Fórum - Zobrazit téma - Strach ze smrti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Strach ze smrti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Strach ze smrti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 7:22 am    Předmět: x Citovat

Beppe: prostě si podle svého naturelu vybereš verzi, která je ti bytostně nejbližší a dosadíš si ji do své pravdy, aby se ti líp žilo s představou, že jednou umřeš. A že vůbec nikdo doopravdy netuší, co je tam doopravdy.
Jak moc tomu věříš se prověří v okamžiku, kdy budeš postavený (a to budeme všichni) před hotovou věc. Ti šťastnější odejdou v klidu se svou vírou a ti ostatní se budou snažit držet zuby - nehty tady ve strachu co je na druhé straně.
Však se dočkáme, není kam spěchat.


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 8:45 am    Předmět: Citovat

Ahoj všem.Blankas.To mi připadá dobré.To by mohlo tak být.Svléknu se a jdu si zaplavat do řeky.To je to,že část duše zůstane neprojevená, možná se na sebe dívá seshora a jde si jen připomenout,jaké to bylo,už zapomněla a chovala se ke zvířatům zle.
O tom kotli,víš já zase slyšel,že máme několik tzv. světů a po osvícení na tomto světě teprve postoupíme dál.Že za své skutky se vracíme do nevědomí,do pekla.Taky mne to v tu chvíli zasáhlo,ale přesně to vystihli ti,kdo píšou,kdo to ví co bude tam nahoře.
Nemyslím si,že tam nahoře zapomeneme co jsme byli.Buhda tvrdí,že né zapomenout ale na vše si vzpomenout je cesta k přijetí.A to neberu,že si vzpomenu na to,že si nic nepamatuji, a co jsme vydával za své vzpomínky, je jen ochutnávka guláše.Já jsem skeptik a co můžu se snažím osahat a pak to brát jak fakt.Jak je možné,že se stkávám v tomto životě s lidmi z minulých životů.Kdyby si pamatovali jen něco,tak bych si vzpomínal na ně,ale oni by si zákonitě musely taky vzpomenout na něco,ale je tak malá pravděpodobnost,že ty.které pokládám za své souputníky by si zrovna pamatovali to co já.Samozřejmně,jsou neprojevené duše,nic neví,ani nevěří na reinkarnaci,ale přesto jsem si vzpomněl na určitá gesta či slovní obraty,které používali tehdy a používají je i dnes.I já se opakuji.Nemyslím si,že by to byla náhoda.A co třeba můj výlet za předky.Stará šamnaská praxe,a každý předek mi řekne to,co si myslí,že je pro můj život důležitý.A jdu dozadu k prapředkům, praprapředkům a záleží na mém soustředění a přání jak daleko dojdu a kdy už to pro mme nemá význam.Už žiju moc odlišně.
A co normální výlety ke svým předkům,který mne ted chrání.A co ty hlasy ve tmě.Kdyby to byla tma kotle,ano hlasy by tam mohli znít,ale nomohli by radit.Možná by tam bylo sténání,hlaSY,ALE ČLOVĚK,DUŠE BY TRPĚLA,ČISTILA SE A BYLA BY BUD V NEVĚDOMÍ A NEBO BY SI SAMA JEŠTĚ SEBE PAMATOVALA A BYLA BY SOUSTŘEDĚNÁ NA SBE.nEMOHLA BY RADIT.Zkusme si představit,že máme problém se vzpomenutím si,kdo jsme.Nebo pomalu zapomínáme.Myslíte si,že se dokážeme soustředit na jiného,který sem nepatří,jen přišel ny výlet a ještě mu přesně a dobře odpovídat.A navíc,já tam jdu na jejich zavolání.Kam by asi tak volali,když zapomínají,že byli na zemi natož aby znali moje šamanské jméno a to si pamatovali.
Duše je naše,je nepřenosná,nedělitelná v této rovině bytí.Samozřejmně dá se dělit,ale už došlo ke spojení a bude docházet díky duchovnímu vývoji k dalším a dalším spojováním duší a vznikne vždy vyšší bytost.Pak se spojíme v jednu a skončí svět,vesmír aby mohl začít další.
To jsou mé poznané pravdy.Skutečně jsem skeptik a co jsem si nějak neosahal těžko přijímám.A toto poznání jsem přijal.Nemusí být správné,nemusí být pravdivé,pro vás ne,každý máme svou pravdu.Ale když stejné praktitky vedou ke stejným poznatkům i u jiných lidí,tak já to beru jako fakt.A to co jsem poznal já a poznávám,časem nacházím jako vzpomínky či zážitky popsané jinými lidmy,stejně zaměřených jako já.Proto tomu věřím.Jsou to třeba jen drobnosti.Třeba známí zpěv indiánských šamanů.Jen pro nás vyzpěvování ÁÁHÁ.Nebo tak nějak to zní.Ale zkuste při probouzení kundalíni uvolnit hlasivky a zpíváte starou šamanskou písen.Vybruje vám tělem,šíří se celým vesmírem kolem vás a vesmír na to reaguje změnou své energie.To není jen šamanský zpěv.Já tomu nemusím věřit,já už to vím.Asi takhle hledám odpovědi.Osahat a poznat.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 241

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 10:11 am    Předmět: Citovat

Telo tvori mysl.
Proto zvirata vetsinou nejsou tak vyspela a proto clovek s nedovyvinutym mozkem bude na stupni velmi nizkeho uvedomovani si sebe sama.
Duse se nemeni a je porad stejne zariva.
Jak u lidi, tak u zvirat, tak a rostlin a jinych bytosti.
Ale telo vytvari individualni mysl a proto, pokud je duse pritazena kamickymi silami do delohy dejme tomu fenky, bude mit v te inkarnaci mysl pejska.
Takhle jednoduche a nebezpecne to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 10:45 am    Předmět: x Citovat

A nebo je to všechno nakonec úplně jinak... Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 10:54 am    Předmět: Citovat

Annaka, já to vnímám trochu jinak. V podstatě duch (vědomí, mysl) má k dispozici duši, která je už individualizovaná a ta nese emoční složku. A duše má zase k dispozici tělo k tomu, aby se jeho prostřednictvím dostávala ke zkušenostem, tj. vývoji. V ideálním případě tyhle složky mezi sebou "komunikují", ale běžně je tomu spíše naopak.

K těm vtělením do zvířat... Kdesi (asi ve Walshovi, možná i jinde) jsem četla, že jedna duše může mít více různých paralelních inkarnací (odtud asi to přeskakování ze člověka na zvíře), ale na druhou stranu, že každá tato inkarnace si udržuje vlastní "posloupnost" inkarnací, takže by neměla skákat o úroveň vědomí níže. Ovšem, kde je pravda, to ví Bůh Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 10:55 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Blankas: Je to spíš otázka víry, ....zajímalo by mě jakým způsobem dojde člověk k přesvědčení, že to po smrti funguje zrovna takhle jak popisujete ? To se netýká pouze této otázky, ale víry obecně. Na základě čeho věříte, že funguje ten "kotel duší" atd. ? Já si takovouto teorii a jiné teorie můžu přečíst, u některé si řeknu to je celkem pravděpodobné u některé méně, ale nedovedu si představit mechanismus jak bych tomu uvěřil tj. jak bych získal přesvědčení že TOHLE JE URČITĚ PRAVDA. Pořád to pro mě bude jenom jedna z mnoha teorií s tím že možná je to celé úplně jinak ....

Beppe,
já osobně vím, že jsem ještě stoprocentně "neuvěřila".
New age povídání o školách duší apod. se hezky poslouchá či čte ale neumím tomu uvěřit 100%, že každá duše má své přesné hranice a cedulku "to jsem já" a inkarnuje se přesně ta samá tak dlouho až zmoudří.
Na druhou stranu jsem se nedostala k tomu, abych studovala jiné koncepce (např. budhismus apod.) a jelikož chodím do práce a mám pořád co dělat, tak vím, že se k těmhle koncepcím hned tak nedostanu....
Na seminářích či přednáškách, kde jsem byla, se hojně mluví o min.životech a duších apod., nesetkala jsem se/nebo nebyl čas či mě to dřív nenapadlo/ abych od přednášejících či vyučujících uslyšela jejich úplný koncept. Tedy alespoň předpokládám, že ten, kdo druhým radí, vyučuje je a přednáší, má svůj ucelený koncept ohledně reinkarnací a duší a co se děje po smrti.
Také znám osobně člověka, který v New age dlouho hledal.
To co hledal však našel až v církvi (římskokatolické). Přesto, že byl předtím zapálený "odmítač" jakékoliv církve. Dokonce začal dálkově studovat teologii. Jsme spolu ve styku, je to "hřejivý" člověk, u něj nepochybujete, že vám cele naslouchá, umí věnovat pozornost, je inteligentní, empatický a zároveň má otevřené srdce. Jestli se z něj stane jednou kněz, tak v jeho farnosti bude vždycky narváno, o tom nepochybuji Exclamation
Jsou lidé, na které řád a organizace života podle církve působí tak, že najdou víru. Tu opravdovou, která "skály láme a hory přenáší". Jemu se tak stalo...
Byly a jsou chvíle, kdy nepochybuji o Něm(Stvořiteli), není to však 100% víra, protože ztrácím napojení a pak pochybuji. Třeba o cedulkách s jmenovkami...
Nepochybuji že vše bylo stvořeno, občas pochybuji o tom, jak to funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 12:58 pm    Předmět: Citovat

Budhismus má velmi propracovanou koncepci umírání, přechodu do jiné existence a jak to celé mysl ovlivňuje. New age koncepty jsou velmi zjednodušené. Zkus si přečíst knihu Cesta ke svobodě od Dalajlamy, nebo ještě lépe od Naráda Maha Thera - Buddha a jeho učení. Ta druhá kniha i když obsahově celkově náročnější nabízí velmi dobré zpracování témat karmy, reinkarnace, toho co se děje s myslí po smrti. Kniha vyšla před nějakou dobou v levných knihách a předtím ji vydala Votobia, mam ji doma.
Dalajláma mluví o tématu jinak, to je pro mě osobně hůř stravitelnější, ale také se dá (je vidět že tibetský buddhismus je smíšený z více vlivů).

Celkově se mluví o důležitosti stavu mysli před smrtí, když tělo zanikne, tak ten stav ovlivní to, kam se "zbylé karmické činy" vrhnou. Vůbec nemluví o nějaké duši nebo mysli, já prostě zanikne, ale dál se předá to, co je učiněno, podle zákonu příčina - následek. A v další existenci si nové Já, může rozpomenout na minulé činy. No v knize je to vysvětleno lépe. Prostě současná Martina něco provede, pak sice ona zanikne, ale energie činů žije dál a v nové existenci si na to nové já může vzpomenout.

Když vědomí bude vykazovat příliš mnoho vlastností, které se blíží chování určitého např. zvířete, bude po smrti zbytek existence přitahován k této oblasti živých bytostí. Dává to mnohem větší smysl než populární Ezo teorie, ale každopádně ... měli bychom umírat s klidem, buď se nic nestane a zaniknem, nebo si tím klidem alespon zajistíme příjemnější zrození.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 2:18 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Zkus si přečíst knihu Cesta ke svobodě od Dalajlamy, nebo ještě lépe od Naráda Maha Thera - Buddha a jeho učení. M.

Narada Maha Thera je v knihovně, tak si ho vypůjčím tam, asi je na čase, abych se tím budhistickým konceptem prokousala.
Uvidím, nakolik mě to osloví.
Zatím jsem si od budhismu víceméně udržovala jistý odstup, narodila jsem se ve střední Evropě, cítila jsem vždy, že křesťanství mi je bližší, i když jsem nebyla ve víře vychovaná.
Děkuju za tip na knížku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 12:56 pm    Předmět: Citovat

Když pomineš obřady, jiné hábity, jiný způsob života, tak ti zůstane určitý pohled na život, určitý způsob přemýšlení a prožívání lidské existence.

Buddha byl bohatý muž, měl ženu, měl děti, pak se poučil o životě v askezi a sebepotlačování a teprve pak našel stezku vedoucí k zániku strasti. Původní Buddhovo učení je o životě, ne o víře a ty principy se dají aplikovat kdekoliv.

Ta Náradova kniha je sympatická tím, že i hodně komentuje vysvětluje, používá znalosti moderní doby a západní civilizace a přitom je tam hodně dobře vidět, co tedy je to původní buddhovo učení. Tibetský buddhismus je jiný... Je to kniha na více večerů. Čemu nebudeš uplně rozumět s klidem projdi, mnoho z toho se ti připomene v pozdějších částech knihy a bude to lépe pochopitelné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 10:03 pm    Předmět: Citovat

ad strach ze smrti - bylo to moje velké téma. Hodně jsem četla dost dobrých knih a přesto, ačkoli se strach zmenšil, někde byl ukrytý. Projevoval se později ani ne že bych se bála sama o svůj život ale ve strachu o děti. Když jsem byla na pohřbu mladýho kluka od sousedů a viděla tam jeho maminku, uvědomila jsem si tu situaci, jaká je to tvrdá lekce o tom, když rodiče pohřbívají svoje dítě. Pak jdou veškeré moudrosti a duchovní knihy stranou. Asi proto, že ten strach je možná vymazán z hlavy ale ne ze srdíčka. Co mi pomohlo to vidět trochu jinak? Regrese. Tam jsem velice pokojně prožila svou smrt a stav po smrti. Možná proto, že jsem na to téma hodně pracovla sama se sebou, tak ta regrese byla nádherná záležitost, jak ve snu . Nejvíc mě tam uklidnilo, že kromě těla bylo všechno jako teď. Moje vnímání reality, myšlení. Uklidnilo mě to, že jsem se neztratila, že jsem neztratila pocit své identity, či jak to nazvat. Musela jsem to "prožít" a vidět, a pak jsem to dostala do srdce. O hodně se tím taky přirozeně zmenšil strach o děti. Tak to mám já a na tom prožitku a poznání stavím.
Taky mi později dala hodně knížka od Paola Coelho Poutník- Mágův deník . Takže možná to není tak "na úrovni" jako filozofické texty a duchovní naukya knihy, knihy mrtvých a pod., ale já potřebovala prožitek. Ono něco jiného je, když v takové víře a filozofii vyrůstáme a je to tím pádem někde v nás a nebo patříme spíš k těm, co nevěří a nebo mají pochybnosti.S nimi pak taky narůstá i ten strach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2009 1:39 am    Předmět: ... Citovat

Jsem ráda za tohle vlákno.................

Jsem ráda, že jsem si tady přečetla vaše názory.......

Jsem ráda, že jsem si tady sformulovala i ten můj............

Nic není náhoda.................

Včera večer mi zemřel tatínek.................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2009 10:52 am    Předmět: Citovat

Lendulko, upřímnou soustrast a hodně síly. Přimlouvám se k ostatním co to umí, aby ti nějákou tu sílu poslali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2009 8:35 pm    Předmět: Citovat

Připojuji se, vyjadřuji upřímnou soustrast a též přeji hodně síly.

Mirek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2009 11:20 pm    Předmět: díky Citovat

Díky za účast všem tady i v soukr. zprávách
Taky díky za přání síly. Je potřeba.

Ani jsem si nemyslela, že budu tak bulit.

Mísí se ve mě pocity klidu i neklidu. Střídá se to jak na houpačce.

Ještěže vím, že tatínkovi je dobře......................

Děkuju
Lenka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 8:39 am    Předmět: Citovat

Lendulko,jsme s tebou?
Kdykoliv napiš,budu tu pro tebe.Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund