Fórum - Zobrazit téma - zbavení se karmy - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - zbavení se karmy
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

zbavení se karmy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 11:01 pm    Předmět: x Citovat

Roso: díky za odpověď.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: pá říjen 22, 2010 9:35 am    Předmět: Citovat

Ahoj Katko, moc díky za vyjádření. To už chápu a dává mi to smysl. Je to třebas to známé: "Komu není rady, tomu není pomoci". Už mi to nezní jak absurdum, že se "nikdy" a za žádných okolností neumaže ani setinka. Mně to prostě nezapadlo do kontextu evoluce, vývoje a tak .... Léčitel dle mého není stoprocentně zodpovědný za výsledek. Je jen nápomocen k uzdravení.

V dnešním konzumním světě a společnosti je hodně pasivních postojů typu: u doktora---tady mě máte a udělejte se mnou něco. Manželka rehabka by mohla vyprávět, jak tam lidičky přijdou, gecnou na lehátko a napravuj záda. Že dostanou i návod na cvičení doma, to už není tak in. To už je o námaze a musím makat "já". Lepší je nechat makat na svém zdraví ty druhé. Že se tam pořád vrací ti lidé jak na kolotoči, je věc jasná.
Včera na rodičáku učitelka sdělovala, jak myslí některé děti: "Nemám pero, nemůžu psát"- hotovka, nezájem řešit situaci. Učitelko starej se a sežeň pero, když po mně chceš, abych psal do sešitu.
Lidé nadávají, že je ve vlaku zima, ale nezavřou zasebou nástupní dveře. To není jejich povinnost. Stěžovat si je přece tak snadné a snadnější jak zavřít dveře. O něčem to svědčí a vypovídá, jaká je dnešní společnost. Roso naťukl i o tomto v příspěvku o zodpovědnosti a provázanosti, že co se děje druhému, tak trochu se děje i mně. Dvojčata a sourozenci si to zkouší víc než ostatní, kteří podle zákona evoluce do toho taky jednou dojdou. Ale máme ještě kus cesty před sebou.

Čau, Harmonik, krásný víkend pohody Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá říjen 22, 2010 2:09 pm    Předmět: Citovat

harmonik napsal:
Léčitel dle mého není stoprocentně zodpovědný za výsledek. Je jen nápomocen k uzdravení

Nojo, to si klidně můžeme valnovětšinově odsouhlasit a souznít s kdečím, otázka je jak vypadá to vnitřní prostředí doopravdy. Když tak občas sleduju dění kolem kurzistů a terapeutů, tak je tam buď právě nabubřelé ego, nebo aspoň pořádnej spasitelskej komplex.
A tady je ta „léčba“ samotného terapeuta v tom, že čím dřív si tu hubu natluče, tím lépe pro něj. Zkrzevá ty všechny postupný deziluze může dojít k doopravdický lásce k bližnímu svému...a to už je ale trochu jiná rovina existence.

harmonik napsal:
V dnešním konzumním světě a společnosti je hodně pasivních postojů....

Jj, a taky těch dost postojů blbózních přímo aktivně. Smile

Lze pozorovat takový jeden jev ve veřejných službách (tím pádem na očích), zvlášť v obchodě – otrávení prodavači a prodavačky (o jejich profesionalitě už ani nehovoře), a nikdy si nejsem zcela jista, jestli prodávající svojí případnou otázkou na některé z nabízeného zboží nezpůsobím ještě větší depku než ve které se zjevně ocitá už teď.
No, a tak tady pak vzniká jakýsi začarovaný kruh, když takový člověk přijde o práci (resp. do té doby jistý druh obživy) propadá zoufalství, když ji pak dostane, je v ní permanentně nas..nej.
Tak nevím.... Crying or Very sad Smile


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá říjen 22, 2010 3:20 pm    Předmět: Citovat

Náhodou, u nás máme hodně milých a usměvavých prodavaček Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá říjen 22, 2010 3:47 pm    Předmět: Citovat

Ahóój Mirků Very Happy

A co jinak nového? Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá říjen 22, 2010 4:08 pm    Předmět: Citovat

Čau Katko Smile ,

nových je spousta věcí. Ve zdraví jsem se vrátil z divokého Jihu, přivezl si spoustu mouder, a protože mi to bylo ještě málo, tak tam letím v lednu znovu a vezmu s sebou i Lenču. Jo, a příští rok se žením, i když už jsem starej, plesnivej a protivnej dědek Razz Beru si Lenču, koho jiného Smile.

Ještě jsem slíbil vrátit se k té naší staré diskusi, kde jsem měl pocit, že každý z nás mluví úplně o něčem jiném. Ale tak postupně. Chystám se přeložit knihu, kterou jsem si koupil v Johannesburgu v antikvariátu a moc se mi líbí a překlad jiné knihy jsem slíbil připomínkovat. A samozřejmě, musím zpracovat ty materiály, co jsem si přivezl. Takže práce mám ještě víc než předtím, ale jsem za ni rád, i když někdy propadám pocitu, že to je toho na mě moc. Ale to jsou jen takové přechodné stavy.

Teď už se moc těším na tu cestu, protože vezmu Lenku i do Kapského Města, aby taky něco viděla, když už poletí takovou dálku.

Tak zatím, a jak se budu cítit, tak se můžeme vrátit k tomu starému tématu. Už jsme oba zase o něco starší a moudřejší Razz , tak nám to snad půjde už líp.

Měj se krásně

Mirek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá říjen 22, 2010 5:49 pm    Předmět: Citovat

Veselka? Zase jedna živá „historie“- přítomnost Reikiwebíku...relativně nedávno to byl Damao, co do toho praštil, a teď tedy Vy.
Až budeme moci gratulovat, tak dej vědět. Wink

Je prima, když se ti takhle daří, i s tou spoustou práce, jak píšeš.
Znám akorát Tvůj překlad Reiki průvodnce D.Stainové, a ten se mi moc líbí.
Tak se tedy Mirku tuž, ať je na světě zase o jedno pěkné překladatelské dílko v Zemi české víc. Smile

A co je tématem té knihy z antikvariátu, smím-li se ptát?

Díky.
Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá říjen 22, 2010 10:13 pm    Předmět: Citovat

Dík, dám vědět Smile

Ta knížka je o léčení s kameny, a když ji vezmu do ruky, tak cítím radost. Cítím, že byla napsána opravdu s Láskou, a že to, co ten člověk píše, má skutečně prožité. Tak už se na ten překlad moc těším Smile .

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá říjen 22, 2010 11:32 pm    Předmět: Citovat

Prima, Mirku, vím jen o jedné trochu obsažnější knize na toto téma, ta je od J.P. Kreperáta.
Z toho co píšeš mám za to, že by ta Tebou přivezená mohla být zase trochu v jiném duchu...

Tak ať se daří a dílo Ti jde od ruky! Wink
Budu se těšit.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 3:02 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Zmiňuješ Boží plán (Boží vůli) a intuici.
Možná by nejen mne, ale třeba taky někoho dalšího, zajímalo, jak to jednání z intuice vypadá prakticky - to znamená, jak poznáš, že je to doopravdy intuice, a že se nepleteš v tom, co Ti chce intuice sdělit.
Co je pro Tebe v životě tím ukazatelem, tj. jak poznáš, že jsi jistou informaci dobře pochopil?

Děkuju.
Katka
Smile


Řekl bych, že vědomě jsem začal komunikovat po absolvování kursu LSVJ - léčení skrze vyšší já. To bylo cca před více jak 3 roky. Kdo to nezná, tak je to komunikace s VJ pomocí kyvadla a tabulek. Začíná se vždy určitým postupem, kdy se čistí napojení, bloky apod., aby odpovědi byly správné. Pak provádíte vlastní léčení. Ze začátku mně tato příprava trvala půl hodiny až hodinu. Pracoval jsem s tím v podstatě denně a i v průběhu dne jsem si ten postup mentálně opakoval, takže jsem se dostal do fáze, kdy jsem měl v podstatě napojení pořád čisté. Kromě toho každý den pracuji s energiema a dělám si harmonizaci čaker. Taky jsem si uvědomil, že kyvadlo je vlastně jenom nástroj, který odpovídá Ano/Ne/Nevím a ukazuje v tabulkách. Dostal jsem tip od jedné známé a udělal jsem to, že jsem si v meditaci domluvil s VJ odpovědi Ano/Ne pomocí tělesného pocitu, abych nemusel pořád tahat kyvadlo. V té době jsem si zároveň uvědomil, že proč by s Bohem mohl hovořit pouze Neale Donald Walsch (Hovory s Bohem) a tak jsem zahájil dialog s Bohem také. Ze začátku jsem si připadal jako blázen. Very Happy K ověřování správnosti odpovědi jsem používal právě ty tělesné pocity, které mi řekly odkud pochází daná myšlenka. Zároveň došlo k tomu, že mně přestalo fungovat kyvadlo a dostal jsem informaci, že je to proto abych opravdu začal věřit sám sobě. Nejdřív jsem si ověřoval všechno, co jsem měl udělat abych měl jistotu, že jednám podle pokýnů své chytřejší části. Postupem času ale přestaly potvrzení přicházech a bylo po mně vyžadováno abych nejprve provedl rozhodnutí a teprve pak přišla potvrzení. Pak jsem měl provést rozhodnutí i realizaci a teprve pak jsem se dozvěděl, jestli to bylo ono. No a teď mně potvrzení chodí už jen velmi sporadicky. Prostě cítím co mám udělat. Vlastně se to netýká jen toho co mám udělat. Týká se to obecně všech informací, které mně chodí. Pak jsem k tomu přidal meditace a přestal se ptát a odpovědi začaly chodit samy od sebe. Napsal jsem to tak ve zkratce. Nechci aby to vypadalo, že si o sobě myslím, že jsem nějaký mistr světa, ne vždy je to tak růžové jak to vypadá ale prostě jen věřím tomu co mně chodí shora.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 9:12 pm    Předmět: Citovat

Ano Roso, z toho, co píšeš je znát, že Tě to vede od obracení se ven k sobě samému...tak jako dříve, či později, avšak cestami různými, vede to každého z nás.

Pokud náležitě dlouho věnujeme pozornost tomu, co se v nás právě odehrává, prohlubuje se tím samotné vnímání . Jakákoli informace, která se k nám dostává potom nemůže zůstat nepovšimnuta a postupně se nám rozkrývá také zdroj určité informace, protože ten je opravdu různý.
Každé z našeho hnutí má jistý model, ten se dá vysledovat. Proto taky např. „meditace všímavosti a vhledu“, která je jen nácvikem permanentního všímání si, s cílem konečného ustálení se v této „ducha-přítomnosti“, bdělosti, tj. v přítomném okamžiku.
Jinými slovy řečeno, Roso, ty pocity, které jsi si jako signál domluvil se svým VJ tu byly vždy, jen jsi jim nevěnoval pozornost, nedostali se do tvého vědomí. Mysl ale často potřebuje nějaký závazek a certifikát, proto tedy ta Tvoje „domluva s VJ“, prostě každý zabíráme na něco trochu jiného.

Uvedeným zkoumáním začínáme stále bezpečněji rozlišovat mezi tím, u které informace je otcem myšlenky naše zbožné přání (mnohdy přání neuvědomované), nebo kde se naopak nachází jakési neutrální území našeho klidu, pochopení a nadhledu, v případě intuice je to tedy něco, o co neusilujeme a nepotřebujeme pro to v tu danou chvíli žádné potvrzení, protože je sice nehlučná, ale zcela jasná. Zpětnou vazbou potom je, když se během následujících událostí potvrdí její pravdivost.

Za intuici se ale bohužel často vydává kdeco, také zcela účelové získávání informací, které si nám v tuto chvíli nejsou běžně dostupné, a člověk potvrzuje pomocí tzv. orákula, jako např. kyvadla apod.

Komunikace s tzv. Vyšším Já je tedy především umění ztišení mysli a naslouchání svému vnitřnímu hlasu. Běžně totiž děláme všechno možné, jen nesměřujeme ke klidu, tak aby k nám ty jemnější informace vůbec mohly proniknout.

Zvláštní je, kolik různých tanečků si člověk vymyslí a odtančí, radí se s kde čím a kde kým, než začne věnovávat náležitou a stálou pozornost tomu „orákulu“, které je zároveň tím nejspolehlivějšímu seimsmografem všech dob, kterým je naše soustava těla a mysli, tento psychosomatický aparát, který máme nonstop 24hodin při sobě. Smile

Měla jsem tedy tou otázkou Roso spíš na mysli jaká je ta Tvoje zpětná vazba v událostech následujících po Tvém rozhodnutí cosi učinit, tj. jak poznáš, že jsi se nezmýlil a že jsi informaci dobře dešifroval?
Samozřejmě mne zajímá to, co se vztahuje k reálné možnosti, nikoli informace typu, že v r. 352844 vyhasne slunce apod.
Zřetelnější by to možná bylo na nějakých konkrétních případech z praxe.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 11:57 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Měla jsem tedy tou otázkou Roso spíš na mysli jaká je ta Tvoje zpětná vazba v událostech následujících po Tvém rozhodnutí cosi učinit, tj. jak poznáš, že jsi se nezmýlil a že jsi informaci dobře dešifroval?

Zřetelnější by to možná bylo na nějakých konkrétních případech z praxe.

Smile

Zpětná vazba je tady:
http://www1.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=266&postdays=0&postorder=asc&start=15

Tehdy jsem to silně vnímala jako Rosovu intuici vůči situaci, kterou jsem naléhavě potřebovala nějak dotáhnout do konce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 10:25 am    Předmět: Citovat

Dík Evi. Přiznám se Tooro, že mně příklad, který bych tady prezentoval nenapadá. A taky tak nějak necítím potřebu to tady prezentovat. Možná proto mně nic nenapadá. Wink

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 12:49 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Dík Evi. Přiznám se Tooro, že mně příklad, který bych tady prezentoval nenapadá. A taky tak nějak necítím potřebu to tady prezentovat. Možná proto mně nic nenapadá.


Ptala jsem se protože ta zpětná vazba je důležitá, v podstatě to jediné, co nám dává vědět, jestli něco děláme s tím, že si myslíme, že to děláme dobře, nebo to opravdu tak je, proto mne zajímá jak se věci dále vyvíjí, to je celý.
Nechtěla jsem Tě pobízet, že se tu máš chlubit, nebo vymýšlet a pak napsat něco, do čeho se ti nechce nebo tak něco.

Tak tedy Eva (coby ta zpětná vazba Smile ) napsala o "neobyčejných" věcech, tak nejěk prostě, jasně a pravdivě.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so listopad 06, 2010 3:19 pm    Předmět: Citovat

Nejprokazatelnější je to v okamžiku, kdy mně přijdou shora stejné informace jako lidem, se kterýma jsem si velmi blízký. Nebudu uvádet nic konkrétního ale popíšu to obecně. Kamarádka, která komunikuje stejným způsobem jako já, udělá rozhodnutí, na základě informací, které přijala shora. Pak mně požádá, abych se zeptal na to stejné a já dostanu stejné informace jako ona.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strana 11 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund