tu negativní stránku věcí, až mám někdy pocit, jako bys skoro permanentně seděla na ježkovi.

No řekněte někdo, jestli tohle není jít s kůží na trh... Razz

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 10:17 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Dokonce i v dobách, kdy bylo módou si plivnout na Krabase si se této libůstky neúčastnila.

Když tady občas někdo ventiluje svoje pocity, tak stejně pořád vnímám to, co je za tím, prostě to beru tak jak to zrovna je, ať je to Petr nebo Pavel. To, že jsou mi některé názory bližší a některé zase vzdálenější na tomhle faktu nic nemění.
S nepřijetím si stačíme sami u sebe až až. Smile
Nakonec si nějakou nepohodou stejně každý ubližuje akorát tak sám sobě.
A pokud mám něco, co považuju za dobré někomu sdělit, "vyříkám" si to s ním na férovku. Kdekoliv se tvoří tábory bíllých proti červeným je to naprd a to v jakékoli formě, či té zdánlivě nevinné, jak se nám může jevit i netová diskuse.


Krabas napsal:
Jak to, že já a Mirek se s ničím takovým nesetkáváme?

I když tě Pepo něco nemusí v jisté době konfrontovat jaksi přímo a osobně, neznamená to, že to neexistuje.
Mám za to, že se na Mirka a Lenku obracejí převážně lidé s touhou absolvovat jejich terapie, nikoli proto, aby je informovali o svém úžasném a nekonečně blaženém životě.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 10:39 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Vím, že je téma o profesní etice. Copak někomu jde nařizovat jakým způsobem má s tím klientem pracovat?

Samozřemě Evi, o nějaké nařizování zde nejde.
Vždy jde jen o to, aby se určité věci vynesly na světlo a vedla se o nich diskuse. Občas mi bohužel některé názory připadají jako plod pštrosího syndromu, kdy je jaksi "duchovější " o jistém nešvaru pomlčet.
Houbeles, tohle nefunguje, a zvlášť tam, kde je třeba nápravy.


Evik napsal:
Nenapadá mě, jak se bránit proti těm, kteří ,,škodí ".
Jeden ze způsobů je asi osvěta, jít vlastním příkladem, ukazovat lidem, že mohou jít i cestou radosti a ne utrpení.

Osvěta je to, když lidi se zkušenostmi s daným jevem o něm hovoří a v ideálním případě o něm věcně diskutují, tedy přesně to, co je pilotním příspěvkem tohoto vlákna.

Osobně jsem byla svědkem toho, jak paní zabývající se duchovnem informovala jinou paní proti její vůli o tom, co údajně tropila ve svém minulém životě, a taky vím, co to s touto velmi labilní paní udělalo, a to hlavně protože tu sdělující omylem považovala za jakousi autoritu (ve svém dlohodobě špatném psychickém stavu nebyla schopna rozlišit, jak se mají věci doopravdy), a pravou "vědoucí" (narozdíl od sebe-nevědomé). Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 7:43 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Osvěta je to, když lidi se zkušenostmi s daným jevem o něm hovoří a v ideálním případě o něm věcně diskutují, tedy přesně to, co je pilotním příspěvkem tohoto vlákna.

Osobně jsem byla svědkem toho, jak paní zabývající se duchovnem informovala jinou paní proti její vůli o tom, co údajně tropila ve svém minulém životě, a taky vím, co to s touto velmi labilní paní udělalo


No dobře, já žádnou osobní zkušenost nemám.

Tak by mě zajímalo, jaký jsi tedy k tomu zaujala postoj? Měla jsi několik možností.

Promluvit s tou ,,léčitelkou"
Promluvit s ,,klientkou"
Nemluvit s nikým a být jen pozorovatel
Neutrální postoj
Je to jejich problém
To si budu pamatovat, jednou o tom napíšu do diskuze
Poslat Lásku klientce i ,,léčitelce" a dál do toho nezasahovat

A vůbec, dá se tedy s tím něco dělat? Máme vůbec právo s tím něco dělat? Zatím z toho celého tady vyplynulo, že tohle se děje. Ale co tedy s tím?
Já s tím asi nic neudělám, zrovna tak s tím asi nic neudělá nikdo z nás. Jediná věc, kterou můžeme dělat my je to, že budeme léčit Láskou. A ne temnotou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 2 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund