Fórum - Zobrazit téma - Strach ze smrti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Strach ze smrti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Strach ze smrti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 10:19 am    Předmět: Citovat

hehe, jen par hodin po tom, kdy jsem tu tvrdila, ze ja se prece smrti nebojim, resim let nekam a tak jsem si to uvedomila - smrti se sice nebojim ale letadlo mi uplne dobre nedela.... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 11:16 am    Předmět: Citovat

Smart, jak zpívá Lucka Bílá v Johance:
"Nebojím se smrti, bojím se umírání..." Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 11:38 am    Předmět: Citovat

smart napsal:
hehe, jen par hodin po tom, kdy jsem tu tvrdila, ze ja se prece smrti nebojim, resim let nekam a tak jsem si to uvedomila - smrti se sice nebojim ale letadlo mi uplne dobre nedela.... Embarassed


Laughing Laughing Laughing

Hehehe Haničko letíš za mnou a na seminář reiki k Damaovi - Kájovi na pobřeží Atlantiku do baráčku s výhledem na něj a ty si myslíš,že by vás Bůh s Kájou nenechal doletět??Hihihihi

To já to mam naopak,nejvíce mě baví vzlet,to je dobrej fičák! Shocked Cool

Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 11:44 am    Předmět: Citovat

mrtvybrouk napsal:
Wink "Náhodou" jsem to četla zrovna včera Smile


...a já zas náhodou četla totok hihi....


Zákon rytmu

Veškeré bytí má svůj individuální rytmus, který stoupá a klesá. Všechno má svůj příliv a odliv. Rozsah kyvu kyvadla na levou stranu odpovídá výkyvu doprava. Každý extrém je vyrovnán extrémním výkyvem na druhé straně.

Zákon rytmu se projevuje ve veškerém stvoření. Po dni následuje noc a obráceně. Cokoli je, to pomine a přichází něco jiného. Každá, i ta sebemenší částečka, má svůj individuální rytmus. Veškeré bytí je pravidelné a ustavičné proudění sem a tam, tam a zase zpátky. Tento pravidelný pohyb se odehrává mezi dvěma póly;proto je zákon rytmu úzce spjat se zákony polarity.

Tento zákon se projevuje také ve vzniku a zániku všech kultur, právě tak jako v duchovním a psychickém stavu člověka. Každý by se měl pokusit nalézt svůj individuální rytmus a nesnažit se jít proti němu.Výkyvy svého rytmu se můžeme nechat unášet vpřed. Fáze aktivity se střídají s fázemi odpočinku a uvolnění a dohromady vytvářejí harmonický soulad. Když se svým rytmem necháme vynést do vyšší úrovně vědomí a zůstaneme v ní, nemusíme se účastnit nevyhnutelného zpětného zhoupnutí a další „vlnou“ se můžeme nechat vynést ještě výše.

Tento zákon potvrzuje člověku jeho věčnou existenci. Bez ohledu na to, kde je, pohybuje se mezi zrozením, smrtí a znovuzrozením, neboť život je věčný.


Pa Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 1:43 pm    Předmět: Citovat

http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/3700-strach-a-zejmena-strach-ze-smrti-jako-cilena-manipulacni-informace-zpomalujici-nebo-zabranujici-transformaci/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 2:59 pm    Předmět: x Citovat

Byla tam vtipná a zajímavá myšlenka:
tzv. módní "zvyšování vibrací" není žádné předělávání tajemnými bytostmi, channelingovými kanály a kdoví jakými ještě kouzly, ale prací
s vlastními strachy, jejich zpracování, odbourávání a nenechání si nandávat další z médií (prasečí či jiné chřipky, petice proti čipování, konspirační teorie různého druhu - no ty spíš z alternativních kruhů atd.).
Prostě vítězství zdravého rozumu a vlastní práce.
Nojo zase moc prosté a jednoduché Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bobina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.9. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 2:59 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Zkus se podívat na stránky Osho Shangri La. Ve dnech 6. - 11. listopadu povede Bhagat Zeilhofer seminář Umění zemřít. Já jsem ho sice neabsolvoval, Bhagata ale znám, protože jsem u něj dělal výcvik v konstelacích a mohu ho doporučit. Několik mých spolužáků z výcviku tímto seminářem prošlo a slyšel jsem jen samou chválu.

Mirek


Děkuji za tip, vypadá to zajímavě, ale nevím, jestli bych takovýhle seminář zvládla, píšou tam, že pro některé lidi můžou být tyto programy fyzicky nebo emocionálně náročné a stresující a já v minulosti trpěla úzkostnou poruchou a jsem dost přecitlivělá, tak nevím, jestli bych si troufla... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 3:04 pm    Předmět: x Citovat

sunnyi: no myslím, že tenhle druh seminářů není pravě vhodný pro každého. Všude se podepisuje, že se člověk neléčí na psychině
a je tam na vlastní nebezpečí, chápu proč. Viděla jsem lidi, kteří se z takových silných prožitkových akcí dost dlouho a horko-těžko vzpamatovávali.
Tím nechci nikoho strašit, jen by labilnější jedinci měli líp zvažovat
na co si troufnou a co by mohlo být nad jejich síly.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bobina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.9. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 3:05 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Člověk může spekulovat o tom, co je v knihách atd. Ale o tom co cítí a prožívá to je už něco jiného. Pochyby jsou přirozené a to dokonce i tehdy, když člověk Boha přímo cítí. I tehdy mohou přijít pochyby. Mysl je prostě ve své vlastní přirozenosti již pochybovačná. Ale knihy příliš nepomohou. Jsou právě jen na té úrovni mysli. Jsou dobré, ale důležitá je praxe. Jenom praxe (reiki atd.) člověka SKUTEČNĚ utvrdí v tom, že je duchovní svět.
Je možné že reiki může být vnímána jako jemná a není dostatečně přesvědčivá (v tom případě bych zkusil alespoň vyřadit těžká jídla, optimálně bych začal vařit makrobiotiku a trávil bych s reiki víc času. Pravdou také je, že pokud se přes den medituje či intenzivně modlí, prožitek reiki mohutní). I když už jen to, že reiki působí je důkazem o duchovním světě, mysl někdy potřebuje více. Pokud pominu psychedelika a holotropní dýchání, což jsou více méně prožitkové víkendové aktivity (v případě psychedelik ve většině případů navíc nelegální), nikoli duchovní cesta, rád bych Ti doporučil modlitbu. Vím, že modlitba si žádá určitou víru, což může být jistá potíž pro člověka, který právě o víře pochybuje. Přesto bych to zkusil a volal Ježíše Krista. Já nemám slov k tomu, co on dokáže a jakým způsobem dokáže v člověku roznítit Lásku a otevřít transcedentní Vědomí. Prožitky duchovního světa, které při modlitbě přichází jsou ohromující a v tu chvíli již na pochybnosti moc prostoru nezbývá. Alespoň v té chvíli, když se prožitky dostavují. Radím Ti modlitbu, neboť je velmi jednoduchá a prostá a přesto jsem s ní měl nejsilnější duchovní prožitky. Knihy, které o ní pojednávají jsou Poutník vypráví o své cestě k Bohu (přeložil Jiří Vacek, lze objednat na stránkách Jiřího Vacka: http://www.jirivacek.cz/ . Bohužel, už jen jako xerox - alespoň co vím. Mluví o praxi nepřetržité modlitby), Filokalia (rovněž k dostání na uvedených stránkách). Také se mi líbí knihy Uvedení do školy křesťanské modlitby - Romano Guardini, O modlitbě s Davidem Torkingtonem a dílo Vzývání Ježíšova jména (autor neznámý, Karmelitánské nakladatelství). Tématem se také zabývá kniha Oblak nevědění (rovněž lze koupit na výše uvedené adrese). Knihy jsou inspirací na cestě, důležité je pak modlit se. Na více poté nemám slov. Vím, že to asi zní divně, ale mně tato prostá metoda přinesla největší a nejsilnější "důkazy" o duchovním životě - a je to velmi prosté - nejsou tam žádné "divné metody" jako zrychlené dýchání, pojídání psychedelických hub, či žádné zvláštní násilnosti, jenž by mohly zavdávat pochybnostem o ovlivnění mozku čímkoli a tím znevažovat existenci "duchovna". A přesto - je to nesmírně účinné. Stačí se stále modlit.
A pak je zde meditace. I ten kdo nevěří v Boha, ví, že JE a tudíž má bránu k meditaci otevřenou. O meditaci krásně píše Jiří Vacek ve svých knihách Královská jóga, Moc Vědomí a Átmavičára - čili zkoumání sebe sama. Ač se zde nemusí v nic věřit, prostou prací s pozorností se člověk vymaňuje ze světa a směřuje (vrací se) k Duchu - k Sobě. Modlitba v konečné podobě stejně vrcholí spontánní meditací. Sunnyi, jenž chodí sem na reikiweb pořádá meditační semináře. Snad by Ti návštěva jeho seminářů mohla pomoci v cestě k meditaci.
Se nudím, tak jsem se rozepsal Smile


Na těch stránkách je opravdu z čeho vybírat.
Jinak motlitba mi je hodně sympatická, ani nevím proč a ani se modlit neumím, nevím jak a odříkávat Otčenáš mi je nějak proti srsti Rolling Eyes
I když možná se modlím´ale svými slovy a svým způsobem a jen tomu neříkám motlitba.
O meditaci se snažím, ale ne pravidelně a že bych se dokázala dostat do nějakého hlubokého meditativního stavu, to se taky říct nedá Confused
Možná zkusím meditaci přes tu motlitbu, jak říkáš, až si přečtu toho Poutníka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bobina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.9. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 3:09 pm    Předmět: Citovat

smart napsal:
Bobino,
nestalo se Ti nikdy v životě, že by sis řekla "a teď by mi nevadilo umřít"?
Mě už párkrát jo a bylo to bez jakýchkoliv halucigonegů, prostě se jenom přihodila opravdu nádherná chvíle. Nijak výjimečná, jen krásná, všechno bylo "dokonalé".
Když o tom tak přemýšlím, tak chvíle, kdy se bojím, jsou naopak takové ty, kdy jsem se upnula k něčemu a zapomněla, že nemusím věci tlačit silou, že se budou dít tak jako tak. Když si to uvědomím, snažím se dostat zpátky víc ke středu, tj. odevzdat se, dát věcem volný průběh. Snažím se prožít pocit, že je nejsem ten, co to tu řídí a že se můžu spolehnout... mám někde v sobě víru, že jsem v dobrých rukou a když na to občas zapomenu, tak si to takhle připomínám a většinou to pomůže.
Myslím, že aktuálně se víc bojím smrti svých bližních než té svojí...


Já to mám právě obráceně, když se mi přihodí nějaká opravdu krásná chvíle, tak mi přijde na mysl "nechci umřít, vždyť je tady tak krásně, kde by mohlo být krásněji? " Asi jsem fakt divná Sad

A smrti svých bližních se taky bojím ještě víc, než té vlastní Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bobina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.9. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 3:15 pm    Předmět: Citovat

akjam napsal:
Bobino,
měla jsem kdysi také strach ze smrti a různě ho potlačovala (od 11 let, kdy jsem se ocitla v nemocnici na úrazovce, kde jsem viděla umírat lidi, prot mě to byl tehdy šok).
A asi před 8 lety jsem jela na kole a najednou jsem cítila, že je konec. Prostě jsem odešla a dcery si mě z tunelu zavolyly zpátky. A jsem teď tady, normálně žiji, jen ten strach ze smrti se ztratil a vím, že život pokračuje dál. Snad mi budeš věřit a třeba ti to trochu pomůže.

Majka



Věřím Ti, že jsi měla takovýhle prožitek, ale právě tyhle prožitky prý může vyvolávat nějaká chem. látka v mozku v okamžiku smrti, aby se člověk s tou chvílí lehčeji vyrovnal. To jsem někde četla.
Ale každopádně to pro Tebe musel být opravdu silný zážitek a musíš být šťastná, že se smrti nebojíš a víš, co je na tom druhém břehu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bobina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.9. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 3:17 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Ahoj.Protože nedokážeme přijmout konečnost.Copak skutečně nastane konec.Meditace ti pomůžou najít vnitřní rovnováhu a klid.Smířlivost s osudem.Máš-li reiki,ptej se,kde se bere.Kdo mi ji dává,odkud přichází a pak čekéj při meditacích ne odpovědi.Vždy když nám někdo odejde,nejsme schopni přijmout definitivu jeho odchodu.Teprve pak hledáme a snažíme se sami sebe přesvědčit,že je nebe.Že vlastně odešel jen nahoru a my půjdeme za ním.Ale skutečnou jistotu nemá nikdo z nás.Ale k čemu potřebujeme jistoty?Co je vlastně stopro jisté?Ani to,že jsme se narodily není jisté.Co když to byla vůle boží a né našich rodičů?Otázka bez odpovědí-
Já,my všichni,kdo pracujeme s energií,tak poznáváme,že je něco mezi nebem a zemí.Jak je možné,že vidíme,nebo slyšíme,nebo cítíme duchy a pak je odvádíme.Není to důkaz posmrtné existence?Při regresi zažíváme hodně vzpomínek na dobu po smrti ale častěji na minulé životy.Dnes tento fenomén je zatím nevysvětlen,ale dokázán jako fakt.Jsou lidé,kteří prokazatelně ví něco z minulosti.ALe jso to skutečně jejich vzpomínky?Když né,tak co to je.
Otázka je ale jiná.Ty osobně nehledéj důkaz nesmrtelnosti,ale hledéj pomoc.Normální je nežít ve strachu.Ty strach máš a to je nenormální.Doporučil bych regresivní terapii.Nevím odkud jsi,kde bydlíš.Když ale začneš hledat,najdeš.
Budu-li mít čas v pátek,napíšu jsem příběh a do jitřní země o mé dnešní meditaci.Taky ti vlastně dá trochu odpověd.Mne to trvalo asi tři roky při různých meditacích,než jsem ten příběh složil do mozaiky.JO datum 9.9.09 byl pro mne už od rána silný.Šaman


O té regresivní terapii si něco přečtu, možná bych ji mohla zkusit.
Budu ráda, když sem ten příběh vložíš, jsem ráda za každou pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bobina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.9. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 3:21 pm    Předmět: Re: strach ze smrti Citovat

Lendulka napsal:
Ahoj Bobino,

mě moc pomohlo, když jsem při konstelacích "hrála" mrtvého člověka. Asi jsem hodně citlivá na tyhle energie a prožívám to hodně silně, až neuvěřitelně mocně na mě konstelace působí. Cítím věci, o kterých vím, že nejsou moje a proto vím, že i můj prožitek coby mrtvého je pravdivý. Zkrátka cítila jsem jako mrtvý člověk neuvěřitelný klid, nekonečnou vyrovnanost a bylo mi moc dobře. Netrápila mě žádná "lidská trápení"...... Cítila jsem nekonečný klid.

A musím v této souvislosti říct, že jsem dříve spíš než strach ze smrti - cítila strach ze života..................................

Ale díky Bohu, díky Reiki, díky lidem kolem mě a nakonec i díky sobě už nemám strach ani ze života, ale jsem za něj vděčná, jsem tu už ráda a jsem šťastná..............

A totéž přeji i tobě.



O konstelacích jsem už dost slyšela a trochu mě láká vyzkoušet je na vlastní kůži, i když je to metoda určená asi spíš na řešení vztahů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bobina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.9. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 3:25 pm    Předmět: Citovat

mrtvybrouk napsal:
Velice vyčerpávajícím způsobem se tohoto tématu dotýká v jedné z kapitol Alice Baileyová v knize Pojednání o bílé magii aneb cesta učedníka. Bohužel je to tak komplexní, že se nedá opsat ani úryvek, protože by se stejně ztratil kontext, ale velmi doporučuju. Je tam vše vysvětlené, jak věci fungují, proces odchodu přes různá centra v těle (podle pokročilosti daného člověka) a případně i návod jak s tím strachem pracovat. Wink "Náhodou" jsem to četla zrovna včera Smile


A dá se někde sehnat? Našla jsem jen jedno knihkupectví a tam ji nemají skladem Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bobina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.9. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 3:31 pm    Předmět: Citovat

Moc vám všem děkuji za odpovědi, i těm, na které jsem nereagovala!

Na některé příspěvky a odkazy potřebuju víc času na přečtení, promyšlení a snad i pochopení Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund