Fórum - Zobrazit téma - Strach ze smrti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Strach ze smrti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Strach ze smrti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 2:14 am    Předmět: Re: strach ze smrti Citovat

Lendulka napsal:
Bobina napsal:


O konstelacích jsem už dost slyšela a trochu mě láká vyzkoušet je na vlastní kůži, i když je to metoda určená asi spíš na řešení vztahů.


Bobino, konstelace jsou možná určené na řešení vztahů, ale i k sobě samé máš vztah, který můžeš pořešit, změnit.
Já přesně nevím, k čemu všemu jsou konstelace dobré, ale vím jistě, že dokážou pohnout se životem člověka na mnoha úrovních. Wink


,,Jsme'' jedině díky naším vztahům vůči někomu či něčemu.Z toho vyplývá,že je to terapie vesměs na cokoliv v našem životě.Mam s touto metodou velmi dobrou zkušenost,zrovna si tady rozjímám,jak mam radost ze života.......
Je důležité,najít dobrého průvodce konstelacemi.

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
akjam
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.12. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 7:59 am    Předmět: Citovat

Bobina napsal:

...ale právě tyhle prožitky prý může vyvolávat nějaká chem. látka v mozku v okamžiku smrti, aby se člověk s tou chvílí lehčeji vyrovnal. To jsem někde četla.

Myslím, že žádná chemická látka by nedokázala vyvolat hlasy, které tě volají zpět. Je pravda také to, že ony tehdy na fyzické úrovni nevěděly.
Ale chtěla jsem napsat to, že nejprve jsem o tomto chtěla mluvit se svým přítelem, ale on mě zarazil a pak jsem několik let o tom nemohla promluvit. Prostě to nešlo, až někde v restauraci, kde jsem byla s nějakými lidmi a oni se začali něco přát o křesťanství, Ježíši, katolické církvi,... Najednou jsem o tomto okamžiku začala povídat a přitom cítila, že vedle mě někdo stojí a chrání mě (světla mužská bytost). Jak jsem skončila, tak bytost odešla a paní, která byla vedle mě řekla, že vedle mě někdo stál, že ho cítila (říkala, že cítí někdy duše příbuzných v blízkosti sebe, ale toto byla také z toho trochu vedle). Proto myslím, že toto nejsou žádné chemické látky Very Happy .
Tehdy jsem pak začala přemýšlet i o tom, že jsem přece nedošla až nakonec toho tunelu (dcery si mě zavolaly zpátky), co tam vlastně je. A když jsem byla jednou unavená z práce, tak jsem se zastavila za známým masérem a on říkal, že stačí jen tak mi uvolnit krk, ať si sednu a zavřu oči. Něco přitom povídal o cestičce, zahradě,... Ale já ho najednou přestala vnímat a ocitla se jako pozorovatel v tunelu na konci u světla a pozorovala světelné postavičky, jak vchází dovnitř do toho světla. Některé šly krásně přímo v pohodě, některé šly pomalu, jiné někdo jakoby musel tlačit a ony se bránily,... A tehdy jsem si řekla, to snad není pravda, přála jsem si vidět, co je na konci a teď se mi to ukazuje a řekla jsem si, že Bůh mě má rád a moc mu za to děkuji.
Pak jsem tomu známému o tom řekla, byl překvapený, ale říkal, že tím, že jsem byla jako pozorovatel, že mě to asi mělo být ukázáno a že tam na druhou stranu ještě nepatřím, že mám opravdu ještě žít tady a něco ještě asi udělat Smile
Majka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 4:34 pm    Předmět: Citovat

Eviku,Lendulko.Vy snad ani nestihnete tu smrt.Já taky chci stihnout co nejvíce,ale ne za každou cenu.Pokora je přijmout i to,co jsem nestihl,je dobře,že jsem to neudělal.Kdoví jak by to dopadlo.A možná jsem to ani neměl udělat.Kdo ví,ale abych se k vůli tomu trápil,tak to zase holky prr...
Rodiné konstelace nejsou jenom o vztahu,ale o tom,co nám předali naši předkové,co jsme přijali od svých vrstevníků a současníků.Může to být vyřešení rodiné kledby,rodinného zatížení,rodinných vztahů k můžům či ženám atd.Je to očistující i léčivé působení.Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 4:48 pm    Předmět: Citovat

Bobino.Třeba LSD,papírová droga,dokáže vyvolat halucinace.To samý umí meskalín,používaný šamany.Ale já žádnou takovou drogu nikdy nepoužil a přesto dokážu jít za hlasy do tmy,dokáži jít do tunelu,dokáži si vzpomenout na to co bylo...a je to při plném vědomí.Nepotřebuji tranz a nebo jinou metodu.Meditaci používám dynamickou,kdo to zná,ví,že pouze ta dynamika unaví tělo a stiší mysl,ale nejsme v tranzu.Třeba s duchy komunikují většina lidí při běžném životě.Prostě cítí,že je někdo s nimi a oni třeba něco dělají.Tak se na chvíli zastaví a popovídají si spolu.Nebo se uklidní,zapálí svíčky,tyčinky a začnou s duchy pracovat.Ale zase žádná droga nebo zmněněný stav mysli,který produkuje nějaké hormony či jiný fujtajbly.Je to stejný jako při posílání reiki.Taky se většina z nás schodneme,že to klidně můžu dělat u televize,nebo čtení a nebo si zapálím svíčky a...Samozřejmně,nevylučuji možnost,že při smrti se asi uvolnují nějaké látky.Protože vlastně ani není znám přímí průběh přirozené smrti.Co umře nejdříve,který smysl odejde první,jak reaguje tělo na nedotatek toho či toho.Ale moje zkušenost je taková,že na navázání kontktu s nimi,není potřeba chemie,ale ..vlastně ani nevím čeho.Snad oni sami si nás vybírají.Často,většinou,sami za mnou přijdou.Nebo mě zavolají a já to nějak vnímám a jdu k nim.Prostě si sednu,zavřu oči a vydám se na šamanskou cestu.Do tmy,tisíce hlasů ale jen čekám a jdu.Sám se musí ozvat.Jedoduché.Ty to neumíš.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 8:38 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Eviku,Lendulko.Vy snad ani nestihnete tu smrt.


Co Tě vede k této úvaze ? Myslím, že ani jedna ani druhá neběžíme žádné dostihy za semináři, kurzy a zasvěceními jen proto, abychom si otapetovali byt certifikáty. Neboj, smrt stihneme určitě, to Ti garantuju.

Citace:
Já taky chci stihnout co nejvíce,ale ne za každou cenu.Pokora je přijmout i to,co jsem nestihl,je dobře,že jsem to neudělal.Kdoví jak by to dopadlo.A možná jsem to ani neměl udělat.Kdo ví,ale abych se k vůli tomu trápil,tak to zase holky prr...


Netrápím se, ale nevidím nic špatného na tom, mít nějaké touhy a cíle. Baví mě překonávat překážky a tím si dodávat sílu a sebevědomí . Pokud se mi něco nepodaří ( jako že často ), záleží zase jen na mě , jak se s tím vypořádám. Kdybych nechtěla už nic stihnout, kdybych před sebou neměla žádné plány, tak bych si sedla do houpacího křesla a opravdu bych jenom čekala na tu smrt. Což se mi ještě nechce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 9:53 pm    Předmět: Citovat

Jsou lidé, kteří někde uslyší, že vše je dopředu určeno a tudíž nelze nic změnit a pokud toto přijmou za své, tak od tohoto okamžiku v podstatě nežijí, ale jen přežívají při čekání na onu smrt.
Mít touhy a cíle je motorem žití a překonávání překážek třeba já beru spíš komsomolsky, mě ten křesťansko-islámský způsob "teď mlč, makej a dři a po smrti možná bude haleluja" moc nebere.
Na smrt čekáme v podstatě od porodnice, tak proč z toho dělat nějakou složitou vědu.
Je třeba žít Wink
No ni?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 12:06 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
smart napsal:
Dzarmi napsal:
smart napsal:
hehe, jen par hodin po tom, kdy jsem tu tvrdila, ze ja se prece smrti nebojim, resim let nekam a tak jsem si to uvedomila - smrti se sice nebojim ale letadlo mi uplne dobre nedela.... Embarassed

Hehehe Haničko letíš za mnou a na seminář reiki k Damaovi - Kájovi na pobřeží Atlantiku do baráčku s výhledem na něj a ty si myslíš,že by vás Bůh s Kájou nenechal doletět??Hihihihi


...no kdyby to náhodou spadlo, tak si aspoň můžu v nebíčku říkat, že to byla pocta žuchnout zrovínka s Damaem Very Happy Very Happy Very Happy

Padli bychom spooolu s mantrou třetího symbolu na rtech.
Před odletem si, holky, dáme na letišti černý kafe a rakvičku Very Happy Hehehe


Hihihi, hele Jarmilko jsi moc hodná, že jsi mi k narozeninám koupila letenku, ale vzhledem k tomu, co tady píšou nevím nevím jestli ti ji nevrátím... Very Happy
Nóóó i když Kájo - černý kafe a rakvička je lákavá...
A kdyby jsme se třeba zastavili v Belfastu na nákupy .... hmmm... - jojo Stáničko takhle na to - vidět ta pozitiva - doletíš, zavejletuješ, třeba i pokoupíš... mám pořešeno - jedu a vy můžete se mnou - NEPADÁME. Ale tu rakvičku si klidně dám. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 12:30 am    Předmět: Re: strach ze smrti Citovat

Evik napsal:
Lendulka napsal:

A musím v této souvislosti říct, že jsem dříve spíš než strach ze smrti - cítila strach ze života..................................



Já též, Lendulko.

Neřekla bych, že mám strach ze smrti, spíš z toho, že nestihnu všechno, co bych chtěla, než zemřu.


Vidíš, Evi, takhle mě to nenapadlo. Já měla dříve spíš strach, abych něco nedělala špatně................... Teď už se tím netrápím. Žiju moc ráda. A chyby jsou lidské. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 12:31 am    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Eviku,Lendulko.Vy snad ani nestihnete tu smrt.Já taky chci stihnout co nejvíce,ale ne za každou cenu.Pokora je přijmout i to,co jsem nestihl,je dobře,že jsem to neudělal.Kdoví jak by to dopadlo.A možná jsem to ani neměl udělat.Kdo ví,ale abych se k vůli tomu trápil,tak to zase holky prr...
Rodiné konstelace nejsou jenom o vztahu,ale o tom,co nám předali naši předkové,co jsme přijali od svých vrstevníků a současníků.Může to být vyřešení rodiné kledby,rodinného zatížení,rodinných vztahů k můžům či ženám atd.Je to očistující i léčivé působení.Člověk


To byl Jožko výstřel mimo............. Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 12:32 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
clovek napsal:
Eviku,Lendulko.Vy snad ani nestihnete tu smrt.


Co Tě vede k této úvaze ? Myslím, že ani jedna ani druhá neběžíme žádné dostihy za semináři, kurzy a zasvěceními jen proto, abychom si otapetovali byt certifikáty. Neboj, smrt stihneme určitě, to Ti garantuju.

Citace:
Já taky chci stihnout co nejvíce,ale ne za každou cenu.Pokora je přijmout i to,co jsem nestihl,je dobře,že jsem to neudělal.Kdoví jak by to dopadlo.A možná jsem to ani neměl udělat.Kdo ví,ale abych se k vůli tomu trápil,tak to zase holky prr...


Netrápím se, ale nevidím nic špatného na tom, mít nějaké touhy a cíle. Baví mě překonávat překážky a tím si dodávat sílu a sebevědomí . Pokud se mi něco nepodaří ( jako že často ), záleží zase jen na mě , jak se s tím vypořádám. Kdybych nechtěla už nic stihnout, kdybych před sebou neměla žádné plány, tak bych si sedla do houpacího křesla a opravdu bych jenom čekala na tu smrt. Což se mi ještě nechce.


Děkuju Evi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 12:50 am    Předmět: Citovat

Asi před dvěma roky se mi vybavilo, jak jsem coby malá říkala, že smrtí nic nekončí, že není třeba se bát. Vybavuji si, že mi na to nic neřekli jen se na mě dívali. Pak jsem měla vizi jak jsem to říkala jedné paní a ta za mnou v té vizi přišla, že mi děkuje že se tenkrát nebála a bylo jí dobře.

Když pomyslím na smrt, tak mám pocit klidu a míru, jakobychom se tisíckrát setkávali a že se není čeho bát. Mám pocit jakoby to byla má přítelkyně.

Když jsem byla poprvé účastníkem rodinných konstelací - Na vnitřním dítěti a vyzkoušela si roli mrtvého dítěte, tak jsem cítila klid a pokoj. Ostatní tam byli v emocích a tak a já se jen klidně dívala a netýkalo se mě to. Byla jsem a nebyla.
Prožila jsem jaké je to,když vás někdo nechce pusit a vy jste mrtví a živí vás zadržují ( lítost, stýskání, tys mě tu nechal a tak) brr, to bylo hoodně nepříjemné.
Když jsem byla teď podruhé účastníkem - Na vnitřní ženě-muži tak jsem viděla jak se jeden člověk na ty mrtvé stále vázal a až si k nim lehl a jak se to těm mrtvým vůbec nelíbilo. To byla fakt síla.

Kamarádka dělá v emocnici na JIPu a ta říkal, že lidé keří se probudili z komatu nebo měli na kahánku a vrátili se to veskrze popisovali jako příznivý zážitek - že cítili klid, mír a bylo jim dobře. Někteří šli tunelem na krásnou louku, pro některé přišli krásné bytosti a pro některé jejich blízcí zesnulí. A někteří se na sebe dívali jakoby z výšky.

Tak mě napadá, že vlastně kráčíme k životu i ke smrti, že je to nedílnou součástí života a že je důležité to přijmout.

Hmm, zajímavé téma. Teď se mi vybavuje, že když umřel děda, že jsem říkala že není důležité po tom člověku brečet a smutnit, ale že je důležité mít radost, že jsme ho měli tu čest poznat a milovat a myslet na něj v dobrém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jafik
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.10. 2007
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 8:42 am    Předmět: Citovat

Nějakou dobu zpět jsem měl opravdový strach ze smrti, představy z dětství, že zasypávají moje tělo hlínou v rakvi, nebo kroucení těla v ohni nebyly zrovna příjemné. Hodně let potom, když ležel tchán v komatu a já ho najednou spontánně viděl ve světelném sloupu ke mně promlouvat, začal jsem o smrti více přemýšlet. Když odešel otec, při konci obřadu v kostele se objevily v zářivém světle dvě postavy a odvedly otce, který se ještě ke mně naklonil a s úsměvem mi sdělil:“ já nejsem mrtvý, řekni to ostatním“ a postavy i s otcem odešly, světlo zhaslo…. po-té následoval chlad, obrovský pocit klidu a míru uvnitř a já najednou věděl……nevím, jestli to byla nějaká moje projekce, nicméně ten obrovský klid uvnitř a v podstatě vnitřní pocit jistoty, že to není konec…..stejně ale jako Smart, když pokaždé lezu do letadla necítím se úplně nejlépe, zvláště při přistávacích manévrech Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 6:59 pm    Předmět: Citovat

CHA,CHA.Pobivila jsi mě Lendulko.Špatně jsem to napsal.Já to myslel tak,že když přijde smrt,tak prostě řeknu,já to ještě nemám všechno hotový,ještě nemůžu odejít.Pak ale nejsme na smrt připravený.Proč se říká,žij každý den,aby jsi ho žil,jako by byl tvůj poslední.Večer totiž potom usínáte s čistou hlavou.Co jsem stihnul,stihnul jsem a víc už nemusím nic udělat.Není to sedět v křesle,ale je to o tom,nezapomenout žít.Třeba si udělám plány,že na jaře pojedu na dovolenou a musím si na ni našetřit.Dvě zaměstnání to jistí.Ale já do jara nežiju,ano těším se každý den,na tu dovolenou,ale těch pár měsíců jsem zapomněl žít.Žil jsem v budoucnosti,myšlenkami v budoucnosti.Není lepší,vím,že třeba příští rok,budou li hězdy příznivé a já vydělám dost peněz pojedu třeba do Honkongu.Ano i přesně můžu vědět kam,ale bude-li to možné.Neobětuji tomu ani více myšlenky než je třeba.Každou práci se musíme snažit dělat pořádně.Tu kterou zrovna ted děláme.Myju nádobí,tak na sto procent se na to soustředím a nemyslím na nic jiného.Neplánuji,že až ho umyju,půjdu ven.Né.Pak se my nestane,že rozbiju hrníček.ALE TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ.DOUMÝVÁM NÁDOBÍ A NĚCO SE ROZBIJE,TŘEBA PRAČKA A JÁ VŮBEC NEJSEM ROZMRZELÝ,ŽE JSEM CHTĚL JÍT VEN,ALE ZASE MÁM RADOST A DĚLÁM TU NOVOU PRÁCI NA STO PROCENT.Jsem rád,že se to stalo zrovna ted,kdy mám na to čas.A až to dokončím,pak teprve můžu se zase rozhodnout,co je důležité a jdu do toho.Prostě jak to cítím,tak to upřednostnuji.Neplánuji,nechám to na těch druhých,aby mi ukázali,co je potřeba udělat.Pak se mi ale nestane,že budu pospíchat a neuslyším zpěv skřivana.Neuvidím rozkvetlou chudobku na kraji chodníka.Jdu ráno do práce úplně v klidu.Jestli mám stihnout tu tranvaj a pak metro a ještě autobus,Nepodstatné.Stan se vůle tvá.Prostě třeba ten den mám přijít pozdě.Ale kdybych chvátal,to musím stihnout,tak si třeba zlomím nohu,abych se zastavil a uvědomil si,že nemusím stíhat vše.Vše už bylo nám naplánované,ještě než jsme se narodili.A na mne záleží,jak to rpožiju.Ale už nechci dát ani jeden den života na oltář spěchu,kdy nebudu vědět,čí jsem a večer ani nevím,co jsem ráno snídal,kudy jsem šel do práce a kdo mne ten den potkal a něco se mi snažil říct důležitého,možná to nejdůležitější v našem životě a já byl duchem v budoucnosti.Myslel jsem na to,co musím dnes stihnout.Nebyl jsem ted a tady.A on mi to nemohl říci.TO jo,večer budu mít dobrý pocit,že jsem vše stihl.Ale kde se ten pocit bere.V mozku,v logice,ta plánuje a hodnotí.Ale co muje duše.Možná by jsme mněli někdy slyšet jak pláče nad zbytečně prožitým dnem..Takhle jsem to myslel.Kdo zná Osho karty,tak zná kartu blázna.A ten jsem možná ted já.Ale jsem na to hrdý.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 9:27 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Myju nádobí,tak na sto procent se na to soustředím a nemyslím na nic jiného.Neplánuji,že až ho umyju,půjdu ven.Né.Pak se my nestane,že rozbiju hrníček.


To je úžasný !

Já když myji nádobí, tak myslím na několik dalších věcí, které mám ještě udělat. Ale možná je to tím, že my ženské jsme takové multifunkční...



Citace:
ALE TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ.DOUMÝVÁM NÁDOBÍ A NĚCO SE ROZBIJE,TŘEBA PRAČKA A JÁ VŮBEC NEJSEM ROZMRZELÝ,ŽE JSEM CHTĚL JÍT VEN,ALE ZASE MÁM RADOST A DĚLÁM TU NOVOU PRÁCI NA STO PROCENT.Jsem rád,že se to stalo zrovna ted,kdy mám na to čas.


Neuvěřitelný !!! Nepochybuji o tom, že ani nehřešíš slovem Wink . No, klobouk dolů.

Takže neprožíváš žádné emoce ? A není to škoda ? Vždyť například smutek je také emoce. Ale mírumilovná, která také patří k životu. Tak proč bychom si jí nemohli také dopřát ? Vychutnat ?

Žít přítomným okamžikem - ano. Ale vnímám to tak, že se nenechám převálcovat tím co bylo a nebudu se trápit tím, co a jak bude, když to teď stejně neovlivním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 10:14 pm    Předmět: Citovat

Dlouho jsem Bobino přemýšlela co ti napsat, jakou vážnou myšlenku sem vtělit, ale moc mě toho nenapadlo. Lidé se bojí smrti z různých důvodů, většinou existuje něco za tím, jedno jaký strach z čeho tě pohltí, podstatné je, že jde o strach a pohlcení.Víš zaujala mě ta myšlenka, "že mě někdo přepadne", nemluvila jsi jen o prostém strachu ze smrti... ale to je jen drobný postřeh...

Nebudu ti říkat co je a co není, také to nevím, ale jsou zde signály, že až to přijde, bude to v pohodě a naprosto nebude záležet na tom, jestli něco po tom bude. Nefixuj se na strach ze smrti, i kdyby jsi dostala 100% pravdivou odpověď, která bude říkat, neboj, budeš dál existovat, domnívám se, že tě neuspokojí, že budeš chtít něco jiného, ale jen ty víš, co by ně uklidnilo nejvíc...

Čistě k tématu, přečti si knihy T. Pratchetta, od té doby co znám jeho Smrťě, jsem se smrtí docela v pohodě. Ty příběhy jsou možná trochu fantazy a pohádkové, ale mezi řádky je ohromně moudra a lásky k životu.
Asi nejvíce je o Smrťovi v knihách Mort, Sekáč a rozhodně Otec prasátek, k tomu je i nádherně zpracovaný film, i když trochu děsivý, člen cechu vrahů Časnačaj je docela vyvedený, brr, zlatý strejda Smrť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund