Fórum - Zobrazit téma - zbavení se karmy - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - zbavení se karmy
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

zbavení se karmy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne říjen 17, 2010 8:31 pm    Předmět: Citovat

Jsem rád Tooro, že jsi vložila sem tento text. Teď mně řekni, co z toho co píšu já, je v rozporu s tímto textem?

toora napsal:

...Bylo to viditelné znamení skutečné existence neviditelného léčení....

..Odpouštění přišlo skrze Ježíše, jakožto prostředníka, nevzniklo v něm. Ti, kdo věří, že Ježíš osobně mohl zbavit všechny lidi břemene zlého osudu, se mýlí.
Mohl to učnínit pouze v oněch případech, ve kterých to žádalo vlastní vyšší Já člověka. Ježíš se potom stal prostředníkem pro jeho milost.“



Co to je to neviditelné léčení? Co to je to odpuštění skrze Ježíše? Co to je ta milost? Není to náhodou to umázání karmy o kterém píšu?

Vždy jsem tvrdil, a dá se to dohledat v jiných diskuzích, že při léčení se děje to, co chce VJ daného člověka aby se dělo. Ale aby se to mohlo dít a v jakém rozsahu, je zase dané osobou terapeuta. V tomto případě Ježíše.
A já říkám. Každý znás může dělat a v podstatě každý terapeut dělá to, co dělal Ježíš, pouze v různě velkém rozsahu. A taky to říkám proto, abychom si právě toto uvědomili.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne říjen 17, 2010 9:48 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Co to je to neviditelné léčení? Co to je to odpuštění skrze Ježíše? Co to je ta milost? Není to náhodou to umázání karmy o kterém píšu?

Není Roso, a to ani náhodou.

Možný problém by mohl spočívat také ve Tvém chápání slova „umazat“.
Zákon kauzality je od toho zákonem, že se v něm nemůže absolutně nic ztratit, umazat, vymazat, ať už je v té naší karmě přítomno cokoliv, lze to pouze a jen transformovat.
Pomocníkem nám v tom může být cokoli a kdokoli, ale nikdo nemůže nic přeměnit za nás.

Viz ono:
"Nikdo to nemůže udělat, protože nikdo nemůže do srdce vzdorovitého člověka vnutit víru, obrácení na víru, kajícnost, morální vývoj a duchovní touhu."


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne říjen 17, 2010 11:55 pm    Předmět: Citovat

OK
Nemá cenu v téhle konverzaci pokračovat.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 12:28 am    Předmět: Citovat

Dobrá
Tak tedy ještě jednou. Už jsem to tady vysvětloval ale zjevně to nechceš pochopit. Pod pojmem "umazat" karmu, mám na mysli to, že při tom dojde k UVĚDOMĚNÍ duše a tedy se nic neztratí aniž to má požadovaný učební efekt. Tak jak říkáš, TRANSFORMUJE SE. Technické detaily neznám, neboť nemám technickou dokumentaci. Můžeme tady slovíčkařit. Jde o princip.

Pokud to není to co říkám ať mi tedy někdo vysvětlí co tedy znamenají tato slova:
Co to je neviditelné léčení? Co to je to odpuštění skrze Ježíše? Co to je ta milost? Co to je vůbec BOŽÍ MILOST?


RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 8:45 am    Předmět: Citovat

Utahá tě ta Toora nebo neutahá?

Já to vidím jako víteztví pro Katku. Je jednička Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 8:50 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Roso napsal:
Znáš přece Hooponopono. Odpovědnost za všechno co vztupuje do tvé reality.

RoSo


No to jo. To určitě.

Ale nevím, jak to je s odpovědností za uzdravení pacienta. A o té jsem myslela, že mluvíš.


Odpovědnost za uzdravení pacienta je věc, která s námi nemá nic společného. Nechci přímo říci že (pro nás) neexistuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 9:38 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Už jsem to tady vysvětloval ale zjevně to nechceš pochopit. Pod pojmem "umazat" karmu, mám na mysli to, že při tom dojde k UVĚDOMĚNÍ duše.

Vysvětlil jsi prdlajs, Roso. Psal jsi o uvědomění duše a když jsem se tě zeptala, co tím míníš, odpovědět jsi mi nedokázal. Možná si pak občas přitakal na něco z toho, co jsem k tomu napsala.
Psát lze o čemkoli, jen prostě musíme vědět co tím máme na mysli, vysvětlit to případnému tazateli, jinak je to pak jako ten rozhovor blbýho z hluchým.

K tématu "léčení" (na jakékoli úrovni) tady toho myslím bylo řečeno dost.


Roso napsal:
Otázkou je, kdo tady kdy fakt "ví, co je správné".

Otázkou, která by nás měla zajímat spočívá v tom, jestli se přijít na to, jak to tedy doopravdy je, a jestli ano, nelze to vymyslet, vymudrovat, ale pouze vlastní praxí ověřit. Protože když si to svojí praxí neověříš, tak ani neuvěříš.


Roso napsal:
Co to je vůbec BOŽÍ MILOST?

Tož bych se tě Roso zeptala, co v tvých očích Milostí boží není?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 10:41 am    Předmět: Citovat

toora napsal:


Roso napsal:
Co to je vůbec BOŽÍ MILOST?

Tož bych se tě Roso zeptala, co v tvých očích Milostí boží není?


Nevím. Nechám se poučit. A taky čekám kdo mně odpoví jak si vyloži toto:

Co to je neviditelné léčení? Co to je to odpuštění skrze Ježíše? Co to je ta milost? Co to je vůbec BOŽÍ MILOST?
Já říkám, že je to je "umazání" karmy, nebo tomu říkejme transformace, či jakkoliv. Nejde o slovíčka. Jde o princip.

Toora mmě říká, že ne, ale ať mně tedy někdo řekne co to tedy je?

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 11:06 am    Předmět: Citovat

[.[/quote]

Odpovědnost za uzdravení pacienta je věc, která s námi nemá nic společného. Nechci přímo říci že (pro nás) neexistuje.[/quote]

Takže, cos tím tedy chtěl vlastně říct?

Nejlíp tuhle debatu shrnula toora: jako blbý s hluchým.

Spousta velkých slov o něčem, v čem ani sám autor nemá jasno, tak jak by to mohl vysvětlit?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 12:07 pm    Předmět: Citovat

Čau všichni, ahoj Katko.

"sem čekal, jak mi vypucuješ pajšl nebo si otírajíc monitor ulevíš---
za pár roků lysohlávek---
a už teďka pěkně jedovatej!!!! Embarassed Embarassed Embarassed " za moji reakci a místo toho vtipná odpověď a v klidu. No děkuji Bohu, že mě to takhle vyšlo, kdoví, snad jsem si karmicky polepšil Wink

Jěště k minulému datlování: Raymond Moody- život po životě, sděluje---
"všichni, kteří se vrátili z prožitku blízko smrti, říkají, že nejdůležitější je naučit se milovat a mít krásné vztahy se svými blízkými. Prožitek blízké smrti jim to neusnadní, ale promění je natolik, posune na určitou cestu tak, že už se nehoní za tím co předtím...mocí, slávou, penězi." Ale o tom jindy.

Jo, Brunton, Tomášovi, to mě skutečně obohatilo a ať už to bylo v jakémkoliv kontextu výměnných názorů a debat, pro mě je to velikánským přínosem. Webíku, díky!. Ta Boží ochrana, vajíčko, to je věc!!!!

Zpátky ke karmě- k umazávání karmy--pacient- terapeut.....
Mnoho bylo vyřčeno, ale já chci slyšet, Katko- jak to vnímáš, stručně a jasně, krátce, naprudko---

Tak ty si myslíš, že se s karmou u někoho nedá pohnout? Že co si nadrobil, to si musí sníst? A neumaže se ani setinka?

Je to důležité pro pokračování, protože by se to dál jenom šmodrchalo.

Cayce se zmiňuje, jak je politováníhodné, že mnoho lidí spojuje pojem karmy s nečinností, odevzdaností osudu a beznadějného určení předem. Typickým představitelem tohoto způsobu myšlení je Indie.Nečinnost Hindů a jejich tupá odevzdanost v čekání na karmu je ostudná. Obyvatelstvo zde řeší problémy formou nevměšování se do karmických zákonů. Většina Indů se chová k nemocným lhostejně a dokonce vylučují nižší kastu z obecného sociálního pořádku.

Spíš doporučuje tento přístup: "Toto je tvá karma. A nyní záleží na tom, co sám dovedeš v této věci udělat."

Padlo tady, proč se terapeut nebo léčitel nevyléčí ze svých neduhů třebas úplně. Roso se zmínil o zvýšení kmitočtu a vibrací, nasměrování do duchovní sféry, to chápu. Protože nemoc může být nástrojem pro zlepšení a vyrovnání, narovnání morální viny z minulosti.

Ježíš - padly tu zmínky, nevím, proč z něj nejsou někteří nadšení. Učil v podobenstvích, aby mu porozuměli, no nestalo se. Možná mnozí tuší, že teologové páchají psychologický zločin, jestliže hlásají, že se můžeme vykoupit z našich hříchů přesunutím na jinou bytost a zbavit se vlastní zodpovědnosti.
Karma--všechna těla jsou vytvořena podle toho, čemu mají odolat.Každé onemocnění je důsledkem porušení zákona. Léčivá vůle se projeví, když se vyhoví jiným zákonům uspokojujícím potřeby. Léčení záleží na jednotlivci a na jeho postoji k podmínkám. Záleží na vnímání nebo vědomí, které jednotlivec má.....

A jinak karma.... karma je reakce, kterou lze porovnat s reakcí uvnitř těla poté, co se najíme. Jídlo se v těle rozloží a pronikne do každé buňky našeho organismu- tak ovlivňuje jak zdraví těla, tak mysl. Alias myšlenky duše spolu s činy, jež jsou následky myšlenek, tvoří její "potravu".

Dřív než skončím ulité ve své ulitě, ahojte a mějte se fajně.

Co je to čas?
Fakt platí- čas jsou peníze? Jó?
tak si ulož mládí v bance a vyzvedni si ho po padesáti letech Exclamation Idea Laughing Laughing Laughing

Co se mi stalo- jsme si chtěli připomenout mládí a dali jsme se po víc jak dvaceti letech do kursu tanečních, aby se nám připomněla doba, jak nám bylo -náct. Celí naladění v tomto duchu jsme měli takovýto úvod"- tak vás tady pěkně vítám, SENIOŘI Shocked ---jsme nikdo nechápal. Ano, senioři, v tanci nad 35 let jsou všichni senioři, sděluje tanc majstr. Laughing Laughing Laughing

Tak ať jste všichni stále mladí bez kategorií Very Happy

Čau , Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 12:30 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Nevím. Nechám se poučit.

Kdyby jsi se opravdu nechal poučit, Roso, tak Ti tady nebudu psát a odpovídat ve nekonečných příspěvcích na to, o čem jsi převědčen, že Ty víš jak to je.
A protože se to "vysvětlování" v tomto případě nikterak neosvědčilo, dala jsem Ti otázku "Co není Boží Milostí"?, kde při případném Tvém zamyšení nad ní, vyplynula by Ti z toho ta odpověď sama.

Jak povídáš, Roso, jde o princip a jistým základem pro možnost Tvého pochopení by opravdu bylo zkoumat princip, a to především ten princip karmický, tedy karmické zákony v praxi. Principy se jen velmi těžko zkoumají a chápou bez toho, abychom jich nebyli účastni alespoň jako velmi pozorný pozorovatel. Prostě není nad vlastní zkušenost.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 12:34 pm    Předmět: Citovat

Už to nehul Harmoniku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 12:41 pm    Předmět: Citovat

samanka napsal:
[.


Odpovědnost za uzdravení pacienta je věc, která s námi nemá nic společného. Nechci přímo říci že (pro nás) neexistuje.[/quote]

Takže, cos tím tedy chtěl vlastně říct?

Nejlíp tuhle debatu shrnula toora: jako blbý s hluchým.

Spousta velkých slov o něčem, v čem ani sám autor nemá jasno, tak jak by to mohl vysvětlit?

šamanka[/quote]
Citace:
Odpovědnost za uzdravení pacienta je klidně téma na jinou diskuzi v novém vlákně. Je to kapitola sama pro sebe. Tady bych už jí nerozváděla.

V podstatě jsem se jenom chtěla ujistit, jestli na to má někdo podobný názor jako já. Takže ta odpověď patřila mě. A shodnu se v Krabasem.

Jestli jsem hluchá, nebo blbá, ať si dosadí každý dle svého uvážení Wink

E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 1:05 pm    Předmět: Citovat

harmonik napsal:
Zpátky ke karmě- k umazávání karmy--pacient- terapeut.....
Mnoho bylo vyřčeno, ale já chci slyšet, Katko- jak to vnímáš, stručně a jasně, krátce, naprudko---

Zdárek, Harmoniku! Wink
...co se stalo, čoveče, že by fakt diskuse?
No...vnímám to někdy neprudko, někdy napomalo, jak kdy, ale pokusím se o stručnost.

harmonik napsal:
Tak ty si myslíš, že se s karmou u někoho nedá pohnout? Že co si nadrobil, to si musí sníst? A neumaže se ani setinka?

Ano, tak nějak.

harmonik napsal:
Typickým představitelem tohoto způsobu myšlení je Indie.Nečinnost Hindů a jejich tupá odevzdanost v čekání na karmu je ostudná.

Jj, souhlasím, z toho je vidět, že i země, která je kolébkou nevyššího Učení není žádnou zárukou, že se nepřekroutí a nezdegeneruje lidským nepochopením. Někteří z východních Učitelů mluví o tom, jak u nich je ten pramen, ale že adepti ze Západu s tím svým čerstvým napřením mají daleko větší šance dojít Realizace, než jsou nyní přímo u pramene.
Jinak dost lidí má za to, že „odevzdání“ je rovno pasivitě, bohužel....


harmonik napsal:
Padlo tady, proč se terapeut nebo léčitel nevyléčí ze svých neduhů třebas úplně. Roso se zmínil o zvýšení kmitočtu a vibrací, nasměrování do duchovní sféry, to chápu. Protože nemoc může být nástrojem pro zlepšení a vyrovnání, narovnání morální viny z minulosti.

Je to tak, Harmoniku, že prostě tahle tělesná schránka skutečně podléhá zákonu karmy a to se vším všady. To bychom se třeba mohli taky divit tomu, že Guru vůbec umřel, že. Jenže i tomu Mistrovi, co tady tu schránku přechovává, děje se tak jen kvůli tomu, aby i někteří jeho žáci (jejichž karma za jeho existence v těle dozrála) mohli pouhou Jeho přítomností dojít k poznání čím jsou ve Skutečnosti, tj. že nejsou tímto tělem, a co je Světa, Svět si zase vezme zpět. Rozdíl je tedy v tom, že naprosto akceptují to, co je, tak jak to je. A to je zároveň tou metou nevyšší, jediné trvalé léčení - tj. přestat se s tím tělem ztotožňovat a při tom mu zde neupírat co jeho jest.

Tak snad to takhle postačí, Harmoniku.
Pěkný pracovní týden přeju.
Katka

Smile


Naposledy upravil toora dne po říjen 18, 2010 1:55 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 1:42 pm    Předmět: Citovat

Čau Katko- dík za přesné vyjádření vnímání pojmu karma u Tebe. Vnímám to zkrátka jinak. Neva. Hlavně si svůj náhled a názor podrž a zdůvodni, proč to tak je.

Já si zas myslím, že je to tak zařízené, že se dá pomoct v odčinění karmických záležitostí dík třebas podané ruce druhého. Prostě jedno zrnko obilí dá zrodu klasu o několika zrnech dalších, rozmnoží se to. Zrovna tak strom- když spadne a odumře statný strom- dá vzniknout svými nashromážděnými živinami " tlením" mnohem víc dalším stromečkům než nevyvinutý živořící pahýl, z kterého se tolik načerpat nedá. Zrovna tak guru může pomoct spoustě žáků a následovníků než živořící bezdomovec s promarněným inkarnovaným životem- šancí ke změně. Dle tebe má takovou karmu- předurčenost- a nemůže se vymanit z podmínek za tohoto života, musí si počkat na další kolo- znovuzrození.
Špetka kvasnic dá vykynout celé díži....umocní několikanásobně svoje vyjádření v těstu.

A co systém evoluce- lze například urychlit vývoj? V přírodě to lze- vytvořením podmínek. Jak je na tom třebas karmická evoluce? Dá se urychlit?

Tak ahoj, já vím, že jenom sčítání energiíí není, že se i umocňuje. Mám zkrátka takové poznání. Taky úplně přesně nechápu, jak se to děje, ale když si vzpomenu, že mě brašule dlouho nic neposlal, vyšlu myšlenku cestou pro holku do hudebky a když se vrátím, je tam mejl. Zkrátka to tak funguje.

Čaute, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další
Strana 9 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund