Fórum - Zobrazit téma - Můj prožitek roku s reiki 3 - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Můj prožitek roku s reiki 3
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Můj prožitek roku s reiki 3
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so říjen 30, 2010 12:58 pm    Předmět: Můj prožitek roku s reiki 3 Citovat

Moje roční cesta s reiki 3 – upřímná zpověď

Když jsem kývla Damaovi na účast v jeho roční škole reiki 3, tak jsem vůbec netušila
do čeho jdu. Euforie, že se účastním zajímavého projektu vzájemného učení, jakého jsem se
dřív mohla účastnit jako žák, teď ten proces růstu budu vidět i z druhé strany, převážil
nad praktickou stránkou věci.
A ta mě hned dohnala – sladit představy, zkušenosti, názory lidí s různými životními zkušenostmi a přicházejícími z odlišných škol není opravdu jednoduché. Upřímně přiznávám, že spolupráce s Damaem byla pro mě další, současně probíhající škola. Témata jako komunikace, sdílení informací, spolupráce, sebeprosazení a další byla jedinečná.
A dala mi pořádně zabrat.

Základní nit této školy je nejen reiki, ale osobní růst jako celek. Každý víkend má svoje téma,
Kromě prvního a posledního jsou to témata čaker. Vnímám to jako opravdu dobré, protože
se celý rok zabýváme vším, co nás v běžném životě potkává a s čím se potýkáme a trápíme.
A můžu vás ubezpečit, že jsme byli všichni na jedné lodi bez ohledu na označení žák či učitel.
Energie funguje sama svými cestami a kolektivní energie to všechno ještě zesiluje.
Má to i jednu velkou výhodu – máte s kým konzultovat a vzájemně si pomáhat, povzbuzovat se. Protože ve stejnou dobu se vynořují podobné zádrhely.
Každý jsme měli i svoje „andílky“, kteří nám pomáhaly překonat krize. Já měla zázračnou osůbku jménem Aika a další, která tam sice nebyla, ale které si nesmírně vážím a vy ji znáte pod nickem Polgara. Děkuji.

Jsem šťastná a dělá mi velkou radost být přítomna zázraku změn a růstu, rozkvětu ostatních.
Pořád si potvrzuji, že práce na sobě má výsledky a není to cesta jednoduchá. Nevěřím zkratkám typu: šťastný a vysmátý do konce života v pěti minutách.
Řekla bych, že jsou v životě tři kategorie problémů:
- věci, které lze změnit „zázrakem“ během chvilky
- jiné, na které se musíme nejdřív připravit, aby ten zázrak mohl přijít
- další, na které si musíme nejdřív pořádně máknout.
Co kam z našeho života patří je opět a zase velice individuální.
Stejně jako náš vývoj. Moje dlouhodobé téma na učení je pochopení a praktické uchopení tématu, že vývoj každého z nás vede jinými cestami. Tedy hlavně jsem se vymanila z běžně vnucovaného omylu v esoterických kruzích, jak má duchovní vývoj a tzv. duchovní člověk vypadat. Co my víme, jaký je osobní plán druhého člověka? Co když potřebuje být protivný, agresivní (tím nemyslím ubližování), ženoucí se do situací, které bychom my řešili úplně jinak, vrhající se do náruče podivných učení atd. Je jakási vize, že z člověka by se měl stávat
jakýsi univerzální esoterik, který nebrble, je stále hodný, usmívající se, bez tzv. negativních vlastností (temných stínů, které je nutno za každou cenu potlačit co nejhlouběji, protože jak by to vypadalo, že?), jakýsi sladký dortíček, šířící kolem sebe „lásku“ za každou cenu ať ji
v sobě má nebo nemá. Prostě ji bude šířit a basta!!! Jinak je špatný, zlý a neduchovní.

Téma osobní rozvoj pochopitelně zasahuje neustále i mě. A k tomu je potřeba občas nové informace, dobrého učitele a přátele. Protože už mám něco za sebou, tak si hodně vybírám, co mi zapadá do toho, čemu se chci věnovat. Podstatné je být sám sebou, ne se snažit nacpat do univerzálních šablon. Protože jedině tak může člověk využít svůj potenciál, to co je mu vlastní, v čem se cítí dobře a co může dělat
s radostí a naplno. Hodně mě v tom nakopl a změnil život jeden ulítnutý člověk jménem Ian Watson.
Jsem živel, ale umím se i zklidnit a lidem se věnovat. Umím se hezky rozčílit a vášnivě diskutovat. A nehodlám se tvářit jako svatoušek proto, abych se někomu zavděčila a vypadala na webíku hezky. Našla jsem se v koučinku – lidi povzbuzovat a budit k aktivitě. Vím, že to zní dost nealternativně, ale jsou lidi, který to sedí, jiný prchají do „hodných“ diskuzních fór.

Najít sám sebe je ohromně osvobozující!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po listopad 01, 2010 6:19 pm    Předmět: Citovat

Jsem moc rád, že se tu můžeme navzájem svěřit s tím, co jsme od takového semináře očekávali a jaká byla skutečnost.
Především ale chci vyjádřit dík a obdiv těm kolegům učitelům, kteří mi jednak pomohli seminář uskutečnit v doposud nevídaném rozsahu, obohaceném především o výuku japonského tradičního přístupu k reiki, k výuce i k léčebnému působení, vedle toho výuku sestavy čikungu. To byl přínos viditelný. Možná méně viditelná, nicméně pro mne velmi cenná byla podpora, kterou jsem dostával bez podmínek a jakmile bylo třeba, od Míly, od šamanky.
Jak už i v jejím příspěvku bylo naznačeno, uvědomil jsem si, jak je důležité, aby se i učitelé stále učili učit a jak jsou živá tímata jako spolupráce, komunikace a znovu jsem si letos uvědomil, jak úžasnou cenu má přátelství.
První ročník projektu skončil a připravujeme ročník druhý.
Účast na něm je otevřená pro každého, kdo má chuť a kdo je zvědavý, samozřejmě. Pro každého, kdo rád pracuje v kolektivu - ať žáků, či učitelů.
Možná je příští ročník otevřen právě pro vás.
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po listopad 01, 2010 10:50 pm    Předmět: x Citovat

Ano, Damao má pravdu: tenhle proces je stále živý pro všechny zúčastněné. A znovu se jeden od druhého učíme.
Je zajímavé, že je s reiki stále co objevovat a učit se novým možnostem
jak ho používat.
Líbilo se mi, že si Narya našla přijatelný způsob jak prezentovat "japonskou sekci" přirozeně a bez onoho tónu nadřazenosti, kterým se někteří další stále ohání.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: po listopad 01, 2010 11:51 pm    Předmět: R3 Citovat

Tak já se taky přidám se svojí troškou........... Wink

Jednou větou - tenhle rok byl opravdu "výživný"..............


A více větama?
Jsem MOC ráda, že jsem se na poslední chvíli rozhodla "do toho jít".... Sešlo se příliš mnoho "náhodných" okolností na to, abych je přehlédla a tak jsem poslední lednový víkend nastoupila na tuhle cestu.

Sešlo se nás tam hodně skvělých lidí, kteří na sobě chtějí pracovat a pracují. Jsem životu vděčná za tuhle zkušenost.
Mohla jsem se učit od každého - od učitelů, ale i od žáků....
Každý poslední víkend v měsíci mě od ledna do října provázeli životem lidi, jejichž zkušenosti a životní posuny mě velmi inspirovaly.

Jeden žák nedokončil, ale uvědomila jsem si, že si ho velmi vážím za tu odvahu, říct, že dál nejde. Že si nemazal sobě ani nám ostatním "med kolem huby", ale dokázal říct, že tudy jeho cesta momentálně nevede.

Káždý z nás zúčastněných si do sebe "hrábl" velmi hluboko a každý z nás v průběhu toho roku řešil spoustu hnoje. Ale zároveň se nám děly i úžasné zázraky. Opravdu jsem cítila tu kolektivní energetickou provázanost.

Dozvěděla jsem se velmi mnoho praktických i teoretických informací.
Líbil se mi Bolkův "čikung" i když poslední lekce jsem zanedbávala - moje koordinace rukou a nohou zároveň je zkrátka otřesná...chichiiii....a čím víc jsme se toho naučili, tím víc jsem tom byla ztracená. Bolkovo drahé kameny, to bylo něco nádhernýho - však jsem si z každého víkendu dovezla domů nějaký ten úloveček.

Alenka, která byla u každého zavěcování a jejíž vtipné a trefné
poznámky mě mockrát oslovily, ta mi moc chyběla na posledním závěrečném víkendu..............

Martinka - Narya, jejíž tradiční přístup mě zpočátku velmi nudil...
Embarassed Embarassed ....stydím se.............a pak se ukázalo, jaké bohatství se v tom skrývá.............díky

Šamanka - Míla, neskutečnej živel. Milá upřímná ženská, která ve skutečnosti vůbec nepůsobí tak jako přes ty písmneka tady - velmi citlivá dušička. Dokázala nás nakopnout ve chvíli, kdy bychom snad nedejbože chtěli usnout Laughing Laughing Laughing

A Karel - Damao, kterému patří můj hluboký obdiv a velké díky. A i když byly věci, které cítím třeba jinak, nebo jim zatím nerozumím, cítím z Karla velký respekt ke všem lidem a velké pochopení a naprostou absenci odsuzování či posuzování..............Ještě jednou velké díky.

Každý víkend jsme obdrželi velice přehledně vypracované materiály, ze kterých budu čerpat ještě jistě za mnoho let.


Tenhle rok byl těžký a krásný zároveň. Jsem ráda, že to mám za sebou Wink Wink Wink a zároveň vím, jak moc mě to v životě "šouplo" a ještě "šoupne"..................


Na začátku toho běhu jsem byla přesvědčená, že tenhle rok se budu věnovat sama sobě. Že nebudu řešit ty chlapy, co mi přicházejí a odcházejí ze života...............a ejhle - sedla jsem si vedle jednoho hned první den..............a je to úžasnej muž, se kterým jsme ten koloběh absovovali už spolu............taky se rozhodl na poslední chvíli, pár dní před začátkem, absolvovat R3 Wink

Jo jo..........krásnej rok to je...................... Very Happy Arrow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 02, 2010 10:52 am    Předmět: x Citovat

PS: ještě jeden zázrak dnešní doby jsem tam objevila - mužského, který o práci nemluví, ale jde a udělá ji.
Jeho spolehlivá odpověď na otázku jak se máš: Dobrýýýý (a usměv), mě bude chybět. Na rozdíl od Lendulky, ale té to mooooooc přeju a oběma držím všechny palce.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: út listopad 02, 2010 11:14 am    Předmět: Citovat

Také jsem tam byla... a stále v proudu jdu. Jedna z velkých změn snad, když člověk přestává kráčet proti životu, ale vykročí v souladu s ním.

Velmi náročný, ještě stírám pot z čela, přesto úžasný rok na semináři Reiki 3, aneb staň se Mistrem svého života.
Pro mne je velkým pokladem, že jsem se toho mohla zúčastnit. Mé největší přání mého života, mít harmonické vztahy sama k sobě, partnerovi, rodičům, přátelům,spolupracovníkům,úředníkům.... je teď plnící se.
Během roku, díky mistrném průvodcovství Damaa - Karla, Šamanky - Míly, Narya - Martinky, Aiky - Alenky a Bolka, jsem měla možnost porozumět důležitým tématům svého života, uchopit je pevně do svých rukou, mít nad nimi moc, a tím s nimi i zacházet dle svých potřeb.
Velmi intenzivně prožitkový rok mi poskytl se zhluboka podívat sama na sebe a na to, jaký život vedu a nechal mě pocítit následky mých činů či ne činů.

Následkem dobrého průvodcovství učitelů, mé silné vůle, snahy a potřeby si ve svém životě uklidit, jsem se přiblížila ke své JEDINEČNOSTI. Zjišťuji, že být sám sebou, být tím, kým být mám, je vskutku radostné.
Z praktického hlediska to to může vypadat i tak, že jsem zanechala všech pochyb, sebrala svou veškerou odvahu a začala se živit malováním. Malování bylo vždy součástí mého života, ale odsunuté, jako večerní koníček.Nikdy jsem si nemyslela, že by mne mohlo uživit. Též vznikla nová forma výtvarného umění v mém životě, a to léčivá. Díky dobré škole na reiki 3 a pojmenování si témat lidského života, díky teorii a hlubokému prožitku, teď mohu sama podpořit ostatní na cestě k jejich jedinečnosti pomocí osobních léčivých obrázků. Můžete se podívat zde: http://www.springlover.cz/

Bylo též nádherné pozorovat ostatní, jak kvetou, roste jim zdravé sebevědomí, jak sílí. Každý měsíc jsem viděla stejné tváře, přesto v nich zářilo víc a víc z jejich podstaty.

To si myslím, že je na reiki cestě to nejúžasnější, dovolit si být sám sebou.

Děkuji Damao, že jsi to vše tak hezky vymyslel a zrealizoval. Very Happy


Jarmila Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 10:30 am    Předmět: REIKI 3 Citovat

ahojky lidičky,
moc krásně jste se tu rozepsali. Díky i za krásná slova k mé osobě. I já vám všem moc děkuji za krásné zážitky. Byť jsem se rozhodla, jak jsem se rozhodla, zážitky zůstávají a vzpomínky na společnou cestu taky. Moc vám všem přeji, abyste takových príma zážitků měli i více a aby se vám splnila přání, která jste si během své cesty vytvářeli Smile

mějte se krásně ,
s Láskou, Aika Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so listopad 06, 2010 8:45 pm    Předmět: Citovat

Shocked Mílo, děkuji..... Embarassed
Úplně jsi mě zaskočila, až jsem se rozplakala. Děkuji ti moc za tvá slova.

Už jednou jsem tady psala, že vnímám tuto Reiki 3 jako velký dárek, který si člověk sám sobě dá nebo respektive dovolí dát.

Absolvovala jsem Damaovu-Karlovu Reiki 3 před 2 lety, tentokrát tam byla úžasná astroložka Marta Králová a měla jsem tu čest poznat i Karlovu Vladěnku-úžasná žena a "poznat" i malého Kryštůfka (byl u Vladěnky v bříšku).
Měli jsme tam i další těhulku Jitkaz a měla jsem to štěstí studovat i s Aikou a Zipem. Jo Smile, byli jsme dobrá skvadra - hihihi.

Opravdu je to krásné a nádherné sdílení skupiny lidí. Spoustu věcí se mění a ještě běží i následná léta. A být ve skupině lidí, kteří člověka v tom důležitém roce podporují je úžasné.
A je pravda, že z těch skript člověk ještě dlouho, dlouho čerpá.

Karlovi patří můj hluboký dík. Naučil mě velmi mnoho věcí.
Jsem velmi ráda za tu rozmanitost, kterou nabízí. Ukázal mi cestu nejen k Reiki, ale i k mantrám, které považuji za velmi hojivé a ke kamenům, které mám opravdu moc ráda a nosím je snad každý den a také ke kartám.
A jsem ráda, že nebydlím blízko Bolka Laughing , páč bych tam nechala za kameny asi celý majlant.

A děkuji i Vám, kteří jste se mnou sdíleli vaše životní příběhy v této vaší důležité životní cestě a etapě. Děkuji vám za důvěru ve mě a touhu a ochotu to sdílet. Vážím si toho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt listopad 11, 2010 6:45 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za zhodnocení minulých ročníků - už se připravuje nový ročník. Učitelé, ti osvědčení - zůstávají, takže se můžeme těšit na Naryu a na šamanku, na Bolka s jeho či-kung nebo kameny a já, Damao se budu těšit na krásnou společnost hledajících, která se postupně začíná scházet.
Bližší informace o semináři najdete už brzy na www.webspirit.cz, nebo si o ně napište, pošlu vám je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 9:27 am    Předmět: Citovat

Také sem napíši svoji zpětnou vazbu, protože pro mě šlo o první dlouhodobý projekt, kde jsem mohla začít do života vkládat vše co vím o původní tradici Reiki. Nakonec se z toho celého ukázalo, že nejde o tradiční japonské Reiki, ale o to co nyní nazývám "japonský přístup".
Byla to velká věc. Témata setkání byla něco jiného, než co jsem se chystala já realizovat, nic nebylo jasné, vše bylo ve hvězdách.

Dnes, když se ohlédnu zpátky vidím jak báječná protiváha to byla. Jak užitečné se ukázaly veškeré "zapomenuté" techniky, které přímí Usuiho žáci používali a dnes s velkou slávou na to přicházejí jiní v rámci jiných supersystémů... ačkoliv v "obyč. Usui" to bylo, jen se to prostě nepředalo dál.
Užitečná pro mě byla i cenná zpětná vazba - byla to nuda, ale teď se omlouvám, beru zpět. Samozřejmě, co je v naší hyper super ezo době, nějaké prosté uklánění, proč dělat nějaké obřadní zahajování, proč si omývat ruce před vstupem do místnosti? Vždyť jsme přišli řešit velké osobní věci, zbavovat s traumat, růst...

Na konci se to ukázalo. Ke všemu je potřeba zkušenost, praxe, nic nejde rychle a z knih. Není podstatné to co děláme, ale jaká z toho vznikne zkušenost, co si odneseme, budeme realizovat v životě. A to za jeden Reiki3 víkend vážně nejde. "Obyčejné" věci jsou velmi silné, když je provádíme pravidelně, se zájmem a s úsilím - a tohle staří Japonci uměli - v prostém trpělivě nacházet sílu. Rozvíjet se postupně, vlastním tempem za dlouhodobé podpory a pomoci učitele. To nejsou zastaralé věci, to mohou být fungující věci v moderní době...

Jsem ráda, že jsem měla prostor hledat co funguje, velkou zpětnou vazbu od dalších lidí a to co bylo započato mohu jako diamant dále leštit a vylepšovat tak, aby to původní a tradiční našlo v přiměřené úpravě prostor v dnešní době a vedlo tak ke zkvalitnění praxe Reiki jako takové. Zpřístupnit sílu japonského přístupu druhým lidem,ukázat, že to není cizí, jiné, ale že my to známe taky.

Mě osobně to dalo tu jistotu, ano, má to smysl, děláš to dobře, jen tak dál. Sama teď pro sebe vidím další oblasti v Reiki, které jsou netknuté a přitom je v nich ohromná síla. Třeba až teprve teď mi začíná docházet síla 5 pravidel Reiki - přesněji 3 Usuiho principů. Nemohou fungovat jako afirmace, protože jsou to naše závazky k duchovnímu růstu...

Budu se snažit udržovat svoji mysl prostou hněvu a nadměrných obav.
Vše co ke mě přijde se budu s vděčností snažit přijímat jako životní zkušenost a neuteču před ní - poučím se z ní.
Budu pěstovat svoji laskavost vůči druhým lidem a všem živým bytostem.


Není snad právě o tom vyvážený život? Není právě o tom mistrovství života? Není snad toto medicína na všechny duchovní nemoci?

Každá změna a každý duchovní růst ten čas opravdu potřebuje.
A právě to bylo dobře vidět na lidech po absolvování všech 9 měsíců.
Ostatně, aby vznikl nový člověk, je také potřeba 9 měsíců, že?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 9:44 am    Předmět: Citovat

Narya napsal:

Budu pěstovat svoji laskavost vůči druhým lidem a všem živým bytostem.[/b]


Zrovna před minutkou jsem psala do Šamančina vlákna

Nakopat poslům špatných zpráv


Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 9:54 am    Předmět: Citovat

Laskavost může mít mnoho podob...i laskavý zenový učitel tě přetáhne holí, když vidí, že tvoje mysl jde špatným směrem, tím ti také prokazuje laskavost.
Když je máma zlá na své dítě a zamezuje mu, aby na ulici dělalo co chtělo (běhalo pod auta, válelo se ve studených kalužích, promáčelo si boty), tak mu tím také prokazuje laskavost...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 3:18 pm    Předmět: Citovat

Hoj Naryo,
já byla tvou částí o japonském přístupu a historií reiki doslova uchvácena.
Pamatuju si, že při prvním tvém povídání jsem měla husí kůži a cítila jsem spojení s kořeny reiki. Uvědomila jsem si ohledně praktikování reiki mnoho podstatných věcí, o kterých se běžně nemluví, a příjemně mě překvapilo, jak jsem byla během mé praxe reiki intuitivně navedena velmi blízko k metodám, které jsi nás učila.
To první uchvácení bylo takové, že jsem si ani nevšimla, jak reagují kolegové. Very Happy Až na podruhé jsem si všimla, že se nějak nudí a já si říkala, safra, co jim je? Very Happy
Náramný byl vnitřní klid a pevnost, kterou jsem cítila, když jsme vždy končili tvou část praktikování japonského přístupu k reiki.
Zůstává mi mnoho , mnoho krásného a podnětného z tvých výkladů a výuky.
Díky moc.

Jarmila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so listopad 13, 2010 6:00 pm    Předmět: Citovat

Nakonec to uchvátilo všechny a pak už se nikdo nenudil. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dizzy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 1.2. 2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 2:22 pm    Předmět: Citovat

Na prahu nového roku 2011 si dovolím se ohlédnout zpět do roku předchozího, který jsem prožil (nejenom) s Reiki 3.

Vše byla jedna velká “jízda“. V samotných lekcích se všem žákům dostalo nepřeberného množství informací. Následující měsíc přípravy na další setkáni se tak zdál velmi krátký. Nejen zpracování již obdržených informací, ale i přeladění se na další kolo. Ano, bylo to náročné, ale také velmi hodnotné.

Již samotná práce ve skupině, kde působí pět! lektorů byla moc zajímavá. A když už jsem u lektorů, rád bych všem poděkoval a to jmenovitě Karlovi, Míle, Alence, Martině a Bolkovi. Každý svým přístupem vnesl do onoho procesu své a tak jsem si mohl z opravdu nepřeberného množství vybrat to, co mi nejvíce vyhovuje.

Rád bych poděkoval také všem žákům (spolustudentům). Poměrně jasně jsem pochopil, že i “učení formou nahlížení“ je skutečnou školou.

Vzhledem k tomu, že to byla poměrně velká skupina, měl jsem tak možnost seznámit se se spoustou úžasných lidí, kteří upřímě touží po tom “jít dál“. Také jsem obržel jeden obrovský dar, ale to je soukromá záležitost.

Nyní, po dvouměsíční “přestávce“, se dostavuje potřeba opět otevřít skripta a začít kolotoč nanovo. Co tomu předcházelo? V mém běžném životě se spustila “příjemná lavina“ událostí. Záležitosti neřešené se řeší nebo se již vyřešili a jde to všechno hladce a jaksi “samo“, nově objevující se problémy nemají jaksi svou váhu takovou, abych se v nich musel topit, ba právě naopak jako by ukazovaly, co je potřeba udělat. Neříkám, že je vše snadné, jeden si musí občas přeci máknout Smile , ale není to ani žádné závaží. Tato “lavina“ je stále v pohybu.

Tak nějak tuším, že to co jsem dostal, budu zpracovávat ještě mnoho let. Jsem opět na počátku celého “kolotoče“. Je to hezký pocit. Stojím tu a připadám si jak průvodce na zámku. V ruce obrovský svazek klíčů a tak vím, že až se na onom pomyslném zámku dostanu ke dveřím, za kterými jsem ještě nebyl, budu je moci bez problémů otevřít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund