Fórum - Zobrazit téma - Zbavení se karmy - anketa - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zbavení se karmy - anketa
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zbavení se karmy - anketa
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Věřím tomu, že karma se nedá umazat, že všechno si musím odžít.
Ano
24%
 24%  [ 6 ]
Ne
64%
 64%  [ 16 ]
Nevím
12%
 12%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 25

Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so únor 05, 2011 11:32 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
A stejně důležitá je v Buddhově učení bhakti i to, čemu říkáme karma jóga.

Ony se ty jednotlivé prvky prolínají, stěží je v některém učení nalezneme v nějaké samostatné podobě.


Však to Mirku píšu, že ve skutečnosti je jedno druhým.
Jen naše založení (dispozice) se člověk od člověka liší, a tam jsou skutečně rozdíly v tom, jestli je naší přirozenosti blíže cesta džňány, či bhakti.

sunnyi napsal:
Ta druhá věc byla, že my tady sice můžeme hovořit o konceptech typu ne-já a podobně, a pokud praktikujeme, tak víme i z vlastní zkušenosti, o čem je řeč, nejsou to pro nás jen prázdná slova.


Tady vidím Mirku jakési nedorozumění, nehovořím a ani nechci hovořit o něčem, co je nesdělitelné.
Mluvím o zkoumání a pochopení mechanismů mysli, veškerého fungování tohto psychosomatického aparátu, a to přeskočit nelze.
Ne snad, že bych Tě z toho podezírala, ale vím, že obecně v zájmu o duchovní svět existuje jistý sklon tohle upozoaďovat a koukat jen po tom "voňavém". Mnozí touží po tom, jak se naučit létat, ale ještě se nanaučili ani pořádně chodit po zemi. Prostě nelze vyčistit nečistotu, jestliže si jí vůbec nevšimnu a nevěnuju jí nejdřív patřičnou pozornost.
Jinak řečeno, bavme se (pokud tedy) o tom, co vlastním praktikováním poznat lze, a právě v tom vidím snad jediný smysl případné diskuse.


sunnyi napsal:
Co není zbytečné, je abychom měli otevřená srdce a učili se žít zpřítomněle.


Ano, a k zpřítomnělému žití patří všímavost k tomu, co se právě děje, v tom našem "vnitřním" prostředí především.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 8:43 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Tady vidím Mirku jakési nedorozumění, nehovořím a ani nechci hovořit o něčem, co je nesdělitelné.

Mluvím o zkoumání a pochopení mechanismů mysli, veškerého fungování tohto psychosomatického aparátu, a to přeskočit nelze.

Ne snad, že bych Tě z toho podezírala, ale vím, že obecně v zájmu o duchovní svět existuje jistý sklon tohle upozoaďovat a koukat jen po tom "voňavém". Mnozí touží po tom, jak se naučit létat, ale ještě se nanaučili ani pořádně chodit po zemi. Prostě nelze vyčistit nečistotu, jestliže si jí vůbec nevšimnu a nevěnuju jí nejdřív patřičnou pozornost.


No, a proč si myslíš, že učím meditaci? Proč tady již léta mluvím jako kolovrátek stále dokola o tom, že meditace je samotná podstata života, samotná podstata denního žití? Slova Krishnamurtiho, s nimiž se plně ztotožňuji.

Vše, co ve svém životě dělám, vše, co učím na kurzech meditace i reiki, způsob, jakým s Lenkou vedeme konstelace a terapie, to vše je zaměřeno na to, aby lidé pochopili, jak důležité je mít otevřené srdce, a jak důležité je žít vědomě, zpřítomněle, všímavě k tomu, co se právě děje, "v tom jejich "vnitřním" prostředí především", jak píšeš dále. Neustále dokola opakujeme lidem, že my jim můžeme něco ukázat a pomoci jim něco zpracovat, ale tu hlavní práci, že musí udělat oni sami.

Toto je moje životní práce, která mě naplňuje. Díky ní neustále vidím zázraky ve svém vlastním životě i v životech druhých.

toora napsal:
Jinak řečeno, bavme se (pokud tedy) o tom, co vlastním praktikováním poznat lze, a právě v tom vidím snad jediný smysl případné diskuse.


Každý, kdo praktikuje, to ví. A jaký smysl má bavit se o tom s lidmi, kteří nepraktikují? Pro ně je to jen teorie. A teorií, jak známo, je spousta. Mnozí toho mají hodně načteno nebo naposloucháno, vytvořili si různé představy a domněnky, přiklonili se k tomu či onomu názoru, tomu či onomu učiteli či tradici. Jak se s nimi chceš o tom bavit? A proč vlastně?

Byl jsem svědkem toho, jak lidé na meditačních retreatech se při osobních pohovorech s učitelem snažili pana učitele, staršího, zkušeného mnicha, poučovat. S jednou mladou "žabkou" měl trpělivost, protože viděl, že je dychtivá se učit, jen jí poněkud chyběla pokora. Ale jednoho muže nechal se vypovídat a nijak to již nekomentoval, protože tam viděl marnost veškerého snažení. Přesně dle známého příměru: "Nelze nic naučit člověka, jehož hlava je jako plný hrnek."

Takže tak, Katko Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 5:10 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
No, a proč si myslíš, že učím meditaci? Proč tady již léta mluvím jako kolovrátek stále dokola o tom, že meditace je samotná podstata života, samotná podstata denního žití?


Když Mirku použiju stejného úvodu, potom, tedy - proč myslíš, že tady raději vedu rozhovor namísto kolovrátkování? Smile
Důvodem je ta zkušenost, že z rozhovoru lidí, kteří si mají co říct k praxi lze si udělat jistý obrázek o co v tom jejich snažení vlastně jde, a co to obnáší. Vím to protože k této mojí cestě přispěly svým jistým dílem podobné rozhovory hledajícících, které měla možnost sledovat, aniž bych tehdy vůbec tušila, co vše to vlastně obnáší (různé představy o tom, co to vlastně je „meditace“ nevyjímaje). Dnes už ale taky především vím, co tato cesta přináší.
Měla jsem v tu dobu napří. za to, že meditace je jen nějaké sezení v tichu a ústranní, a vůbec mi nepřišlo na um, že by to mohlo být zcela prosté (od myšlenkového procesování oproštěné), věnování pozornosti tomu co je, tj. tomu co právě dělám, - co mám zrovna teď před nosem, ať už je to v pohybu těla, nebo jeho klidném spočinutí.
Proto o možnostech a úskalích které nás potkávají raději vedu dialog (už jen vzhledem k tomu, že jsem na veřejném diskusním fóru), s vědomím, že to nemusí sloužit jen těm dvěma konkrténím diskutujícím.

V poslední době jsou stále dostupnější výpovědi lidí (jako je např. Rob Preece), kteří drahná léta pobývali na Východě, kde prováděli svoji praxi a meditovali v blízkosti svého Mistra, aby se posléze vrátili sem, tj. do „běhu všedního dne“ Západu, a mohli tak být platni všem, kteří k nim přicházejí o radu. Jenže...podmínky náročné na zabezpečení jak sebe sam, tak rodiny (její obživy a fungování v tomto světě), ale především přetrvávající problémy lidí, navzdory jejich dlouhodobému meditačnímu úsilí, je časem donutily věnovat znovu velmi bedlivou pozornost ganc-obyčejnské Jungovské psychologii.
Což je nakonec přivedlo k nevyhnutenosti spojení východní Nauky se vším, co je vlastní člověku vychovanému a žijícímu zde na západě, tedy se západní psychologií.
Píšu to proto, že velice často "pouhé" vedení k meditaci samo o sobě nestačí, protože existují tzv. slepé skvrny, které nemohou být rozpoznány a přiznány, tudíž s nimi ani sám adept nemůže nikterak naložit.



sunnyi napsal:
Neustále dokola opakujeme lidem, že my jim můžeme něco ukázat a pomoci jim něco zpracovat, ale tu hlavní práci, že musí udělat oni sami.


Opravdová snaha a zájem se projevuje tak, že se člověk začne zajímat o způsob „jak na to“, a takových, kteří to myslí doopravdy, zase tolik není. Obyčejně člověk po nějaké době padá zpět do svých zaběhaných vzorců a modelů, a tak jako už nesčetněkrát před tím, se potom začíná rozhlížet po nějakém tom snadném, rychlém a bezbolestném řešení. Confused

Vzhledem k těmto skutečnostem si kladu otázku, která mi připadá dosti podstatná, tj. jak komplexní, celistvá, vlastně může ta naše eventuelní pomoc být...?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 6:49 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
sunnyi napsal:
No, a proč si myslíš, že učím meditaci? Proč tady již léta mluvím jako kolovrátek stále dokola o tom, že meditace je samotná podstata života, samotná podstata denního žití?


Když Mirku použiju stejného úvodu, potom, tedy - proč myslíš, že tady raději vedu rozhovor namísto kolovrátkování? Smile


Vtipné... A proč myslíš, že ten můj verbální kolovrátek je napojen na zcela konkrétní a praktický kurz meditace?

...

toora napsal:
[Důvodem je ta zkušenost, že z rozhovoru lidí, kteří si mají co říct k praxi lze si udělat jistý obrázek o co v tom jejich snažení vlastně jde, a co to obnáší. Vím to protože k této mojí cestě přispěly svým jistým dílem podobné rozhovory hledajícících.


Dnes je duchovních hovorů plný internet a duchovních knih plné police knihkupectví.

toora napsal:
Jenže...podmínky náročné na zabezpečení jak sebe samých, tak rodiny (její obživy a fungování v tomto světě), ale především přetrvávající problémy lidí, navzdory jejich dlouhodobému meditačnímu úsilí, je časem donutily věnovat znovu velmi bedlivou pozornost ganc-obyčejnské Jungovské psychologii. ...Což je nakonec přivedlo k nevyhnutenosti spojení východní Nauky se vším, co je vlastní člověku vychovanému a žijícímu zde na západě, tedy se západní psychologií.


Jestliže se vrátil k západní psychologii, tak je to prostě jeho přístup, nikoli nevyhnutelnost. Součástí psychoterapetické praxe mého učitele je také jungiánská psychologie, Assagioliho psychosyntéza, práce s kameny a řada dalších věcí. Každý má svůj vlastní přístup.

Mimochodem, Lenka si v lednu u něj udělala v Johannesburgu kurz psychoterapie s těmito a dalšími prvky, s tím, že některým naším klientům může tato metoda pomoci lépe integrovat do života výsledky terapie, která nám osobně vyhovuje nejlépe. Případně klientům, kterým náš obvyklý způsob práce připadá příliš sci-fi.

sunnyi napsal:
Píšu to proto, že velice často "pouhé" vedení k meditaci samo o sobě nestačí, protože existují tzv. slepé skvrny, které nemohou být rozpoznány a přiznány, tudíž s nimi ani sám adept nemůže nikterak naložit.


A my nenabízíme nic jiného, než meditaci?

toora napsal:
... Obyčejně člověk po nějaké době padá zpět do svých zaběhaných vzorců a modelů, a tak jako už nesčetněkrát před tím, se potom začíná rozhlížet po nějakém tom snadném, rychlém a bezbolestném řešení. Confused.


To je bohužel normální. Když jsem se zeptal svého učitele, jestli lidé pokračují v meditaci i po absolvování kurzu, tak mi odpověděl, že většina ne. Obvykle je na kurz přivedou jisté astrologické vlivy, a většina z nich potom odpadne. Zpět je obvykle přivedou zase nějaké další astrologické vlivy nebo životní krize.

toora napsal:
... Vzhledem k těmto skutečnostem si kladu otázku, která mi připadá dosti podstatná, tj. jak komplexní, celistvá, vlastně může ta naše eventuelní pomoc být...?


Nemůžeme žít život za někoho jiného. Rodiče vychovají dítě a je potom už jen na něm, jak se svým životem naloží, i když ta podpora tam pořád je.

My můžeme lidem ukázat, jak zkvalitnit svůj život, nabídnout jim terapii, zasvěcení, vlídné slovo, vyjádřit jim naši podporu. Ale je už na nich, co s tím potom udělají. Ale ta podpora je tam také vždy připravena.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 7:26 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Dnes je duchovních hovorů plný internet a duchovních knih plné police knihkupectví.

Ano, já jsem ale tady, a Ty Mirku koukám občas ještě taky. Wink


sunnyi napsal:
Součástí psychoterapetické praxe mého učitele je také jungiánská psychologie, Assagioliho psychosyntéza, práce s kameny a řada dalších věcí. Každý má svůj vlastní přístup.

Lenka si v lednu u něj udělala v Johannesburgu kurz psychoterapie s těmito a dalšími prvky, s tím, že některým naším klientům může tato metoda pomoci lépe integrovat do života výsledky terapie, která nám osobně vyhovuje nejlépe. Případně klientům, kterým náš obvyklý způsob práce připadá příliš sci-fi.

Vida, co všechno se tu lze dozvědět...tož tedy tak.


sunnyi napsal:
Obvykle je na kurz přivedou jisté astrologické vlivy, a většina z nich potom odpadne.

Jj, přicházejí především díky svým nezpracovaným tendencím, a holt k tomu jsou ty "planety" zrovna tou dobou vhodně naštelovaný.


toora napsal:
... Vzhledem k těmto skutečnostem si kladu otázku, která mi připadá dosti podstatná, tj. jak komplexní, celistvá, vlastně může ta naše eventuelní pomoc být...?

sunnyi napsal:
Nemůžeme žít život za někoho jiného.

Samozřejmě, psala jsem pouze o našich možnostech, a Ty k tomu píšeš jaké možnosti máte k dispozici a jak vhodně jste jich s Lenkou využili.

Tak jo, Mirku, tohle je myslím přece jen ucelenější obraz než byl ten před tím.

Děkuji Ti za povídání a ať se Vám oběma daří.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 8:17 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Ti Katko,

hezký večer Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 11:20 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:


Roso napsal:
... takže jeho názor znám.


Zřejmě ne. Já jsem přece nikdy netvrdil, že všechnu karmu si musíme odžít. Vždycky jsem říkal, že jediným smyslem karmy je dovést nás k pochopení. A když pochopíme, jaký smysl má něco si odžívat?

Karma se rozpouští (transformuje) meditací. Proč? Protože meditace nás vede k pochopení.

Karma je rozpouštěna (transformována) milostí Boží. Proč? Aby nám bylo ulehčeno na naší cestě.


Ahoj Mirku
Zřejmě došlo k nedorozumění. Já taky netvrdím, že si všechno musíme odžít. Právě naopak, zastávám názor tak jak to píšeš.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá listopad 18, 2011 11:34 pm    Předmět: Karma, motivace atd. Citovat

Rosovi, ke zkratkám a tak podobně...

http://www.youtube.com/watch?v=p8dZidNVFyw

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2011 9:51 am    Předmět: Citovat

ahoj
volím možnost c
tj i jinak
jak?
prostým poznáním sebe sama
až poznám kdo jsem-karma zmizí

@
............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 9:04 am    Předmět: Re: Karma, motivace atd. Citovat

toora napsal:
Rosovi, ke zkratkám a tak podobně...

http://www.youtube.com/watch?v=p8dZidNVFyw

Smile


Vidím video od Toory a tak si řeknu, že se na to podívám. A ejhle, už musím s paní Ivou A. nesouhlasit. Jak tam popisuje působení léčitele - bílého mága, že děla pacientovi vlastně medvědí službu. Jenže on nemůže něco změnit bez vědomí Boha. To, že se s ním klient setkal bylo právě vůlí Boha .... Idea

Kurňa, proč je Zbultran takovej hnidopich a do všeho se furt vrtá Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 9:41 am    Předmět: Citovat

Zbultran: Technická poznámka. Už máme diskuzi k tomuto tématu na dvou jiných vláknech. Teď už tedy celkem na třech. Když už na to toora založila speciální vlákno, bylo by lepší dát to tam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 2:09 pm    Předmět: Citovat

Beppe - a jak se v tom pak vyznáte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 2:11 pm    Předmět: Citovat

No právě že nevyznáme. Čím víc vláken tím víc tápeme Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 2:44 pm    Předmět: Citovat

Pokračování - moje odpověď Zbultranovi:
http://www1.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=11867#11867

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 10:47 am    Předmět: Citovat

Díky Tooro
Zajimavé skouknul jsem ten jeden díl a podívám se i ny ty ostatní. Přiznám se, že jsem na to video dostal už odkaz odjinud ale když jsem si poslechl její úvod o tom "kdo je..." atd... tak jsem se z toho "osypal" a znechuceně zavřel. Když se tohle překoná, tak povídá velmi zajimavě...

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund