Fórum - Zobrazit téma - zbavení se karmy - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - zbavení se karmy
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

zbavení se karmy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 1:50 pm    Předmět: Citovat

samanka napsal:


Odpovědnost za uzdravení pacienta je věc, která s námi nemá nic společného. Nechci přímo říci že (pro nás) neexistuje.


Takže, cos tím tedy chtěl vlastně říct?

Nejlíp tuhle debatu shrnula toora: jako blbý s hluchým.

Spousta velkých slov o něčem, v čem ani sám autor nemá jasno, tak jak by to mohl vysvětlit?

šamanka[/quote]

Já jsem řekl, přijmout zodpovědnost za to co se kolem nás děje, za to co vstupuje do naší reality. Neříkal jsem zodpovědnost za uzdravení kohokoliv, protože to už je vázání se na výsledek. Přijmout odpovědnost a chtít někoho uzdravit a navíc se vázat na výsledek, to jsou dvě dost rozdílné věci.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 2:07 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

harmonik napsal:
Tak ty si myslíš, že se s karmou u někoho nedá pohnout? Že co si nadrobil, to si musí sníst? A neumaže se ani setinka?

Ano, tak nějak.


Pokud jsi o tom přesvědčena, tak já ti tvé přesvědčení brát nebudu. Jak už jsem uvedl mám na to jiný názor.

Je fajn, že Harmonik napsal zde svůj názor. Bylo by fajn kdyby se přidal ještě někdo další, ať víme čemu kdo věří.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 2:43 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:

Já jsem řekl, přijmout zodpovědnost za to co se kolem nás děje, za to co vstupuje do naší reality. Neříkal jsem zodpovědnost za uzdravení kohokoliv, protože to už je vázání se na výsledek. Přijmout odpovědnost a chtít někoho uzdravit a navíc se vázat na výsledek, to jsou dvě dost rozdílné věci.

RoSo


No vždyť jo. Šamančin příspěvek také nepatříl Tobě...

Zodpovědnost za uzdravení jsem do toho přimíchala omylem a nepatří do tohoto vlákna. Omlouvám se. Ale když už jsme u toho, zodpovědnost za své uzdravení mají jen a jen pacienti. I když nám někdy říkají, že jsme je uzdravili my Wink .
My na tom nemáme žádnou zásluhu. Zrovna tak nemáme odpovědnost za neúspěch v léčení.
Mluvím za sebe, někdo to má třeba jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 3:43 pm    Předmět: x Citovat

Roso: odpovídáš na dotaz, který jsem psala Krabasovi, nevadí.

Pro tebe opravdu jednoduchá a srozumitelná otázka:
NIKDO, opravdu NIKDO tu neříká, že terapeut má zodpovědnost
za něčí uzdravení.
Pořád tu mácháš zodpovědností terapeuta - dobrá, otázka zní:
kterou část máš na mysli (podle toho, jak jsi tu popsal to, co děláš):
- nabídka terapie
- uvedení procesu do chodu
- tvé braní sí klientových problémů na svoje bedra
- tvého rozpouštění karmy
- dalšího vývoje léčby

Takže, jestli je možné srozumitelně napsat, kde tedy z TVÉHO pohledu
začíná a končí ta zodpovědnost. Protože mi tohle není jasné jak to vlastně myslíš a pokaždé svůj pohled popisuješ jinak.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 5:13 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Pokud jsi o tom přesvědčena, tak já ti tvé přesvědčení brát nebudu. Jak už jsem uvedl mám na to jiný názor.

Roso, kdyby to bylo pouze "přesvědčení", tak to tady s Tebou nebudu rozebírat ze všech světových stran, ani nebudu zdůrazňovat ono vlastní nutné ověření v praxi, aby se z něčeho dosud tušeného mohla stát jistota.

A jestli se ti jakékoli Tvoje přesvědčení líbí,
tak "no pasaran"...vše je O.K.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 6:07 pm    Předmět: Citovat

Ty máš v praxi ověřené, že to nejde ale já mám zase ve své praxi ověřené, že to jde. A nejenom mé. Jak už jsem říkal. Zeptej se Sunnyho.

A už jsem to tady jednou psal. Nikdy neříkej, že něco nejde, protože přijde někdo kdo neví, že to nejde a udělá to....

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 8:27 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Ty máš v praxi ověřené, že to nejde ale já mám zase ve své praxi ověřené, že to jde.


Roso,
jestliže se máme za to, že něco jde, neznamená to ještě, že to co se zrovna proměňuje je doopravdy to, co si myslím že to je. Změna je možná, děje se, ale neznamená to, že jde o „zbavení“ někoho jeho karmy. Praxí (pratikováním) nemám na mysli něco dělat a dávat tomu svoje nálepky, ale, kromě jiného, to je především hledání těch nejhlubších souvislostí.
Přičemž tím hlavním objektem pozorování je mikrokosmos soustavy našeho těla a mysli.

Možná by zde mohla být nápomocna ona alegorie příběhu s osahávači slona, kteří mají při tom osahávání zavázané oči. Jeden trvdí, když sahá slonovi na ocas, že je to nějaké lano, druhý, když právě ohmatává jeho nohu, že je to kmen stromu, atd...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 7:43 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Roso: odpovídáš na dotaz, který jsem psala Krabasovi, nevadí.



To jsem celé nějak nepochopil. Můžeš ten svůj dotaz říci trochu jinak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 11:01 am    Předmět: x Citovat

Krabas: no možná bys mohl odpovědět zase na otázky výše určené Rosovi. Ten kličkuje a zásadně neodpovídá na dvě otázky: jedna se týká té výše jmenované zodpovědnosti a jejího chápání a druhá dříve proklamované kapacity duše - co to má být.
Asi se raději opravdu zeptám sunnyiho.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 11:26 am    Předmět: Citovat

já této diskuzi moc nerozumím. nesleduji ji od začátku a nevím co je meritem. vyjadřoval jsem se jen k tomu, co nakousl Evík.

pa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 2:36 pm    Předmět: Citovat

Promiň Śamanko, že jsem neodpověděl. Nějak jsem to zasklil. Very Happy
Brzo odpovím. teď nestíhám.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 12:49 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, tak to vypadá, že tu jsou dva názory ohledně karmy: jedni tvrdí, že se dá pomoci v odčinění karmy druhému, ti další zas, že si každý musí odžít to, co si z minula navařil a přinesl.

Asik to nerozetnem, dost možná, že to jsou odvrácené strany jedné mince. Ale v této souvislosti mi už několikrát vytanula na mysl "knihovna palmových listů", kde jsou napsány osudy těch, co se přijdou zeptat. Tak zaprvé: jak mohli vědět před 5000 lety, kdo se přijde zeptat? A zadruhé: mají snad Češi zas nějakou protekci u PánaBoha, že vůbec poprvé mniši vycestovali s těmi svitky právě sem? Vědí vůbec, jak se tu krade? Nebo se jim domáklo, že se tu už utahují opasky skoro čtvrt století a není na jízdenku do Indie?

Faktem je, že tu vykladači nedávno v Praze byli a pro sto lidí poskytli výklad. No jestli dorazí příště a bude to finančně únosné a jinak, mám touhu to prubnout. Co mi řeknou. A zeptal bych se i na tu karmu.

Jestli někdo víte něco o knihovně palmových listů, pisněte.
Čauec, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 5:28 pm    Předmět: Citovat

samanka napsal:
Roso: odpovídáš na dotaz, který jsem psala Krabasovi, nevadí.

Pro tebe opravdu jednoduchá a srozumitelná otázka:
NIKDO, opravdu NIKDO tu neříká, že terapeut má zodpovědnost
za něčí uzdravení.
Pořád tu mácháš zodpovědností terapeuta - dobrá, otázka zní:
kterou část máš na mysli (podle toho, jak jsi tu popsal to, co děláš):
- nabídka terapie
- uvedení procesu do chodu
- tvé braní sí klientových problémů na svoje bedra
- tvého rozpouštění karmy
- dalšího vývoje léčby

Takže, jestli je možné srozumitelně napsat, kde tedy z TVÉHO pohledu
začíná a končí ta zodpovědnost. Protože mi tohle není jasné jak to vlastně myslíš a pokaždé svůj pohled popisuješ jinak.

šamanka


Jak vnímám odpovědnost?
V první řadě je potřeba přijmout odpovědnost sám za sebe. Přijmout odpovědnost za svůj život a to co se mně děje. Přijmout odpovědnost za to, že všechno co se mně děje je to moje a jen já s tím mohu něco udělat. Jako základ vidím naučit se naslouchat své intuici, protože pokud žiju podle své intuice, podle svého vyššího záměru, tak naplňuji Boží vůli a jsem v souladu s vesmírem. Pokud žiju podle intuice, Boží vůle, tak všechno co udělám je Boží vůle. Pokud to co dělám je Boží vůle, tak Bůh působí skrze mne. A to platí o každém.

S tím se prolíná druhá fáze a to je přijmutí odpovědnosti za všechno. V tomto okamžiku si člověk uvědomí, že všichni jsme jedno. Ježíš řekl: Cokoliv učiníš tomu nejposlednějšímu, jako bys učinil mně. Druzí jsou součástí nás samých. A pokud je někdo součástí mně, tak léčením sama sebe uzdravím jeho. Nebo chceteli léčením jeho uzdravím sám sebe. Je to totéž.

A teď o odpovědnosti vzhledem k léčení. My nemáme odpovědnost za vyléčení. My přece neléčíme. Lečí Bůh, skrze nás. My nevíme jak to které léčení dopadne a proto se nemůžeme vázat na výsledek, tedy na vyléčení. My ale máme odpovědnost za to, že následujeme svou intuici a tudíž, že celý proces probíhá podle Božího plánu. To je naše zodpovědnost. Když vědomě následujeme svou intuici, tak to pak zvenku vypadá, že my děláme všechna tato rozhodnutí. Pravda je, že skrze nás působí božství. Můžu tedy říct, že mám odpovědnost za své činy když následuji intuici nebo je má Bůh? Ježíš přece řekl: Já a můj otec jsme jedno ale bez něho nejsem nic. Takže jsem se zase oklikou vrátil k osobní odpovědnosti. Když jsme jedno, tak za své činy mám odpovědnost ale zároveň tu odpovědnost má Bůh. Nazval bych to Boží dichotomie - dvojjedinost pohledu na jednu skutečnost.

Zpět k tvým bodům. Ano. Máme odpovědnost za všechno ale zároveň všechno vkládáme do rukou Božích a nelpíme na výsledku.
- nabídka terapie - ano, naše odpovědnost, nabízím to co intuitivně cítím, že mohu nabídnout.

- uvedení procesu do chodu - ano, naše odpovědnost, uvádím do chodu proces podle toho jak to intuitivně cítím, pokud je potřeba udělat vědomě nějaké kroky. Proces se mnohdy uvádí do chodu sám, už jenom tím, že jste.

- tvé braní sí klientových problémů na svoje bedra -
tady jsem psal o tom, že je možné vzít něči karmu na sebe, ale ne že je to potřeba dělat, a že to někdo má dělat. Pokud bych to intuitivně cítil, tak to udělám ale udělám to vědomě. Stejně to většina lidí dělá nevědomě. Jen si vemte jak si babky tlachají a stěžují a ty co poslouchají, tak se s tím ztotožňují. V podstatě tím na sebe berou jejich problémy a prožívají je. Není to nic jiného, než že na sebe dobrovolně vezmou část jeji karmy. A pak ještě přijdou domů a povykládají to manželovi.

- tvého rozpouštění karmy - to není otázka odpovědnosti. Z mého pohledu se to prostě děje, pouze je otázkou míry v jaké se to děje. A pokud pracuji s energiema a někoho léčím tak se to prostě děje. To je jako bych se rozhodoval, když jedu autem jestli za sebou vytvořím či nevytvořím vzdušný vír. Prostě když jsem se rozhodl tím autem jet, tak se automaticky stane, že se za mnou vytváří vzdušný vír ať chci nebo ne.

- dalšího vývoje léčby - ano jsem zodpovědný, když jsem zodpovědný za všechno, tak i za vývoj léčby. Ale pořád vím, že je to v rukou Božích. Když mám něco klientovi navrhnout tak to udělám, je to jeho volba cos tím podnikne ale nezbavuji se odpovědnosti. Kdybych se zbavil odpovědnosti, tak bych řekl, že se mně to netýká, že to není moje, že to nejsem já a to bych se pak oddělil od Boha. Jenže tady se to tuším plete s pocitem viny. To že se za něco cítím odpovědný, ještě neznamená, že cítím vinu. Protože vina způsobuje negativní pocit, negativní emoci. Vina, je výmysl církve. Vina slouží k manipulaci.

Napsal jsem to jak to cítím. Netvrdím, že toto v každém okamžiku žiju. Učím se, Dělám chyby, ale tohle je směr kam kráčím. Berte to jako můj filozofický pohled na věc. Vím, že některé věci vypadají zdánlivě jako protimluv ale jak píše Walsch v Hovorech s Bohem je to Boží dichotomie.

Dovolím si několik úryvků, kde popisuje božskou dichotomii

Vaše osobní vztahy jsou nejdůležitějšími prvky v tomto procesu. Vaše osobní vztahy jsou posvátné. Nemají nic společného s druhým člověkem, ale protože se ho týkají, mají s ním všechno společné.

„Váš život nezávisí na tom, co dělá vaše tělo“. Nicméně je pravda, že činnost vašeho těla je odrazem vašeho života.


RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 8:08 pm    Předmět: Citovat

harmonik napsal:
Ahoj, tak to vypadá, že tu jsou dva názory ohledně karmy: jedni tvrdí, že se dá pomoci v odčinění karmy druhému, ti další zas, že si každý musí odžít to, co si z minula navařil a přinesl.

Podstata otázky netkví v možnosti pomáhat, ale jestli to tedy tak vypadá, Harmoniku, potom svým vyjádřením k tomuto tématu reprezentuju třetí "názor".
Ten spočívá v tom, že si nám může být pomoženo pouze tehdy, když jsme na té naší pomyslné čáře odžitostí nastal právě ten čas, kdy stačí pouhé jedno cvrnknutí, k tomu, aby kulička zapadla do důlku.
Prostě si za každý z ten svůj "právě stav" můžeme sami a podle toho se nám taky děje - jak v tom tzv. dobrém (což zahrnuje i pomoc od druhých), tak ve zlém.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 10:43 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Roso.
Oceňuji uchopení otázky a poctivé snahu vyjádřit, jak to vnímáš.

Ke dvěma věcem, o kterých píšeš:
Roso napsal:
Jen si vemte jak si babky tlachají a stěžují a ty co poslouchají, tak se s tím ztotožňují. V podstatě tím na sebe berou jejich problémy a prožívají je. Není to nic jiného, než že na sebe dobrovolně vezmou část jeji karmy. A pak ještě přijdou domů a povykládají to manželovi.

Karma je pevně a nevyhnutelně spojená s existencí konkrétního těla a mysli, to znamená, že karma je vždy spojena s individualitou.
Tato konkrétní osoba si také sama, z toho, s čím se setkává, vyrábí svoje problémy, prostě jen tím, že jisté věci vnímá jakožto "problém".
Problémy si tedy každý vytváří svými čistě osobními filtry, skrze které nazírá jisté události tohoto světa (viz povídání těch dvou paní).

Jakýkoliv problém je tedy spojen s individualitou, s konkrétní osobou, která si ho sama svojí karmou (jí odpovídajícímu stavu nepochopení), vyrábí.
Zmiňovaná paní si tedy na sebe nebere část něčí karmy, ale díky pouze své karmě (svému způsobu myšlení a jednání-svým sklonům) generuje negace (svými negativními emocemi), se kterými se ve svém životě setkává. Tímto sama sobě (potažmo svému okolí) „vyrábí“ další problémy, přičemž problém té první paní to nejen neřeší, ale naopak ji to posiluje a utvrzuje ve vědomí, jak je všechno fakt napytel. Sad

****

Zmiňuješ Boží plán (Boží vůli) a intuici.
Možná by nejen mne, ale třeba taky někoho dalšího, zajímalo, jak to jednání z intuice vypadá prakticky - to znamená, jak poznáš, že je to doopravdy intuice, a že se nepleteš v tom, co Ti chce intuice sdělit.
Co je pro Tebe v životě tím ukazatelem, tj. jak poznáš, že jsi jistou informaci dobře pochopil?

Děkuju.
Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další
Strana 10 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund