Fórum - Zobrazit téma - Strach ze smrti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Strach ze smrti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Strach ze smrti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 8:36 am    Předmět: Citovat

Kdo ti řekl,že nehřeším slovem.Pouze se snažím být takový,jakým bych mněl být.A emoce prožívám.Někdy i moc,víc než bych chtěl.Ale né vždy a není to nutné,aby to bylo vidět.Smát se s někým a nebo plakat je pěkné.Ale skuste v tu chvíli zůstat klidní a vnímat,pozorovat toho člověka,a cítit to co cítí on.A to jde jen v klidu mysli.Ale duše,ta je zaplavena stejným štěstím nebo pláčem,jak ten druhý člověk,kterého pozoruji,spíše spoluprožívám.Ale tělo na to nemusí reagovat.Stejně to ani pořádně neumí,ale duše se dokáže vcítit.Takhle se to učím prožívat.Blbě napsaný,ale líp to neumím.Nepozorovat,ale zůčastnit se,žít s ním v tuto chvíli a zapomenout,že mne třeba někdo pozoruje taky.At, aspon tu emoci můžu předat dál.Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 9:51 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
A já si, mrtvybrouku, přece jen tak nějak myslím že je Wink
Můžeme se v pohodě bavit o prožitcích a zkušenostech s různými druhy extází, meditací, drog, stavů nevědomí atd. Ale o smrti?
Neznám ty knihy, které tu zmiňujete, ale myslím, že nebudou daleko od té, kterou jsem četl já, napsala to nějaká němka, jméno už nevím, ale byl to jeden z těch zvěstovatelů jediné a skutečně pravé pravdy pravdoucí. Poměrně věrohodně popisovala co všecko se děje před, při a po. O té první fázi taky můžem bez problémů mluvit, ale o těch dvou dalších? Akorát tak teoretizovat. Nic proti tomu, bavit se dá a smí o kdečem, ale pak je to bílé blues, bílý rap a abstinentovy úvahy o kocovině.
Pokud se pletu, dám se v pohodě poučit, ale argumenty, ne nějakou mlhou.
Takže?


Jasně, pokud budeš požadovat hmotné důkazy o nehmotném, tak to tak bude Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 11:07 am    Předmět: Citovat

No, v tomhle případě by se to dokazovalo asi dost obtížně Very Happy
Ale např. ta mnou zmiňovaná kocovina je taky v podstatě nehmotná a důkazy o její existenci a jejím působení jsou víc než dostatečné a leckdy i velmi hmotné... když už teda po tom jdeš přes ty důkazy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 12:30 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
...zkuste v tu chvíli zůstat klidní a vnímat,pozorovat toho člověka,a cítit to co cítí on.A to jde jen v klidu mysli......


Pěkný, Jožko

Je to tak, když zachováme klid, tak sou-cítění přichází samo.

A s ním také ta nejlepší reakce, tedy i forma té nejpříhodnější pomoci, resp. je jí už „jen“ sama tahle tichá přítomnost.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 1:25 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
No, v tomhle případě by se to dokazovalo asi dost obtížně Very Happy
Ale např. ta mnou zmiňovaná kocovina je taky v podstatě nehmotná a důkazy o její existenci a jejím působení jsou víc než dostatečné a leckdy i velmi hmotné... když už teda po tom jdeš přes ty důkazy Wink

Kamo, to tys položil otázku do roviny "důkazů". Na druhou stranu jsou lidé, kteří vnímají i víc, jenže tohle se těžko předá lidem, kteří takovou zkušenost nemají - právě proto, že ji nemají, tak se jim to těžko chápe a často to pak má povahu toho "že si to stejně nejspíš (ti vnímaví) vymysleli". Pokud se nerozboří tahle zeď, tak něco dokazovat nepůjde.

Hele, já ti taky nemusím věřit, že tu kocovinu máš, protože krom toho, že říkáš, že je ti blbě, vypadáš ouplně normálně a ta bledě zelená v obličeji se přece dá vysvětlit tak, žes něco špatně snědl. A vo tom to nejspíš bude Wink

U mně je to tak, že prostě jsou věci, které jsem si mohla prožít a jiné, které jsem si prožít nemohla. A pak už závisí jen na mně, čemu z těch druhých budu chtít věřit. Intuice? Zkušenost? Nebo mi to prostě jen zapadá do mého stávajícího pojetí? Takže asi tak. Ale i tak věř, že bych sem odkaz na něco čemu nevěřím prostě nedávala. Wink A jestli to sedne tobě? Jooo, tak to už si musíš sám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 1:36 pm    Předmět: Citovat

Včera jsem si přečetl jednu pěknou báseň k tématu Very Happy od J.H. Krchovského. Není sice moc v souladu s duchovními principy apod. nicméně mě se velide líbí. Jmenuje se jak bude po smrti ...


Jak bude po smrti? – Tobě dost těžce…

není co závidět; netěš se, - těš se!

ale ne, duše má, čeho ses lekla

- očistce, mučení, plamenů pekla?

to je moc humánní, mírné a všední…

Jak bude po smrti? Tak jako před ní
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 2:16 pm    Předmět: Citovat

Myslím,že je moc pěkná a vystihující Pepo.

Laughing Laughing Laughing

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 2:46 pm    Předmět: Citovat

Arrow

Naposledy upravil sanmoon dne po říjen 05, 2009 11:03 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 9:37 am    Předmět: Citovat

Citace:
Včera jsem si přečetl jednu pěknou báseň k tématu Very Happy od J.H. Krchovského. Není sice moc v souladu s duchovními principy apod. nicméně mě se velide líbí. Jmenuje se jak bude po smrti ...


Jak bude po smrti? – Tobě dost těžce…

není co závidět; netěš se, - těš se!

ale ne, duše má, čeho ses lekla

- očistce, mučení, plamenů pekla?

to je moc humánní, mírné a všední…

Jak bude po smrti? Tak jako před ní


Moc pekne a vsevystihujici...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 241

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 9:40 am    Předmět: Citovat

Ale, ale..zajimave tema!
Pisu z Indie, tak mi odpustte interpunkci,prosim.

Po smrti nebudeme.
Vsechno, s cim se tady ztotoznujeme, telo, mysl, minulost, pratele...
vsechno bude pryc.
Podobne jako ve snu..ale v extremenejsi forme.
Ve snu mame casto jine telo a zijeme v jinem svete.
Jenze lidsky mozek to presto porad reguluje a proto ten prechod neni
uplny.

Ve chvili, kdy se zbavime lidskeho tela, jedine, co z :nas: zbude, je
ciste vedomi.
to je ta cast z nas, ktera se plne projevi v okamziku osviceni.
Proto osviceni a smrt jsou VELMI propojene.

Jenze, aby clovek dosahl plneho osviceni v okamziku smrti, musi byt seznameny
s cistym vedomim a to jde jedine tak, ze
:umre: zacimco je porad nazivu
tim chci rict, uz se neztotoznuje se svoji mysli, ani se svym tele, ani se svou historii,...
ALE
se svym cistym vedomym.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 241

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 9:51 am    Předmět: Citovat

Jeste doplneni.


Pokud ono ciste vedomi se v okamziku smrti plne nepropoji s Bohem, coz je velmi tezke a chce to dlohe hodiny meditace za zivota,
a/nebo :smrti: za zivota, potom zvyk a mnoho dalsich komplikovanych veci vede k reinkarnaci.
Ktera je zavisla na minulych zivotech.
Napriklad, pokud clovek se nemohl nabazit sexu, dost mozna se narodi jako kohout, nebo jako kozel.

Krome new age, ktere podle me je obcas trochu detinske,,
vsechny smery, ktere mluvi o reinkarnaci, vysvetluji moznost a pravdepodobnost zrozeni v jinem, nez lidskem tele.
A ta je velmi vysoka.

Proto nekteri mistri rikaji, ze smrti se neni treba bat, je treba se bat znovuzrozeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 8:27 pm    Předmět: Citovat

Matka Tereza dostala dotaz :

„Máte strach ze smrti?“

Má otázka Matku Terezu překvapila. Na okamžik se mi zadívala do očí, a pak se nahlas rozesmála.

„Ne, vůbec,“ prohlásila. „Umřít znamená vrátit se domů. Copak máte strach vrátit se domů ke svým drahým?

Přesně,až budu umírat,i já se budu smát.Jdu domů...ke svým?
Anaku,zajímavé.My máme o jednu duchovní rovinu více než zvířata.Kam by se potom poděla,když bych se stal zvířetem.Nepřemýšlím o tom,ale můj názor je,že se mohu narodit jako bídák či světec,ale nemohu se vrátit do roviny neuvědomování si sám sebe.Jedině,že by si sama moje duše,já,před narozením přála.aby její část zůstal neprojevená.Ale to je kontraproduktivní.Beru to jen svým selským rozumem a jak to cítím.Nevím.Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 7:16 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
My máme o jednu duchovní rovinu více než zvířata.Kam by se potom poděla,když bych se stal zvířetem.Nepřemýšlím o tom,ale můj názor je,že se mohu narodit jako bídák či světec,ale nemohu se vrátit do roviny neuvědomování si sám sebe.Jedině,že by si sama moje duše,já,před narozením přála.aby její část zůstal neprojevená.Ale to je kontraproduktivní.

Duše možná nemá hranice. A otázka je, jestli je po naší smrti/odchodu stále "naše" ?
Tipuju že ne.
A proč?
Kdysi jsem se vyděsila, když jsem záhy poté, co jsem "přijala teorii reinkarnace" za své, jsem si přečetla, že si lze představit zhruba toto:
(je to v knize Hovory s Lasenicem, a je to tam lépe napsané, než to tady popaměti napíšu):
po smrti po nějakém čase všechny duše po nějakém čase jakoby "vtékají" do ohromného kotle univerza, a to včetně duší zvířat. Každá duše se "zdržuje"/je přitažena do té vrstvy, která odpovídá její "hustotě". Tj. těžké duše černých mágů apod. jsou naspodu, nad tím jsou jemnější a lehčí vrstvy "vyspělejších" duší, podle svého rozvoje a čistoty.
A z tohoto kotle se pak znovu "inkarnují" ne však tím způsobem, že má každá dušička přivázanou cedulku na ruce se jmenovkou. Nemá cedulku ani ručičku ani hranice a tak se vlastně znovu zrodí z té vrstvy duše - a tak může být i jakoby"větší" než minule či "menší" než minule.

Kontraproduktivní nic tedy není, jde o to, aby se duše vyvíjely a jejich jisté prolínání v univerzu a "bytí" bez hranic a jmenovek je možná právě mnohem efektivnější pro jejich další vývoj, než kdyby tomu tak nebylo a vývoj by stále jel pouze podle jednotlivých ohraničených duších s jmenovkami.

Individuální duši, která se nerozpustí v tom kotli, a zůstává svou, ta také existuje, pokud ji někdo do té míry rozvine za svého života,tu však mají jen ti nejvyspělejší a tedy rozhodně to není masová záležitost Twisted Evil
Tipuji, že univerzum si efektivnost řídí opravdu z nadhledu, možná "globálně" Wink
V té určité vrstvě se ty duše vlastně v tom kotli promíchávají a logicky i hranice jednotlivých vrstev nejsou a tak tam se to taky prolíná.

A tak tím se prý i vysvětluje, proč při regresích tolik lidí se vidí jako faraon v Egyptě nebo v Atlantidě nebo Napoleon a nebo jako osel. Protože při tom pobytu v kotli částečky s pamětí faraona či Napoleona i osla jsou obsaženy snad v každé duši člověka....

Podle mého to odpovědnosti za vlastní vývoj to člověka v žádném případě nezbavuje, spíš si člověk uvědomí, že provázanost je ve všem a proto čím lépe duši rozvinu, tím do lehčí-vyšší vrstvy poté přijdu a podle toho se inkarnuju.

Po narození stejně člověk všechno "zapomene", takže to mi též dává smysl, protože jestli jsou sklony a vlastnosti které řeším opravdu "věky věků" stále jen a jen moje nebo jestli je tam něco "moje" a něco "z jiných" to nevím..a z hlediska celku je to opravdu jedno, důležité je, abych s tím něco dělala.....tady a teď!

Lákavé je mít svoji individuální "nerozpustnou duši", že to není snadné, o tom už tady psát nebudu, stejně jsem to už zapomněla - až tak nesnadné to pro mě bylo Evil or Very Mad

A inkarnovat do zvířete lze jednoduše tím, že tam jde jenom část.
Pan Zezulka ve své knize Bytí/nebo ve svých přednáškách/ již psal, že si to lze představit, jako když přijde oblečený člověk (duše) k řece. Chce/potřebuje si zaplavat, tak svlékne šaty(odloží části duše), které nepotřebuje resp. vadily by mu při plavání a zaplave si (inkarnuje se do zvířete)... A pak vystoupí z řeky a znovu se obleče....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 11:33 pm    Předmět: Citovat

Blankas: Je to spíš otázka víry, proto to možná nepatří úplně na tohle vlákno, ale zajímalo by mě jakým způsobem dojde člověk k přesvědčení, že to po smrti funguje zrovna takhle jak popisujete ? To se netýká pouze této otázky, ale víry obecně. Na základě čeho věříte, že funguje ten "kotel duší" atd. ? Já si takovouto teorii a jiné teorie můžu přečíst, u některé si řeknu to je celkem pravděpodobné u některé méně, ale nedovedu si představit mechanismus jak bych tomu uvěřil tj. jak bych získal přesvědčení že TOHLE JE URČITĚ PRAVDA. Pořád to pro mě bude jenom jedna z mnoha teorií s tím že možná je to celé úplně jinak ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 11:44 pm    Předmět: ... Citovat

Beppe napsal:
Blankas: Je to spíš otázka víry, proto to možná nepatří úplně na tohle vlákno, ale zajímalo by mě jakým způsobem dojde člověk k přesvědčení, že to po smrti funguje zrovna takhle jak popisujete ? To se netýká pouze této otázky, ale víry obecně. Na základě čeho věříte, že funguje ten "kotel duší" atd. ? Já si takovouto teorii a jiné teorie můžu přečíst, u některé si řeknu to je celkem pravděpodobné u některé méně, ale nedovedu si představit mechanismus jak bych tomu uvěřil tj. jak bych získal přesvědčení že TOHLE JE URČITĚ PRAVDA. Pořád to pro mě bude jenom jedna z mnoha teorií s tím že možná je to celé úplně jinak ....


Pepo, díky, přesně takhle mě to napadalo při čtení příspěvku Blanky, (ahoj Blani Wink ). Je to opravdu otázka víry. Je tolik teorií.................... A stejně se tu "pravdu" nedozvíme................... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund