Fórum - Zobrazit téma - Zbavení se karmy - anketa - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zbavení se karmy - anketa
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zbavení se karmy - anketa
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Věřím tomu, že karma se nedá umazat, že všechno si musím odžít.
Ano
24%
 24%  [ 6 ]
Ne
64%
 64%  [ 16 ]
Nevím
12%
 12%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 25

Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 10:50 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
A proč si Zeto myslíš, že nezajímá?

RoSo

Roso, nepsal jsem nic o tom, že si myslím že Tě názor druhých nezajímá.

Naopak se znovu ptám "Roso, proč tě vůbec zajímá názor druhých?"

Roso, i někdy se to ve mě bouří a je to v pořádku. Chci mít také svou pravdu a často narazím (že Tooro:D). Mám dojem, že to co Ti tu tolik lidí říká a píše Ty nevidíš a neslyšíš. Slepě a hluše věříš svému a když už Ti docházejí slova na obhajobu toho čemu věříš, Tvá odpověď je "Zeptej se Sunnyho", "Já nevím". Sunny ani nikdo jiný tu není a pokud obhajuješ víru někoho jiného, zeptej se HO na otázky na které neznáš odpověď TY SÁM.

Dochází mi trpělivost a obdivuji Ty, kteří ji mají toliko.

To co zde prezentuješ mi připadá jako víra ve víru někoho jiného. Slepá a hluchá. Ne vše samozřejmě, ale jsou "úseky", které budí pozornost..

Napadlo Tě, proč některá tvá tvrzení budí toliko rozruchu? Zeptal si se těch "rozrušených" proč mají vůli a sílu a odhodlání na Tvá slova reagovat?

Zkus trošku úcty k lidem, jejich slovům a činům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 11:13 pm    Předmět: Citovat

Pochopil jsem to jinak. OK. Odpovím.
Proč mně zajímá názor druhých? Protože tuhle diskuzi a všechny další nevedu jen sám pro sebe. Když prezentuji svůj názor tak ne proto, abych se poplácal po rameni ale abych něco sdělil druhým a proto mně jejich názor zajímá.
Že jsem zatvrzelý ve svých názorech? Když jsem kdysi byl pouhý teoterik, tak jsem často korigoval svůj názor. Nechci aby to znělo povýšeně, ale to co říkám, říkám na základě své osobní zkušenosti a prožitku a informací získaných v meditaci. V tomhle změním názor pouze pokud mně ta informace přijde v meditaci. Začal jsem důvěřovat výhradně svému vlastnímu zdroji.
A že nemám naučené definice a pojmy. No nemám. Sunnyi je v tomto zdatnějsí a Katka na něho dá, proto jsem ji odkazoval na něho. Diskutoval jsem s ním na tohle téma, takže jeho názor znám.
Proč má slova budí toliko rozruchu? Netušil jsem, že to takový rozruch vyvolá. Mezi lidma, se kterýma se stýkám je tento názor normální. Asi jsme nejspíš všichni spadli z Marsu. Very Happy
A vážím si toho, že ti co se mnou diskutují mají tu trpělivost se mnou. Smile Mně už někdy dochází. Very Happy

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 7:19 am    Předmět: Citovat

pojem karma:

V tomto mem zivote - muj uhel pohledu - hledani souvislosti - tudiz z hlediska zde pouzite mluvy- cisteni a pochopeni me karmy. Je otazkou, zda tam nahore jsem si nevybrala zit prave tuto moji``karmu´´ jako ukol pro tento zivot. Takze vyjma nevim je pro me v ankete ano i ne spravne. Dokud se nerozhodnu, ze je pro me spravne ano nebo ne. Mohu prijimat svoji ´´karmu´´a ucit se prijmout nebo ´´cistit karmu´´a verit, ze vse rozhoduji ja v tomto zivote, ovsem v souvislosti s minulosti. Ta svoboda je krasna, ale zodpovednost z ni plynouci narocna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 7:37 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Ta svoboda je krasna, ale zodpovednost z ni plynouci narocna.

To je hezká věta, která by stála za samostatný článek, ale nechci to tu zaplevelit.
Nic není zadarmo, ale stojí to za to.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 6:52 pm    Předmět: Citovat

Roso,chápu že jediná informace pro nás má význam jen informace získaná meditací.Ale rozhovor ze žebrákem,který mi řekne že jsem lakomý je informace.,kterou jsem nedostal v meditaci, ale je pro můj život možná ta nejdůležitější,abych pochopil význam,proč jsem se narodil do tohoto života.ODLIŠNÝ NÁZOR NA INFORMACE.Když ji nemám dostat,tak ji neuslyším...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 8:41 am    Předmět: Citovat

Souhlasím. Je ale na tvé vnitřní moudrosti, aby sis uvědomil, jak s touto informací naložíš. Ne každá informace, která k nám přichází je pravdivá. Některé jsou zkoušky, které zkouší naší vnitřní víru.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
AROHOJ
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: so únor 05, 2011 5:18 pm    Předmět: Citovat

Osobní karmu,kterou nejdřív změřím, mam potvrzeno,že se sníží.
7/Životem v souladu s NAMASTÉ-žít ve Světle lásky,pravdě,míru a radostí
života
2/Se svolením archanděla Ezekiela/Zadkiela/ v souladu s ozdravnou písní
"hej loa-kej loa MANA-ho looo" od W.Lúbecka zpívaná 108x se odpustí
jedna sedmina(1/7) karmy.

Každý sám si může karmu změřít kyvadlem,které je vyčištěno v soli a pak
osvíceno Sluncem při novu Měsíce na rastru v půlkruhu kde nahoře je "0"
a vlevo od ní je stupnice mínus --1-2-3-/-50 a vpravo je+1+2+3+4 +50
1/Vždy požádat o svolení zda smím......
2/Rastr karmy/dharmy spolu s kyvadlem zasvětit symbolem Božíhosvětla
3/Otázkou:"jakou karmu mám/ se svolením /jméno příjmení// se může vyskytnout poloha kyvadla ;0.Pak se tedy ptáme-jakou má dharmu
/pořadí otázek možno zaměnit/
4/Poděkovat a ukončit působení symbolu Světla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so únor 05, 2011 6:16 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
No nemám. Sunnyi je v tomto zdatnějsí a Katka na něho dá, proto jsem ji odkazoval na něho. Diskutoval jsem s ním na tohle téma, ...


Jejdanenky, až teď vidím, že tady proběhla taková debata...

Roso napsal:
... takže jeho názor znám.


Zřejmě ne. Já jsem přece nikdy netvrdil, že všechnu karmu si musíme odžít. Vždycky jsem říkal, že jediným smyslem karmy je dovést nás k pochopení. A když pochopíme, jaký smysl má něco si odžívat?

Karma se rozpouští (transformuje) meditací. Proč? Protože meditace nás vede k pochopení.

Karma je rozpouštěna (transformována) milostí Boží. Proč? Aby nám bylo ulehčeno na naší cestě.

Čím více otevřeme své srdce, čím více žijeme v bdělé pozornosti, tím více se osvobozujeme od zákona příčiny a následku. V Lásce se rozpouští vše, co nás svazuje, v bdělé pozornosti se rozplývá veškerá nevědomost.

A obojí jde ruku v ruce. S bdělou pozorností v nás sílí Láska. S Láskou v nás sílí bdělá pozornost.

To je můj názor a moje zkušenost.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so únor 05, 2011 7:10 pm    Předmět: Čtyři ušlechtilé pravdy. Citovat

Ahoj Mirku.

sunnyi napsal:
Proč? Aby nám bylo ulehčeno na naší cestě.


Až k tomu odstavci "Čím více..." s Tebou nesouhlasím, ale vím, že to vyvěrá jen z toho, že oba vnímáme malinko jinak koncept "karmy"a to, kdo jsme to ti "my", respektivě kdo je to ten "já", komu je zde pomáháno. Napsáno tady k tomu ale toho myslím už bylo dost Smile , takže bych se jen zmínila o tom, co vnímám stejně, nebo přinejmenším podobně.

Citace:
Čím více otevřeme své srdce, čím více žijeme v bdělé pozornosti, tím více se osvobozujeme od zákona příčiny a následku. V Lásce se rozpouští vše, co nás svazuje, v bdělé pozornosti se rozplývá veškerá nevědomost.

A obojí jde ruku v ruce. S bdělou pozorností v nás sílí Láska. S Láskou v nás sílí bdělá pozornost.


Ano, bdělá pozornost je bdělé bytí v přítomném okamžiku, v tady a teď, a moje zkušenost je taková, že to samo o sobě je Bůh, to je Láska.

Tak tedy možná, že jádro pudla vnímáme stejně, minimálně tedy bdělou pozornost jakožto spásu, to si myslím, že ano.


Smile

P.S.
Jen takovou jednu rétorickou otázku bych měla, tj. proč tělesný aparát tzv. Osvobozeného vůbec prodléhá zákonu karmy, tj. pozemským zákonům? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so únor 05, 2011 7:41 pm    Předmět: Re: Čtyři ušlechtilé pravdy. Citovat

toora napsal:
Ano, bdělá pozornost je bdělé bytí v přítomném okamžiku, v tady a teď, a moje zkušenost je taková, že to samo o sobě je Bůh, to je Láska.


A z čeho vyplývá, že moje zkušenost je jiná?

toora napsal:
P.S. Jen takovou jednu rétorickou otázku bych měla, tj. proč tělesný aparát tzv. Osvobozeného vůbec prodléhá zákonu karmy, tj. pozemským zákonům? Wink


Proč se ptáš mě, není lepší zeptat se svého vědomého bytí v přítomném okamžiku? Wink

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so únor 05, 2011 8:04 pm    Předmět: Citovat

Tak mě napadá, že moje druhá otázka může vést k dalšímu nedorozumění. To je tak, když se diskutuje o věcech, které nelze uchopit intelektem.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so únor 05, 2011 8:20 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Tak mě napadá, že moje druhá otázka může vést k dalšímu nedorozumění. To je tak, když se diskutuje o věcech, které nelze uchopit intelektem.


Vše, i tato otázka Mirku nesměřuje k ničemu, co by nebylo možné dopátrat. Zcela prakticky se toho lze dobrat praktikováním Osmidílné stezky, to o čem zde píšu se týká tohoto:

7. Pravá všímavost
Pravá všímavost (bdělost) je hlavním bodem meditace. Provádí se podrobným pozorováním těla, duševních pochodů, analýzou vzniku a podstaty svých pocitů atd. Bdělou přítomností lze rozpustit naše nepravdivé představy o nás a o světě, ve kterém žijeme. Nakonec vede k rozpuštění lpění na vlastní osobnosti, na vlastním já.

8. Pravé soustředění
Pravé soustředění - jeho účelem je prohlubovat všímavost, zachází však až do úrovně zklidnění a utišení mysli. Vede ke vzniku vhledu do základních charakteristik projeveného světa – ne-já (anattá), pomíjivosti (anničá) a utrpení (dukhá) a s tím k návratu do přirozeného zahojeného a celistvého stavu mysli.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so únor 05, 2011 8:28 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Vše, i tato otázka Mirku nesměřuje k ničemu, co by nebylo možné dopátrat. Zcela prakticky se toho lze dobrat praktikováním Osmidílné stezky, to o čem zde píšu se týká tohoto:

7. Pravá všímavost
Pravá všímavost (bdělost) je hlavním bodem meditace. Provádí se podrobným pozorováním těla, duševních pochodů, analýzou vzniku a podstaty svých pocitů atd. Bdělou přítomností lze rozpustit naše nepravdivé představy o nás a o světě, ve kterém žijeme. Nakonec vede k rozpuštění lpění na vlastní osobnosti, na vlastním já.

8. Pravé soustředění
Pravé soustředění - jeho účelem je prohlubovat všímavost, zachází však až do úrovně zklidnění a utišení mysli. Vede ke vzniku vhledu do základních charakteristik projeveného světa – ne-já (anattá), pomíjivosti (anničá) a utrpení (dukhá) a s tím k návratu do přirozeného zahojeného a celistvého stavu mysli.

Smile


Samozřejmě. To ví každý, kdo Osmidílnou stezku praktikuje.

Já ale hovořím o něčem úplném jiném.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so únor 05, 2011 9:15 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Já ale hovořím o něčem úplném jiném.

Ano, a dokazal bys krátce formulovat v čem spočívá ten rozdíl v našem vnímání předmětu hovoru?


Ještě jsem Ti chtěla opovědět na tohle Tvoji možná řečnickou otázku:
Citace:
A z čeho vyplývá, že moje zkušenost je jiná?

Neznám Tě Mirku osobně, ale podle toho, co sem píšeš je to prostě protože máš blíže k bhakti.

A ta pestrost dispozic každého z nás umožňuje vidět věci z různých stran, a tak vše v našem životě jde přesně tak, jak má a dříve, či později se stejně jak džňána, tak bhakti splývají v jedno.
Proto sem můžeme psát vedle sebe to, k čemu nás praxe dovedla, bez očekávání, že to musí být nutně totéž, a pokud bude čas a potřeba, tak si třeba něco vyjasnit, a prostá logika tu je jedním z důležitých účastnících se faktorů, resp. nutných prostředků k dorozumění se (toto zmiňuji protože mi připadá, že je obecně v diskusích na téma "duchovno" občas poněkud opomíjena a upozaďována).

Čas nám ukáže.

Hezký zbytek večera přeju všem.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so únor 05, 2011 10:32 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Ano, a dokazal bys krátce formulovat v čem spočívá ten rozdíl v našem vnímání předmětu hovoru?


Za prvé to bylo tohle:

toora napsal:
Ještě jsem Ti chtěla opovědět na tohle Tvoji možná řečnickou otázku:?

Citace:
A z čeho vyplývá, že moje zkušenost je jiná?


To nebyla řečnická otázka Smile . Ale už jsi na ni odpověděla:

toora napsal:
Neznám Tě Mirku osobně, ale podle toho, co sem píšeš je to prostě protože máš blíže k bhakti.


K bhakti mám sice blízko. Ale blíže? To bych neřekl.

toora napsal:
A ta pestrost dispozic každého z nás umožňuje vidět věci z různých stran, a tak vše v našem životě jde přesně tak, jak má a dříve, či později se stejně jak džňána, tak bhakti splývají v jedno.


To, co učil Buddha, není jen džnána. Meditace, pokud chceme kategorizovat, spadá spíše pod rádža jógu. A buddhističtí učitelé naprosto běžně hovoří o lidech, kteří praktikují Nauku, jako o jogínech. A stejně důležitá je v Buddhově učení bhakti i to, čemu říkáme karma jóga.

Ony se ty jednotlivé prvky prolínají, stěží je v některém učení nalezneme v nějaké samostatné podobě.

Ta druhá věc byla, že my tady sice můžeme hovořit o konceptech typu ne-já a podobně, a pokud praktikujeme, tak víme i z vlastní zkušenosti, o čem je řeč, nejsou to pro nás jen prázdná slova. Hloubku tohoto prožitku a jeho pochopení však máme každý z nás jinou. A i kdybychom neměli, tak je prostě řeč o něčem, co alespoň já, vnímám, jako že je bez hranic, něco, co je nezměrné, a když se do té Prázdnoty ponořím, tak "mě to vede" stále dál a dál a k novým a novým vhledům a to nejvýstižnější slovo, které mne napadá, a kterým by se ten prožitek snad dal vyjádřit je "Bytí". Jak o tom chceš ale hovořit, jak to chceš uvěznit do klícky slov? Právě z těch pokusů uchopit to, bavit se o tom, vzniká spousta nedorozumění. A navíc, nechápu význam těchto diskusí. Vždyť každý si to musí prožít sám za sebe, dokud nezjistí, že on sám je tím každým a vším, prostě Bytím.

To ale neznamená, že na určité úrovni nemá smysl hovořit o Bohu, který nám ze svojí milosti pomáhá k probuzení atd. Mně to ale připadá zbytečné vysvětlovat, vždyť každý máme svoji cestu.

Co není zbytečné, je abychom měli otevřená srdce a učili se žít zpřítomněle. To ostatní přijde již samo, ať už jinak věříme čemukoliv.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund