Fórum - Zobrazit téma - Co všechno může být za ukradenou svačinou - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Co všechno může být za ukradenou svačinou
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Co všechno může být za ukradenou svačinou

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 10:45 am    Předmět: Co všechno může být za ukradenou svačinou Citovat

Uvedu takový vymyšlený příklad (chytřejší mě momentálně nenapadl):

Byl nebyl na základce jeden zlý chlapec, který šikanoval svého menšího spolužáka a kradl mu svačinu.
Později se dotyčnému spolužákovi situace vybavila a hezky si na ní
popracoval, odpustil atd.
Jenže ouha, pořád tam něco nehrálo...

Tenhle modelový příklad slouží k vysvětlení mé myšlenky, jak je důležité se vracet do událostí, které se nám znovu vynořují jako traumata,
nezaplácnout je jen jakýmisi afirmacemi - odpouštím, protože to mám udělat.
Nejlepším testem, jak to je doopravdy, je vrátit se mentálně do této situace znovu a "ošahat si" svoje emoce s tím spojené. Skutečně se tam ještě neschovává cosi okolo - pocit vzteku, ponížení, strachu, atd.?
Pokud je čisto, pak nás ta situace už neoslovuje, ale pokud něco zbývá, pak je dobré se ještě vrátit a upřimně si svoje pocity přiznat a popracovat na nich.

Sami sebe neošálíte.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 1:30 pm    Předmět: Citovat

Ahoj šamanko. Před 3 dny tu běžela diskuze ve vlákně o hubnutí. V podstatě jsem psala to samé, co Ty.

Zbultran napsal:
Citace:
Teda vy to tak všechno umíte rozebrat a analyzovat.

Ale někdy mi to přijde zbytečné Smile



Odepsala jsem mu

No vidíš a mě to zase nepřijde zbytečné. Různí lidé mají různé problémy a různě těžko se s nimi vyrovnávají a může se stát, že se s nimi nedokážou vyrovnat nikdy.
Tím, že začnu ,,pitvat" svoje chování, svoje dětství, svoje vztahy atd. přijdu na to, že problém není v mém okolí a že se proti mě nespikly různé okolnosti, ale že JÁ SAMA jsem ten problém.

Tím rozebráním situace nebo vzpomínky dojdu k jádru problému . Lepší se mi podaří pochopit jeho podstatu a potom pracovat na jeho odstranění, aby , až se s podobnou situací setkám kdykoliv později, mě co nejméně zraňovla, pokud možno vůbec.
Takže tak.
Evík
-----------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------
S tou svačinou - jasně , že problém měl především ten kluk, co šikanoval. On měl ten problém a řešil ho šikanou. Tady je potřeba, aby tohle to pochopil ten menší a slabší . Pak mu nebude tolik zatěžko odpustit z celého srdce a ne jenom nějakými afirmacemi.
Hezký příklad... Wink

Ještě si dodatečně bude zpracovávat, proč mu to dovolil. Proč tehdy dopustil být šikanován. Pochybuji, že to bylo jen na základě fyzičky. Hraje v tom roli sebevědomí a sebedůvěra, které se mu asi nedostávalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 3:20 pm    Předmět: Citovat

Důležité je, aby to byl opravdu jen pohled do minulosti, snaha najít nepovšimnuté, přehlížené, které nám NYNÍ pomáhá k BUDOUCÍ změně.

Dost psychologů a jiných poradců končí na neustálém přehrabování minulosti a pořád se něco hledá, aniž by pracovalo na tom co se děje teď a kam se směřuje do budoucnosti.

Není nutné vědět o všem, změna může proběhnout i bez přímé účasti vědomí. Tedy nemusíme nutně chápat co měníme, ale musíme tu změnu prožít a realizovat v životě - to jsou pak ony AHA zážitky, prostě se to stane a najednou vědomě víme.


Evi, možná bych spíš používala JÁ JSEM TEN KDO SI PROBLÉM STÁLE NESE V SOBĚ. Spousta zátěží, které neseme v sobě je vždy kombinace více vlivů, vnitřních a vnějších - to v nás jsou hlavně vzpomínky a naučené programy fungování - takže jsme i nejsme to my:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 3:25 pm    Předmět: Citovat

Ano ano , Naryo, děkuji za upřesnění toho mého výroku. To je důležité a vystihla jsi to přesně Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund